Jump to content

HTC One Mini


petros11
 Κοινοποίηση

Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;  

142 members have voted

  1. 1. Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;

    • Ναι
    • Όχι
    • Περιμένω να δω τα reviews
    • Προτιμώ κάτι οικονομικότερο


Recommended Posts

Γεια σας παιδια! Εχει το κινητό η κοπέλα μου και ενω μέχρι το πρωί δούλευε κανονικά έχει λίγη ωρα δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων! Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 594
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε:

1) Επανεκκίνηση

2) Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Κατά 99,99% θα φτιάξει το όποιο πρόβλημα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μετά το ράγισμα πού είδα στο κινητό του manwlis77 σίγουρα δεν θα το έπαιρνα ξανά,είχα διαβάσει για ράγισμα στο πλαίσιό αλλά πίστευα ότι το είχαν διορθώσει,ρίσκο.

 

το προβλημα το παρουσιαζαν τα λευκα μονο απο οσο ξερω παντως

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε:

1) Επανεκκίνηση

2) Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Κατά 99,99% θα φτιάξει το όποιο πρόβλημα.

 

Δε βοηθησε τίποτα απο τα δύο..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχει το κινητό η κοπέλα μου και ενω μέχρι το πρωί δούλευε κανονικά έχει λίγη ωρα δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων! Τι μπορεί να φταίει;

Κάνε επανεκκίνηση στο κινητό και μόλις ανάψει κατά πατημένο το volume down μέχρι να bootαρει κανονικά.

Θα μπορεί σε ασφαλή λειτουργία και αν δουλεύει κανονικά τότε κάποια εφαρμογή σου κάνει κόλπα. Αν δεν δουλεύει ίσως τα 'παιξε το touch στο επάνω μέρος και γι'αυτό δεν κατεβαίνει η μπάρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα σχεδόν σίγουρα. Ενδεχομένως και 2-3... :(

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα το παρουσιαζαν τα λευκα μονο απο οσο ξερω παντως

 

Μόνο????τα υπόλοιπα ήταν σωστά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση στο sence 6 ποτε ερχεται........

 

ΠΟΤΕ :lol:

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι από προχτές ξεκίνησαν να παίρνουν sense 6 στην Ιταλία.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ΧΩΡΙΣ ROOTED m4 να κάνει upload τα αρχεία που περιέχει στον φάκελο data/preload please ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους.Ένας φίλος μου πήρε το HTC one mini από ελληνικό κατάστημα. Δεν έχει επιλογή την Ελληνική Γλώσσα.Μπορείτε να βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρε; Αν είναι ευρωπαϊκό θα έπρεπε να την έχει. Μάλλον καλύτερα να το γυρίσει πίσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

 

Πηρα το One mini της κολλητης μου μηπως καταφερω να το φτιαξω... Το κινητο οποτε της εσβηνε απο μπαταρια εμπαινε μετα στο fastboot(δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο στο κινητο). Καποια μερα δεν της ανοιξε ξανα... Με τα πολλα, ανοιξε-κλεισε, συνδεση στον υπολογιστη κτλ καααποια στιγμη ανοιξε...

 

Τωρα ξανα το ιδιο, εκλεισε το κινητο απο μπαταρια και μενει στο fastboot... Αν μπω στον bootloader, οτι και να πατησω εκτος του barcode γυρναει στο fastboot...

 

Εχει κανεις καποια ιδεα; Το κινητο ειναι απειραχτο εντελως, απλα ειναι καπως δυσκολο το να παει στο σερβις και το χρειαζετε αμεσα, καθε προταση δεκτη :)

 

...μου το έκανε και εμένα και με τα χίλια ζόρια έκανα hard reset. Τι απέγινε τελικά με το δικό της? Να αγχωθώ ότι θα μου το ξανακάνει?

 

Και κάτι άλλο. Το power button πιάνει με τα χίλια ζόρια. Υπάρχει περίπτωση να το καλύπτει η εγγύηση? Και εάν ναι, πόσο είναι το μέγιστο που μπορεί να μείνω χωρίς τηλέφωνο. Γιατί βρήκα μια εφαρμογή που καταργεί το κουμπί, οπότε δε με ενοχλεί και να μην το φτιάξω....

Link to comment
Share on other sites

Λογικά καμιά εβδομάδα την θες. Υπάρχει και περίπτωση να περιμένεις 3-4 εβδομάδες λόγω έλλειψης ανταλλακτικού.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Λογικά καμιά εβδομάδα την θες. Υπάρχει και περίπτωση να περιμένεις 3-4 εβδομάδες λόγω έλλειψης ανταλλακτικού.

 

Κατάλαβα. Οπότε ή παίρνουμε κανένα κινέζικο και κάνουμε τη δουλειά μας όσο καιρό δεν το έχω ή ρισκάρω και το αφήνω όπως είναι και εάν μου σβήσει και δεν ανοίγει, πάμε για το m8....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπειτα από μια πτώση που είχε το one s μου μαύρισαν τα πάντα. Το κινητό δέχεται κλήσεις αλλά η οθόνη βγήκε off . Από μια έρευνα που έκανα μου ζητάνε γύρω στα 180€ για αντικατάσταση οθόνης και σκέφτομαι μήπως δεν αξίζει μιας και βρίσκω το mini στο scroutz στα 250€.

Το ερώτημα είναι αν είναι άξιος αντικαταστάτης του γτ το s μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις στην απόκριση του, στο πόσο smooth είναι, το μαύρο της οθόνης και δυσκολεύομαι να το αποχωριστώ.

Μετά το sense 5 δε μου γεμίζει τόσο το μάτι.... τι λέτε?

Edited by kohatzim
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα είναι καλύτερο. Απλά αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις χρόνια το 1gb ram είναι λίγο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ήδη η 4.4.3, σιγά σιγά θα περάσει σε όλους. Την 4.4.4 είπε η HTC ότι θα την προσπεράσει και θα πάει απευθείας στην L για όλη τη σειρά One.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάτε από αναβαθμίσεις παιδιά. Το μόνο που με ανησυχεί είναι το 1gb ram...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χτες (26 Ιουλίου) μου ήρθε ειδοποίηση για ενημέρωση λογισμικού.

'Ελαβα, λοιπόν, την 4.4.2!

 

Διαφορές;

Το χρώμα της μπαταρίας και των ακουστικών, παραμένουν άχρωμα (όπως και στην 4.4.1).

Στο WIFI, προστέθηκε από κάτω η "κίνηση". Δεν προστέθηκε το H+ ή σχέτο Η στα δεδομένα.

Το μενού της κάμερας δείχνει πιο φιλική στον χρήστη.

Μου αρέσει που έχει δήθεν NFC για να συνδεθεί με άλλο HTC ONE MINI+

Το κακό, είναι αυτά τα χαζά λαχανί γράμματα που έγιναν default και τα τρώω στη μάπα, όποιο θέμα κι αν επιλέξω!

ΓΑΜΩΤΟ!

 

'Ασχετο= Με την αναβάθμιση, πλέον έχω την version Sense 6.0! Θα έπρεπε να είμαι χαρούμενος;

'Αραγε σαν εγγεγραμένο μέλος της HTC εκτός από το να καμαρώνω σαν γύφτικο σκεπάρνι, μήπως μπορώ να κατεβάσω κανένα καλούδι;

Edited by radiodj105
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One Mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...