Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου απάντησε πριν ο axinak ότι πρέπει να σβηστούν τα δεδομένα σου.Δε γίνεται αλλιώς.Back up μπορείς να πάρεις στα πάντα,χωρίς να χρειάζεται να χάσεις τα πάντα.

 

@axinak για τους νέους χρήστες πρότεινα να τα γράψεις.Οκ εμείς τα έχουμε ξανακάνει για κάποιον νέο μπορεί να μη φαίνεται τόσο εύκολο!

 

Το κατάλαβα :):) γενικά δεν έχει καμιά δυσκολία θα έλεγα ακόμα και για κάποιον που θα το κάνει πρώτη φορά. Aπλά θα πρέπει πριν από όλα να έχουν εγκατασταθεί οι drivers στο pc.και αν τυχών δεν εγκαθίστανται και σας βγάζει μήνυμα δεν βρέθηκε το πρόγραμμα οδήγησης απλά δοκιμάζεται σε άλλη usb του υπολογιστή .Εμένα δεν μου έβρισκε τον MT65xxx preloader τον βρήκα στο google και τον εγκατέστησα και όλα καλά!

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα

λέω να αγοράσω το συγκεκριμένο μοντέλο από minideal

αντιμετωπίσατε κάνε πρόβλημα με την rom tou minideal?

πόσο κρατάει η μπαταρία?

βρήκα και αυτή την μπαταρία στο παρακάτω link

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Business-Mobile-Battery-Plate-3-7V-3500MAh-Li-ion-Battery-for-Lenovo-A850-K860/1523997806.html

τι λέτε αξίζει να την αγοράσω?

ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα :):) γενικά δεν έχει καμιά δυσκολία θα έλεγα ακόμα και για κάποιον που θα το κάνει πρώτη φορά. Aπλά θα πρέπει πριν από όλα να έχουν εγκατασταθεί οι drivers στο pc.και αν τυχών δεν εγκαθίστανται και σας βγάζει μήνυμα δεν βρέθηκε το πρόγραμμα οδήγησης απλά δοκιμάζεται σε άλλη usb του υπολογιστή .Εμένα δεν μου έβρισκε τον MT65xx preloader τον βρήκα στο google και τον εγκατέστησα και όλα καλά!

Μωρέ εύκολο είναι σίγουρα,απλά για κάποιο πρωτάρη δε ξέρω πόσο εύκολο φαίνεται.

καλησπέρα

λέω να αγοράσω το συγκεκριμένο μοντέλο από minideal

αντιμετωπίσατε κάνε πρόβλημα με την rom tou minideal?

πόσο κρατάει η μπαταρία?

βρήκα και αυτή την μπαταρία στο παρακάτω link

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Business-Mobile-Battery-Plate-3-7V-3500MAh-Li-ion-Battery-for-Lenovo-A850-K860/1523997806.html

τι λέτε αξίζει να την αγοράσω?

ευχαριστώ

είναι λίγο ακριβούτσικη,αλλά δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις και να μας πείς.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς σας το gravity box αν δουλεύει στο κινητό;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις custom recovery, πάρε ένα backup και δοκίμασε το. Θα δουλέψει...

 

δε το έχω στα χέρια μου ακόμα...

Φαντάζομαι ότι θα δουλεύει,με αυτά που διάβασα στο xda.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ χτες απο το to2c - είχα κάνει παραγγελία 15/11 και παρέλαβα 3/12.

Όλα καλά, είναι λίγο μεγάλο αλλά είναι πολύ ωραίο, μέχρι τώρα όλα ωραία απλώς έχω 2 αρχικά σχόλια : 1. σε HD video από Youtube μου φάνηκε ένα μικρό πιξέλιασμα αλλά μόνο εκεί και πουθενά αλλού και για να είμαι σίγουρος πρέπει να το ξανατσεκάρω 2. Η μπαταρία δεν μου φαίνεται να κρατάει τόσο όσο του lenovo P770 της γυναίκας μου αλλά και αυτό πρέπει να το τσεκάρω σίγουρα τις απόμενες μέρες, ίσως πρέπει να κάνει 2-3 πλήρεις κύκλους πρώτα.

Δεν παίζει ράδιο χωρίς ακουστικά (όπως το lenovo P770) - το είχα απορία και το είχα ρωτήσει εγώ εδώ αλλά δεν είχα πάρει απάντηση.

Επίσης το to2c ανέφερε κάτι για δώρο "αράχνη" αλλά είχε μέσα στο κουτί μια μικρή βεντούζα - δεν ξέρω πως χρησιμεύει - θα ρωτήσω μάλλον τους ίδιους

αυτά........προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ χτες απο το to2c - είχα κάνει παραγγελία 15/11 και παρέλαβα 3/12.

Όλα καλά, είναι λίγο μεγάλο αλλά είναι πολύ ωραίο, μέχρι τώρα όλα ωραία απλώς έχω 2 αρχικά σχόλια : 1. σε HD video από Youtube μου φάνηκε ένα μικρό πιξέλιασμα αλλά μόνο εκεί και πουθενά αλλού και για να είμαι σίγουρος πρέπει να το ξανατσεκάρω 2. Η μπαταρία δεν μου φαίνεται να κρατάει τόσο όσο του lenovo P770 της γυναίκας μου αλλά και αυτό πρέπει να το τσεκάρω σίγουρα τις απόμενες μέρες, ίσως πρέπει να κάνει 2-3 πλήρεις κύκλους πρώτα.

Δεν παίζει ράδιο χωρίς ακουστικά (όπως το lenovo P770) - το είχα απορία και το είχα ρωτήσει εγώ εδώ αλλά δεν είχα πάρει απάντηση.

Επίσης το to2c ανέφερε κάτι για δώρο "αράχνη" αλλά είχε μέσα στο κουτί μια μικρή βεντούζα - δεν ξέρω πως χρησιμεύει - θα ρωτήσω μάλλον τους ίδιους

αυτά........προς το παρόν

 

Καλορίζικο!!!

Το youtube παίζει HQ πλέον όχι HD.για HD βάλε το Viral από το playstore.

Μπαταρία,κάνε 2-3 κύκλους φόρτισης και ένα battery calibtarion και μετά πες μας εντυπώσεις!

την βεντούζα την βάζεις στο καπάκι,και με το μικρό "ποδαράκι"που έχει κρατάει τη συσκευή τη συσκευή σε πλάγια θέση για προβολή.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!

Το youtube παίζει HQ πλέον όχι HD.για HD βάλε το Viral από το playstore.

Μπαταρία,κάνε 2-3 κύκλους φόρτισης και ένα battery calibtarion και μετά πες μας εντυπώσεις!

την βεντούζα την βάζεις στο καπάκι,και με το μικρό "ποδαράκι"που έχει κρατάει τη συσκευή τη συσκευή σε πλάγια θέση για προβολή.

 

Ευχαριστώ (για το καλορίζικο) και για τις υπόλοιπες πληροφορίες (Viral, βεντούζα), δεν έχει την εφαρμογή της lenovo που έχει το lenovo p770 για calibration - να ψάξω για άλλο πρόγραμμα calibration;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα! Ειμαι σε τεραστιο διλημμα, Lenovo A850 ή ZOPO ZP950+? :wacko::wacko::wacko:

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ (για το καλορίζικο) και για τις υπόλοιπες πληροφορίες (Viral, βεντούζα), δεν έχει την εφαρμογή της lenovo που έχει το lenovo p770 για calibration - να ψάξω για άλλο πρόγραμμα calibration;

 

Ναι φίλε.battery calibration στο playstore.το φορτίζεις στο 100% και μετά κάνεις calibrate.

 

Παιδια Καλησπερα! Ειμαι σε τεραστιο διλημμα, Lenovo A850 ή ZOPO ZP950+? :wacko::wacko::wacko:

 

Αυτά πάνε στο VS θέμα.Παραπλήσια τηλέφωνα,οπότε η επιλογή είναι δική σου.Μαζεψε πληροφορίες και για τα δυο(αν και θα βρεις λίγες)και αποφάσισε.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα! Ειμαι σε τεραστιο διλημμα, Lenovo A850 ή ZOPO ZP950+? :wacko::wacko::wacko:

 

Στο συγκεκριμένο θέμα γίνονται συζητήσεις για την συσκευή που αναφέρει ο τίτλος. Μπορείς να ανοίξεις θέμα εδώ:

Επιλογή συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα! Ειμαι σε τεραστιο διλημμα, Lenovo A850 ή ZOPO ZP950+? :wacko::wacko::wacko:

 

το zopo εχει καλυτερη οθονη και ισως λιγο καλυτερη μπαταρια και φυσικα ειναι πιο ακριβο

το lenovo εχει καλυτερο επεξεργαστη

διαλεγεις και παιρνεις αναλογα με τις αναγκες σου :)

Link to comment
Share on other sites

το zopo εχει καλυτερη οθονη και ισως λιγο καλυτερη μπαταρια και φυσικα ειναι πιο ακριβο

το lenovo εχει καλυτερο επεξεργαστη

διαλεγεις και παιρνεις αναλογα με τις αναγκες σου :)

 

Οι αναγκες μου ειναι αρκετα χαλαρες,browsing,facebook,youtube,mails,pdf files,word excel files. Μ'αρεσει το ZOPO αρκετα αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα βγει καλο και ποσο θα κρατησει σε σχεση με το Lenovo.

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Οι αναγκες μου ειναι αρκετα χαλαρες,browsing,facebook,youtube,mails,pdf files,word excel files. Μ'αρεσει το ZOPO αρκετα αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα βγει καλο και ποσο θα κρατησει σε σχεση με το Lenovo.

 

Αν και είμαστε offtopic κανείς δε μπορεί να σου πει με σιγουριά ποιο θα κρατήσει περισσότερο.Πάρε το Lenovo να γίνουμε μεγάλη παρέα,να έχουμε να λέμε!:D:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για συγκρίσεις συσκευών αυτού του τύπου έχουμε ξεχωριστό θεμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

 

Παρακαλώ να περιορίσουμε τις συζητήσεις πέρα του Α850 και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με τα 3G δεδομένα τις τελευταίες 2 μέρες; έχω Vodafone άλλα έχω την εντύπωση ότι υπάρχει γενικότερο πρόβλημα

 

απο εχθες το βράδυ και μένα στο σπίτι που το δοκίμασα δε πιάνει 3g.Σε άλη συσκευή,άρα δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

απο εχθες το βράδυ και μένα στο σπίτι που το δοκίμασα δε πιάνει 3g.Σε άλη συσκευή,άρα δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

 

Πιάνει άλλα πολύ δύσκολα και αργά........ευχαριστώ για την απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Πιάνει άλλα πολύ δύσκολα και αργά........ευχαριστώ για την απάντηση σου

Ναι πιάνει το απλό 3G όχι το HSPA.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι από εσάς που το έχετε και έχετε sim cosmote, όταν χρησιμοποιείτε bluetooth δουλεύει κανονικά ή κολλάει?

 

Ευχαριστώ

 

Δεν νομίζω να έχει καμιά σχέση η εταιρία !Εγώ έχω δυο κάρτες Vodafone και μιλάω με Bluetooth χωρίς πρόβλημα και από τις δυο κάρτες

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομίζω να έχει καμιά σχέση η εταιρία !Εγώ έχω δυο κάρτες Vodafone και μιλάω με Bluetooth χωρίς πρόβλημα και από τις δυο κάρτες

 

Κι όμως υπαρχει γενικότερο πρόβλημα με τον συνδυασμό Bluetooth hands free και cosmote σε αυτές τις συσκευές και γιαυτο ρωτάει ο φίλος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...