Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλω να σαι καλα. Η ρομ αυτη τι λεει; Ειναι οκ με τα Ελληνικα; Δουλευουν ολα καλα; Εχει κολληματα;

 

Τα ελληνικά της είναι μέτρια αλλά παλευονται. Τα κινέζικα που έχει μέσα είναι σπαστικά. Θα σου πω και άλλες εντυπώσεις αν το κρατήσω το κινητό.

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ΟΧΙ. Δεν εχει παθει κατι το κινητο,μην αγχωνεσαι.

Κατεβασε αυτη τη ρομ

http://www.needrom.com/mobile/rom-lenovo-s820-row/

 

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά έβαλα την rom που πρότεινε ο raven και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημενος, τώρα αν κάποιος έχει βάλει καμιά καλύτερη row rom ας δώσει τα φώτα του και σε μας :D:D
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη ρομ;

 

Ναι εγώ αυτή φοράω τώρα. Ακριβώς από πάνω την έχω σχολιάσει. Αν και μάλλον θα το πουλήσω σε ένα φίλο μου το κινητό οπότε δεν θα τη δοκιμάσω για πολύ... Γενικά πάντως από τα ωραία Lenovo που έχω πάρει.

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο κινητο εχω βαλει 32 gb sd card αποτε ειμαι απλας την εχω γεμισει αφινοντας 5 gb ελευθερα σκοπιμα θα ηθελα να μου γραψετε αν γινεται τα παντα για την εγκατασταση παιχνιδιων - εφαρμογων διοτι καποιες φορες μου λεει δεν υπαρχει χορoς ενω στο κινιτο εχει ελευθερο 1,4 gb (λογω το οτι βαζω ολες τις εφαρμογες στην sd ) και στην sd 4-5 σιγουρα(βεβαια εχω βαλει ηδη καμια 30+ εφαρμογες).Επιπλεον κατι που με ετσουξε ειναι οτι εγκατεστησα το clash of clans και μετα το εσβησα(δεν με εντιπωσιασε αρχικα) επειτα ομως επαιξα το game μεσω bluestacks(μια εφαρμογη για να παιζεις-δοκιμαζεις παιχνιδια του κινητου στο pc [πολη καλη μεν αλλα πολλα μικροπροβληματα με updates]) και μου αρεσε οποτε ηθελα να το χαναεγκαταστησω το κατεβαζει μια χαρα αλλα εν τελη βγαζει error 901(το Google play).Την πρωτη φορα εγκαταστάθηκε μια χαρά. HELP...
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο κινητο εχω βαλει 32 gb sd card αποτε ειμαι απλας την εχω γεμισει αφινοντας 5 gb ελευθερα σκοπιμα θα ηθελα να μου γραψετε αν γινεται τα παντα για την εγκατασταση παιχνιδιων - εφαρμογων διοτι καποιες φορες μου λεει δεν υπαρχει χορoς ενω στο κινιτο εχει ελευθερο 1,4 gb (λογω το οτι βαζω ολες τις εφαρμογες στην sd ) και στην sd 4-5 σιγουρα(βεβαια εχω βαλει ηδη καμια 30+ εφαρμογες).Επιπλεον κατι που με ετσουξε ειναι οτι εγκατεστησα το clash of clans και μετα το εσβησα(δεν με εντιπωσιασε αρχικα) επειτα ομως επαιξα το game μεσω bluestacks(μια εφαρμογη για να παιζεις-δοκιμαζεις παιχνιδια του κινητου στο pc [πολη καλη μεν αλλα πολλα μικροπροβληματα με updates]) και μου αρεσε οποτε ηθελα να το χαναεγκαταστησω το κατεβαζει μια χαρα αλλα εν τελη βγαζει error 901(το Google play).Την πρωτη φορα εγκαταστάθηκε μια χαρά. HELP...

 

Root-αρε το κινητό σου (λεπτομέρειες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2247537 ) και με το Link2SD περνάς εφαρμογές στην κάρτα μνήμης σου

 

Ναι εγώ αυτή φοράω τώρα. Ακριβώς από πάνω την έχω σχολιάσει. Αν και μάλλον θα το πουλήσω σε ένα φίλο μου το κινητό οπότε δεν θα τη δοκιμάσω για πολύ... Γενικά πάντως από τα ωραία Lenovo που έχω πάρει.

 

Αν έχει κινέζικα τότε δεν είναι ROW, είναι πιθανόν η μονταρισμένη ROM των κινεζομάγαζων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω παραγγειλει και εγω αυτο το κινητό,αλλά επειδη πρωτη φορα αγοραζω απο minideal ηθελα να ρωτήσω, ειναι λογικό να μου βγαζει στο tracking απο τις 25-1 DESPATCHED TO OVERSEAS ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω παραγγειλει και εγω αυτο το κινητό,αλλά επειδη πρωτη φορα αγοραζω απο minideal ηθελα να ρωτήσω, ειναι λογικό να μου βγαζει στο tracking απο τις 25-1 DESPATCHED TO OVERSEAS ;

 

Ναι λογικο ειναι. Υπολογιζε περιπου 20 μερες για να ερθει πανω κατω.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

το κινητο 820 ενός φιλου κανει το εξεις... δεν λειτουργει η καμερα κ αν βγαλει την μπαταρια παιζει παλι... αλλα αργοτερα στην μερα μπορει να ξανακωλησει και αντε παλι από την αρχη.... με το minideal που μιλησα για αυτό μου ειπαν : try to restore factory setting. Καποια βοηθεια πανω σε αυτό...???
Link to comment
Share on other sites

το κινητο 820 ενός φιλου κανει το εξεις... δεν λειτουργει η καμερα κ αν βγαλει την μπαταρια παιζει παλι... αλλα αργοτερα στην μερα μπορει να ξανακωλησει και αντε παλι από την αρχη.... με το minideal που μιλησα για αυτό μου ειπαν : try to restore factory setting. Καποια βοηθεια πανω σε αυτό...???

 

Θα πας στις ρυθμισεις του κινητου και θα κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Απλα πριν το κανεις κρατα οτι φωτογραφιες εχεις βγαλει και οτι αλλο απο το κινητο γιατι 99% θα σβηστουν ολα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Root-αρε το κινητό σου

 

ρε συ raven το κινητο το πηρα ηδη rootαρισμενο πως γινεται να μου λες οτι για αυτο το προβλημα χρειαζεται να το rootαρω...(η να βαλω καινουρια rom);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..ειμαι κατοχος του κινητου εδω και 20 μερες περιπου...ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Θα ηθελα να ρωτησω θα ηθελα να αλλαξω rom εχετε δοκιμασει καποια Σταθερη πανω απ ολα rom?

Ευχαριστω πολυ

Edited by a8eofovos
Link to comment
Share on other sites

Root-αρε το κινητό σου

 

ρε συ raven το κινητο το πηρα ηδη rootαρισμενο πως γινεται να μου λες οτι για αυτο το προβλημα χρειαζεται να το rootαρω...(η να βαλω καινουρια rom);

 

Ναι δεν το θυμόμουν ότι το στέλνουν ρουταρισμένο, το είπα για να χρησιμοποιήσεις Link2SD

 

Καλησπερα και απο μενα..ειμαι κατοχος του κινητου εδω και 20 μερες περιπου...ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Θα ηθελα να ρωτησω θα ηθελα να αλλαξω rom εχετε δοκιμασει καποια Σταθερη πανω απ ολα rom?

Ευχαριστω πολυ

 

Δεύτερη ROM με ελληνικά δεν παίζει. Υπάρχει η ROW (Rest Of World) για εκτός Κίνας που μπορείς να δεις (χωρίς ελληνικό μενού).

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω θα βρεις οδηγίες

Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

Την παραγγελεια την εκανα στις 27/1 και στις 12/2 χθες δηλαδη ειδα στο tracking number "Arrived at overseas (Country code: GR)"

Απο εδω και μετα αναμενουμε τα αγαπημενα μας ΕΛΤΑ. Σε ποσες μερες να τους ενοχλησω ? Τι πιστευετε?

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στις 20 με 30 μερες το αργοτερο κανει για να ερθει ....4 στους 4 φιλους που το πηραν τοσο εκανε ....εγω το παραγγειλα σημερα :):):):):):):) καλο μου πασχα:grin::
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το θυμόμουν ότι το στέλνουν ρουταρισμένο, το είπα για να χρησιμοποιήσεις Link2SD

 

 

 

Δεύτερη ROM με ελληνικά δεν παίζει. Υπάρχει η ROW (Rest Of World) για εκτός Κίνας που μπορείς να δεις (χωρίς ελληνικό μενού).

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω θα βρεις οδηγίες

το προβλημα δεν ειχε να κανει με την rom τελικα η εφαρμογη είχε το προβλημα (το update δηλαδή) ευχαριστώ παντος για τις αμμεσες απαντήσεις:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω και εγω το εν λογω κινητο...αλλα εχω μερικες αποριες...!εχει οντως καποιο θεμα με το σημα τις δευτερης sim?λυνεται ευκολα η θα εχω προβλημα?Σε κοκκινο το εχει κανενας αντρας?Το βρηκα σε καλη τιμη αλλα μονο κοκκινο και φοβαμαι μηπως θα ειμαι σαν να την καρφωνω την οπισθεν!χαχα..
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις το κουμπάκι Paste, το mount σε read/write το κάνει αυτόματα (μάλιστα σε ρωτάει κιόλας)

το directory είναι το /etc/firmware

 

 

 

Περίεργο, η μπαταρία πατάει καλά;

Δοκίμασες μήπως να το φλασάρεις;[/QUO

!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να αγορασω απο mini-deal 2 lenovoS820 και δν ξερω αν παραγγειλω με freeshipping αν θα επιβαρυνθω με φορους κ τελωνειο??επισης πρεπει να ζητησω ελληνικο μενου??η δν εχει καθολου??ξερει καποιος ας βοηθησει παρακαλωω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να αγορασω ενα lenovo s820 θελω να μου πειτε τη γνωμη σας γι αυτο το κινητο και αν παθει κατι στην ελλαδα τα φτιαχνουν πουθενα εδω??η θα εχω προβλημα??σας παρακαλω βοηθηστε γιατι δν ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες : https://www.dropbox.com/s/otk5ws9uz2fy1ti/s820.rar

 

Το λευκό πήρα απο minideal

 

Έκδοση βασικού φάσματος : s820 v12,2013/04/23 15.09

 

Αριθμός έκδοσης: s820_S129_130513

 

καλησπερα!γνωριζεις αν εχει βγει καποια εκδοση πιο καινουργια και αν μπορουμε να την εγκαταστησουμε?και κατι ακομα αν κανω αναβαθμηση τον lenovo launcher θα εχει καποιο προβλημα το κινητο με τα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να αγορασω απο mini-deal 2 lenovoS820 και δν ξερω αν παραγγειλω με freeshipping αν θα επιβαρυνθω με φορους κ τελωνειο??επισης πρεπει να ζητησω ελληνικο μενου??η δν εχει καθολου??ξερει καποιος ας βοηθησει παρακαλωω!!!

Δεν υπαρχει απαντηση στην ερωτηση του τελωνειου φιλε μου. Παρτο με Singapore post εχεις 99% να μην πληρωσεις. Εχει Ελληνικο μενου το κινητο που θα σου στειλουν απο Minideal αλλα η ρομ που φοραει ειναι παλια και καθολου καλη. Δες την και αν θες μιλαμε για να του βαλεις την τελευταια (VIBE ROM)που ειναι τοπ.

Καλησπερα παιδια θελω να αγορασω ενα lenovo s820 θελω να μου πειτε τη γνωμη σας γι αυτο το κινητο και αν παθει κατι στην ελλαδα τα φτιαχνουν πουθενα εδω??η θα εχω προβλημα??σας παρακαλω βοηθηστε γιατι δν ξερω τι να κανω.

Μην κανεις πολλα ποστ μαζι. Δεν το φτιαχνουν εδω καπου Ελλαδα αλλα το κινητο με τον MTK ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙς. τΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙς ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ οθονη. Τωρα αν σου κολλησει η οτι αλλο μην φοβασαι εδω ειμαστε θα στο φτιαξουμε. Παρτο αφοβα ειναι καλο κινητο.

καλησπερα!γνωριζεις αν εχει βγει καποια εκδοση πιο καινουργια και αν μπορουμε να την εγκαταστησουμε?και κατι ακομα αν κανω αναβαθμηση τον lenovo launcher θα εχει καποιο προβλημα το κινητο με τα ελληνικα?

http://rom.lenovo.com/xiazai_s820_olk.html

Αυτο ειναι το official site για την ρομ του κινητου. Εχει βγει πλεον η Vibe rom που αλλαζει το κινητο 100% και το κανει πιο γρηγορο και ειναι πανεμορφη.Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχει Ελληνικο μενου και ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΛΑΣΑΡΕΤΕ ΤΑ GAPPS(GOOGLE APPS)δηλαδη το Playstore. Εχει ομως κανονικα Ελληνικο πληκτρολογιο και μηνυματα επαφες κανονικα ειναι στα Ελληνικα.

Μπορεις να κανεις αναβαθμιση σε οτι θες στο κινητο σου ακομα και στον lenovo launcher χωρις να χασεις τα Ελληνικα.

 

Μπορειτε να βαλετε την Vibe να την δοκιμασετε και αν δεν σας αρεσει αυτο ειναι το λινκ για την ρομ που βαζει το Minideal

http://pan.baidu.com/s/1i3jyHLF

Οποτε την ξανα περνατε και τελειωσε το θεμα.Εχω δωσει οδηγιες σε μερικες σελιδες πιο πισω για το πως φλασαρουμε.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...