Jump to content

Meizu MX3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κάνει τίποτα φίλε.Να είσαι καλά.

Πώς σου φαίνεται η 4.2.8.10;Το έκανε άλλο τηλέφωνο:)

 

Ναι, καμία σχέση με πριν, επιτέλους μπήκαν τα toggles που έπρεπε στο notification bar, το κινητό έγινε πιο γρήγορο και νομίζω ότι έχω

παρατηρήσει μια βελτίωση στην μπαταρία.

Σε γενικές γραμμές μπορείς να πεις ότι έγινε "άλλο τηλέφωνο" :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, καμία σχέση με πριν, επιτέλους μπήκαν τα toggles που έπρεπε στο notification bar, το κινητό έγινε πιο γρήγορο και νομίζω ότι έχω

παρατηρήσει μια βελτίωση στην μπαταρία.

Σε γενικές γραμμές μπορείς να πεις ότι έγινε "άλλο τηλέφωνο" :)

 

 

βαλε και την πιο καινουρια εκδοση 4.2.8.2I

 

διορθωνει διαφορα απο τι ειδα...

 

για lollipop ξερουμε τιποτα??? :p:p

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορει μια closed beta 4.5.3 (lollipop) για το mx3. Σε κανα μηνα υπολογιζω θα βγει η κανονικη. Παντως μεχρι στιγμης η καλυτερη εκδοση που εχω δοκιμασει ηταν η 3.8.3. Με τις 4.χ παρατηρω μεγαλυτερη θερμανση, λιγοτερη αυτονομια και τυχαια reboots
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το κοστολόγιο. Αν το βρίσκεις γύρω στα 200 πάνω κάτω τότε ναι, σαφέστατα και αξίζει. Για την ακρίβεια δεν θα βρεις ούτε καν κάτι τόσο καλό, ποιοτικό και όμορφο με αρκετά high end στοιχεία σε αυτήν την τιμή. Το Moto G που θεωρείται το ποιο value for money κινητό android αυτή τη στιγμή υπολείπεται κατά πολύ του ΜΧ3 και δεν είναι και πολύ φτηνότερο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αγορασα, αλλα εχω τα εξης προβληματα:

 

1. Δε φαινεται να κανει κατι η φωτεινοτητα αν το εχω στο αυτοματο, δεν νομιζω οτι αλλαζει αναλογα το περιβαλλον

2. Δεν ερχονται τη στιγμη που μου στελνουν μηνυματα στο viber (το ιδιο ισχυει και για το facebook στα notifications)

3. Widgets για καιρο/ρολοι σταματουν να κανουν update

 

Aν καποιος εχει καμια ιδεα ας την γραψει γιατι κατα τα αλλα η συσκευη ειναι καταπληκτικη και δε θα ηθελα να σκεφτω να την αντικαταστησω.

 

το τηλεφωνο βρισκεται σε Flyme 4.2.8.10

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αγορασα, αλλα εχω τα εξης προβληματα:

 

1. Δε φαινεται να κανει κατι η φωτεινοτητα αν το εχω στο αυτοματο, δεν νομιζω οτι αλλαζει αναλογα το περιβαλλον

2. Δεν ερχονται τη στιγμη που μου στελνουν μηνυματα στο viber (το ιδιο ισχυει και για το facebook στα notifications)

3. Widgets για καιρο/ρολοι σταματουν να κανουν update

 

Aν καποιος εχει καμια ιδεα ας την γραψει γιατι κατα τα αλλα η συσκευη ειναι καταπληκτικη και δε θα ηθελα να σκεφτω να την αντικαταστησω.

 

το τηλεφωνο βρισκεται σε Flyme 4.2.8.10

 

Ευχαριστω

 

1. Η αυτοματη φωτεινοτητα δεν ειναι και η καλυτερη αλλα δεν μου δημιουργει ιδιαιτερα προβληματα. Την εχω στο full και auto.

2. Δοκιμασε στο security center να δωσεις δυνατοτητα στην εφαρμογη να ξεκιναει κατα την εκκινηση και επισης να δωσεις δικαιωμα για ειδοποιησεις. Το viber μια χαρα δουλευει με αυτες τις αλλαγες.

3. Το widget του flyme για τον καιρο ειναι μονο για κινα, πρεπει να βαλεις αλλο. Το yahoo που ειχα καποτε εκανε update. Για το ρολοι δεν εχω κανενα προβλημα με αυτο που χρησιμοποιω (της google).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα…εχω το mx3 απο γερμανο… επειδη εχω μπερδευτει αρκετα,τελικα μπορουμε να περασουμε εμεις flyme 4? Οτι αρχειο εχω κατεβασει μου γραφει corrupted, δοκιμασα και με τον τροπο π διαβασα σ παλαιοτερα σχολια με το recovery αλλα οταν παταω τ exe μου λεει δεν ειναι τυπος αρχειι win32 και δεν το τρεχει. Εχει καταφερει καποιος με καποιο τροπο να το αναβαθμισει? Ουτε καποια rom βρηκα να το περασω κατευθειαν
Link to comment
Share on other sites

Περασα προχτες 4.2.8.2Ι, ο μονος τροπος που δουλεψε ηταν https://meizufans.eu/forum/topic/1402/tutorial-upgrading-tccm-o2-devices-to-flymeos-4-1-3-5i-and-up-the-unofficial-way?page=1

 

ΥΓ. επισης τηλεφωνο γερμανου

Link to comment
Share on other sites

Εγω την έβαλα πάντως! Απο Ασία το είχα πάρει το κινητό... Πάντως καλα φαίνεται να λειτουργεί σε ολα του εκτος του οτι καποιες εφαρμογές εμφανίζουν οτι δεν ειναι συμβατες...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδες καλησπερα,

 

οταν κανω ρεσετ το κινητο και αναβει για πρωτη φορα,δεν εχω καθολου πληκτρολογιο εικονικο ωστε να προχωρησω στην εισαγωγη των κωδικων και των wifi και τα λοιπα...

υπαρχει μονο η φωνητικη πληκτρολογηση...

το κανει σε ολους αυτο?

 

μηπως πρεπει να περασω παλι την ρομ απο την αρχη??

 

 

αναγκαστικα μετα,αφου αναψει,κατεβαζω καποιο πληκτρολογιο σε απκ και το εγκαθιστω...

 

 

 

update: ξαναπερασα την ρομ,ολα οκ!!!

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το βρηκα στα 160 ευρω....κ το τσιμπησα....

το θεμα ειναι πως δοκιμασα να κανω το Update της flyme αλλα τζιφος....

κτ ποιο ευκολο απο το λινκ απο πανω υπαρχει.. ΟΤΑ δν προβλεπεται?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το βρηκα στα 160 ευρω....κ το τσιμπησα....

το θεμα ειναι πως δοκιμασα να κανω το Update της flyme αλλα τζιφος....

κτ ποιο ευκολο απο το λινκ απο πανω υπαρχει.. ΟΤΑ δν προβλεπεται?!

 

θα μπεις εδω--> http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=19&type=1

και θα κατεβασεις το Flyme OS 4.2.8.2I

 

μετα θα κανεις τα παρακατω:

 

1. Download your Flyme OS to your computer (not update one, but just your current version)

2. Turn on MX3 on recovery mode (press and hold the power button and volume up)

3. Connect MX3 with a computer using Meizu USB cable. Computer recognizes your MX3 as 'recovery'

4. Copy and paste the Flyme OS to the 'recovery' from your computer.

5. On MX3, tick the 'system update' and click 'start'.

6. MX3 reboots itself and everything is there.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

κατι αλλο δικο μου τωρα...

οταν παω να γραψω λιγο πιο γρηγορα στο πληκτρολογιο,πολλα κουμπια δεν πατιουνται.

και γενικα η αφη δεν ειναι στα καλυτερα της...πρεπει να πατησεις ακριβως εκει που θες αλλιως δεν πιανει η εντολη...

το χετε και σεις αυτο το πραγμα???

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο δικο μου τωρα...

οταν παω να γραψω λιγο πιο γρηγορα στο πληκτρολογιο,πολλα κουμπια δεν πατιουνται.

και γενικα η αφη δεν ειναι στα καλυτερα της...πρεπει να πατησεις ακριβως εκει που θες αλλιως δεν πιανει η εντολη...

το χετε και σεις αυτο το πραγμα???

ευχαριστω για το πως θα κανω το update...

εχω το ιδιο θεμα με το πληκτρολογιο...

δν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εχω βαλει το swift key κ εχω το ιδιο θεμα με σενα..κ στο messenger οταν ανοιγω το chat απο το κυκλακι της επαφης δν μου ανοιγει ολη την συζητηση οταν πληκτρολογω..

Link to comment
Share on other sites

περασε κανεις τη λολλιποπ?το αρχειο δε γινεται ινσταλλ απο τη μνημη του κινητου...κινητο γερμανου κ αυτο.

 

edit τελικα βοηθησε ο χειροκινητος τροπος εδω

 

το πιο ευκολο update Που εχω κανει,μπραβο στα παιδια της meizufans

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαινεται η 4.5.5?

Απο ποια ΡΟΜ ερχεσαι?

 

μου φαινεται αρκετα καλη,απλα δεν εχει google services,τωρα ψαχνομαι να τα βαλω.

 

απο την τελευταια κιτκατ,απευθειας το περασα(πρωτη μερα με το κινητο)

 

θα δειξει τις επομενες μερες.

 

edit.το titanium backup σας δουλευει?

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν φταιει η ρομ η κατι αλλο,το κινητο εχει πολυ κακο μουλιτασκινγκ.κλεινει μαλλον συνεχεια ολες τις εφαρμογες και δε μου ερχονται ειδοποιησεις κυριως απο viber κτλ.
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Η ΡΟΜ ειναι μαλλον, ετσι κι αλλιως αυτη εναι ακομα "test" εκδοση. Περιμενουμε σε κανα μηνα την επισημη.
Link to comment
Share on other sites

οντως.εβαλα την προηγουμενη δουλευει πολυ καλυτερα.μονο παραπονο η μπαταρια.2-3 ωρες οθονη μεσος ορος..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Καλησπερα σας.Απο περυσι που το αγορασα εχω μεινει στην ιδια εκδοση. οταν παω στις πληροφοριες εχω αυτην την εκδοση απο τοτε που το πηρα : m351 ΣΥΣΤΗΜΑ: FLYME OS 3.5 (O19454).

Καθε φορα που παω να κανω update απο τα αρχει που κατεβαζω απο την meizu μου βγαζει file corrupt. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...