Jump to content

Turbo-x G410


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αγορασα πριν μερικες μερες! προς το παρον ολα καλα! Αν εξαιρεσουμε βεβαια την ελειψη του google play κ τις διαφορες third-party εφαρμογες!

Εψαξα να βρω το πρωτοτυπο κ αυτο που βρηκα προς το παρον ειναι...

http://www.alibaba.com/product-gs/917310246/4_5inch_UMI_X1s_quad_core.html

κ επειδη αυριο/μεθαυριο μπορει αυτη η σελιδα να μην ανοιγει,ποσταρω κ τα χαρακτηριστικα του!

 

Specification

Model UMI X1S

Operation System Android 4.2.1

Screen 4.5" IPS 5 Point Capacitive Screen

Resolution 1280x720 pixels

CPU MTK6589 Quad Core 1.2GHz

RAM 1GB

Nand Flash 4GB

Cameras Front 2.0MP+Back8.0MP Dual Cameras, with Flashlight

Wireless Wifi 802.11b/g/n

2G GSM 900/1800MHz

3G WCDMA 2100MHz

G-sensor Support

SIM Card Dual SIM Card (Standard)

GPS Yes, Built in

Bluetooth Yes

Power Battery 1790mAh Rechargeable Li-ion Battery

Workin g Time Up to 3 Days

Power Device AC Adapter Input 100/240V

Device Specification

Color White

Dimensions 129x68x10 mm

Net Weight 89g

Software Support

Office Support MS Office Word, PPT, Excel

Email

Gmail, POP3/SMTP/IMAP4

Others

Play store

Multi-Media

Video AVI, MP4, FLV, 3GP, MKV, WMV etc.

Audio MP3, WMA, OGG, AAC, WAV FLAC etc.

Picture JPG/BMP/PNG/GIF.

E-Book PDF, TXT etc.

 

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι το πλαισιο λεει οτι ειναι διπυρηνο ενω εδω λεει τετρα...

Anyway.. αποτι βλεπω η τιμη αγορας απο Κινα δεν εχει μεγαλη διαφορα (ειδικα αν βαλεις μεσα μεταφορικα, εγγυησεις κλπ)

οποτε μια χαρα αγορα ηταν!

Τωρα αν καταφερω καποια στιγμη να βαλω κ ενα καθαρο λογισμικο χωρις τα δωρακια του πλαισιου...

η ακομα καλυτερα να το root-αρω κιολας θα ειμαι ευτυχισμενος!

Οσο αφορα το τελευταιο θεματακι που ανεφερα..... ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37089564

 

ακουω γνωμες!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ιδιο με το umi x1 που ειναι διπυρηνο , αλλα με αλλο καπακι πισω.

 

Το x1s ειναι ιδιο σασι με το x1 αλλα είναι τετραπυρηνο και εχει και gorilla glass.

 

Με μικρή επιφύλαξη πιστεύω πως μπορεις να του φλασαρεις τις ρομ του απλου x1 . Ψαξε στο τοπικ του umi x1

Link to comment
Share on other sites

Με το root δεν χάνεται η εγγύηση που ειναι για 2 χρόνια;

Οι χάρτες που δίνει το πλαισίο φαίνονται καλοί πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ναι...χανεται... αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει... σιγα μην εχω το ιδιο κινητο σε δυο χρονια απο τωρα! αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι να βγαλω τα σπαστικα app του πλαισιου...

 

ενταξει...σηκωνω τα χερια ψηλα!δεν ξερω τι εχουν κανει αυτοι εκει στο πλαισιο...

αλλα δεν μπορω να κανω τπτ! τι drivers, τι custom ROMs, τι προγραμματα....

δεν καταφερα τπτ! ελεος...το μονο που μου μενει να κανω ειναι να παω εκει

κ να τους ζητησω ευγενικα να μου τα ξηλωσουν ολα ΟΙ ΙΔΙΟΙ κ να μου βαλουν

μια official ROM μπας κ ξεμπερδεψω μια ωρα νωριτερα.... :/

Edited by roukos_x
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα,

το πήρα κ γω το κινητό από το πλαίσιο, κ βέβαια δεν είμαι ευχαριστημένος από το software - rom που έχει.

μήπως κάποιος έχει καταφέρει να το αλλάξει;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα ρωτήσω αλλά πραγματικά το έχω μεγάλη απορία...

 

Αν είναι να πάρει κάποιος κινέζικο κινητό γιατί να διαλέξει turbo-x? Θα πληρώσει καπέλο 100-150euro θα έχει μία χάλια rom με απαράδεκτη μπαταρία, ένα σκασμό άχρηστες εφαρμογές (google apps απόντα)... μηδενική υποστήριξη σε software από το πλαίσιο και ένα σορό ακόμα (προσπερνάω το άθλιο logo turbo-x στην πλάτη του κινητού). Το μόνο "θετικό" είναι η άμεση παράδοση... γιατί η χρήση της εγγύησης των δύο χρόνων το θεωρώ απλά αστείο αφού με την διαφορά χρημάτων αγοράζεις δεύτερο κινητό από τον κινέζο έτσι για να παίξεις ποδόσφαιρο με το πρώτο και να έχεις το δεύτερο καβάτζα.

Με το ίδιο κοστος (πλαισίου) μπορεί να πάρει κάποιος υπερβολικά καλύτερο κινητό (χωρίς τα αρνητικά που ανέφερα πριν)... και να έχει και ρέστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:lol: Αγορασα 2 τον Αυγουστο. Πηγα με χαρα να τα παρω γιατι η ελκυστικη τιμη σε σχεση με οτι μου ελεγαν γνωστοι που ηδη το ειχαν με πριζωσε.... Αλλα δεν ακουσα οτι τα ειχαν μονο 3~4 μερες... εκει την πατησα... το 1ο μου το αντικατεστησαν ενω ημουν ηδη σε διακοπες... το κινητο απο το πουθενα ανοιγε απο μονο του το Wi Fi . ηταν βεβαια εξυπηρετικο γιατι το εκλεινε μονο του και ανοιγε μετα την κινητη συνδεση δεδομενων..... Να κονομησει και κανενας Παροχος... :lol: Αφου εφαγα ενα 2ημερο απο το απαραδεκτο service τους και αφου τελικα το ειδαν με τα ιδια τους τα ματια οτι το κανει μου το αλλαξαν σαν DOA . και το καινουργιο τα ιδια κανει....... Απελπιστηκα με αυτο...

 

Το 2ο κανει αλλα κουλα... Ζηταει μονο του pin καρτων , δεν μενει στα δυκτια και λαμβανω sms οτι με καλουν ενω το τηλεφωνο δεν χτυπαει... και δεν μιλαμε για μπαταρια... αντοχες κλπ.... Μαπα τα καρπουζι και εκει... Το πηγα στο service το εστειλαν κεντρικα μου ειπαν θελει update.... γυρισε πισω μονο με ενα factory restore τπτ αλλα. Αααα μην ειμαι αδικος μετα απο 2 μηνες χρηση μου αλλαξαν την μπαταρια... Ελεγα αληθεια οτι δεν κραταει βλεπεις... :p

 

Μεσα σε 24 ωρες το ξαναπηγα. οι ανθρωποι δεν εχουν σχεση με service. Μετα απο 15 μερες το εφεραν πισω και αφου μου εγραψαν ενα κατεβατο απο μλκιες μου ειπαν φταινε οι Παροχοι και γιαυτο δεν εχει σημα και δεν περνω κλησεις.

 

Αποφασισα να μην ξανασχοληθω και απλα οπου σταθω και οπου βρεθω θα τουν κανω ρομπα με ενα ΜΑΠΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ..... οχι για τα € που εδωσα απλα για την κοροιδια που μας πουλανε ..

 

Για την Ιστορια εχω ολα τα χαρτια ολα τα παραστατικα... και αν εχει κανεις ψυχη απο το ΠΛΑΙΣΙΟ support ας με ψαξει να του αποδειξω τι λεω και να του τα χαρισω να τα δουλεψει αυτος. Εγω θα ξαναγυρισω στην ακριβη Samsung που κανει παπαδες και εχει και υποστηριξη .

 

Γιωργος

Πατρα.

 

Τι να σου ξηλωσουν αυτοι... Αυτοι σου λενε καναμε update και στο στελνουν με factory restore και σε βγαζουν και χαζο οτι δεν ξερεις τι τους λες !!!!!!!!!!

 

ναι...χανεται... αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει... σιγα μην εχω το ιδιο κινητο σε δυο χρονια απο τωρα! αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι να βγαλω τα σπαστικα app του πλαισιου...

 

ενταξει...σηκωνω τα χερια ψηλα!δεν ξερω τι εχουν κανει αυτοι εκει στο πλαισιο...

αλλα δεν μπορω να κανω τπτ! τι drivers, τι custom ROMs, τι προγραμματα....

δεν καταφερα τπτ! ελεος...το μονο που μου μενει να κανω ειναι να παω εκει

κ να τους ζητησω ευγενικα να μου τα ξηλωσουν ολα ΟΙ ΙΔΙΟΙ κ να μου βαλουν

μια official ROM μπας κ ξεμπερδεψω μια ωρα νωριτερα.... :/

Τι να σου ξηλωσουν αυτοι... Αυτοι σου λενε καναμε update και στο στελνουν με factory restore και σε βγαζουν και χαζο οτι δεν ξερεις τι τους λες !!!!!!!!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδιά μακάρι να είχα διαβάσει νωρίτερα τα σχόλιά σας...δεν είμαι "επιστήμονας" στην τεχνολογία αλλά δεν είμαι και άσχετη και πριν αγοράσω κάτι το ψάχνω πολύ καλά...δυστυχώς αυτή τη φορά βιάστηκα, βρέθηκα σε ένα πλαίσιο, είδα τις χαμηλές τιμές στα κινητά του, διάβασα και τα χαρακτηριστικά τους εκεί στο μαγαζί και χωρίς να κάνω τη δική μου έρευνα αγόρασα εκείνη τη στιγμή ένα turbox g420. είπα 8mp cam, 4πύρινος επεξεργαστής, dual sim, android 4.2, μια χαρά για τα λεφτά του. τόσο καιρό είχα στο μυαλό μου ένα samsung galaxy s4 mini, ούτε που μου είχαν περάσει από το μυαλό τα turbox, αλλά συγκρίνοντάς τα εκείνη τη στιγμή νόμιζα ότι θα πάρω ένα κινητό με τα ίδια- αν όχι καλύτερα χαρακτηριστικά στη μισή τιμή. και όταν πάω σπίτι και το ανοίγω βλέπω ότι δεν έχει google play αλλά το άθλιο plaisio market. απογοητεύτηκα όσο δεν πάει... :( ούτε που μου πέρασε από το μυαλό ότι ένα κινητό με λογισμικό android θα μπορούσε να μην έχει google play...τώρα έχω το κινητό περίπου ένα μήνα και το μόνο (το μόνο αλλά πολύ σημαντικό) που με χαλάει είναι ότι μου λείπει το google play. άρχισα λοιπόν να ψάχνω τρόπο να το εγκαταστήσω, αλλά έβρισκα μόνο σχόλια για tablets turbox, όχι για κινητά, αλλά τουλάχιστον είχα ελπίδα γιατί στα ταμπλετς διάβαζα ότι πολλοί κατάφερναν επιτυχώς την εγκατάσταση. τώρα όμως διαβάζα τα του κινητού και βλέπω πως δεν υπάρχει ελπίδα...
~ ζετα ~
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μακάρι να είχα διαβάσει νωρίτερα τα σχόλιά σας...δεν είμαι "επιστήμονας" στην τεχνολογία αλλά δεν είμαι και άσχετη και πριν αγοράσω κάτι το ψάχνω πολύ καλά...δυστυχώς αυτή τη φορά βιάστηκα, βρέθηκα σε ένα πλαίσιο, είδα τις χαμηλές τιμές στα κινητά του, διάβασα και τα χαρακτηριστικά τους εκεί στο μαγαζί και χωρίς να κάνω τη δική μου έρευνα αγόρασα εκείνη τη στιγμή ένα turbox g420. είπα 8mp cam, 4πύρινος επεξεργαστής, dual sim, android 4.2, μια χαρά για τα λεφτά του. τόσο καιρό είχα στο μυαλό μου ένα samsung galaxy s4 mini, ούτε που μου είχαν περάσει από το μυαλό τα turbox, αλλά συγκρίνοντάς τα εκείνη τη στιγμή νόμιζα ότι θα πάρω ένα κινητό με τα ίδια- αν όχι καλύτερα χαρακτηριστικά στη μισή τιμή. και όταν πάω σπίτι και το ανοίγω βλέπω ότι δεν έχει google play αλλά το άθλιο plaisio market. απογοητεύτηκα όσο δεν πάει... :( ούτε που μου πέρασε από το μυαλό ότι ένα κινητό με λογισμικό android θα μπορούσε να μην έχει google play...τώρα έχω το κινητό περίπου ένα μήνα και το μόνο (το μόνο αλλά πολύ σημαντικό) που με χαλάει είναι ότι μου λείπει το google play. άρχισα λοιπόν να ψάχνω τρόπο να το εγκαταστήσω, αλλά έβρισκα μόνο σχόλια για tablets turbox, όχι για κινητά, αλλά τουλάχιστον είχα ελπίδα γιατί στα ταμπλετς διάβαζα ότι πολλοί κατάφερναν επιτυχώς την εγκατάσταση. τώρα όμως διαβάζα τα του κινητού και βλέπω πως δεν υπάρχει ελπίδα...

 

Ημουν στο Πλαισιο Καλλιθεας χθες και το κοιταγα.

Ειναι στα 299 ευρω. Ακριβώς δίπλα του (στην ίδια τιμή) το Google Nexus 4...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/umi-x1-3/ την ειχα φλασαρει παλια σε umi x1 και ειναι η μονη που βρηκα με ελληνικα κατα 99,% αυτη πρεπει να ναι.
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω χθες και μπορω να πω οτι γενικα ειμαι ευχαριστημενος με το g420,ασχετα που δεν εχει το google play.εχει viber και skype που χρειαζομαι και η μπαταρια εχει πεσει μονο στο μισο που μπορω να πω οτι το ψαχνω πολυ..

μονο μια ερωτηση αμα ξερει καποιος..

η μουσικη μου που βρισκεται?δε μπορω να τη βρω οσο και να εχω ψαξει..

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο Πλαισιο Καλλιθεας χθες και το κοιταγα.

Ειναι στα 299 ευρω. Ακριβώς δίπλα του (στην ίδια τιμή) το Google Nexus 4...

 

εγώ το πήρα 199 ευρώ στο πλαίσιο στο σύνταγμα. παίζει τόση μεγάλη διαφορά?

~ ζετα ~
Link to comment
Share on other sites

Το turbox g420 είναι το THL W100s.

Υπάρχει τεράστια υποστήριξη για το W100s στο σχετικό forum στο myphone.

Γιατί δεν αλλάζετε rom και να διώξετε όλη τη σαβούρα του πλαισίου και φυσικά να βάλετε και google play?

Link to comment
Share on other sites

Το turbox g420 είναι το THL W100s.

Υπάρχει τεράστια υποστήριξη για το W100s στο σχετικό forum στο myphone.

Γιατί δεν αλλάζετε rom και να διώξετε όλη τη σαβούρα του πλαισίου και φυσικά να βάλετε και google play?

 

ειναι το thl w100 mtk6589.αν δεν κανω λαθος.:)

Link to comment
Share on other sites

ειναι το thl w100 mtk6589.αν δεν κανω λαθος.:)

 

Ακόμα και αυτό να είναι, το W100σκέτο ...... αυτό έχει στο forum ακόμα περισσότερα σχόλια και υποστήριξη από το s.

Σε κάθε περίπτωση, είναι εύκολο για τον κάτοχο του g420 να δει ποιον επεξεργαστεί έχει και να ψάξει για λύσεις στο αντιστοιχο forum .

Link to comment
Share on other sites

Το turbox g420 είναι το THL W100s.

Υπάρχει τεράστια υποστήριξη για το W100s στο σχετικό forum στο myphone.

Γιατί δεν αλλάζετε rom και να διώξετε όλη τη σαβούρα του πλαισίου και φυσικά να βάλετε και google play?

 

α αυτο κι αν ειναι χρησιμη πληροφορια! δεν το ηξερα οτι το g420 ειναι το thl w100s. να 'σαι καλα ρε φιλε! :)

εψαχνα ολο σχετικα με το g420 και δεν εβρισκα και πολλες πληροφοριες. ειχα διαβασει για προσπαθειες αλλαγης rom αλλα αποτυχημενες...μακαρι τωρα να βγαλω ακρη! ευχαριστω! :)

~ ζετα ~
Link to comment
Share on other sites

α αυτο κι αν ειναι χρησιμη πληροφορια! δεν το ηξερα οτι το g420 ειναι το thl w100s. να 'σαι καλα ρε φιλε! :)

εψαχνα ολο σχετικα με το g420 και δεν εβρισκα και πολλες πληροφοριες. ειχα διαβασει για προσπαθειες αλλαγης rom αλλα αποτυχημενες...μακαρι τωρα να βγαλω ακρη! ευχαριστω! :)

 

Απλώς δες τι επεξεργαστή έχεις ή ρώτα στα αντιστοιχα forum αν αυτό που έχεις είναι το W100σκέτο ή το w100s.

Aπό εκεί και πέρα έχει εκατοντάδες σελίδες υποστήριξη....

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς δες τι επεξεργαστή έχεις ή ρώτα στα αντιστοιχα forum αν αυτό που έχεις είναι το W100σκέτο ή το w100s.

Aπό εκεί και πέρα έχει εκατοντάδες σελίδες υποστήριξη....

Καλή επιτυχία.

 

τελικά είναι το σκέτο w100. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! τώρα βρίσκω ό,τι χρειάζομαι ;)

~ ζετα ~
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

παδια καλησπερα η κοπελα μου εχει αγορασει αυτο

http://www.skroutz.gr/s/4068680/Turbo-X-G420-4GB.html (ναι ναι το ξερω δυστηχως...)

πηγα λοιπον να πειραματιστω να μπως σε recovery mode αλλα τιποτα..ολα τα βγαζει κινεζικα..(να χεσω το πλαισιο με τα ψευτικα τουβλα-χ)

το ερωτημα..υπαρχει καποια custom rom για το συγκεκριμενο με τα λιγοτερα bugs και ναναι και stable?

εναν πληρη οδηγο θελω,και κατι αλλο

αν δεν του περασω custom rom υπαρχει καποια ''κομπινα''

για να περασω ''ετσι'' τις υπηρεσιες της google play?μαζι και το μαρκετ της;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Προσπαθώντας να περάσω τη standar rom στο κινητο G420 κατέληξα να δείχνει την Οθόνη εκκίνησης turbo x και να κάνει επανεκίννηση. Πως μπορώ να το διορθώσω;; βοήθεια παρακαλώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα,

 

και εγώ μια από τα ίδια, την πάτησα με την αγορά ενός Turbo-X G420. Χάλια rom, απογοητευτικές επιδόσεις, απίστευτα εκνευριστική εξυπηρέτηση.

Έψαξα λοιπόν να το rootαρω και να λύσω μια και καλή τα παραπάνω προβλήματα.

Σημειώνω ότι τα βήματα που ακολούθησα είναι επιβεβαιωμένα από εμένα, δεν αποτελούν οδηγό ή κάτι τέτοιο και προφανώς δεν φέρω κάποια ευθύνη για τα αποτελέσματα που μπορεί να επιφέρει.

 

*Το πραγματικό μοντέλο βρήκα να είναι το thl w100s

Βήμα 1: How to root

http://thl-w100.blogspot.gr/2013/12/how-to-root-thl-w100.html

Στο παραπάνω link κάνει λόγο για ένα exploit εν ονόματι framaroot, έχει βήματα για να το κάνετε εγκατάσταση και να αποκτήσετε δικαιώματα υπέρ χρήστη, δλδ root.

 

*Βήμα 2.α: Recovered

Για να μπορέσετε να flashαρετε custom rom χρειάζεστε ένα καινούργιο recovery.

Επιλέγω το ClockworkMod Recovery.

http://thl-w100.blogspot.gr/2013/12/installing-clockworkmod-recovery-on-thl.html

Στο παραπάνω link βρίσκετε οδηγίες για το πως θα το εγκαταστήσετε.

ΠΡΟΣΟΧΗ: εκεί που λέει " Download the ClockworkMod Recovery for ThL W100 (mirror #1);", δλδ το βήμα 4, είναι το CWM για το w100 και όχι για το s. Στα σχόλια από κάτω θα βρείτε ένα link CWM για το w100s.

Το κατεβάζετε και ακολουθείτε κανονικά τα βήματα της σελίδας.

 

*Βήμα 2.b: Recover Update

Με το προηγούμενο βήμα εγκαθιστάτε το CWM v6 0.1.0, δοκίμασα 2-3 roms και απέτυχαν όλες.

Έπρεπε λοιπόν να κάνω update το CWM.

http://www.thlmobilestore.com/news/thl-w100-stock-rom/

Στο παραπάνω link διαλέγω το "CLOCKWORDMOD SUPERUSER [FLASHABLE] BY CWM" στα πράσινα γράμματα και το flashαρω μέσω το recovery που εγκατέστησα προηγουμένως (install from sd κτλ κτλ).

Με ανανεωμένο το recovery το μόνο που λείπει είναι μια καινούργια rom.

 

*Βήμα 3: romed

http://www.needrom.com/category/thl/thl-w100/ H πρώτη πάνω πάνω "Galaxy" με την παραπάνω διαδικασία δουλεύει, αυτήν χρησιμοποιώ τώρα.

Το needrom για να μπορέσεις να κατεβάσεις θέλει λογαριασμό.

 

Ελπίζω να δουλέψει και για άλλους.! :)

Στην διάθεσή σας όπου μπορώ να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πέρασες rom από thl w100s; Ομολογώ μεγάλο το ρίσκο αλλά σου βγήκε σε καλό. Ωστόσο εδώ συζητάμε για το G410 και όχι για το G420 και πιθανολογώ ότι οι ανωτέρω λύσεις δεν είναι συμβατές και στις δύο συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα,

 

και εγώ μια από τα ίδια, την πάτησα με την αγορά ενός Turbo-X G420. Χάλια rom, απογοητευτικές επιδόσεις, απίστευτα εκνευριστική εξυπηρέτηση.

Έψαξα λοιπόν να το rootαρω και να λύσω μια και καλή τα παραπάνω προβλήματα.

Σημειώνω ότι τα βήματα που ακολούθησα είναι επιβεβαιωμένα από εμένα, δεν αποτελούν οδηγό ή κάτι τέτοιο και προφανώς δεν φέρω κάποια ευθύνη για τα αποτελέσματα που μπορεί να επιφέρει.

 

*Το πραγματικό μοντέλο βρήκα να είναι το thl w100s

Βήμα 1: How to root

http://thl-w100.blogspot.gr/2013/12/how-to-root-thl-w100.html

Στο παραπάνω link κάνει λόγο για ένα exploit εν ονόματι framaroot, έχει βήματα για να το κάνετε εγκατάσταση και να αποκτήσετε δικαιώματα υπέρ χρήστη, δλδ root.

 

*Βήμα 2.α: Recovered

Για να μπορέσετε να flashαρετε custom rom χρειάζεστε ένα καινούργιο recovery.

Επιλέγω το ClockworkMod Recovery.

http://thl-w100.blogspot.gr/2013/12/installing-clockworkmod-recovery-on-thl.html

Στο παραπάνω link βρίσκετε οδηγίες για το πως θα το εγκαταστήσετε.

ΠΡΟΣΟΧΗ: εκεί που λέει " Download the ClockworkMod Recovery for ThL W100 (mirror #1);", δλδ το βήμα 4, είναι το CWM για το w100 και όχι για το s. Στα σχόλια από κάτω θα βρείτε ένα link CWM για το w100s.

Το κατεβάζετε και ακολουθείτε κανονικά τα βήματα της σελίδας.

 

*Βήμα 2.b: Recover Update

Με το προηγούμενο βήμα εγκαθιστάτε το CWM v6 0.1.0, δοκίμασα 2-3 roms και απέτυχαν όλες.

Έπρεπε λοιπόν να κάνω update το CWM.

http://www.thlmobilestore.com/news/thl-w100-stock-rom/

Στο παραπάνω link διαλέγω το "CLOCKWORDMOD SUPERUSER [FLASHABLE] BY CWM" στα πράσινα γράμματα και το flashαρω μέσω το recovery που εγκατέστησα προηγουμένως (install from sd κτλ κτλ).

Με ανανεωμένο το recovery το μόνο που λείπει είναι μια καινούργια rom.

 

*Βήμα 3: romed

http://www.needrom.com/category/thl/thl-w100/ H πρώτη πάνω πάνω "Galaxy" με την παραπάνω διαδικασία δουλεύει, αυτήν χρησιμοποιώ τώρα.

Το needrom για να μπορέσεις να κατεβάσεις θέλει λογαριασμό.

 

Ελπίζω να δουλέψει και για άλλους.! :)

Στην διάθεσή σας όπου μπορώ να βοηθήσω.

 

Ευχαριστούμε φίλε αλλά μπορείς να βάλεις κατευθείαν το παρακάτω recovery:

http://files.china-iphone.ru/download.php?file=330recovery_new.img

και μετά:

- Rename the file you've downloaded to "recovery.img";

- Move the file to your SD Card;

- Open up Mobileuncle Tools on your phone;

- Select "Recovery Update";

- Choose the file "recovery.img" you've moved to your SD card;

- You're DONE!

και τέλος βάζεις την παρακάτω ρομ που προτείνεις:

http://www.needrom.com/download/thl-w100s-galaxy-edition/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...