Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση για 1413 dev CN : Μήπως ξέρει κανείς πως να κάνω repartition την εσωτερική για να γίνει 2,κάτι Giga?

Τό χα κάνει όταν είχα βάλει τη ROW ( http://lenovo-forums.ru/topic/2438-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%B8-lenovo-s820 ) και έιχα 2,κάτι Giga και ένα χαζό partition 457MB.

 

Όταν κάνω το αντίστοιχο για CN ( http://lenovo-forums.ru/topic/2438-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%B8-lenovo-s820/#entry55703 ) μου βγαίνει το εσωτερικό partition 560ΜΒ κάτι τέτοιο..

 

Βοήθεια κανείς?

Οταν εκανες τα παραπανω εχασες τα δεδομενα? Να υποθεσω μεταφραση εκανες με το auto ε? Δε βγαζω και πολυ ακρη με τον μεταφραστη γμτ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το s820, αλλά επειδή θέλω να μου σταλεί άμεσα σκέφτομαι να βάλω να μου σταλεί με EMS. Ξέρει κανενας ή αν έχει παραγγείλει κανείς έτσι, αν πλήρωσε τελωνείο και σε πόσες μέρες του στάλθηκε??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το s820, αλλά επειδή θέλω να μου σταλεί άμεσα σκέφτομαι να βάλω να μου σταλεί με EMS. Ξέρει κανενας ή αν έχει παραγγείλει κανείς έτσι, αν πλήρωσε τελωνείο και σε πόσες μέρες του στάλθηκε??

Απ'οσο ξερω αποφευγεται να παραγγελνει ο κοσμος μεσω courier για να αποφυγει ακριβως αυτο, το τελωνειο. Μεσω απλου ταχυδρομειου κανει περιπου 20 μερες αλλα κατα 95+% αποφευγεις τελωνειο. Με courier απ'οτι εχω διαβασει ειναι πολυ περισσοτερες οι πιθανοτητες να σε τσιμπησουν και να πληρωνεις κερατιατικα.

Link to comment
Share on other sites

Με EMS έχει λίγες πιθανότητες για τελωνείο (σίγουρα περισσότερες απ ότι με απλό ταχυδρομείο) άλλα δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά, πολλές φορές καθυστερεί τόσο όσο το απλό ταχυδρομείο. Πάντως αυτή την εποχη που δεν είναι γιορτές και με απλό δεν αργούν πολύ, το πανηγύρι γίνεται πριν και μετά τα Χριστούγεννα
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με exchange mail server, αφου ρυθμισα τα παντα και τραβηξε τα προσφατα mail, οταν παω να ανοιξω καποιο τοτε εμφανιζει μυνημα Unfortunately mail has stopped και κλεινει η εφαρμογη. Τονιζω οτι χρησιμοποιω την εφαρμογη mail που ειναι ενσωματωμενη στο λειτουργικο.

Καμια ιδεα τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Οταν εκανες τα παραπανω εχασες τα δεδομενα? Να υποθεσω μεταφραση εκανες με το auto ε? Δε βγαζω και πολυ ακρη με τον μεταφραστη γμτ

 

Google translate εννοείται.. Όχι δεν τα χάνεις γιατί κάνεις πρώτα backup και αφού κάνεις repartition κάνεις advanced restore μονο το \data.

Link to comment
Share on other sites

Google translate εννοείται.. Όχι δεν τα χάνεις γιατί κάνεις πρώτα backup και αφού κάνεις repartition κάνεις advanced restore μονο το \data.

Με τι εκανες backup? Με cwm? Την προηγουμενη φορα που το δοκιμασα δε μου δουλεψε.

Edit.

Χαζη ερωτηση. Προφανως εννοεις με το TWRP οπως περιγραφει στη διαδικασια.

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Με τι εκανες backup? Με cwm? Την προηγουμενη φορα που το δοκιμασα δε μου δουλεψε.

Edit.

Χαζη ερωτηση. Προφανως εννοεις με το TWRP οπως περιγραφει στη διαδικασια.

 

CWM, δες παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου έβγαλε μια αναβάθμιση από vibe 1413 dev σε vibe 1.5 1419_4 dev.Την κατέβασα αλλά βγάζει error κ δεν κάνει εγκατάσταση.Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.

το έχω λάβει το κινητό εδώ και 20 μέρες από minideal και τα σπάει. τρομερό.

ενώ έχει Ελληνικά πάνω στις εφαρμογές, πολλές εφαρμογές μου εμφανίζουν και Κινέζικα. Στα ringtones είναι μόνο Κινέζικα. Επίσης, πως συνδέομαι με 3G? Χρειάζεται μήπως άλλη ROM, αν ναι ποιά?

Τέλος για gps (δωρεάν) ποιό να βάλω?

 

έχω διαβάσει όλο το thread, αλλά άκρη δεν έβγαλα.

 

Φίλε καλημέρα σου. Εγώ εδώ και 3 μήνες χρησιμοποιώ (περιστασιακά) το Sygic navigator 11 2 6. apk. Είναι free και δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα. Και με την κινέζικη rom και με την Miui.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Λέω να πάρω και εγώ αυτό το smartάκι μιας και διαβάζω πολλά καλά σχόλια και απο λίγο που το δούλεψα απο μια φίλη μπορώ να πώ πως έχω εντυπωσιαστεί. Βρήκα το συγκεκριμένο κινητό απο το etotalk (απ' όπου και το πήρε η φίλη μου).

Το etotalk δίνει, Etotalk Mod ROM ( +€3.79 ) κατα την παραγγελία εαν θέλεις καθώς επίσης, Gift Bag Package ( +€1.51 ) ή Send it as a Gift ( +€1.51 ).

Το έχει 121.59 ευρό, πολύ καλή τιμή απο τα 200 που είχε κάποτε.

Έχει αγοράσει κανένας άλλος απο αυτό το site?

Link to comment
Share on other sites

Να βεβαιωθεις οτι προκειται για το γνησιο γιατι υπαρχει και αντιγραφο του, δεν ξερω τι κανει το συγκεκριμενο καταστημα.
Link to comment
Share on other sites

Andreas θα σε αφησω να το δοκιμασεις λιγο καιρο και μετα θα σε πρηξω για να μου πεις διαφορες σε σχεση με την 4.2.2 οσον αφορα ταχυτητα αλλα και γενικοτερα .

Έχει ακόμα κάποιο lag, πολύ καλύτερα τα πράγματα βέβαια σε σχέση με τη πρώτη V1.5 1415, εξακολουθεί να δεσμεύει περισσότερη μνήμη RAM σε σχέση με την 4.2.2 αλλά σε γενικές γραμμές είναι καλή, κάνει και πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας. Μόλις είδα ότι βγήκε και νέα 1419_4 την οποία και θα κάνω τώρα εγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακόμα κάποιο lag, πολύ καλύτερα τα πράγματα βέβαια σε σχέση με τη πρώτη V1.5 1415, εξακολουθεί να δεσμεύει περισσότερη μνήμη RAM σε σχέση με την 4.2.2 αλλά σε γενικές γραμμές είναι καλή, κάνει και πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας. Μόλις είδα ότι βγήκε και νέα 1419_4 την οποία και θα κάνω τώρα εγκατάσταση...

Για την μπαταρια για την ωρα δε με ενδιαφερει γιατι εχω εντυπωσιαστει απο το ποσο κραταει (ειδικα σε σχεση με το ACE που ειχα). Το lag που λες με χαλαει οποτε μαλλον θα περιμενω.

Thnx φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Ότι το έχει ένα lag, το έχει. Σα τη ταχύτητα των τελευταίων 1413-1415 της V1.0 δεν είναι σε καμία περίπτωση, αλλά δείχνει να βελτιώνεται σιγά σιγά. Θα δω και η 1419 τι λέει και θα ενημερώσω...
Link to comment
Share on other sites

δε γραφει ΚΑΝ πανω!

αλλα απο δικια σου αποψη ποια version της vibe einai πιο σταθερη?

Εχω παρει το κινητο μολις 2 μερες και εχω βαλει πανω μονο την 1413 dev με την οποια ειμαι ικανοποιημενος αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω μετρο συγκρισης. Ο Andreas λεει οτι και η kitkat που εχει βγει ειναι σχετικα καλη αλλα με λιγο lag ακομα. Lag σε μενα εχω δει μονο σε online games οπως το C&C Tiberium Alliances ή το Imperia Online. Στα υπολοιπα τπτ αξιο λογου.

Link to comment
Share on other sites

Σε 1412 και πάνω εγώ δεν έχω δει ποτέ lag, θεωρώ ότι είναι ο,τι πιο γρήγορο υπάρχει. Τώρα για την 1419 οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, προς το παρόν το lag είναι πολύ περιορισμένο έως ανύπαρκτο. Να δούμε πως θα πάει στη συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Σε 1412 και πάνω εγώ δεν έχω δει ποτέ lag, θεωρώ ότι είναι ο,τι πιο γρήγορο υπάρχει. Τώρα για την 1419 οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, προς το παρόν το lag είναι πολύ περιορισμένο έως ανύπαρκτο. Να δούμε πως θα πάει στη συνέχεια.

 

να σε ρωτισω καπιοια πραγματα, αφου φαινεται οτι εχεις ασχολιθει αρκετα:

1)ο σωστος τροπος ειναι wipe τα παντα ola στο cwm κ μετα install τη rom, reboot, meta ta gapps, ετσι?

2)εχεις διαγραψει ποτε system apps, γιατι εγω οταν διαγραφω κατι κινεζικες...η ρομ αρχιζει κ γινεται un-smooth.

επισης οταν κανω install thn rom στο πρωτο βοοτ, einai πολυ γρηγορη και ολα τελια!....αλλα οταν φλασαρω τα gapps, arxizei και λαγαρει καπως.

 

και κανα λινκ αν εχεις για το 2+gb poy ginetai να αυξησεις την internal memory, δωσε γιατι δεν βρισκω για καποιο λογο!

 

για την vibe v1.0 μιλαω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση. Εαν αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό χωρίς το Etotalk MOD Rom που έχει και Ελληνική γλώσσα. Υπάρχει κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα για να κάνω root το κινητό και να υποστηρίζει και Ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση. Εαν αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό χωρίς το Etotalk MOD Rom που έχει και Ελληνική γλώσσα. Υπάρχει κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα για να κάνω root το κινητό και να υποστηρίζει και Ελληνικά?

υπαρχει τροπος ναι, με την miui ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...