Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα παρακαλέσω να μην συνεχίσετε με τις συγκρίσεις συσκευών.

Αν θέλετε να επιλέξετε συσκευή μπορείτε να ανοίξετε θέμα στην ενότητα Επιλογή συσκευής ή αν θέλετε να συγκρίνετε συσκευές στην ενότητα Τεχνολογικοί διαξιφισμοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχει βαλει κανεις κανενα προγραμμα για GPS ?

 

Εγώ έχω βάλει το iGO και το NAVIONICS. Το πρώτο είναι για πλοήγηση και το δεύτερο για θάλασσα. Το iGO κατα τη γνώμη μου ειναι το καλύτερο αλλά λίγο δύσκολο στην εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου κανει μερικες φορες rebοοt απο μονο του,γενικα δεν εχει κολληματα πολλα και ελαχιστες εφαρμογες,αλλα δεν ξερω γιατι το κανει αυτο το πραγμα!συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο?δεν ειναι root το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Εδω το βρισκω στα 294.27 με δωρεαν μεταφορικα απο Hong Kong το θεμα ειναι πως εχει doa 7 ημερων αλλα οσο αναφορα την εγγυηση λεει αυτα:The item is not eligible for warranty, however, the item is qualified for our Return Policy, please check more details of the terms. We will check and test the item before delivery; however, the quality of the item is periodically monitored to maintain high level of excellence

Και εδω παλι απο Αγγλια το βρισκω 280 λιρες και 12 λιρες τα μεταφορικα οσο αναφορα την εγγυηση εδω λεει πως δινει 1 χρονο......

Guarantee:

 

This item come with our own 12 months seller's guarantee against manufacturer defects from date of purchase.

 

Ειμαι σε διλημμα για το τι να κανω και απο που να το παρω......Περιμενω ακομα πτωση των τιμων.....

Οποιος εχει βρει καλυτερη τιμη απο την πρωτη που εχω ποσταρει παρακαλω να την παραθεσει ευχαριστω πολυ.....

 

το κινητο μου κανει μερικες φορες rebοοt απο μονο του,γενικα δεν εχει κολληματα πολλα και ελαχιστες εφαρμογες,αλλα δεν ξερω γιατι το κανει αυτο το πραγμα!συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο?δεν ειναι root το κινητο

Φιλε μου καλο θα ηταν να απευθυνθεις στο καταστημα που το αγορασες για να μας λυσεις κ εμας την απορια τι γινεται με τα σκρουτζομαγαζα που το εχουν με το θεμα εγγυησης στην πραξη.....Αν και καπου πηρε το ματι μου πως το εχεις και σε αγγελια καλο θα ηταν να λυσεις αυτο το προβλημα πρωτου το πουλησεις σε καποιο παιδι......

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ουτε uptade μπορω να το κανω με βγαζει σφαλμα συνεχεια.λετε μα το κανω root να στρωσει?

 

Αν του κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (τα σβηνει ολα-επαφες-μηνυματα-e-mail κ.λ.π) και δεν στρωσει τοτε κατι αλλο παιζει. Αλλα πιστευω θα στρωσει:D

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασια ηταν κομπλε! Το κουτι ειχε ταινια ασφαλειας της samsung και ηταν μεσα σε ζελατινα. Τα εσχισα και τα δυο για να το ανοιξω!

Το αυτοκολλητο στο κουτι ειχε ενα imei αλλα μεσα η συσκευη κατω απο την μπαταρια ειχε δυο. (λογω δικαρτου μαλλον)

Η γλωσσα οταν το ανοιξα αν θυμαμαι καλα ηταν αγγλικα, αλλα μπορει να κανω και λαθος:O Δεν ηταν τιποτα ρυθμισμενο. Τα εκανα ολα εγω.

Και επισης εχει δυο βιβλιαρακια quick start guide. Το ενα στα αγγλικα και το αλλο στα πορτογαλοισπανικα ή κατι τετοιο:p

 

Ελπιζω να σε καλυψα!

 

Το ΙΜΕΙ που ηταν με αυτοκολλητο πανω στο εξωτερικο της συσκευασιας, ηταν ιδιο με τουλαχιστον ενα απο τα δυο ΙΜΕΙ που ηταν πανω στο κινητο? Γιατι αν δεν ταιριαζει κανενα με το εξωτερικο, τοτε ποιο ΙΜΕΙ ισχυει? Και ποιος εβαλε το αυτοκολλητο (που μπαινει πανευκολα :!: ) πανω στη συσκευασια, με διαφορετικο ΙΜΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει βρει καλυτερη τιμη απο την πρωτη που εχω ποσταρει παρακαλω να την παραθεσει ευχαριστω πολυ.....

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S4-mini-Duos-GT-I9192-8GB-Marble-White-Unlocked-Smartphone-/200939966035

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ φιλε για την προσπαθεια αλλα μαλλον δεν ειδες ουτε μεταφορικα ουτε εξοδα τελωνειου......

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ φιλε για την προσπαθεια αλλα μαλλον δεν ειδες ουτε μεταφορικα ουτε εξοδα τελωνειου......

 

Σωστά, συγνώμη έχεις απόλυτο δίκιο, δεν προχώρησα παρακάτω την σελίδα για να το δω.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ φιλε για την προσπαθεια αλλα μαλλον δεν ειδες ουτε μεταφορικα ουτε εξοδα τελωνειου......

 

Σωστά τα λες αλλά να συμπληρώσω ότι πλέον για αγορές απο Αμερική υπάρχει το "import charges". Κάτι σα φόρος εξαγωγών. Επιπλέον τα ταχυδρομικά και επιλέον το τελωνείο που θα περάσει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες ωρες παρελαβα το s4 duos, απο το Ντουμπαι, απο εδω: http://uae.souq.com/ae-en/samsung-galaxy-s4-mini-dual-sim-i9192-8gb-3g-+-wifi-white-5433012/i/

 

αγωραστηκε πριν ενα μηνα στα 263 ευρω +7 Ευρω τα μεταφορικα εντος Ντουτμπαι, (δεν στελνουν εξωτερικο) εχω γνωστο μου εκει και μου το αγορασε και σημερα που ηρθε μου το εφερε, δεν το χρισιμοποιησα ακομα μιας και φορτιζει και θα πρεπει να παω να κοψω τις καρτες σιμ για να μπορεσω να τις βαλω.

να προσθεσω πως το τηλ ηταν απο την πρωτη στιγμη που το ειδα στα 270 ευρω, σε ελληνικα ιντερνετικα σαιτ τοτε το βρηκα 420. και το s4 οταν πρωτοβγηκε που εδω σε ολα τα μεγαλα καταστηματα ηταν στα 739 ευρω αυτος το πηρε μονο 420 ευρο απο το συγγεκριμενο σαιτ.

 

(ασχετο: το φιλαρακι μου ειπε πως πριν μερικες μερες αυτο το σαιτ, εβγαλε το iphone 5s στα 200 Ευρω σε περιορισμενα κοματια, δεν προλαβε να παραγγιλει κανενα, εξαντληθηκαν αμεσως!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Το ΙΜΕΙ που ηταν με αυτοκολλητο πανω στο εξωτερικο της συσκευασιας, ηταν ιδιο με τουλαχιστον ενα απο τα δυο ΙΜΕΙ που ηταν πανω στο κινητο? Γιατι αν δεν ταιριαζει κανενα με το εξωτερικο, τοτε ποιο ΙΜΕΙ ισχυει? Και ποιος εβαλε το αυτοκολλητο (που μπαινει πανευκολα :!: ) πανω στη συσκευασια, με διαφορετικο ΙΜΕΙ?

 

Φιλε μου δεν ξερω που αναφερεσαι οταν λες ποιος εβαλε πανω στη συσκευασια αυτοκολλητο με διαφορετικο imei, παντως στη δικη μου περιπτωση ηταν το ιδιο. Αλλιως θα ειχαμε μεγαλυτερα παρατραγουδα!

Link to comment
Share on other sites

κριμα να μην στελνουν εξωτερικο..εκτος αν θελουμε κατι και μας το φερει ο φιλος σου.......
Link to comment
Share on other sites

κριμα να μην στελνουν εξωτερικο..εκτος αν θελουμε κατι και μας το φερει ο φιλος σου.......

 

xaxaxa σωστο και αυτο, μονο που το παλικαρι ερχετε 1 το πολυ δυο φορες τον χρονο Ελλαδα.

αφου εχασε την ευκαιρια με τα iphone θα τον βαλω να τσεκαρει καθημερινα για νεες προσφορες τωρα, χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ξερω που αναφερεσαι οταν λες ποιος εβαλε πανω στη συσκευασια αυτοκολλητο με διαφορετικο imei, παντως στη δικη μου περιπτωση ηταν το ιδιο. Αλλιως θα ειχαμε μεγαλυτερα παρατραγουδα!

 

Εσενα ρωταγα. Ετσι οπως εγραψες το αρχικο σου μηνυμα,

 

 

Το αυτοκολλητο στο κουτι ειχε ενα imei αλλα μεσα η συσκευη κατω απο την μπαταρια ειχε δυο. (λογω δικαρτου μαλλον)

 

εγω καταλαβα οτι το κουτι ειχε ενα ΙΜΕΙ, ενω "το κινητο πανω του ειχε δυο = δυο διαφορετικα μεταξυ τους". Κ για αυτο σε ρωταγα αν ενα απο τα δυο ΙΜΕΙ ηταν το ιδιο με το εξωτερικο στο κουτι. Τελικα απ'οτι καταλαβαινω ειναι το ιδιο ΙΜΕΙ στο κουτι και εις διπλουν στο κινητο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Εσενα ρωταγα. Ετσι οπως εγραψες το αρχικο σου μηνυμα,

 

 

 

εγω καταλαβα οτι το κουτι ειχε ενα ΙΜΕΙ, ενω "το κινητο πανω του ειχε δυο = δυο διαφορετικα μεταξυ τους". Κ για αυτο σε ρωταγα αν ενα απο τα δυο ΙΜΕΙ ηταν το ιδιο με το εξωτερικο στο κουτι. Τελικα απ'οτι καταλαβαινω ειναι το ιδιο ΙΜΕΙ στο κουτι και εις διπλουν στο κινητο πανω?

 

Μαλλον δεν ηταν τοσο κατανοητο ετσι οπως το εγραψα.

Το κινητο εσωτερικα εχει δυο imei διαφορετικα μεταξυ τους απο τα οποια το ενα (το πρωτο συγκεκριμενα), ειναι ιδιο με αυτο που υπαρχει και εξωτερικα στο αυτοκολλητο στο κουτι!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην γραφω τα ιδια πραγματα και εφοσον αφορα και την συγκεκριμενη συσκευη επισυναπτω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5035139#post5035139. Το μονο που θα ηθελα να προσθεσω ειναι οτι στο συγκεκριμενο μοντελο (I9192) πιστευω οτι η παραμονη στην 4.2.2 με την διαδικασια root αξιζει ακομα παραπανω για τον λογο οτι η εγγυηση υποκειται μονο στα κρητηρια του καταστηματος που αγοραστηκε και ο συνδυασμος της σταθερης 4.2.2 (πλην την καταναλωση μπαταριας) και του Root επιτυγχανουν ενα αξιολογο αποτελεσμα αυτονομιας-διαχειρισης μιας πραγματικα αξιολογης συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αυτην την θηκη ? http://www.ebay.com/itm/New-Slim-S-VIEW-Flip-Smart-Case-Battery-Cover-For-Samsung-GALAXY-S4-Mini-I9190-/350920926061?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item51b484636d

 

Ξερετε αν κανει σε εμας και αν σου δειχνει εκει πανω ποιος σε καλει οπως φενεται στην φωτο ???

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αυτην την θηκη ? http://www.ebay.com/itm/New-Slim-S-VIEW-Flip-Smart-Case-Battery-Cover-For-Samsung-GALAXY-S4-Mini-I9190-/350920926061?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item51b484636d

 

Ξερετε αν κανει σε εμας και αν σου δειχνει εκει πανω ποιος σε καλει οπως φενεται στην φωτο ???

 

Συνήθως σε αυτά τα πολύ φτηνά δεν βάζουν το chipaki για να γίνεται αυτό που δείχνει.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό που βλεπω να δειχνει, είναι ότι η θηκη εχει ένα παραθυρακι με διαφανες πλαστικο στο πανω σημειο, ώστε να φαινεται η οθονη του κινητου και να βλέπεις ποιος σε καλει από την οθονη του κινητου. Εφόσον βεβαια το κινητο δειχνει στο πανω μερος της οθονης τις κλισεις.

Και στις φωτογραφιες που εχει η σελιδα , δεν καταλαβαινω να εχει κατι η θηκη ώστε να φαινεται η κληση πανω σε αυτή.

Επισης για να τοποθετηθεί, θα πρεπει να αφαιρέσεις το πισω μερος του κινητου και στη θεση του να τοποθετήσεις το πισω μερος της θηκης. Δεν τοποθετητε πανω από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως σε αυτά τα πολύ φτηνά δεν βάζουν το chipaki για να γίνεται αυτό που δείχνει.

 

Δλδ ειναι θεμα θηκης ? αν παρω την γνησια θα το κανει ?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ειναι θεμα θηκης ? αν παρω την γνησια θα το κανει ?

 

Ειναι θεμα θηκης. Η γνησια θα το κανει!

Κι εγω στην αρχη δεν το ηξερα και πηρα σαν κι αυτη που εδειξε ο φιλος πιο πανω αλλα μα'ι'μουδια με 10 ευρω, αλλα τελικα ειναι μονο για φιγουρα.:lol:

Παντως οταν σε καλει καποιος βλεπεις το ονομα του, γιατι εμφανιζεται ακριβως στο σημειο που υπαρχει το ''παραθυρακι'', ομως δεν μπορεις να απαντησεις οπως θα γινοταν με μια γνησια.

Στη γνησια υπαρχει καποιο τσιπακι ή μαγνητης που κανει ολα αυτα τα κολπα. Ξεκλειδωμα οταν την ανοιξεις, κλειδωμα με το κλεισιμο, και απαντηση σε κληση χωρις να χρειαστει να την ανοιξεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...