Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τους εστειλα και αλλο E-mail με νεο βιντεο και τους ειπα ναι μεν να το στειλω,αλλα η θα μου στειλουν αλλο καινουριο,η τα χρηματα μου πισω.θα περιμενω να δω τι θα μου πουν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντως που αντιμετωπισα ενα τετοιο προβλημα προσφατα με ενα ταμπλετ απο το dealsprime.com που ηταν μαπα

ανοιξα κασα κανονικα στο paypal μου ζητησαν tracking number το εστειλα συστημενο απο τα ΕΛΤΑ κανα 9αρι ευρω αν θυμαμαι καλα τους εδωσα το tracking number μετα με ζητησαν την αποδειξη απο τα ΕΛΤΑ, την σκαναρα με το πολυμηχανημα και τους την εστειλα ολα αυτα παντα μεσω paypal, και μετα απο 1-2 μερες με εκαναν refund

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που αντιμετωπισα ενα τετοιο προβλημα προσφατα με ενα ταμπλετ απο το dealsprime.com που ηταν μαπα

ανοιξα κασα κανονικα στο paypal μου ζητησαν tracking number το εστειλα συστημενο απο τα ΕΛΤΑ κανα 9αρι ευρω αν θυμαμαι καλα τους εδωσα το tracking number μετα με ζητησαν την αποδειξη απο τα ΕΛΤΑ, την σκαναρα με το πολυμηχανημα και τους την εστειλα ολα αυτα παντα μεσω paypal, και μετα απο 1-2 μερες με εκαναν refund

 

Λες;

έχω ακόμα μέρες για να λήξει η διορία.

Δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά.τόσα τηλέφωνα έχω φέρει για φίλους,όλα καλά,το δικό μου βγήκε μάπα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε Χρυσόστομε....

Πάντως δείχνει είτε σαν χαλασμένη οθόνη ή σαν να μην πατάει καλά το βύσμα της οθόνης.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δε ξερω.Τσάμπα η ταλαιπωρία... εσύ τι προτείνεις να κάνω;

 

Θα ρωτήσω τον ανεψιό μου που επισκευάζει κινητά και θα σου πω.(μάλλον αύριο)

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω τον ανεψιό μου που επισκευάζει κινητά και θα σου πω.(μάλλον αύριο)

 

ευχαριστώ πολύ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λες;

έχω ακόμα μέρες για να λήξει η διορία.

Δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά.τόσα τηλέφωνα έχω φέρει για φίλους,όλα καλά,το δικό μου βγήκε μάπα.

 

Αν εχει διορθωθει το θεμα με το tracking στο site των ΕΛΤΑ (συμφωνα με τα οσα αναφερει ο φιλος) και συνεχιζουν να μην ειναι ξεκαθαροι για αντικατασταση ή full refund, κανε dispute και μην το σκεφτεσαι.

 

Ειναι γκαντεμια, αλλα με λιγη ακομα υπομονη θα εχεις αποκτησει και την εμπιρεια πως να αντιμετωπισεις την περιπτωση που κατι παει στραβα....

 

Δοξα τον θεο το paypal και η visa εχουν θωρακισει αρκετα καλα το συστημα των συνναλαγων υπερ του καταναλωτη

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει διορθωθει το θεμα με το tracking στο site των ΕΛΤΑ (συμφωνα με τα οσα αναφερει ο φιλος) και συνεχιζουν να μην ειναι ξεκαθαροι για αντικατασταση ή full refund, κανε dispute και μην το σκεφτεσαι.

 

Ειναι γκαντεμια, αλλα με λιγη ακομα υπομονη θα εχεις αποκτησει και την εμπιρεια πως να αντιμετωπισεις την περιπτωση που κατι παει στραβα....

 

Δοξα τον θεο το paypal και η visa εχουν θωρακισει αρκετα καλα το συστημα των συνναλαγων υπερ του καταναλωτη

 

Ρε συ έχω φέρει τόσο και τόσα απέξω και στο δικό μου έκατσε η στραβή για αυτό τα πήρα στο κρανίο...

Μου είπαν κάποια στιγμή να στείλω πίσω αυτό,να το φτιάξουν αλλά να μου στείλουν καινούριο...

Ναι καλά....

Μόλις έκανα dispute στο PayPal.

Έχω φωτογραφίες,βίντεο που δείχνουν πως η οθόνης ώρες ώρες δεν λειτουργεί.

Θα το στείλω και πίσω αύριο ή την Τρίτη συστημένο και βλέπουμε.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω... και εγω μια απο τα ιδια (με τα θεληματα για φιλους).

Καθως φενεται παντως θα εχει καλη εκβαση η υποθεση.

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,μαζί με το mail απο το paypal μου ήρθε και ένα mail από το To2c.

Credit Memo λέει πάνω,με τα στοιχεία μου,την παραγγελία που είχα κάνει κλπ κλπ.

Στο τέλος λέει το ποσό που είχα δώσει μείον adjustment fee 6,45$.

Εντάξει για 6,5 δολάρια δεν θα τα χαλάσουμε.

Μια απορία έχω μόνο.Τα χρήματα θα μου τα γυρίσουν όταν το στείλω ή όταν παραλάβουν;

 

update 16/12

το κινητό πήρε σήμερα το δρόμο της επιστροφής.

Εχθές ήταν τραγικό όλη μέρα χάλια.

Υπομονή τώρα για να πάρω τα χρήματα μου πίσω.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει και το κινητό είναι μια χαρά για τα λεφτά του. Καλύτερο απ'ότι το περίμενα ποιοτικά.

 

Από κατανάλωση μπαταρίας πως είστε; Ψάχνοντας ρυθμίσεις κλπ για να βρω γιατί πεφτει τόσο γρήγορα, έπεσα από το 76% στο 65% μέσα σε 10 λεπτά. ¨Εχω κάνει Greenify πολλές εφαρμογές (non donated version), η φωτεινότητα στο Αυτόματο, και το wakelock detector το μόνο περίεργο που έδειξε ήταν για το app Ειδήσεις και Καιρός, το οποίο και έκανα Hibernate. Δεν βλέπω καμία διαφορά δυστυχώς. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει και το κινητό είναι μια χαρά για τα λεφτά του. Καλύτερο απ'ότι το περίμενα ποιοτικά.

 

Από κατανάλωση μπαταρίας πως είστε; Ψάχνοντας ρυθμίσεις κλπ για να βρω γιατί πεφτει τόσο γρήγορα, έπεσα από το 76% στο 65% μέσα σε 10 λεπτά. ¨Εχω κάνει Greenify πολλές εφαρμογές (non donated version), η φωτεινότητα στο Αυτόματο, και το wakelock detector το μόνο περίεργο που έδειξε ήταν για το app Ειδήσεις και Καιρός, το οποίο και έκανα Hibernate. Δεν βλέπω καμία διαφορά δυστυχώς. :cry:

 

Τις λίγες μέρες που το κράτησα το φόρτιζα κάθε μέρα.

Πόσες φορτσίσεις έχεις κάνει;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχω νομίζω 5-6 μέρες, βάλε ανάλογες φορτίσεις.

Του έβαλα τώρα το titanium pro και το greenify donated version και φάγαν σουτ αρκετές εφαρμογές, και άλλες έγιναν hibernated, θα το τεστάρω σήμερα και θα γράψω πως τα πήγε.

 

Α το φόρτιζες κάθες μέρα και εσύ ε; Είχα την εντύπωση ότι κρατάει πολύ η μπαταρία του, νομίζω κάπου το 'χα διαβάσει εδώ σ'αυτό το θέμα. Δεν νομίζω ότι φταίει η μπαταρία του πάντως, κάποια εφαρμογή φταίει ή η Rom του minideal.

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση και ελπίζω να τελειώσει γρήγορα και αίσια και η δική σου ιστορία.

Edited by opethmmad
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά.Κοίτα εγώ είχα και θέματα με restart που ήθελε και τα σχετικά,οπότε μπορείς να πεις ότι τι χρησιμοποιούσα αρκετά

Λογικό 5,5 ιντσών οθόνη να καταπίνει την μπαταρία.τι εφαρμογές έσβησες;μη κάνεις κανένα λάθος πρόσεχε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με λίγο wifi, bluetooth κρατάει σχεδόν (λίγο λιγότερο) 2 ημέρες, γενικά δεν κρατάει πάρα πολύ, όπως π.χ. το lenovo p770 που έχει η γυναίκα μου, βέβαια εκείνο έχει 3500 mAh μπαταρία, δεν ξέρω αν έχει αγοράσει - δοκιμάσει κάποιος μια μπαταρία που έχει αναφερθεί παραπάνω που είναι 2950 και βασικά αν έχει δει διαφορά, μπορούν να ενημερώσουν και άλλα παιδιά πόσο τους κρατάει το κινητό. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό σε όλους τους τομείς. Επίσης κάτι που έχει αναφερθεί και παραπάνω ότι με το που βγαίνει από τον φορτιστή από το 100% πέφτει κατευθείαν στο 99%....αυτά
Link to comment
Share on other sites

το θέμα με το ποσοστό της μπαταρίας είναι γενικό σχεδόν σε όλα τα android κινητά.το κάνει και το galaxy s και το xperia live with walkman που έχω πάλι στα χέρια μου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες είμαι νέος στο φόρουμ και αν μπορείτε θέλω μια μικρή καθοδήγηση,σήμερα παρήγγειλα το συγκεκριμένο κινητό με ΕΜS από το minideal ,γνωρίζεται πόσο καιρό θα κάνει για να φτάσει ?,αν σας έχει εμφανίσει τυχόν προβλήματα και γενικότερα απόψεις όπως επίσης πως μπορώ να παρακολουθώ την πορεία του .Ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων.:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια γρήγορη ματιά στις προηγούμενες σελίδες.

Γενικά δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα εκτός από το δικό μου!:(

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια γρήγορη ματιά στις προηγούμενες σελίδες.

Γενικά δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα εκτός από το δικό μου!:(

 

Και το δικό μου...μουφα μπαταρία ραγισμενο πλαστικό πλάτη Και ελαφρώς σκοτεινή οθόνη προς την πλευρά των πλήκτρων..πρέπει να το προθέσεις αρκετά.στην αρχή νομιζα πως ήταν εφέ.τώρα για το πλαστικό και την μπαταρία αφού έγραψα στο νήμα για το minideals υποτίθεται πως μου έστειλαν καινούργια.όταν τα δω θα σας πω.αλλά από emails απευθείας στο minideals μου λέγανε ******ες...μόνο έτσι βρήκα μια άκρη...

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό το post η Lenovo έδωσε τον source code του a850 οπότε θα δούμε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα στη συσκευή.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό το post η Lenovo έδωσε τον source code του a850 οπότε θα δούμε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα στη συσκευή.

 

Για εξηγησε μου μια τι σημαινει αυτο γιατι δεν εχω ιδεα! :p

Το source code....

Οσο αφορα τη μπαταρια...Σε μενα με μια μεση λειτουργια(λιγο ιντερνετ για αθλητικα,φβ κλπ κλπ,κανα παιχνιδι,SMS,και συνεχως ανοιχτο το bluetooth γιατι πηρα handsfree) κραταει 1μιση μερα...!

το χω φορτισει 4-5 φορες νομιζω!το εχω απ την πεμπτη που μας περασε...

Δε μου χει πιασει ακομα 100% η μπαταρια στο φορτισμα...Δεν ξερω γιατι!

το αφησα και 6 ωρες μια μερα(κατα λα8ος) και ειχε μεινει 99%....!

 

Ενα αλλο θεμα που εχω και θελω οποιος μπορει να βοηθησει,ειναι με το περασμα της ΡΟΜ123 που επιτρεπει τη μεταφορα εφαρμογων στην SD...εχω προσπαθησει σε 2 πσ και δε μπορω να κανω τιποτα!Οταν ειναι να πατησω firmware-upgrade η μπαρα μενει για παντα στο 0%

Eχω την εντυπωση πως το πσ δεν ανιχνευει το κινητο...!Δεν ξερω τι φταιει!Ακολουθω μια χαρα τις οδηγιες και για τη ΡΟΜ και για τους drivers που χρειαζονται για το περασμα της!

 

P.S. Αξιζει να περασουμε την οποια ΡΟΜ ή θα βγαλει η Λενοβο μια δικια της που θα διορθωσει τα οποια σφαλματα απλα πατωντας αναβαθμιση απ το κινητο η με οποιον αλλο τροπο???

Link to comment
Share on other sites

Source Code ή πηγαίος κώδικας είναι η βασική δέσμη εντολών του λειτουργικού συστήματος.

Από τη στιγμή που η Lenovo τον έδωσε στη δημοσιότητα θα μπορούν οι developers να αναπτύξουν custom roms για τη συσκευή.

 

Βάλε το Battery Doctor από το Play κι άφησέ το να διαχειριστεί τη φόρτιση της μπαταρίας.

 

 Installation:

- Unpack A850 Stock S123.zip

- Open SP_Flash_Tool_v3.1320.0.163

- run Flash_tool.exe

- select MT6582_Android_scatter in "rom dump" folder

- Choose Option -> USB Mode, click USB Mode

- Choose Option -> DA DownLoad All -> Speed -> High Speed -> click High Speed

- Check option "DA DL All With Check Sum" 

- Turn off your phone, remove the battery and reinstall.

- Click Firmware -> Upgrade

- Connect phone via USB

- When a green circle appears, you can disconnect USB, reseat the battery and power up your device. It will take several minutes for it to boot up.

 

Για την αναβάθμιση ακολούθησε την παραπάνω διαδικασία.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη διαδικασία ακολουθώ... Πολύ απλή είναι... το θέμα είναι ότι δεν κάνει upgrade όταν το πατήσω.....

Θα το δω το battery doctor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...