Jump to content

Meizu MX3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρήκα εδώ https://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Large_Screen_Android_Phones/Meizu_MX3_Octa_Core_Smartphone_-_32GB_ROM_5.1_Inch_1080p_Gorilla_Glass_Screen_Exynos_5410_1.6GHz_2GB_RAM_Flyme_OS_3.0_NFC/

177 ευρώ με 32 GB 189 ευρώ με τα μεταφορικά και έχει λέει την international version , τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα...

Έγινα σήμερα κι εγώ κάτοχος του MX3 απο Γερμανό.

Αλλά έχω θέμα ...μου αναγνώρισε για λίγο την sim,αλλά μετά απο λίγο μου πέταξε μήνυμα "Δεν υπάρχει κάρτα sim".

Να πω οτι την κάρτα την είχε κόψει,όχι αντικαταστήσει, υπάλληλος σε cosmote corner για το motorola razr που είχα τότε και δούλευε μια χαρά.Όπως μια χαρά δούλευε και στο P780.Να αλλάξω sim;

Και κάτι άλλο.Κάποια απο τις φορές που έκανα επανεκκίνηση για να δω τι παίζει με τη sim,έφαγε σκαλωμα και δεν φωτιζοταν το πλήκτρο home.Σας έχει συμβεί;Με επανεκκίνηση έστρωσε.

Και πάλι καλώς σας βρήκα.Ελπίζω να μείνω στην παρέα και να μην έχει το τηλ κανένα σοβαρότερο πρόβλημα και δεν κρατάει την sim.

EDIT:Τελικά έγινε αντικατάσταση της sim και πάλι δε δούλευε.Έγινε αντικατάσταση με καινούριο.So far,so good.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε ναι... το να δοκιμάσεις να αλλάξεις sim ή να δοκιμάσεις με άλλη sim είναι μονόδρομος στην παρούσα φάση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα, μου προτείνετε για αγορά το Meizu MX3; Είστε ευχαριστημένοι από αυτό; Ευχαριστώ,
:chair:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, μου προτείνετε για αγορά το Meizu MX3; Είστε ευχαριστημένοι από αυτό; Ευχαριστώ,

 

Ναι... μια χαρά συσκευή είναι και πολύ ποιοτική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το κινητό έχει επιλογή για λειτουργία πτήσης; Το Flyme 4 ήρθε μέσω OTA ή την κατεβάσατε από εδώ http://www.flyme.cn/en/firmwarelist.jsp?modelId=19&type=1 ; Ευχαριστώ, Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία γιατί σε ένα review που είδα έλεγε ότι δεν την είχε βρει αυτός, το Flyme 4 σας ήρθε αναβάθμιση;
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Λογικα το review Που ειδες πρεπει να ηταν απο το Techblog αν θυμαμαι καλα, που ηταν ενα πολυ κακο review. Το κινητο ειναι πολυ καλο και νομιζω πως με την τελευταια εκδοση του λογισμικου, 4.1.7Α βελτιώθηκε ακόμα περισσότερο, ειδικά η μπαταρία του.

Το μόνο που του λείπει είναι 4G και δεύτερη SIM και ράδιο. Όλα τα υπόλοιπα τα έχει, απλά δεν είναι τα TOP που μπορείς να βρεις σε ένα κινητό, όμως είναι σε αξιοπρεπέστατο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία γιατί σε ένα review που είδα έλεγε ότι δεν την είχε βρει αυτός, το Flyme 4 σας ήρθε αναβάθμιση;

 

Πατωντας το power για 1 δευτερολεπτο βγαινουν επιλογες για power off/restart/mute/vibration/flight mode.

 

Το flyme 4 μου ηρθε ως ειδοποιηση παλαιοτερα, την οποια και αγνοησα. Αργοτερα το κατεβασα απο meizufans.EU , το εγκατεστησα και αφου το δουλεψα λιγο γυρισα παλι στο flyme3 που μου αρεσει πιο πολυ. Ισως οταν φτασει σε 4.5.χ εκδοση να το ξαναδοκιμασω. Επισης η αναβαθμιση διαγραφει τα παντα. Τελος συμφωνω με @avadonmode, η συσκευη ειναι κορυφαια, αν και περσινο μοντελο, και με πολυ χαμηλη τιμη πλεον.

 

για το flyme4: meizufans.eu/forum/category-meizu-mx3-firmware

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μπορεί να απαντήσει κάποιος εάν το mx3 που πουλάει ο Γερμανός παίρνει αναβαθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Πατωντας το power για 1 δευτερολεπτο βγαινουν επιλογες για power off/restart/mute/vibration/flight mode.

 

Το flyme 4 μου ηρθε ως ειδοποιηση παλαιοτερα, την οποια και αγνοησα. Αργοτερα το κατεβασα απο meizufans.EU , το εγκατεστησα και αφου το δουλεψα λιγο γυρισα παλι στο flyme3 που μου αρεσει πιο πολυ. Ισως οταν φτασει σε 4.5.χ εκδοση να το ξαναδοκιμασω. Επισης η αναβαθμιση διαγραφει τα παντα. Τελος συμφωνω με @avadonmode, η συσκευη ειναι κορυφαια, αν και περσινο μοντελο, και με πολυ χαμηλη τιμη πλεον.

 

για το flyme4: meizufans.eu/forum/category-meizu-mx3-firmware

Το έχεις αγοράσει από τον γερμανό; Γιατί άκουσα ότι αυτό που πουλάει ο γερμανός είναι κλειδωμένο και δεν παίρνει αναβαθμίσεις, μόνο αν το ρουταρεις. Ισχύει;

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις αγοράσει από τον γερμανό; Γιατί άκουσα ότι αυτό που πουλάει ο γερμανός είναι κλειδωμένο και δεν παίρνει αναβαθμίσεις, μόνο αν το ρουταρεις. Ισχύει;

 

Και να μην περνει αναβάθμιση θε θα πεθανουμε κιολας...:):lol::D

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις αγοράσει από τον γερμανό; Γιατί άκουσα ότι αυτό που πουλάει ο γερμανός είναι κλειδωμένο και δεν παίρνει αναβαθμίσεις, μόνο αν το ρουταρεις. Ισχύει;

 

Αυτο που γνωριζω βαση σχολιων εδω και στο meizufans.EU ειναι οτι αυτα που εισαγονται επισημως ελλαδα και γενικα ανατολικη ευρωπη (απο την tccmc ή καπως ετσι) εχουν κλειδωμενη την δυνατοτητα αναβαθμισης απευθειας απο την meizu. Μονο μεσω του εισαγωγεα, αν και οποτε το αποφασισει. Το root δεν βοηθαει σε αυτο το θεμα.

 

Δεν ξερω αν το ιδιο θα ισχυσει και για το mx4 που αναμενεται να εισαχθει επισημα. Εγω το πηρα απο κινα και εχω κανονικες εβδομαδιαιες αναβαθμισεις, που δεν τις βαζω κιολας. Απο την μια ειναι καλο που εισαγονται επισημα με εγγυηση και καλη τιμη αλλα οι περιορισμοι στις αναβαθμισεις νομιζω δεν θα επρεπε να υπαρχουν. Αλλωστε η υποστηριξη απι την meizu ειναι απο τους κυριοτερους λογους αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να το παρει απο Γερμανο

 

στο http://meizu.tccm.com/page/mx3_model_detail.html

υπαρχει το ελληνικο εγχειριδιο της συσκευης σε .PDF και στο http://meizu.tccm.com/page/mx3_ROM_update.html

οι αναβαθμισεις ρομ.

 

Μεχρι στιγμης υπαρχει μονο η απο 09/11/2014 εκδοση O19454 ( νομιζω flyme 3.5 με android 4.2.2 )

Παντως καποιοι στο meizufans ανεφεραν οτι η tccm θα δωσει αναβαθμιση με flyme4 και kitkat για το mx3.

 

Για εμας με τις ξεκλειδωτες συσκευες μενει να δουμε αν θα παρουμε lollipop (δεν βλεπω γιατι οχι).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Έχω καλά νέα.Τελικά ο SmOgER απο το meizufans κατάφερε το upgrade σε κλειδωμένες συσκευές της TCCM,τον εισαγωγέα της meizu στην Ευρώπη και εν κατακλείδι και σε εμάς που το αγοράσαμε από Γερμανό.Το update είναι το 4.1.3.5I,android 4.4.4.

Εδώ οι λεπτομέρειες http://meizufans.eu/forum/thread-tutorial-upgrading-tccm-o2-devices-to-flymeos-4-1-3-5i-and-up-the-unofficial-way

Εγώ δεν το επιχείρησα ακόμη.Οψόμεθα...

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά μιας και δεν έχω λεφτά για mx4 ή m1 note, μήπως ξέρει κανένας τιμή για το συγκεκριμένο? Μονο στο fastcardtech το βρήκα, 165 δολλάρια..

 

EDIT: με την μπαταρια τι παιζει; εχει οντως βγεί μεγαλύτερη των 2400?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και δεν έχω λεφτά για mx4 ή m1 note, μήπως ξέρει κανένας τιμή για το συγκεκριμένο? Μονο στο fastcardtech το βρήκα, 165 δολλάρια..

 

Δεν εδώ kimovil.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν εδώ kimovil.com

 

σε αυτό το site υπάρχουν αρκετά μαγαζια που δεν περιλεμβάνονται..τελος πάντων να σαι καλα..

 

Κι αλλες ερωτησεις: nfc τελικά έχει? κάμερες καλές; με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η μπροστινή...τέλος, με τα τελευταία updates, τι διάρκεια μπαταρίας να προσδοκώ;;

Link to comment
Share on other sites

Με το NFC τελικά τι παίζει;Απ οτι καταλαβα μερικές συσκευες εχουν και μερικές οχι.. Το θέμα ειναι οτι δε βρηκα ουτε μια smart window θηκη για το mx3...

 

Με λίγα λόγια, το κινητό παρόλο που είναι 1.5ετίας είναι τουμπανο ακόμα, είναι όμως τόσο τούμπανο, η να δώσω 40$ παραπάνω και να πάω για το φρέσκο m1 Note?

Περιμένω απόψεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...