Jump to content

HTC One Mini


petros11
 Κοινοποίηση

Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;  

142 members have voted

  1. 1. Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;

    • Ναι
    • Όχι
    • Περιμένω να δω τα reviews
    • Προτιμώ κάτι οικονομικότερο


Recommended Posts

Στο ασπρο υπαρχει για ειδατε και το μαυρο που εμενα μου αρεσει περισσότερο

 

Μόνο το ασημένιο για την ώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 594
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περιμένουμε λοιπόν μέχρι τα Χριστούγεννα να πέσει λιγάκι ακόμη η τιμή του και αν έχουμε τότε λεφτά το χτυπάμε χαλαρά.

 

Ακριβώς!!!

Μέχρι τοτε θα έχουν λυθεί όλες οι παιδικές ασθένειες αν τυχόν εμφανιστούν... ;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

366 το one mini, 433 το one στο amazon

 

Με τέτοια διαφορά των specs έχει ακόμα να πέσει πολύ η τιμή του mini :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι κι εγώ για το HTC One Mini παίδες... Έχοντας δουλέψει για περίπου ένα μήνα το μεγάλο HTC One, μου άφησε άριστες εντυπώσεις, ωστόσο δε με βόλεψε το μεγάλο μέγεθος και έμεινα με το iPhone 5 μου. Τώρα ενώ σκεφτόμουν να δώσω το iPhone 5 για ένα 5S, τελικά αποφάσισα να δώσω το 5 για ένα HTC One Mini!

 

Η HTC έκανε αρκετά καλή δουλειά στο mini, αν και θα μπορούσε να μη το ρίξει στη RAM και στον αποθηκευτικό χώρο...

Link to comment
Share on other sites

Παντως το One S, με το ιδιο μέγεθος οθόνης και περιπου ιδιο επεξεργαστη, μια χαρα τα παει με 1 GB RAM, οποτε δε νομιζω να υπαρχει προλβημα
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις είναι άριστες για το τηλεφωνακι......το χω 1 μήνα και όλα μια χαρά,,,, σε ασήμι...:-P

 

1) Από μπαταρία πως τα πάει;;

 

2) Η εμβέλεια του WiFi ;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για το κινητό και να ζητήσω μία εμπεριστατωμένη άποψη αν είναι δυνατόν και από developers που γνωρίζουν το Android.

Το συγκεκριμένο κινητό με έχει εντυπωσιάσει στα πάντα! είναι αυτό που ζήταγα μέσα από τη φαντασία μου, εμφανισιακά και σε θέμα χαρακτηριστικών. Σήμερα το δούλεψα και από κοντά. Εντυπωσιάστηκα καθώς δεν περίμενα να έχει άμεση απόκριση σε ότι του ζητήσω! Αυτό που κάνω με το κινητό μου (Samsung Nexus S) είναι κυρίως internet, κλήσεις, μηνύματα. Δεν βλέπω ταινίες-βίντεο, δεν παίζω παιχνίδια. Το Nexus σε καμία περίπτωση δεν με καλύπτει πλέον και σκέφτομαι σοβαρά το One mini. Από τα λίγα που ξέρω όμως για το android είναι ότι χρειάζεται άπλετη RAM για να δουλέψει απροβλημάτιστα. Είναι λοιπόν επαρκές το 1GB? θα σταθεί αξιοπρεπώς τα επόμενα 2 χρόνια? Το ότι δεν κόλλησε στα χέρια μου σχεδόν απάντησε στην ερώτηση μου αλλά φοβάμαι το android και τα updates που συνεχώς βαρένουν.

Τι προτείνετε λοιπόν? Αξίζει το mini για αυτά που θέλω ή θα μετανιώσω που δεν πήρα το One?

***Το One δεν το υποστηρίζω μόνο και μόνο λόγω μεγέθους. Υποστηρίζω ότι 4.2-4.3 ίντσες είναι ακριβώς όσο πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα από birdphone.

Άριστες οι εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Αισθητικά είναι τέλειο, ενώ δεν παρατήρησα καθόλου lag παρόλο που το ζόρισα.

Η οθόνη εξωπραγματική και γενικά όπως είπε και κάποιος πιο πάνω το κινητό είναι έρωτας! :p

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν δουλεύει το mireo gps (don't panic). Κρασάρει με το που το ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για το κινητό και να ζητήσω μία εμπεριστατωμένη άποψη αν είναι δυνατόν και από developers που γνωρίζουν το Android.

Το συγκεκριμένο κινητό με έχει εντυπωσιάσει στα πάντα! είναι αυτό που ζήταγα μέσα από τη φαντασία μου, εμφανισιακά και σε θέμα χαρακτηριστικών. Σήμερα το δούλεψα και από κοντά. Εντυπωσιάστηκα καθώς δεν περίμενα να έχει άμεση απόκριση σε ότι του ζητήσω! Αυτό που κάνω με το κινητό μου (Samsung Nexus S) είναι κυρίως internet, κλήσεις, μηνύματα. Δεν βλέπω ταινίες-βίντεο, δεν παίζω παιχνίδια. Το Nexus σε καμία περίπτωση δεν με καλύπτει πλέον και σκέφτομαι σοβαρά το One mini. Από τα λίγα που ξέρω όμως για το android είναι ότι χρειάζεται άπλετη RAM για να δουλέψει απροβλημάτιστα. Είναι λοιπόν επαρκές το 1GB? θα σταθεί αξιοπρεπώς τα επόμενα 2 χρόνια? Το ότι δεν κόλλησε στα χέρια μου σχεδόν απάντησε στην ερώτηση μου αλλά φοβάμαι το android και τα updates που συνεχώς βαρένουν.

Τι προτείνετε λοιπόν? Αξίζει το mini για αυτά που θέλω ή θα μετανιώσω που δεν πήρα το One?

***Το One δεν το υποστηρίζω μόνο και μόνο λόγω μεγέθους. Υποστηρίζω ότι 4.2-4.3 ίντσες είναι ακριβώς όσο πρέπει.

 

Για μένα πιστεύω πως αξίζει και με το παραπάνω....ειδικά εφόσον είσαι φαν και των συγκεκριμένων ιντσων.Προχωρά με κλειστα μάτια!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ναι και του χρονου θα πουνε λογω ram δεν παιρνει την επομενη αναβαθμιση.

την μαθαμε ποια την HTC.

Εγω προτεινω μακρυα απο htc,ειναι πλεον αναξιοπιστη με την υποστηριξη στις συσκευες τις,ειμαι παθον εχω το One s και μας αφησε εκτος αναβαθμισης.

Link to comment
Share on other sites

ναι και του χρονου θα πουνε λογω ram δεν παιρνει την επομενη αναβαθμιση.

την μαθαμε ποια την HTC.

Εγω προτεινω μακρυα απο htc,ειναι πλεον αναξιοπιστη με την υποστηριξη στις συσκευες τις,ειμαι παθον εχω το One s και μας αφησε εκτος αναβαθμισης.

 

Αντιλαμβάνομαι απόλυτα την απογοήτευση σου για το γεγονός της μη αναβάθμισης όμως όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και αναγκών του εκάστοτε χρήση.

 

Επί παραδείγματι είμαι κάτοχος ενός htc desire s εδώ και τρία χρόνια και παρά το γεγονός ότι δεν έλαβε ποτέ καμία αναβάθμιση είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την απόδοση του, την σταθερότητα και την ποιότητα κατασκευής τα οποία εκτίμησα από την πρώτη μέρα. Αν εξαιρέσεις τις φυσιολογικές φθορές του χρόνου και το γεγονός ότι το κινητό έχει βαρύνει ελαφρώς λόγω χρήσης είμαι απολύτως ευχαριστημένος με τη συσκευή.

 

Επομένως αυτή τη στιγμή ψάχνω κάτι ανάλογο χωρίς, προσωπικά, να με ενδιαφέρουν οι αναβαθμίσεις. Αν κάνει λοιπόν τη δουλειά του με την παρούσα έκδοση λογισμικού, κάτι που από ότι διαβάζω το κάνει, χωρίς κολλήματα και αγκυλώσεις τότε θα το πάρω χωρίς σκέψεις ως άξιο αντικαταστάτη της συσκευής μου.

 

Για το λόγο αυτό όποιος το έχει θερμή παράκληση να του κάνει ένα review και να μας ενημερώσει για τη συμπεριφορά του.

 

Αυτά τα ολίγα:X

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
1) Από μπαταρία πως τα πάει;;

 

2) Η εμβέλεια του WiFi ;;

 

Μια χαρά,,, από μπαταρία και WiFi ....ότι κινητό και να πάρω οι μπαταρίες το ίδιο μου κάνουν...είναι καθαρά λόγο χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

ναι και του χρονου θα πουνε λογω ram δεν παιρνει την επομενη αναβαθμιση.

την μαθαμε ποια την HTC.

Εγω προτεινω μακρυα απο htc,ειναι πλεον αναξιοπιστη με την υποστηριξη στις συσκευες τις,ειμαι παθον εχω το One s και μας αφησε εκτος αναβαθμισης.

 

Αν και φεύγουμε λίγο off topic θα συμφωνήσω με τον @wilmott . Εγώ στο desire μια αναβάθμιση και στο desire S 2 αναβαθμίσεις λειτουργικού και μια sense.Και εμένα με απογοήτευσε το γεγονός αλλά το μπέρδεμα με τους επεξεργαστε1 της Qualcomm ίσως έπαιξε καταλυτικό ρόλο.

 

Παιδιά στη συσκευασία υπάρχουν τα hands-free ψείρες;;Αν,ναι τι λένε από ποιότητα;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μέρες χρήσης έχω να παρατηρήσω τα εξής.

 

.Αν το δουλεύεις για αρκετή ώρα συνεχόμενα, θερμαίνετε αρκετά το πίσω μέρος. Η θερμοκρασία φτάνει σε σημείο να σε ενοχλεί.

 

.Κάτω από τα κουμπιά στο κάτω μέρος, εκεί που ενώνεται το τζάμι με το μέταλλο, υπάρχει διαρροή φωτός. Σαν να μην έχει συναρμολογηθεί καλά.

 

.Το mireo don't panic δεν δουλεύει. Στο One V δούλευε κανονικά, δεν ξέρω αν είναι θέμα συμβατότητας με το jelly bean.

 

Κατά τα άλλα το κινητό είναι υπέροχο. Είναι απόλαυση να το χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

ναι και του χρονου θα πουνε λογω ram δεν παιρνει την επομενη αναβαθμιση.

την μαθαμε ποια την HTC.

Εγω προτεινω μακρυα απο htc,ειναι πλεον αναξιοπιστη με την υποστηριξη στις συσκευες τις,ειμαι παθον εχω το One s και μας αφησε εκτος αναβαθμισης.

 

Φίλε μου έχω το Nexus S. Ξέρω από πρώτο χέρι τι θα πει αναβάθμιση. Να είσαι σίγουρος ότι είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας και εμφάνισης. Το κινητό μου λανσαρίστηκε με την 2.3 και πέταγε! Είμαι 4 αναβαθμίσεις μετά και σέρνεται! "το επόμενο android" και το κάθε επόμενο λογισμικό σκοπό έχουν να αγοράζουμε καινούργιες συσκευές. Βρες μία συσκευή να σου αρέσει, να σε καλύπτει και να είναι εύχρηστη. Άσε το μετά. Ήμουν σχεδόν έτοιμος να γυρίσω σε Nokia με symbian γιατί είναι πολύ βλαμμένο "κανάλι" η αγορά των smartphones αλλά δεν μπορώ πλέον χωρίς το mail και το pdf reader μου, λόγω δουλειάς. Αν δεν παίζεις παιχνίδια, αν δεν ασχολείσαι με ήχο - εικόνα, τότε ένα διπύρηνο με 1GB Ram σε υπερκαλύπτει. Και είμαι σίγουρος πως αυτό κάνει και το One S σου! Παρεμπιπτόντως αυτό ήθελα να πάρω αλλά δεν είναι λογικό πλέον να αγοράσεις smartphone παλιότερο του 1,5 χρόνου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αλουμίνιο κανει εύκολα γρατσουνιές;

 

Ναι κάνει εύκολα γρατσουνιές και λακκούβες. ξέχνα αυτό το ενδεχόμενο, γι'αυτό έχουν βάλει περιμετρικά πλαστικό απλά αν γίνει κάτι δεν φεύγει και λόγω unibody κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Στα παιχνίδια κολάει?

 

δεν είναι το hardware που θα κολλήσει αλλά ούτε θα τα παίξει όπως πρέπει. Η HTC ποτέ δεν έβγαζε κινητά για games. Αν θες κάτι τέτοιο, προτίμησε κινητό με IPS panel και τουλάχιστον 2GB ram. Αυτό το καιρό είναι πολύ προσιτό το Nexus 4 αλλά σε ένα μήνα θα έρθει το 5. Καλύτερα να αμφιταλαντευτείς εκεί :)

Link to comment
Share on other sites

γιατί τα πανελ που χρησιμοποει η htc τι ειναι :confused:; ips panel ειναι

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ζούμε στο τώρα,το αύριο είναι άγνωστο και για μας και για τα υπόλοιπα.

Το κινητό είναι μία χαρά και δεν νομίζω να κολλάει κάπου.

Η κάμερα τι λέει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυριο κατα 99% θα το εχω!!

μολις το ειδα κολλησα θα κανω καιρο να αλλαξω μαλλον

 

Δεν έχω λόγια για το κινητό

Έχει μηδέν λαγκ το έχω φορτώσει όσο όλα μου τα κινητά και τρέχει νεράκι

Είχα και το σ4μινι η μετά με την νύκτα

Τελικά δεν μετράνε μόνο τα specs

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

αυριο κατα 99% θα το εχω!!

μολις το ειδα κολλησα θα κανω καιρο να αλλαξω μαλλον

 

Δεν έχω λόγια για το κινητό

Έχει μηδέν λαγκ το έχω φορτώσει όσο όλα μου τα κινητά και τρέχει νεράκι

Είχα και το σ4μινι η μετά με την νύκτα

Τελικά δεν μετράνε μόνο τα specs

 

Καλοριζικο φίλε Μανόλη!!!!Ξέρεις,όταν το βαρεθεις....εδώ είμαστε!!!:lol::lol:

Αυτό που αναφέρει ένα φίλος πιο πάνω για διαρροή φωτός υπάρχει και σε εσένα;

Σε σχέση με την εμπειρία σο5 από το one S,έχει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα και τη γενική χρήση;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

εχει μεγαλη διαφορα στην κυλιση εδω ειναι τελεια η κυλιση στα μενου

και βεβαια για εμενα ειναι πιο ομορφο στα ματια μου

το σενσε δεν το βαρενει καθολου το παει νεράκι

 

 

 

Edit : Μετά απο 3 χρήσης έχω να πω ότι το κινητό είναι απίστευτο

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One Mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...