Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καταρχην βγαλε οποιο τασκ κιλερ εχεις. δε χρειαζεται. επισης το λαγκαρισμα της συσκευης μπορει να οφειλεται σε καποια εφαρμογη. το εχεις αποκλεισει αυτο το ενδεχομενο?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από minideal το έχω παραγγείλει και σου λέω με το χέρι στην καρδιά ότι αν έρθει και έχει το ίδιο πρόβλημα δε θα το στείλω πίσω. Δεν αξίζει το δίμηνο (από τη 12μηνη εγγύηση) και αν κάνουν καμιά στραβή και σου φτιάξουν το τζαμάκι αλλά χαλάσουν κάτι άλλο πιο σημαντικό (έχει παίξει παρόμοιο σκηνικό) τι θα κάνεις μετά; Άλλους 2 μήνες; Κοίτα μήπως τους κράξεις και σου δώσουν κανένα κουπόνι ή μερικό refund και με αυτά τα λεφτά ψάξε να βρεις το τζαμάκι από ebay ή κανένα παλικάρι Ελλάδα να το φτιάξει ή άστο έτσι.

 

Όταν λες λάθος κολλημένο τζαμάκι τι εννοείς; Έχει κενό εκεί (αέρα); Δεν έχω καταλάβει ακριβώς. Μήπως είναι στραβωμένο και αν το σπρώξεις λίγο με το χέρι ισιώσει; Αλλιώς κοίτα μήπως κάνεις καμιά πατέντα με ταινία να μπλοκάρεις λίγο φως από το φλας σε εκείνη τη μεριά. Αν έβαζες μια φωτο θα καταλαβαίναμε καλύτερα.

 

 

Θα προσπαθήσω μια από αυτές της μέρες να βάλω καμία φωτό. Όσο για το τζαμακι δεν μπορώ να το σπρώξω γιατί ειναι με την μπλε την πλάτη και όχι με το καπάκι το πίσω. Το φλας το κάλυψα κάπως αλλα δεν κάνει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μακρυά πήγες

 

http://www.myphone.gr/d/zte/geek.345/hands-on/

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Χειροτερο hands-on- παρουσιαση video δεν εχω ξαναδει

Link to comment
Share on other sites

καταρχην βγαλε οποιο τασκ κιλερ εχεις. δε χρειαζεται. επισης το λαγκαρισμα της συσκευης μπορει να οφειλεται σε καποια εφαρμογη. το εχεις αποκλεισει αυτο το ενδεχομενο?

 

Οκ θα το κοιταξω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2GB ram και γεμίζει όλη ? πως γίνεται αυτό ?

 

Κατεβαζα 2 ταινιεσ μεσω mtorent ,tunein radio , asphalt 8 ,

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω μια από αυτές της μέρες να βάλω καμία φωτό. Όσο για το τζαμακι δεν μπορώ να το σπρώξω γιατί ειναι με την μπλε την πλάτη και όχι με το καπάκι το πίσω. Το φλας το κάλυψα κάπως αλλα δεν κάνει τπτ.

 

 

[ATTACH]44577[/ATTACH] [ATTACH]44578[/ATTACH]βαζω και δυο φωτό να δείτε φαίνεται ότι το δαχτυλίδι της κάμερας εχει σπάσει και το έχουν κολλήσει με Κολα οποίος μπορεί να μου πει αν και στο δικό του κινητό έχει Κολα γύρω από το δαχτυλίδι της κάμερας

Link to comment
Share on other sites

Χειροτερο hands-on- παρουσιαση video δεν εχω ξαναδει

 

σορρυ που σου έκλεψα τον χρόνο και σε ευχαριστώ. Το κείμενο εξίσου κακογραμμένο;;

Link to comment
Share on other sites

σορρυ που σου έκλεψα τον χρόνο και σε ευχαριστώ. Το κείμενο εξίσου κακογραμμένο;;

 

Γιατι προσβαλεσαι?

Δεν ειπα κατι κακο σε εσενα,

το γεγονος οτι εχει βγει εξω ο τυπος στα 10000 μποφορ και δεν ακουμε τιποτα, ή το γεγονος οτι δεν μας δειχνει το κινητο σε λειτουργεια

πχ καμερα,gps,αποκριση οθονης,χρωματα οθονης,ταχυτητα επεξεργαστη κ.α. που απαιτει ενα βιντεο hands on το κανουν απο τα χειροτερα που εχω δει, που ειναι το κακο?

 

Βρισκεις κατι λαθος σε αυτα που λεω?

Πες μου να ξερω

 

 

 

Τωρα παρατηρησα οτι εσυ εισαι ο τυπος. Παρτα σαν παρατηρησεις αυτα, τιποτα το προσωπικο και αν θες κανε καποιο αλλο hands on video

Edited by jimpo_2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος μπορεί σας παρακαλώ να μου στείλει μια φωτογραφία από τον φακό της κάμερας όπως έχω ανεβάσει ποιο πάνω για να κάνω μια συνγκρισει της κάμερας αν εχει και σας αυτήν την κολλά η μόνο το δικό μου ειναι επισκευασμένο για να μπορώ να μιλήσω με αυτούς στην minideal να βγάλω καμία άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Στις φωτο που εχεις ανεβασει εγω δεν διακρινω καποια κολλα. Ανοιξα λοιπον το δικο μου και το ειδα. Δεν ανεβασα φωτο, γιατι δεν πιστευω οτι η κολλα θα διακρινεται. Οντως, γυρω απο το νικελ στεφανακι υπαρχει περιφερειακα μια διαφανης κολλα. Στο δικο μου υπαρχει κολλα κατα τα 3/4 της στεφανης, ενω στο υπολοιπο 1/4 δεν εχουν βαλει. Αρα μαλλον η κολλα υπαρχει de facto σε ολα.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δικό μου, σε 16 μέρες περίπου από την αγορά από minideal. Είμαι στη δουλειά οπότε απλά να αναφέρω ότι από εκεί το στέλνουν και με screen protector και θήκη.

 

Το firmware είναι το V1.0.0 B03. Προφανώς πρέπει να το αναβαθμίσω στη B06. Διαβάζοντας το πρώτο post εδώ, από επίσημες ROM μόνο η Κινέζικη είναι multilanguage. Είναι όμως Β06; Υπάρχει "έτοιμη" minideal Β06;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις πληροφορίες :)

Link to comment
Share on other sites

Το firmware είναι το V1.0.0 B03. Προφανώς πρέπει να το αναβαθμίσω στη B06. Διαβάζοντας το πρώτο post εδώ, από επίσημες ROM μόνο η Κινέζικη είναι multilanguage. Είναι όμως Β06;

Απαντώντας στον εαυτό μου, είναι B06. Οι οδηγίες στο πρώτο post στο παρόν thread εδώ είναι κατατοπιστικότατες. Μία υποσημείωση όμως, αν φλασάρετε την κινέζικη multilanguage, κάντε και ένα wipe data/factory reset από το recovery.

 

όσοι παραλάβατε πρόσφατα ελληνικα και google play έχει περασμενο? ή τα βάλατε εσείς?

Από minideal είχε περασμένο (αλλά με το B03 firmware).

Link to comment
Share on other sites

Από minideal είχε περασμένο (αλλά με το B03 firmware).
Παντως εγω που θυμαμαι την Β03 οσο την χρησιμοποιησα, δεν ειχε διαφορες με την Β06, χωρις να βαζω και το χερι μου στην φωτια βεβαια. Χρησιμοποιησε την λιγο να δεις πως παει, μια που το "πακετο" ειναι ετοιμο για χρηση..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, επείδη 3 φίλοι μου το αγόρασαν μέσω minideal, πείτε αν η Β03 είναι καλή, αλλιώς με βλέπω να περνάω τον χρόνο μου βάζοντας ρομ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω για την αδερφή μου ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν περισσότερο καιρό αν στα 179$ που έχει τώρα από minideal είναι vfm και αν είναι ευχαριστημένοι γενικά ?

και αν επίσης είναι έτοιμο για καθημερινή χρήση out fo the box (δεδομένο οτι αδερφή δε γνωρίζει να ασχοληθεί παραπάνω)

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από minideal είχε περασμένο (αλλά με το B03 firmware).

 

δε με πολυνοιαζει αυτό καθως ποιο πολύ θέλω για καμερα Gps και μετρια χρηση ινετρνετ αντε και fm οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δικό μου, σε 16 μέρες περίπου από την αγορά από minideal. Είμαι στη δουλειά οπότε απλά να αναφέρω ότι από εκεί το στέλνουν και με screen protector και θήκη.

 

Το firmware είναι το V1.0.0 B03. Προφανώς πρέπει να το αναβαθμίσω στη B06. Διαβάζοντας το πρώτο post εδώ, από επίσημες ROM μόνο η Κινέζικη είναι multilanguage. Είναι όμως Β06; Υπάρχει "έτοιμη" minideal Β06;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις πληροφορίες :)

 

ποτε ειχε γινει η παραγγελια? εμενα απο 21/04 λεει οτι ειναι dispached. 18/4 εγινε η παραγγελια!

σε γενικες γραμμες τι λεει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

H B06 είχε βελτιώσεις σταθερότητας. Το είχα βρει κάπου στο XDA, δεν μπορώ να το ξαναβρώ...

 

Άσχετο: γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει HD Voice;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,newbie εδω. To κινητο φαινεται εξαιρετικο για την τιμη του και ψηνομαι να το παραγγειλω.

Να προτιμησω minideal.net ή to2c.com? Η τιμη ιδια ειναι περιπου, απλως θα προτιμουσα να ερθει σχετικα γρηγορα και δε με πειραζει να δωσω ~15€ παραπανω, και επειδη το to2c.com εχει τετοια επιλογη για 4-5 μερες(η αντιστοιχη του minideal.net ειναι 7-14 μερες και δε νομιζω να αξιζει) λεω να επιλεξω αυτο. Ποιο σαιτ ειναι πιο αξιοπιστο λετε?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,newbie εδω. To κινητο φαινεται εξαιρετικο για την τιμη του και ψηνομαι να το παραγγειλω.

Να προτιμησω minideal.net ή to2c.com? Η τιμη ιδια ειναι περιπου, απλως θα προτιμουσα να ερθει σχετικα γρηγορα και δε με πειραζει να δωσω ~15€ παραπανω, και επειδη το to2c.com εχει τετοια επιλογη για 4-5 μερες(η αντιστοιχη του minideal.net ειναι 7-14 μερες και δε νομιζω να αξιζει) λεω να επιλεξω αυτο. Ποιο σαιτ ειναι πιο αξιοπιστο λετε?

 

Οτι και να επιλέξεις μακρυά από DHL :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,newbie εδω. To κινητο φαινεται εξαιρετικο για την τιμη του και ψηνομαι να το παραγγειλω.

Να προτιμησω minideal.net ή to2c.com? Η τιμη ιδια ειναι περιπου, απλως θα προτιμουσα να ερθει σχετικα γρηγορα και δε με πειραζει να δωσω ~15€ παραπανω, και επειδη το to2c.com εχει τετοια επιλογη για 4-5 μερες(η αντιστοιχη του minideal.net ειναι 7-14 μερες και δε νομιζω να αξιζει) λεω να επιλεξω αυτο. Ποιο σαιτ ειναι πιο αξιοπιστο λετε?

1. minideal

2. το "σχετικα γρηγορα" να το ξεχασεις εκτος και αν εισαι διατεθειμενος να πληρωσεις καμμια 150αρα (οχι 15αρα) παραπανω για τελωνειο. Free shipping παντα (εννοειται registered) και..πολλη υπομονη...

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Να ανυσηχω που στο μπαλκονι μου το gps test μου πιανει 2 δορυφορους?(Κεντρο Θεσσαλονικης)

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Lol.

 

Destination Country - Greece

2014-05-07 13:15, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2014-05-07 09:11, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-04-30 14:34, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore

2014-05-07 12:11, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-05-02 14:34, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-04-30 14:34, Received from Customer

 

Παραγγελία 29/4 ξημέρωμα. Παίζει δηλαδή από βδομάδα να το έχω; 2 βδομάδες total; Καλά είναι αν κάτσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...