Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3.0 10.1 (P5200)


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μια ερώτηση:

Εχω ενα usb στικάκι με καποια αρχεια μεσα.

Μπορώ με κάποιο τρόπο να το συνδέσω με το tablet ωστε να τα μεταφέρω ή θα πρέπει να το βαλω σε pc απο εκεί στην sd και μετά να τη βαλω στη θέση της ;

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση:

Εχω ενα usb στικάκι με καποια αρχεια μεσα.

Μπορώ με κάποιο τρόπο να το συνδέσω με το tablet ωστε να τα μεταφέρω ή θα πρέπει να το βαλω σε pc απο εκεί στην sd και μετά να τη βαλω στη θέση της ;

 

Είμαι πολύ νέος χρήστης Android για να σου απαντήσω, πάντως εγώ μέχρι στιγμής δεν μπλεκω ούτε με καλωδια ούτε με sd cards. Χρησιμοποιώ το air Droid και περνάω μέσω wifi τα αρχεία από πισι σε ταμπλέτα. Λίγο παραπάνω χρονοβόρο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια δεν αφαιρειται οπως σε πολλα ταμπλετ. οταν μετα απο καιρο αδειασει τελειως και δεν αντεχει καθολου τι γινετε? το πεταμε το εργαλειο?
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια δεν αφαιρειται οπως σε πολλα ταμπλετ. οταν μετα απο καιρο αδειασει τελειως και δεν αντεχει καθολου τι γινετε? το πεταμε το εργαλειο?

 

Λογικά το στέλνουμε στο service και μας την αλλάζουν αλλά με τι κόστος δεν ξέρω.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που παρατηρησα: ενώ ΔΕΝ έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο, ούτε έχω ενεργοποιημενη τη λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας, εν τούτοις η φωτεινότητα μετά από λίγη χρήση, μειώνεται για 1 λεπτό περίπου και μετά επανέρχεται. Το κάνει και αυτό σε όλους ή μόνο σε εμένα?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που παρατηρησα: ενώ ΔΕΝ έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο, ούτε έχω ενεργοποιημενη τη λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας, εν τούτοις η φωτεινότητα μετά από λίγη χρήση, μειώνεται για 1 λεπτό περίπου και μετά επανέρχεται. Το κάνει και αυτό σε όλους ή μόνο σε εμένα?

 

και σε εμένα αλλά έχω ενεργοποιημένα όλα τα παραπάνω, επίσης αυτό με το μάτι ίσως φταίει, η φωτεινότητα μειώνεται και επανέρχεται αν ακουμπήσω την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση:

Εχω ενα usb στικάκι με καποια αρχεια μεσα.

Μπορώ με κάποιο τρόπο να το συνδέσω με το tablet ωστε να τα μεταφέρω ή θα πρέπει να το βαλω σε pc απο εκεί στην sd και μετά να τη βαλω στη θέση της ;

Θες ενα otg καλωδιο κατι σαν αυτο

http://www.mobiletrade.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v9.tpl&product_id=856&category_id=301&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία, θα βγω μια βολτα αύριο να βρω ένα τέτοιο.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θα βγω μια βολτα αύριο να βρω ένα τέτοιο.

 

 

Το τάμπλετ διαθέτει όμως τους drivers για να διαβασει το φλασακι;

Ενημέρωσε μας πως πήγε το εγχείρημα :)

Link to comment
Share on other sites

Το τάμπλετ διαθέτει όμως τους drivers για να διαβασει το φλασακι;

Ενημέρωσε μας πως πήγε το εγχείρημα :)

 

ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!!

Το αναγνώρισε αμεσως χωρις πρόβλημα.

Απο τραγουδια, φωτογραφίες , ολα μια χαρα..

 

Edit.

Ορεξη για πειραματα.

Μου εδωσε ο γιος μου ενα ποντίκι, και δουλεύει κανονικά !!

Edited by volcan20vt
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!!

Το αναγνώρισε αμεσως χωρις πρόβλημα.

Απο τραγουδια, φωτογραφίες , ολα μια χαρα..

 

Edit.

Ορεξη για πειραματα.

Μου εδωσε ο γιος μου ενα ποντίκι, και δουλεύει κανονικά !!

 

Τέλεια, θα κατέβω κι εγώ να ψάξω για κάτι παρόμοιο!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

γραφω για πρωτη φορα

αγορασα ενα ταμπλετ gt-p5200 3g απο το πλαισιο πατρασ.

τουσ ρωταω αν ειναι ετοιμο να δουλεψει βραζιλια,(γιατι θα το στειλω στον γιο μου

που ταξιδευει σε εμπορικο καραβι ωσ δοκιμοσ στον αμαζονιο) κια μου λενε πωσ δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

φτανει το ταμπλετ στον προορισμο του και η δυστυχωσ δυστυχωσ δεν διαβαζει την καρτα σιμ.

το πλαισιο κανει οτι δεν ξερει,

η εταιρεια samsung μου τα μασαει για δηθεν μυστηριεσ εισαγωγεσ

και εγω εχω σκασει......

υπαρχει καποια γνωση απο καποιον .ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

γραφω για πρωτη φορα

αγορασα ενα ταμπλετ gt-p5200 3g απο το πλαισιο πατρασ.

τουσ ρωταω αν ειναι ετοιμο να δουλεψει βραζιλια,(γιατι θα το στειλω στον γιο μου

που ταξιδευει σε εμπορικο καραβι ωσ δοκιμοσ στον αμαζονιο) κια μου λενε πωσ δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

φτανει το ταμπλετ στον προορισμο του και η δυστυχωσ δυστυχωσ δεν διαβαζει την καρτα σιμ.

το πλαισιο κανει οτι δεν ξερει,

η εταιρεια samsung μου τα μασαει για δηθεν μυστηριεσ εισαγωγεσ

και εγω εχω σκασει......

υπαρχει καποια γνωση απο καποιον .ευχαριστω

 

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθατε :-)

 

Ευθύνη φέρει δυστυχώς ο υπάλληλος μάλλον που δεν σας ενημέρωσε σωστά σχετικά με το region lock των συσκευών..

Κατά 90% θα χρειαστεί ειδικό unlock σε κάποιο service (μη επίσημο) εκεί για να λειτουργήσει.

Αυτή τη στιγμή έχει κλειδώσει μόνο σε ευρωπαϊκές χώρες/παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΙ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ SAMSUNG.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ ΚΛΙΣΗ 12 ΛΕΠΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΘΕΙ.

ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΣΕ ΕΜΠΑΙΖΟΥΝ ,ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΘΕΛΟΥΝ .ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΕΣ.

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθατε :-)

 

Ευθύνη φέρει δυστυχώς ο υπάλληλος μάλλον που δεν σας ενημέρωσε σωστά σχετικά με το region lock των συσκευών..

Κατά 90% θα χρειαστεί ειδικό unlock σε κάποιο service (μη επίσημο) εκεί για να λειτουργήσει.

Αυτή τη στιγμή έχει κλειδώσει μόνο σε ευρωπαϊκές χώρες/παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ ακόμα έχω την απορία με τον φωτισμό... Ενώ δεν το έχω σε αυτόματο και ούτε σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας, εν τούτοις μετά από ολιγόλεπτη χρήση ενός browser, η φωτεινότητα μειώνεται αυτόματα για κάποια δευτερόλεπτα και από εκεί και πέρα το φαινόμενο επαναλαμβανεται διαρκώς..
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το λογο και εγω παιδια δεν ξανα παιρνω τιποτα απο ελλαδα γιατι τα ιδια μου εκανε και η sony σε ενα κινητο που ειχα και μου τα μασαγε.

Πηρα το pipo m9 pro 3g και βρηκα την υγεια μου και με υποστηριξη απο geekbuying που το πηρα αλλα και υποστηριξη απο το ιδιο το εργοστασιο μαλιστα.

 

Πουλανε ωραια ταμπλετ εδω στην ελλαδα οπως ειναι το samsung αλλα απο υποστηριξη μηδεν με ολη τη σημασια της λεξης

 

Κινεζος και παλι κινεζος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ακόμα έχω την απορία με τον φωτισμό... Ενώ δεν το έχω σε αυτόματο και ούτε σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας, εν τούτοις μετά από ολιγόλεπτη χρήση ενός browser, η φωτεινότητα μειώνεται αυτόματα για κάποια δευτερόλεπτα και από εκεί και πέρα το φαινόμενο επαναλαμβανεται διαρκώς..

 

Λογικα πας ρυθμισεις και προβολη και εχει επιλογη απουσια δραστηριοτητας που σου λεει ποση ωρα να μενει ανοιχτος ο φωτισμος, συνηθως το εχουν 15 η 30 δευτερα, βαλτο 2 λεπτα .

 

Τουλαχιστον στο δικο μου το pipo m9 pro 3g ετσι ειναι..:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Λογικα πας ρυθμισεις και προβολη και εχει επιλογη απουσια δραστηριοτητας που σου λεει ποση ωρα να μενει ανοιχτος ο φωτισμος, συνηθως το εχουν 15 η 30 δευτερα, βαλτο 2 λεπτα .

 

Τουλαχιστον στο δικο μου το pipo m9 pro 3g ετσι ειναι..:lol:

 

Κι όμως δεν έχει να κάνει με την απουσία δραστήριοτητας, χειρίζομαι το τάμπλετ κανονικά και ακόμα και αυτη τη στιγμή που γράφω αυτό το μήνυμα έχει πέσει η φωτεινότητα από μόνη της,... Αν είναι δυνατόν δλδ.....!!

 

Λοιπόν παιδιά επειδή το τάμπλετ το έχω αγοράσει από σκρουτζομαγαζο, σε ποιες ενέργειες πρέπει να προβώ για την επισκευή/αλλαγή του? Να πάω στη σαμσουνγκ που είναι κοντά ή να επικοινωνησω πρώτα τηλεφωνικά με το κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν έχει να κάνει με την απουσία δραστήριοτητας, χειρίζομαι το τάμπλετ κανονικά και ακόμα και αυτη τη στιγμή που γράφω αυτό το μήνυμα έχει πέσει η φωτεινότητα από μόνη της,... Αν είναι δυνατόν δλδ.....!!

 

Λοιπόν παιδιά επειδή το τάμπλετ το έχω αγοράσει από σκρουτζομαγαζο, σε ποιες ενέργειες πρέπει να προβώ για την επισκευή/αλλαγή του? Να πάω στη σαμσουνγκ που είναι κοντά ή να επικοινωνησω πρώτα τηλεφωνικά με το κατάστημα?

 

Tο δικό μου που είναι απο το πλαίσιο και κάνει το ίδιο πράγμα, δεν νομίζω πως είναι κάποιο ελάττωμα, αν βρείς άκρη ενημέρωσε

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από Γερμανό, το ίδιο κάνει.

Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα ..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες/ους....εχω πρόβλημα με τη μπαταρία του tablet.....ενω το φορτιζω κλειστό, και δειχνει 100% φορτισμένο......με το που το ανοιγω πεφτει αμεσως στο 99% κ γενικά εχω την αισθηση οτι ξεφορτιζει γρήγορα!!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες/ους....εχω πρόβλημα με τη μπαταρία του tablet.....ενω το φορτιζω κλειστό, και δειχνει 100% φορτισμένο......με το που το ανοιγω πεφτει αμεσως στο 99% κ γενικά εχω την αισθηση οτι ξεφορτιζει γρήγορα!!:wacko:

Το κάνει αυτό όταν το φορτίζεις κλειστό.

Όταν λες γρήγορα τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει αυτό όταν το φορτίζεις κλειστό.

Όταν λες γρήγορα τι εννοείς?

 

Σε 30 λεπτά πεφτει γυρω στο 80%!!!

Εσας ποσο κρατάει περίπου??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3.0 10.1 (P5200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...