Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Άρα θα πρέπει να κάνω την διαδικασία που περιγράφεται στο 428 όπως και να χει;

Πως βλέπω τι rom φοράει η συσκευή τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Άρα θα πρέπει να κάνω την διαδικασία που περιγράφεται στο 428 όπως και να χει;

Πως βλέπω τι rom φοράει η συσκευή τώρα;

 

99,99% την ίδια rom έχουν όλοι. Δεν είναι ανάγκη να την αλλάξεις.

Αυτό που θα κάνεις σίγουρα (είναι και εύκολη διαδικασία) είναι το newboot για την ένδειξη της μπαταρίας.

Αν σκοπεύεις να βάλεις αρκετές εφαρμογές κάνε και το repartition του αποθηκευτικού χώρου.

Με αυτά το τηλέφωνο είναι μια χαρά για τον μέσο χρήστη.

Αν θέλεις να μπεις πιο βαθιά πρέπει να περάσεις αγγλικό recovery (μπορεί να χρειαστεί να περάσεις όλη τη Rom) και να κάνεις και backup, να βάλεις GravityBox και αν θέλεις να "παίξεις" και με τους ήχους. Εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις και τι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω στο gravity box βελτιωσεις τηλεφωνου strip ολους τους χαρακτηρες το φτιαχνω ωστε να εχει 160 χαρακτηρες αλλα οταν γραφω με μικρα το μηνυμα πηγαινει με κεφαλαια αν ειναι δυνατον.

Οταν βαζω χαρακτηρες ανεπαφοι πηγαινει το μηνυμα με μικρα γραμματα αλλα εχω μονο 60 χαρακτηρες.

Να εχω 160 χαρακτηρες μηνυμα και να γραφω με μικρα ελληνικα γινεται?

Edited by SpyrosMP
Link to comment
Share on other sites

Guest triptico
Ξερει κάποιος γιατί όταν τρέχω το Flash_tool.exe μου βγαζει μύνημα ότι το EBOOT.DLL λείπει από τoν υπολογιστή μου ενώ βρίσκεται στον ίδιο φάκελο;... Edited by triptico
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω στο gravity box βελτιωσεις τηλεφωνου strip ολους τους χαρακτηρες το φτιαχνω ωστε να εχει 160 χαρακτηρες αλλα οταν γραφω με μικρα το μηνυμα πηγαινει με κεφαλαια αν ειναι δυνατον.

Οταν βαζω χαρακτηρες ανεπαφοι πηγαινει το μηνυμα με μικρα γραμματα αλλα εχω μονο 60 χαρακτηρες.

Να εχω 160 χαρακτηρες μηνυμα και να γραφω με μικρα ελληνικα γινεται?

Οχι δεν γινεται αυτό που λες φιλε.

Για να είσαι σίγουρος, βαλε SwiftKey και γραφε με κεφαλαία, και τότε έχεις σίγουρα 160 χαρακτήρες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινεται αυτό που λες φιλε.

Για να είσαι σίγουρος, βαλε SwiftKey και γραφε με κεφαλαία, και τότε έχεις σίγουρα 160 χαρακτήρες.

 

Κριμα που δεν γινεται. Πολυ ωραιο παντως το Swiftkey μου αρεσει! :happy: tnx

Edited by SpyrosMP
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να πει καποιος, τι διαφορα εχει το v889s απο το v889m?

 

 

Πριν απο κανά τρίμηννο παρέλαβα το ZTE 889M για συγγενή μου .Το πρώτο πρόβλημα που εντόπισα ( και ξενέρωσα )ήταν στην rom που δεν μπορούσε να λάβει κλήσεις .Διορθώθηκε αμέσως με μια άλλη Rom (4.0)που μου έστειλαν και νομίζω πως με αυτή το στέλνουν τώρα και πια ''όλοι τους'' .

 

Εχθές παρέλαβα το 889S για φίλο μου .Έκανα τις Modifιες που συγκέντρωσε ο vasilik(τον ευχαριστώ πολύ )στο αντίστοιχο post του και κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής δεν παρουσιάστηκε .

 

Η διαφορά τους υποτίθεται πως είναι στην κάμερα ,αλλά εγώ τα έβαλα δίπλα,δίπλα και δεν παρατήρησα τρελή διάφορα και αν θες και την γνώμη μου και στα 2 χάλια είναι .

 

Η μπαταρία στο M δεν είναι καλή και ακόμα και μετά το ''στρώσιμο'' από όσα άκουσα δεν αντέχει πολύ ,σε αντίθεση με το S που από ότι είδα και ως φαίνεται είναι πολύ ,πολύ καλύτερη .

 

Για το GPS του M άκουσα πως είναι χάλια .Ανεπιβεβαίωτο όμως και περιμένουμε ακόμα αυτόν που το είπε να το επιβεβαιώσει .Για το S στο gps μόνο καλά λόγια διάβασα .Κανένας από τους 2 που το έδωσα δεν το έχει χρησιμοποίησει ακόμα .

 

Τα χρώματα του S είναι πιο φωτεινά από το M από ότι μου φαίνεται .

 

Η ποιότητα κατασκευής ,μου φαίνεται λίγο καλύτερη στο M διοτί περιέχει και μέταλλο περιμετρικά ΑΛΛΆ το πίσω καπάκι του S ,δεν έχει κινέζικο κανγκούρικο γράμμα όπως το M !!!!

 

Το βάρος είναι το ίδιο πάνω-κάτω .

 

Κάτι ακόμα πολύ βασικό ,είναι και το λειτουργικό του S .Το 4.1 που έχει το S είναι σε πολλά ανώτερο από ΤΟ 4.0 του M . Επίσης παίρνει και το gravity box αυτή η έκδοση android ...

 

*Παρατήρησα πως το notification led στο 889S ειναι σχεδόν ανύπαρκτο .Το κόκκινο ίσα που φαίνεται και το πράσινο δεν νομίζω πως είναι πράσινο ...Σε αντίθεση με το 889 M οπού είναι άψογο

 

Αν το βρεις το S σε καλή τιμή και από αξιόπιστο κινεζομαγαζάκι ΧΤΥΠΑ ΤΟ .

Δαγκωτό S όπως και να έχει ,Το M είναι ξεπερασμένο .

 

Επίσης η έκδοση 4.1 στις κλήσεις από σταθερό σου βγάζει και την τοποθεσία από όπου προέρχονται ,π.χ. Άρτα ,ενώ η 4.0 όχι !!! :rolleyes::rolleyes:

 

Ελπίζω να βοήθησα με τα 2 λογάκια που έγραψα .:ninja::ninja::ninja:

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινεται αυτό που λες φιλε.

Για να είσαι σίγουρος, βαλε SwiftKey και γραφε με κεφαλαία, και τότε έχεις σίγουρα 160 χαρακτήρες.

Έβαλα το shiftkey αλλά με κεφαλαία μετά το 5ο γράμμα, μειώνεται το υπόλοιπο πάλι για 70 χαρακτήρες (έχω το Μ και όχι το S, αλλά δεν νομίζω να παίζει αυτό ρόλο!).

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο κανά τρίμηννο παρέλαβα το ZTE 889M για συγγενή μου .Το πρώτο πρόβλημα που εντόπισα ( και ξενέρωσα )ήταν στην rom που δεν μπορούσε να λάβει κλήσεις .Διορθώθηκε αμέσως με μια άλλη Rom (4.0)που μου έστειλαν και νομίζω πως με αυτή το στέλνουν τώρα και πια ''όλοι τους'' .

 

Εχθές παρέλαβα το 889S για φίλο μου .Έκανα τις Modifιες που συγκέντρωσε ο vasilik(τον ευχαριστώ πολύ )στο αντίστοιχο post του και κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής δεν παρουσιάστηκε .

 

Η διαφορά τους υποτίθεται πως είναι στην κάμερα ,αλλά εγώ τα έβαλα δίπλα,δίπλα και δεν παρατήρησα τρελή διάφορα και αν θες και την γνώμη μου και στα 2 χάλια είναι .

 

Η μπαταρία στο M δεν είναι καλή και ακόμα και μετά το ''στρώσιμο'' από όσα άκουσα δεν αντέχει πολύ ,σε αντίθεση με το S που από ότι είδα και ως φαίνεται είναι πολύ ,πολύ καλύτερη .

 

Για το GPS του M άκουσα πως είναι χάλια .Ανεπιβεβαίωτο όμως και περιμένουμε ακόμα αυτόν που το είπε να το επιβεβαιώσει .Για το S στο gps μόνο καλά λόγια διάβασα .Κανένας από τους 2 που το έδωσα δεν το έχει χρησιμοποίησει ακόμα .

 

Τα χρώματα του S είναι πιο φωτεινά από το M από ότι μου φαίνεται .

 

Η ποιότητα κατασκευής ,μου φαίνεται λίγο καλύτερη στο M διοτί περιέχει και μέταλλο περιμετρικά ΑΛΛΆ το πίσω καπάκι του S ,δεν έχει κινέζικο κανγκούρικο γράμμα όπως το M !!!!

 

Το βάρος είναι το ίδιο πάνω-κάτω .

 

Κάτι ακόμα πολύ βασικό ,είναι και το λειτουργικό του S .Το 4.1 που έχει το S είναι σε πολλά ανώτερο από ΤΟ 4.0 του M . Επίσης παίρνει και το gravity box αυτή η έκδοση android ...

 

Αν το βρεις το S σε καλή τιμή και από αξιόπιστο κινεζομαγαζάκι ΧΤΥΠΑ ΤΟ .

Δαγκωτό S όπως και να έχει ,Το M είναι ξεπερασμένο .

 

Επίσης η έκδοση 4.1 στις κλήσεις από σταθερό σου βγάζει και την τοποθεσία από όπου προέρχονται ,π.χ. Άρτα ,ενώ η 4.0 όχι !!! :rolleyes::rolleyes:

 

Ελπίζω να βοήθησα με τα 2 λογάκια που έγραψα .:ninja::ninja::ninja:

 

Φιλε μου κατατοπιστικοτατος.....με τα 2 λογάκια που έγραψες........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το shiftkey αλλά με κεφαλαία μετά το 5ο γράμμα, μειώνεται το υπόλοιπο πάλι για 70 χαρακτήρες (έχω το Μ και όχι το S, αλλά δεν νομίζω να παίζει αυτό ρόλο!).

 

Γίνεται με το handcent sms και κάποιες ρυθμίσεις ακόμα .''Θα συναντηθω ξανα ''με το 889 m σημερα και θα δω τι είχα κάνει ...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

πολυ χρησιμα αυτα που εγραψες αλλα το εχω παραγγειλει ηδη το m

ok για απλη χρηση το πηρα κυριως και ιντερνετ , ελπιζω το wifi να ειναι ενταξει

Link to comment
Share on other sites

Εχω το v889s περιπου στους 5 μηνες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

στην αρχη ημουν λιγο διστακτικος να αγορασω κινεζικο κινητο και μαλιστα απο την Κινα

αλλα πλεον οχι μονο θα αγοραζα αλλα θα το προτεινω και σε αλλους,απλα

πριν αγορασει καποιος θα πρεπει να το ψαξει λιγο(στο φορουμ)για να ειναι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

πολυ χρησιμα αυτα που εγραψες αλλα το εχω παραγγειλει ηδη το m

ok για απλη χρηση το πηρα κυριως και ιντερνετ , ελπιζω το wifi να ειναι ενταξει

Το wifi είναι μια χαρά. Διάβασε τη γνώμη μου (μετά από 3-4 μέρες που το έχω) στο θέμα του Μ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το shiftkey αλλά με κεφαλαία μετά το 5ο γράμμα, μειώνεται το υπόλοιπο πάλι για 70 χαρακτήρες (έχω το Μ και όχι το S, αλλά δεν νομίζω να παίζει αυτό ρόλο!).

 

Είχα βάλει το handcent sms και τα μηνύματα έγιναν 160 ρια μικρά - μεγάλα δεν έχει καμία σημασία ,μιάς και ο παραλήπτης άσχετα με το πως φεύγουν μεγάλα τα παραλαμβάνει τα γράμματα .

over . -

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να κανω ενοποιηση του εσωτερικου χωρου με τον οδηγο που δινεται στην σελιδα 428 .το θεμα μου ειναι οτι οσο και αν προσπαθω το τηλεφωνο δεν παει σε recovery mode πατωντας το power button , volume up button.Επισης οταν το παταω να ανοιξει απλα απο το Power button κανει λιγη ωρα και μετα εμφανιζει το bootloader . Απο οσο βλεπω το reccovery χρειαζεται μονο για να κανουμε backup σε αυτη την διαδικασια , απλα φοβαμαι πως αν δεν flasharw σωστα το κινητο θα μπρικαρει μιας και δεν μπαινει recovery....

εχετε καποια λυση ; ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να κανω ενοποιηση του εσωτερικου χωρου με τον οδηγο που δινεται στην σελιδα 428 .το θεμα μου ειναι οτι οσο και αν προσπαθω το τηλεφωνο δεν παει σε recovery mode πατωντας το power button , volume up button.Επισης οταν το παταω να ανοιξει απλα απο το Power button κανει λιγη ωρα και μετα εμφανιζει το bootloader . Απο οσο βλεπω το reccovery χρειαζεται μονο για να κανουμε backup σε αυτη την διαδικασια , απλα φοβαμαι πως αν δεν flasharw σωστα το κινητο θα μπρικαρει μιας και δεν μπαινει recovery....

εχετε καποια λυση ; ευχαριστω πολυ

 

καλησπερα,απο που παρηγγειλες απο μινιντηλ???

και το δικο μου δεν εμπαινε στο ρεκοβερυ,λογικα δεν ειχε καθολου περασμενο...

αυτο που εκανα εγω ηταν να φλασαρω πρωτα την ρομ και μετα τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,απο που παρηγγειλες απο μινιντηλ???

και το δικο μου δεν εμπαινε στο ρεκοβερυ,λογικα δεν ειχε καθολου περασμενο...

αυτο που εκανα εγω ηταν να φλασαρω πρωτα την ρομ και μετα τα υπολοιπα.

Ούτε αυτό που παρέλαβα και εγώ είχε .Για να αποκτήσει το κινητο του φίλου ,πρέπει να περάσει ολόκληρη την ROM αφου πρώτα κάνει backup τα αρχεία του(αν θέλει ).

Σε λίγα pοστ πιο πίσω έπαιξε ξανά αυτό το σενάριο . -

---------------------------------------------------------------------------------------

Παρατήρησα πως το notification led στο 889s ειναι σχεδόν ανύπαρκτο .Το κόκκινο ίσα που φαίνεται και το πράσινο δεν νομίζω πως είναι πράσινο ...Σε αντίθεση στο 889Μ είναι άψογο .

Μπορεί να βελτιωθεί κάπως ρε παιδιά ;

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Μου πεταει συνεχεια το "low memory" παρολο που ουτε εφαρμογες εχω πολλες κ εχω κανει ολα τα βηματα του οδηγου. Πχ ενω ειμαι στον dolphin με πεταει εξω κ μου εμφανιζει επανω δεξια το "low memory" .Καμια ιδεα
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για αχρηστες εφαρμογες που μπορουμε να αφαιρεσουμε ? Εκτος αν εχει καποιος να προτεινει καποιες που πραγματικα δεν χρειαζονται στο τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

βαλε το greenify και οσες εφαρμογες δεν θελεις κανε τις hybernated

 

Να ρωτησω τις Υπηρεσιες Google Play κανει να τις κανουμε hybernate στο Greenify??

 

Μου πεταει συνεχεια το "low memory" παρολο που ουτε εφαρμογες εχω πολλες κ εχω κανει ολα τα βηματα του οδηγου. Πχ ενω ειμαι στον dolphin με πεταει εξω κ μου εμφανιζει επανω δεξια το "low memory" .Καμια ιδεα

 

Ειναι ενα προβλημα αυτο δυστυχως και στο επομενο κινητο που θα παρω θα κοιταξω να εχει τουλαχιστον 1GB μνημη.

Λοιπον το Greenify ειναι αρκετα καλο θα ελεγα οτι βοηθαει καπως την κατασταση οχι τελειως βεβαια.

Στον Dolphin browser παρατεινε τον χρονο μεχρι να με πεταξει. Δεν με ενοχλει αλλα αμα scrollarw για αρκετη ωρα πολυ κατω ισως και να με πεταξει απο low memory. Πιθανον απο τοσα που εχει φορτωσει δεν αντεχει και σε πεταει.

Και σε παιχνιδια τρωω low memory αλλα ενταξει τι να κανουμε ισως ειναι βαρια μερικα οπως το Dark Avenger και The Hobbit: KOM.

Παντως κατι αλλα που εχω Tank hero, Traffic racer, Zenonia 5, Smach, Pac man xD παιζουν μια χαρα!

 

Καποια στιγμη θα δοκιμασω και με αλλον browser να δω πως παει.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το κινητό. Δεν ενθουσιάστηκα από την ποιότητα κατασκευής και οθόνης αλλά είμαι χαρούμενος που έχει light sensor καθώς δεν έχω δει κανέναν να το αναφέρει. Για 55€ καλό είναι πάντως. Επίσης παρατήρησα οτι η ROM αυτή πάσχει από κατάχρηση μνήμης RAM. Αφαίρεσα μερικές εφαρμογές της Google και συμμαζεύτηκε κάπως η κατάσταση.

 

Στο δια ταύτα έχω μερικά προβλήματα. Το κινητό αγοράστηκε από Minideal να αναφέρω.

 

1) Δεν δείχνει να φορτίζει όταν είναι κλειστό. (μικρό το κακό θα μου πεις)

2) πατώντας PWR και VOL- μπαίνει σε Recovery αλλά είναι κινέζικο

3) Προσπάθησα να περάσω το Recovery μέσω flash tool από την ROM του ποστ #428 αλλά και πάλι στο κινέζικο μπαίνει

 

Καμιά ιδέα;;

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το κινητό. Δεν ενθουσιάστηκα από την ποιότητα κατασκευής και οθόνης αλλά είμαι χαρούμενος που έχει light sensor καθώς δεν έχω δει κανέναν να το αναφέρει. Για 55€ καλό είναι πάντως. Επίσης παρατήρησα οτι η ROM αυτή πάσχει από κατάχρηση μνήμης RAM. Αφαίρεσα μερικές εφαρμογές της Google και συμμαζεύτηκε κάπως η κατάσταση.

 

Στο δια ταύτα έχω μερικά προβλήματα. Το κινητό αγοράστηκε από Minideal να αναφέρω.

 

1) Δεν δείχνει να φορτίζει όταν είναι κλειστό. (μικρό το κακό θα μου πεις)

2) πατώντας PWR και VOL- μπαίνει σε Recovery αλλά είναι κινέζικο

3) Προσπάθησα να περάσω το Recovery μέσω flash tool από την ROM του ποστ #428 αλλά και πάλι στο κινέζικο μπαίνει

 

Καμιά ιδέα;;

1.λυνετε αν φλασαρεις την ρομ

2. >> >> >> >>>

3.>> >> >> >>

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...