Jump to content

Meizu MX3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μου φαίνεται πως αργεί λίγο να κάνει auto-focus, τουλάχιστον συγριτικά με το iphone 5s που έχει ένας φίλος μου που σε αυτόν κάνει κατευθείαν. αλλά ίσως παίζουν διάφορα ρόλο στο πόσο γρήγορα κάνει auto-focus.

 

Δεν μπορώ να συμφωνήσω ούτε και να διαφωνήσω σε αυτό γιατί δεν είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω και τα 2 κάτω από τις ίδιες ακριβώς συνθήκες. Πάντως το 5s έχει από τις καλύτερες κάμερες σε υλικό/λογισμικό και εντάξει τόσα λεφτά κάνει ας είναι και λίγο καλύτερο σε αυτό...δε θα κάτσουμε να σκάσουμε κιόλας! Γενικά μόνο αντικειμενικός επαγγελματίας reviewer με καλές γνώσεις φωτογραφίας μπορεί να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα δοκιμάζοντάς τα κατω από όλες τις συνθήκες. Εδω οι nikon & canon των χιλιάδων ευρώ έχουν δυνάμεις και αδυναμίες συγκρινόμενες μεταξύ τους...

 

από άποψη αυτονομίας, περίπου 5-6 ώρες βγάζει με συνεχόμενη χρήση.. δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι.. αλλά ένας φίλος μου που έχει το LG G3 περίπου το ίδιο του κρατάει

 

μια χαρά είναι για 2400mah αλλά και γενικά, και με την τελευταία 3.8.3 βλέπω μια ακόμα μικρή βελτίωση...εξαρτάται και με τι το έχεις φορτώσει, τους συγχρονισμούς, το σήμα του wifi/3g...

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος που μπορώ να βλέπω ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο ακόμα και αν τις κάνω kill από το Multi-tasking bar κάτω?

 

Ναι αλλά δεν χρειάζεται να ασχοληθείς...

Settings > Accessibility > Apps > Run.

και πατάς στην εφαρμογή που θέλεις.

 

[/color]Επίσης ένα εικονίδιο δίπλα από την ώρα με δύο μπαλάκια που το μισό του ενός βρίσκεται μέσα στο μισό του άλλου, τι είναι?και κάτι ακόμα, στην μπάρα που κατεβάζεις από πάνω, το 3ο εικονίδιο δίπλα από τα data που είναι ενα μισοφέγγαρο γυρισμένο στα πλάγια και εκπέμπει κάτι προς τα δεξιά τι είναι?

 

Αυτό με τους δύο κύκλους το είχε βγάλει και σε μένα αλλά τώρα δεν υπάρχει...

Το άλλο που μοιάζει με μισοφέγγαρο είναι το...GPS

Το εικονίδιο Full είναι για όταν τρέχει εφαρμογή full screen να μπορούμε να κάνουμε swipe από πάνω για να φανεί η status bar.

 

Αν γνωρίζει κάποιος κινέζικα :lol: ας μας πει τι σημαίνουν κάποια από αυτά τα εικονίδια της status bar:

http://bbs.meizu.cn/viewthread.php?tid=4288218&highlight=FLYME%E5%9B%BE%E6%A0%87

 

Και τέλος δεν μπορώ να βάλω Opera mini browser, που καταναλώνει και τα λιγότερα MB, δεν μου εμφανίζει το I accept the terms, αλλά από τι διάβασα και άλλοι android users έχουν αυτό το πρόβλημα. Γι'αυτό τώρα έβαλα τον CM Browser, μου τον πρότεινε το Clean Master

 

Αν έχεις αυτή την επιλογή στις ρυθμίσεις:

Settings > Accessibility > Intelligently hide Smartbar

τσέκαρέ την και ξαναδοκίμασε να το βάλεις (αλλιώς κρύβεται το i agree)....σε μένα δούλεψε.

 

Από browser μέχρι κάποια στιγμή ο chrome ήταν άψογος αλλά μετά από update αρχισε να κρασάρει (οπως και ο firefox), τώρα έχω το uc browser και είμαι ευχαριστημένος.

 

Επίσης υπάρχει μπόλικη ram δεν χρειάζεται να κάνουμε εξοικονόμηση... :happy:

 

ps: με τρώει το χέρι να βάλω την 4.0.4 αλλά θα κάνω λίγη υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

antdel πήγα Settings > Accessibility > Apps > Run και είδα οτι αν και δεν έχω πολλές εφαρμογές να τρέχουν κάτω κάτω γράφει : 1.2GB ram used - 413MB free ram . Λίγο δεν είναι ? :/

 

Στο σύνολο τους δε τρώνε με την καμμία 1,2gb..

 

EDIT : Έκανα επανεκίνηση συσκευής και τώρα δείχνει 1.1gb ελεύθερο.. whatever

Edited by FLOOFLIS
Link to comment
Share on other sites

Ο μέσος χρήστης δεν χρειάζεται να ασχοληθεί με την διαχείριση της ram στο android, το μόνο που καλό είναι να γίνεται είναι να κλείνουν εφαρμογές μέσω της taskbar. Και στην 3.8.3 περίπου 1 gb έχει ελεύθερη...

 

Δεν ξέρω αν το έχετε βρει αλλά για να μπορούμε να δούμε στατιστικά χρήσης πρέπει να ανοίξουμε τα developer options:

-στο dial pad γράφουμε *#*#6961#*#* (κάνουμε επανεκκίνηση και το αφήνουμε να δουλέψει κάποιο διάστημα για να ενημερωθούν οι πληροφορίες)

-για επιπλέον πληροφορίες γράφουμε στο dial pad *#*#4636#*#*

 

Settings > Accessibility > battery για να δούμε τα στατιστικά αλλά προς το παρόν δεν έχει γράφημα όπως τα άλλα android

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Antdel_ όντως εμφανίστηκε το menu της μπαταρίας..

 

Κάπου είχα δει ότι στο mx3 λειτουργούν μόνο οι 4 πυρήνες και όχι και οι 8.. Ισχύει αυτό ?

Clean master έχετε βάλει ή κανά Battery doctor κλπ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όσον αφορά τη RAM, αν από power off ανοίξω το κινητό, αυτομάτως χωρίς να κάνω τίποτα, έχω RAM Used: 678 MB και free: 969MB δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα για την Camera, είχα δει κάτι φωτογραφίες τραβηγμένες από το mx3 που φαίνονταν ένα παιδί που κάνει ποδήλατο. Λογικά αυτή η photo τραβήχτηκε εν κινήση, Για να βγάλεις τέτοια photo εν κινήση , δεν θα πρεπε το Auto focus να είναι αστραπιαίο? εκτός και αν βγάλεις φωτογραφία χωρίς να προλάβεις να κάνεις focus αλλά τότε δεν φαίνεται και πολύ καθαρά..

 

Γράφει ένας σε ένα review για το mx3 που έκανε αυτό εδω:

The Meizu’s 2400mAh Sony battery is of average size and, again with the latest update, lasts quite well with moderate use. I can easily last more than a day with emails on push, using Wechat all day long, web browsing, 3G on, and using the camera a lot.

 

Συμφωνώ πως μόνο με emails on push και 3G on σου βγάζει μια μέρα άνετα, αλλά με αρκετό web browsing και αρκετή camera? μια ολόκληρη μέρα? και να μιλάς και αρκετά με το Wechat (τύπου viber)..

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

O exynos 5410 έχει 4 πυρήνες A7 και 4 πυρήνες A15 και υιοθετεί την αρχιτεκτονική big.LITTLE επομένως και οι 8 πυρήνες δεν

είναι ενεργοί ταυτόχρονα αλλά εναλλάσονται ανάλογα με τις απαιτήσεις (μόνο οι 4 είναι ενεργοί κάθε φορά). Είχε ειπωθεί πέρσι τέτοια εποχή ότι είναι εφικτό να προστεθεί δυνατότητα ενεργοποίησης και των 8 πυρήνων με κάποιο patch για ενεργοποίηση του Heterogeneous Multi-Processing (HMP) όμως δεν ξέρω τι απέγινε με αυτό. Νεότεροι exynos όπως ο 5422 του samsung s5 ενεργοποιεί και τους 8 μέσω hmp.

Σκοπός αυτής της αρχιτεκτονικής, που χρησιμοποιείται και από άλλους επεξεργαστές, είναι η επίτευξη ενός βέλτιστου συνδυασμού απόδοσης και οικονομίας.

 

Εμάς τους τελικούς χρήστες μας ενδιαφέρει βέβαια η πραγματική (real life) απόδοση που στο mx3 είναι buttery smooth. Επίσης δεν χρειάζεται να ασχολούμαστε με πόση ελεύθερη ram υπάρχει κτλ ειδικά εφόσον δεν μπορούμε να επιλέξουμε άλλη rom. Το μόνο που μπορούμε να κοιτάμε είναι αν μεταξύ των διαφόρων εκδόσεων firmware υπάρχει σημαντική διαφορά στην κατανάλωση μνήμης.

Περισσότερα αν υπάρχει όρεξη εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_big.LITTLE

http://www.ubergizmo.com/2013/01/what-is-arm-big-little/

 

Η αυτονομία είναι κάτι πολύ σχετικό γιατί εξαρτάται από την χρήση...για αυτό και τα διάφορα site με reviews κάνουν

τυποποιημένες μετρήσεις (πχ παίζουν video σε επανάληψη ή φορτώνουν συνεχώς την ίδια σελίδα) που ναι μεν είναι αξιόπιστες

και οδηγούν σε συγκρίσιμα αποτελέσματα αλλά και πάλι δεν αντικατοπτριζουν πλήρως την καθημερινή χρήση. Μια χαρά αυτονομία έχουμε, πχ χθες 45 λεπτά Skype 13% κατανάλωση με 70% φωτεινότητα .

 

Επίσης τελικά βρήκα κάποια άκρη με τις εκδόσεις έτσι για την ιστορία:

- η m351 είναι η 16gb χωρίς NFC, China Unicom (WCDMA 3g)

- η m353 είναι η 32/64gb με NFC, China Unicom (WCDMA 3g)

- η m355 είναι η 16gb χωρίς NFC, China Mobile (TD-SCDMA μόνο για κίνα)

- η m356 είναι η 32/64/128gb με NFC, China Mobile (TD-SCDMA μόνο για κίνα)

 

και από ότι κατάλαβα η m351, m353 με διαφορετικο πακετάρισμα, firmware, αγγλικά στην μπαταρία είναι οι λεγόμενες international.

και βγαίνει πλέον και με άσπρο εσωτερικο όπως αυτά που παραλάβατε τώρα τελευταία...

 

Για την κάμερα τώρα...αν προσέξει κανείς τις μηχανές των φωτογράφων action/sports θα καταλάβει ότι

δεν μπορούμε να ζητάμε πολλά από ένα κινητό των 200+ ευρώ (και γενικά από οποιοδήποτε κινητό)...μπορεί κάποιος να

προετοιμάσει το focus και επίσης υπάρχει το burst mode των 20fps με κρατημένο το shutter έτσι ώστε κάποιο καρέ από αυτά να

είναι σωστά εστιασμένο. Αυτά φυσικά με καλό φωτισμό...δυστυχώς δεν μπορούν ακόμα να γίνουν θαύματα!

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα όσον αφορά ως προς τους πυρήνες..

Επίσης θα δοκιμάσω αύριο και εγώ το skype για 45 λεπτα με wifi / data αναμένα να δω πόσο θα μου φάει.. Φαντάζομαι πως εννοείς 45 λεπτά κλήση/βίντεο κλήση ?

 

Επίσης η συσκευές που πήραμε εμείς τώρα δεν έχουν αγγλικά στην μπαταρία αλλά κινέζικα, οπότε φαντάζομαι δεν είναι οι international versions, παρόλαυτα είναι άσπρο το περιεχόμενο μέσα..

 

Κατανοητά αυτά για την Camera..

 

Εσύ που έχεις την 3.8 flyme versiον έχει κανένα θέμα? γιατί η stable είναι η 3.7.3.. Σκέφτομαι να περάσω την 3.8, αν και σε λίγες μέρεςλογικά θα βγει stable flyme 4..

 

Στο Developer Options το ART και το Dalvik ξέρουμε τι ακριβώς είναι? Σήμερα μου είπε ένας φίλος ότι είναι καλύτερα να το βάλω σε ART mode, και το έβαλα, έκανε αρκετή ώρα να κάνει Optimize τα applications.. Optimizing 118 applications έγραφε, λογικά εννοεί και αυτά που έχει ήδη το κινητό μέσα, γιατί εγώ μόνο 25 έχω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα ένα σχετικό άρθρο σχετικά με το ART και το Dalvik: http://blog.newrelic.com/2014/07/07/android-art-vs-dalvik/

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τέλος, διάβασα κάπου πως δεν χρειάζεται να κάνεις Kill τις εφαρμογές από το Task bar, γιατί το android είναι έτσι φτιαγμένο ώστε να κάνει ότι χρειάζεται από μόνο του.. αντίθετα, όποτε κάνεις συνεχώς kill τις εφαρμογές χαλάς περισσότερη μπαταρία..

 

Ξεχασα να αναφέρω κάτι ακόμα, χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικός, αλλά πραγματικά, από όσες συσκευές έχω δει, μάζι με τα Iphones μέσα, παίζει να είναι το πιο όμορφο κινητό.. ειδικά όταν είναι κλειστό, αυτή η total black οθόνη είναι το κάτι άλλο!!!! :D

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

οφτοπικ ΟΝ

 

Εν ολίγοις το ART mode μετατρέπει τις εφαρμογές από τον "ενδιάμεσο" κώδικα (dalvik bytecode) σε κανονικό (native γλώσσα μηχανής) εκτελέσιμο κώδικα που εκτελείται χωρίς την μεσολάβηση του Just In Time compiler, δηλαδή έχουμε πλέον Ahead Of Time Compiler.

 

Ενώ με το dalvik μια εφαρμογή μεταγλωττίζεται στην φυσική (native) γλώσσα της συσκευής on-demand, την στιγμή δηλαδή που πρέπει (και όχι απαραίτητα ολόκληρη) με αποτέλεσμα μια μικρή καθυστέρηση-Lag. Με το ART mode αυτό γίνεται μόνο μία φορά, κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής. Μέσα από τα developer options επιλέγοντας το ART mode γίνεται ομαδική μετατροπή για όλες τις εφαρμογές που υπάρχουν στην συσκευή, όχι μόνο για αυτές που έχει εγκαταστήσει ο χρήστης. Ότι νέα εφαρμογή εγκατασταθεί θα μεταγλωττιστεί επίσης. Το πλεονέκτημα του ART mode είναι κυρίως η αύξηση της ταχύτητας και η μικρότερη επιβάρυνση της cpu άρα και θεωρητικά αύξηση της αυτονομίας. Στην πράξη βέβαια μπορεί να είναι διαφορετικά τα πράγματα ενώ και κάποιες εφαρμογές μπορεί να έχουν θέμα συμβατότητας, τουλάχιστον προς το παρόν. Πες μας αν βλέπεις ουσιαστική βελτίωση της ταχύτητας.

Επίσης με το android 5 θα είναι προεπιλογή το ART αφού πλέον οι λόγοι χρησιμοποίησης του dalvik (ελάχιστη χρήση μνήμης) έχουν εκλείψει σύμφωνα με την google.

 

Αν κάποιος έχει ασχοληθεί με προγραμματισμό ΗΥ, το dalvik mode είναι κάτι αντίστοιχο με τα προγράμματα που είναι γραμμένα σε JAVA τα οποία μπορούν μέσω της Java Virtual Machine και του κατάλληλου JIT compiler να τρέξουν σε οποιονδήποτε υπολογιστή ανεξαρτήτως hardware ή λειτουργικού συστήματος (και οι native εφαρμογές του android σε JAVA είναι γραμμένες).

 

οφτοπικ OFF :wacko:

 

Για το flyme 4 έχω ενδοιασμούς προς το παρόν καθώς αρκετοί παλιοί χρήστες γκρινιάζουν...αλλά όπως πάντα όλοι κάποια στιγμή θα περάσουμε σε αυτό.

Επίσης παρόλο που η 3.8.3 είναι testing έκδοση δουλεύει άψογα. Και ναι όλες οι εκδόσεις βγαίνουν και με άσπρο πλεόν εσωτερικό, όπως και το mx4. Το μαύρο είναι πιο classy πάντως :D

 

Περιμένουμε feedback και από τους υπόλοιπους που παρέλαβαν...

 

edit:

αυτή είναι η πίσω όψη της μπαταρίας του international

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Για το Flyme 4 πάντως, εντάξει ακόμα το δουλεύουν, πιστεύω το τελικό αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό και μαλιστα καλύτερο από το Flyme 3.. Θέλω να βάλω τώρα την 3.8.5Α απλά πρώτα κάνω Clear user data και μετά Install το update.bin σωστά? το Clear User Data είναι το Factory reset που γράφει στα Settings?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι root κανε απλα OTA upgrade μεσα απο τις ρυθμισεις, δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο.

 

Αν εισαι root τοτε ακολουθα τα βηματα που εχουμε πει και στην πορεια θα σου βγει επιλογη για clear data (προφανως ειναι το ιδιο με το factory reset). Αλλα και παλι δεν χρειαζεται να κανεις clear data καθε φορα, μονο στις περιπτωσεις που εχουμε πει ή οταν κατι δεν παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωθηκε, οπως περιμεναμε, η TRIAL εκδοση του Flyme 4 για το mx3 και συγκεκριμενα η 4.0.4 (η τρεχουσα και για το mx4). Ειναι διαθεσιμη για download εδω:

 

http://download.meizu.com/Firmware/Flyme/MX3/4.0.4/cn/20141107191417/10cfa704/update.bin

 

και οδηγιες με μεταφραση εδω:

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ie=UTF8&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.flyme.cn/thread-35302-1-1.html&usg=ALkJrhiYnGddUYFsyYfqck-Cvjdpsg3LSg

 

ανακοινωση:

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ie=UTF8&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.meizu.cn/thread-5327107-1-1.html&usg=ALkJrhgXIFDYgsQ02ZezYA_4e6-pULsnlw

 

λενε για πληρη backup πριν την αναβαθμιση καθως και οτι δεν ειναι εφικτη η επιστροφη στο flyme 3.x

 

Βεβαια πολλοι εχουν βαλει ηδη εδω και μερες την υποτιθεται closed beta στο meizufans ενω καποιοι δοκιμασανε με επιτυχια να ξαναβαλουν την 3.x

 

απο

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ie=UTF8&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://m.mydrivers.com/newsview.aspx%3Fid%3D327712%26cid%3D1&usg=ALkJrhgl4H2nM08w5em_K8gXC01TVcaTVw

Link to comment
Share on other sites

Απλά να πώ και εγώ μετά απο λίγες μέρες συμβίωσης οτι είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη συσκευή. Ειδικά στην τιμή που καταφέραμε και το πήραμε εγώ και ο avantmode είναι άριστη αγορά. Βέβαια να τονίσω οτι δεν είμαι power user και η εμπειρία μου απο smartphones είναι μικρή αλλά νομίζω καλό είναι να υπάρχουν όλες οι απόψεις μιας και διαβάζει αρκετός κόσμος :).

 

Αυτό που θα τονίσω είναι το πόσο όμορφη και premium συσκευή δείχνει. Κάλα τα specs και οι επιδόσεις αλλά αν κάτι "δεν σ'αρέσει" και το παραμικρό στραβό θα σου φταίει, ενώ στην αντίθετη περίπτωση το συγχωρείς. Όχι οτι απο επιδόσεις δε στέκεται πολύ καλά. Τελικά μ'αρέσει το Flyme, πανεύκολο και έχει λειτουργίες που τις εκτιμώ απεριόριστα στην καθημερινότητα μου. Καλό και το home button και ο τρόπος που το αξιοποιείται. Μέχρι στιγμής όλα λειτουργούν υποδειγματικά και επίσης δε χρειάστηκε να κουραστώ ιδιαίτερα για να το φέρω στα μέτρα μου. Λίγα apps και όλα κομπλέ, αξιοποίησα και αρκετές εφαρμογές του flyme που έτσι και αλλιώς με καλύπτουν.

 

Αν σώνει και καλά πρέπει να γκρινιάξω για κάτι, ίσως να ήθελα λίιγο πιο δυνατό ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης αν και είμαι λίγο ευαίσθητος σε αυτό τον τομέα και μπορεί να υπερβάλω. Επίσης παρατήρησα οτι αργεί να κάνει focus η camera και σα να έχει αρκετό "θόρυβο" στις φώτος. Βέβαια μιλάμε για όλα στο auto με μηδενικό ψάξιμο σε ρυθμίσεις.. ίσως και εδώ να είμαι λίγο φάουλ λοιπόν :). Ά και το φακεν σύστημα της meizu για να ανοίξεις το πίσω καπάκι είναι τραγικό. Μάλιστα, απο την τρυπούλα που ζουλάς για να ανοίξει, ξεκίνησε και ένα μικρό ράγισμα στο καπάκι της πλάτης, πταίσμα.

 

Αυτά απο εμένα εν αναμονή, θήκης, car mount, ep-21 headset και κυρίως flyme 4

 

ΥΓ Ίσως το πιο σημαντικό, το οτι ουδείς που το είδε δεν είπε κακή κουβέντα, άρεσει πολύ η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αργησα αλλα ο πηρα...Αν και αργοπορημενα δηλωνω πολυ ικανοποιημενος
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ..επειδη μου την δινει λιγο το ασπρο πισω καλυμα και δεν θελω να παραγγειλω θηκη ειδα οτι υπαρχει και μαυρο γνησια για κινεζικες μαλλον εκδοσεις να παρω ενα τετοιο μαυρο δηλαδη θα ταιριαζει στο δικο μας?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν υπαρχει γνησιο μαυρο καπακι, ειναι τα περισσοτερα αντιγραφες με, πολυ πιθανον, αρκετα χαμηλοτερη ποιοτητα. Το γνησιο ειναι ακριβο και εχει διπλη επιστρωση που κανει την διαφορα. Με οποιοδηποτε αλλο καπακι θεωρω οτι αλλοιωνεται το panda design και εξαλλου τα ημιδιαφανη ασπρα κουμπια θα ειναι παραφωνια. Αυτα ειναι τα γνησια σε διαφορα χρωματα

http://liaow.com/meizu-mx3-back-cover-blue.php

 

δες και αυτα

http://m.aliexpress.com/item/1576999186.html

http://m.aliexpress.com/item/1805396343.html

 

ακριβο μεταλλικο σε μαυρο, κοκκινο, χρυσαφι

http://m.aliexpress.com/item/1573060376.html

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν υπαρχει γνησιο μαυρο καπακι, ειναι τα περισσοτερα αντιγραφες με, πολυ πιθανον, αρκετα χαμηλοτερη ποιοτητα. Το γνησιο ειναι ακριβο και εχει διπλη επιστρωση που κανει την διαφορα. Με οποιοδηποτε αλλο καπακι θεωρω οτι αλλοιωνεται το panda design και εξαλλου τα ημιδιαφανη ασπρα κουμπια θα ειναι παραφωνια. Αυτα ειναι τα γνησια σε διαφορα χρωματα

http://liaow.com/meizu-mx3-back-cover-blue.php

 

δες και αυτα

http://m.aliexpress.com/item/1576999186.html

http://m.aliexpress.com/item/1805396343.html

 

ακριβο μεταλλικο σε μαυρο, κοκκινο, χρυσαφι

http://m.aliexpress.com/item/1573060376.html

Mπερδευτηκα λιγο :( Αυτα που παραθετεις εινια καλυματα πανω στο υπαρχον η το αντικαθιστουν?Γτ εγω ψαχνω το δευτερο

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα αντικαθιστουν το πισω καπακι.

 

Σευχαριστω πολυ φιλε μου...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου, ωραια τα καπακια αλλα η θηκη ειναι απαραιτητη... ειτε μια φτηνη σιλικονης, ειτε μια πλατης, ειτε ολοσωμη...

δεν θα ηθελες προφανως να γρατζουνιστει το τζαμακι της καμερας...

 

προσωπικα δεν εδειξα εγκρατεια στις 11/11 :lol: και περιμενω μια δερματινη, μια σιλικονης και ενα tempered glass(εχει και καλυμα για την καμερα) μιας που θελω να το κρατησω αθικτο.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου, ωραια τα καπακια αλλα η θηκη ειναι απαραιτητη... ειτε μια φτηνη σιλικονης, ειτε μια πλατης, ειτε ολοσωμη...

δεν θα ηθελες προφανως να γρατζουνιστει το τζαμακι της καμερας...

 

προσωπικα δεν εδειξα εγκρατεια στις 11/11 :lol: και περιμενω μια δερματινη, μια σιλικονης και ενα tempered glass(εχει και καλυμα για την καμερα) μιας που θελω να το κρατησω αθικτο.

 

Ειδα καπου οτι υπαρχει καποια με αλουμινιο και tempered και λεω να την δοκιμασω αλλα μου φαινεται οτι το κανει poly i-phone οποτε το σκεφτομαι....

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

η θηκη οντωςσ χρειαζεται.. ειδικα το θεμα να μην γρατσουνιστει η καμερα ειναι αρκετα ευαισθητο.. ελπιζω 3 βδομαδες που εχω το κινητο και το χω γυμνο να μην εχει γρατσουνιστει.. μονο αυτο με απασχολει, γιατι ανεξαρτητα αν το προσεχεις ή οχι μπορει να γρατσουνιστει η καμερα..

αλλα ειναι ωραιο ετσι γυμνο ρε ****το..

τελος παντων. καποια σιλικονης καλη εχετε να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

η θηκη οντωςσ χρειαζεται.. ειδικα το θεμα να μην γρατσουνιστει η καμερα ειναι αρκετα ευαισθητο.. ελπιζω 3 βδομαδες που εχω το κινητο και το χω γυμνο να μην εχει γρατσουνιστει.. μονο αυτο με απασχολει, γιατι ανεξαρτητα αν το προσεχεις ή οχι μπορει να γρατσουνιστει η καμερα..

αλλα ειναι ωραιο ετσι γυμνο ρε ****το..

τελος παντων. καποια σιλικονης καλη εχετε να προτεινετε?

 

Δες καμμιά IMAK transparent απο aliexpress. Νομίζω σε σιλικόνης οι διάφανες είναι οι πιο όμορφες ανεξαρτήτως συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καπου προγραμμα για να μαs δειχνει χρηση μπαταριασ και ανοιχτη οθονη?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καπου προγραμμα για να μαs δειχνει χρηση μπαταριασ και ανοιχτη οθονη?

 

Δες το ποστ #191 ή βαλε καποιο app οπως το gsam battery monitor.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχει μια σοβαροτητα το εν λογω ποστ μιας που ειναι ενας εκ των ιδρυτων του meizufans αλλα πολυ πιθανον να οφειλεται στην beta εκδοση του flyme 4. Αλλωστε η εταιρεια το λεει ξεκαθαρα οτι η ευθυνη ειναι του χρηστη για οτι συμβει με την beta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...