Jump to content

HTC One Mini


petros11
 Κοινοποίηση

Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;  

142 members have voted

  1. 1. Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;

    • Ναι
    • Όχι
    • Περιμένω να δω τα reviews
    • Προτιμώ κάτι οικονομικότερο


Recommended Posts

καλημερα. χθες χαζευοντας στο τηλεφωνο μου παρατηρησα οτι δεν εχει αναβαθμισει σε 4.4.2. εκανα την αναβαθμιση και εχω εμφανες προβλημα με την μπαταρια και το τηλεφωνο ειναι συνεχεια ζεστο.. παραδειγμα εχθες απο τις 9:30 μεχρι τις 1:30 η μπαταρια απο περιπου το 45% πηγε στο 3% χωρις να το χρησιμοποιηω καθολου..!

τωρα το πρωι το εβγαλα απο τον φορτιστη και ηδη σε 5 λεπτα εχει πεσει 4% η μπαταρια..

τι φταει? το εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα?

Tα ίδια περίπου και εγώ με την 4.4.2.....γενικά ειναι συσκευή που θα κουβαλάς το φορτιστή μαζί σου....και σε μένα μόλις το βγάλω απο τη μπρίζα με τα πάντα απενεργοποιμένα ( wi fi 3g τοποθεσίες, συγχρονισμούς ) στο 5λεπτο εχει πάει στο 95%....κάτι δουλεύει και δεν ξέρω τι....factory reset είχα κάνει καμμιά...εικοσαριά..μετα βαρέθηκα και σταμάτησα.....πάντως εγώ πιστεύω οτι ειναι θέμα της 4.4.2 και οχι της συσκευής....αλλωστε στο ιντερνετ εχει μπόλικα θέματα αμα ψαξεις......η συσκευή δεν ζεσταίνεται παρα μόνο οταν δουλεύει το 3g και gps και είναι φυσιολογικό αυτο και ειδικά καλοκαιριάτικα...δεν ειναι πρόβλημα συσκευής

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 594
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

.....γενικά ειναι συσκευή που θα κουβαλάς το φορτιστή μαζί σου....

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Με 4.4.2 εδώ, μέρα παρά μέρα φροντίζω το κινητό.........

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

 

Πηρα το One mini της κολλητης μου μηπως καταφερω να το φτιαξω... Το κινητο οποτε της εσβηνε απο μπαταρια εμπαινε μετα στο fastboot(δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο στο κινητο). Καποια μερα δεν της ανοιξε ξανα... Με τα πολλα, ανοιξε-κλεισε, συνδεση στον υπολογιστη κτλ καααποια στιγμη ανοιξε...

 

Τωρα ξανα το ιδιο, εκλεισε το κινητο απο μπαταρια και μενει στο fastboot... Αν μπω στον bootloader, οτι και να πατησω εκτος του barcode γυρναει στο fastboot...

 

Εχει κανεις καποια ιδεα; Το κινητο ειναι απειραχτο εντελως, απλα ειναι καπως δυσκολο το να παει στο σερβις και το χρειαζετε αμεσα, καθε προταση δεκτη :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται, μολις το επιλεξω γυρναει πισω στο fastboot

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται, μολις το επιλεξω γυρναει πισω στο fastboot

 

Performing a factory reset using hardware buttons

If you can’t turn HTC One mini on or access settings, you can still perform a factory reset by using the hardware buttons on HTC One mini.

 

Important: The Fast boot option in Settings > Power must not be selected.

1.Press and hold the VOLUME DOWN button, and then press and hold the POWER button.

2.Wait for the screen with the three Android images to appear, and then release the POWER and VOLUME DOWN buttons.

3.Press VOLUME DOWN to select FACTORY RESET, and then press the POWER button.

Link to comment
Share on other sites

Μα ανοίγει στο fastboot, δε θα είναι ενεργοποιημένη η επιλογή;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τετοια ωρα; :p

 

Θα το παω την τριτη, απλα μηπως το γλυτωνα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους / επειδη ειμαι σε φαση αγορας κινητου σκεφτομαι αυτο εδω. αξιζει εσεις που το εχετε ?? lag υπαρχει η ειναι αρκετό το 1 gb ram ??
Link to comment
Share on other sites

Για την τιμη του πιστευω παιρνεις αρκετα καλυτερο κινητο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους / επειδη ειμαι σε φαση αγορας κινητου σκεφτομαι αυτο εδω. αξιζει εσεις που το εχετε ?? lag υπαρχει η ειναι αρκετό το 1 gb ram ??

 

Καλησπερα.lag δεν θα συναντήσεις!

Μιλαμε για εξαιρετική ποιότητα κατασκευής,πολυ καλη υποστηριξει απο htc,περιμένουμε και sense 6.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους / επειδη ειμαι σε φαση αγορας κινητου σκεφτομαι αυτο εδω. αξιζει εσεις που το εχετε ?? lag υπαρχει η ειναι αρκετό το 1 gb ram ??

Κανένα απολύτως πρόβλημα σε οποιαδήποτε λειτουργία του.....αλλά περίμενε λίγο γιατί μάλλον θα παρουσιαστεί το ΜΙΝΙ 2

Link to comment
Share on other sites

το τσιμπησα τουμπανο το κινητακι!!γρηγορο smooth ολα κομπλε!! παιζει να μπορω να βγαλω απ την 1η σελιδα (κεντρικη ) της ενημερωσεις ?? να μην εχει κατι δηλαδη να ειναι αδειο :rolleyes:

 

ps .ελληνικα πως θα βαλω ενω σε καποιες λειτουργιες βλεπω ελληνικα δεν μπορω να τα επιλεξω

Edited by thodoris1988
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι απόλυτα πεπεισμένος, αλλά τα παιδιά που το έχουν λένε ότι πάει καλά...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα χρηματα ακομα παιρνεις το Ν5 (270 ειχε φτασει θυμαμαι)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να το προτείνω αλλά ενδεχομένως να μην βολεύει λόγω μεγέθους.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με διαφωτισει καποιος γιατι το κινητο δεν φορτιζει 100 % αλλα παει μεχρι 85% ?? παιζει κατι με την εφαρμογη battery doctor η επειδη αλλαξα φορτιστη ? η θεμα συσκευης ? τις προηγουμενες φορες ηταν κομπλε τωρα τι παιχτηκερ ??

 

** ** για τον απο πανω αξιζει το κινητακι φιλε τα σπαει !! αψογη εμφανιση ολα κομπλε .τωρα γουστα ειναι αυτα αλλα εμενα μ εχει βολεψει πολυ ειναι το 1 μου android

Link to comment
Share on other sites

1) Δοκίμασε επανεκκίνηση

2) Άστο να φορτίσει κλειστό για ώρες

3) Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα με το handcent sms που κατεβασα σημερα!! Μου στελνει μυνημα επαφη η οποια ειναι αποθηκευμενη και οταν παω να απαντησω αντι για ονομα πανω αριστερα μου βγαζει unknown sender!!

Ειχα δυο αριθμους σε αυτη την επαφη και τον εναν τον εσβησα αλλα παλι δεν εγινε τιποτα!! Εσβησα ολοκληρη την συζητηση αλλα παλι τιποτα!! Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

1) Δοκίμασε επανεκκίνηση

2) Άστο να φορτίσει κλειστό για ώρες

3) Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

 

νταξυ ολα κομπλε το αφησα να ξεφορτισει τελειως και το φορτισα κλειστο για ωρες !! σ ευχαριστω πολυ αδερφε

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μετά το ράγισμα πού είδα στο κινητό του manwlis77 σίγουρα δεν θα το έπαιρνα ξανά,είχα διαβάσει για ράγισμα στο πλαίσιό αλλά πίστευα ότι το είχαν διορθώσει,ρίσκο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One Mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...