Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγώ το παρήγγειλα σήμερα από Minideal! ας ελπίσουμε ότι θα φτάσει Ελλάδα!!!

 

Γιατι εισαι απαισιοδοξος?;););)

Φυσικα και θα φτασει

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εισαι απαισιοδοξος?;););)

Φυσικα και θα φτασει

θα ξεκινήσει από Κίνα....θα περάσει μια βόλτα από Σιγκαπούρη και μετά Αθήνα.....θα έχει να κάνει μια διαδρομή :):):)

πάντως σήμερα πήρα tracking number.....και μπήκα και εγώ στην αναμονή!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς πρόβλημα με με το φλας στην φωτογραφία, εμένα ειναι πολύ δυνατό με αποτέλεσμα να άσπριζει την φωτογραφία. Οποίος μπορεί να βοηθήσει

Στις πρωτες σελιδες του νηματος εχουμε ανεβασει καποιες φωτο οι οποιες φαινονται καλες σε επιπεδο Κινεζικου παντα.

Δεν αναφερθηκαν προβληματα με φωτο γενικωτερα. Νομιζω καποιος ειχε στην αρχει αναφερει οτι ειχε μια θολουρα στη μια πλευρα. Αν ψαξεις στην αρχη, θα βρεις ποιος ειναι να τον ρωτησεις τι και πως.

Μηπως τραβας πολυ κοντα και ασπριζουν?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι για παραγγελία από minideal επιδή όμως δεν έχω pay pal αν παραγγείλω απευθείας απο χρεωστική λέτε να έχω θέμα? επίσης ελληνικά και google play περνάνε ή θα πρέπει να το κάνω εγώ?
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι για παραγγελία από minideal επιδή όμως δεν έχω pay pal αν παραγγείλω απευθείας απο χρεωστική λέτε να έχω θέμα?

 

Θέμα για να πληρώσεις δε θα έχεις αλλά αν καθυστερήσει πολύ ή δεν έρθει ή έρθει χαλασμένο τι θα κάνεις; Θα βασιστείς στο μαγαζί; Με τα γνωστά: "Hello my friend, so sorry you have problem, so sorry. For trouble to inconvenience you we give you a coupon, $8. OK my friend?". Καλύτερα να υπάρχει ένα Paypal από πίσω. Αφού δεν έχεις κοίτα μήπως βρεις πωλητή στο aliexpress έμπιστο. To site αυτό έχει δικό του σύστημα προστασίας και ο πωλητής δεν πληρώνεται αν δεν πεις εσύ ότι όλα είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι για παραγγελία από minideal επιδή όμως δεν έχω pay pal αν παραγγείλω απευθείας απο χρεωστική λέτε να έχω θέμα? επίσης ελληνικά και google play περνάνε ή θα πρέπει να το κάνω εγώ?

μπορείς να φτιάξεις.....είναι εύκολο.....δες εδώ πως:

 

http://www.shopforum.gr/showthread.php?t=42502

Link to comment
Share on other sites

θα ξεκινήσει από Κίνα....θα περάσει μια βόλτα από Σιγκαπούρη και μετά Αθήνα.....θα έχει να κάνει μια διαδρομή :):):)

πάντως σήμερα πήρα tracking number.....και μπήκα και εγώ στην αναμονή!!

 

Φιλε απο τη στιγμη που πηρες τρακινκ ναμπερ δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκατομμυριο να μην ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία (κατόπιν εορτής βέβαια αλλά whatever). Η GPU που φοράει είναι η PowerVR SGX544 MP2 όπως λέει στα specs στο minideal ή η PowerVR SGX544 MP (χωρίς 2) που φαίνεται στις φωτο στο Antutu;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο τη στιγμη που πηρες τρακινκ ναμπερ δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκατομμυριο να μην ερθει.

σε αυτό έχεις δίκιο.....το θέμα είναι ότι δεν το βλέπω πουθενά το tracking number στα διαφορα sites

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό έχεις δίκιο.....το θέμα είναι ότι δεν το βλέπω πουθενά το tracking number στα διαφορα sites

 

Εμενα το tracking number μου περαστηκε στη σελιδα της singpost μετα απο 24 ωρες,

Παλια εκανε 4 μερες να περαστει, σε αλλο κινητο.

Δεν υπαρχει θεμα σου λεω,

μην αγχωνεσε,

τουλαχιστον μεχρι στιγμης δεν εχω παραπονα απο την εταιρια αυτη

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το tracking number μου περαστηκε στη σελιδα της singpost μετα απο 24 ωρες,

Παλια εκανε 4 μερες να περαστει, σε αλλο κινητο.

Δεν υπαρχει θεμα σου λεω,

μην αγχωνεσε,

τουλαχιστον μεχρι στιγμης δεν εχω παραπονα απο την εταιρια αυτη

 

σήμερα και εγώ είδα sto 17track. το μόνο που δεν μου εμφανίζει είναι destination country.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα και εγώ είδα sto 17track. το μόνο που δεν μου εμφανίζει είναι destination country.

 

Mπες στο singpost.com

εκει θα βλεπεις πιο εγκυρα την διαδικασια εως οτου φτασει στα ελτα,

Το Destination country θα στο δειξει οταν το στηλουν

Link to comment
Share on other sites

Mπες στο singpost.com

εκει θα βλεπεις πιο εγκυρα την διαδικασια εως οτου φτασει στα ελτα,

Το Destination country θα στο δειξει οταν το στηλουν

σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Στις πρωτες σελιδες του νηματος εχουμε ανεβασει καποιες φωτο οι οποιες φαινονται καλες σε επιπεδο Κινεζικου παντα.

 

Δεν αναφερθηκαν προβληματα με φωτο γενικωτερα. Νομιζω καποιος ειχε στην αρχει αναφερει οτι ειχε μια θολουρα στη μια πλευρα. Αν ψαξεις στην αρχη, θα βρεις ποιος ειναι να τον ρωτησεις τι και πως.

 

Μηπως τραβας πολυ κοντα και ασπριζουν?

 

 

Δυστυχώς ειναι πρόβλημα της κάμερας. Το προστατευτικό τζαμακι ειναι λαθος κολλημένο με αποτέλεσμα από την μια πλευρά να μπαίνει πολύ φως από το φλας. Τώρα δεν ξέρω τη να κάνω να το στείλω πίσω η να κοιτάξω μήπως το φτιάξει κανένας τεχνικός εδώ.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο zte geek που αγορασα απο minideal.net εχει στο κουτι του θηκη σιλικονης και προστατευτικο οθονης η πρεπει να αγορασω εξτρα?thnxs
Link to comment
Share on other sites

το κινητο zte geek που αγορασα απο minideal.net εχει στο κουτι του θηκη σιλικονης και προστατευτικο οθονης η πρεπει να αγορασω εξτρα?thnxs

 

Από όσο γνωρίζω, δεν έχει. Εντός των ημερών περιμένω το δικό μου από minideal, αν έχει κάτι μέσα θα ποστάρω εδώ.

 

Πάντως πρέπει να συμφωνήσω με το παλικάρι παραπάνω ότι οι Intel ρουφάνε την μπαταρία, καμία σχέση με την αποτελεσματικότητα σε διαχείριση ενέργειας όλων των αρχιτεκτονικών που βασίζονται σε ARM. Χίλιες φορές καλύτερα τετραπύρηνο Mediatek με 2Αh, παρά ο Intel με 2.5Ah. Προσωπικά θέλω την πρόσθετη ισχύ. Αλλά ξέρω και το μειονέκτημά της...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ειναι πρόβλημα της κάμερας. Το προστατευτικό τζαμακι ειναι λαθος κολλημένο με αποτέλεσμα από την μια πλευρά να μπαίνει πολύ φως από το φλας. Τώρα δεν ξέρω τη να κάνω να το στείλω πίσω η να κοιτάξω μήπως το φτιάξει κανένας τεχνικός εδώ.
Αν το πηρες απο minideal-Το2C νομιζω θα βγαλεις ακρη αν το στειλεις πισω. Βεβαια το διμηνο της αναμονης δεν ειναι κι οτι καλυτερο. Εγω θα το ψιλοπαλευα μηπως μπορεσω να βαλω κανενα αλλο τζαμακι. (?)

 

Από όσο γνωρίζω, δεν έχει. Εντός των ημερών περιμένω το δικό μου από minideal, αν έχει κάτι μέσα θα ποστάρω εδώ

To minideal μεχρι τωρα το εστελνε με silicon case και screen protector. Τωρα αλλαξε?

Πάντως πρέπει να συμφωνήσω με το παλικάρι παραπάνω ότι οι Intel ρουφάνε την μπαταρία, καμία σχέση με την αποτελεσματικότητα σε διαχείριση ενέργειας όλων των αρχιτεκτονικών που βασίζονται σε ARM. Χίλιες φορές καλύτερα τετραπύρηνο Mediatek με 2Αh, παρά ο Intel με 2.5Ah. Προσωπικά θέλω την πρόσθετη ισχύ. Αλλά ξέρω και το μειονέκτημά της...
Καλα αυτα που μας λες στη θεωρια αλλα εσυ πως βγαζεις το συμπερασμα de facto οτι αυτος ο Intel ρουφαει? Εχεις το Geek η το Lenovo Κ900 η κατι αλλο με Ζ2580? Γιατι εγω που το εχω, (το Geek), συγκρινοντας με καποια ΜΤΚ που ειχα, καθε αλλο παρα θα ελεγα οτι ρουφαει. Κραταει κατι λιγοτερο απο το Jiayu G3S με την 2750mAh.. Εκτος αυτου, το να "ρουφαει" μια συσκευη δεν ειναι συναρτηση μονο του επεξεργαστη της (αν υποθεσουμε οτι ο συγκεκριμενος "ρουφαει"), αλλα και πολλων αλλων παραγοντων (περιφερειακα κλπ). Οποτε, παρτο πρωτα και μετα το ξανασυζηταμε.

Υ.Γ Η μπαταρια του ειναι 2,3Ah και οχι 2,5Ah.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτα που μας λες στη θεωρια αλλα εσυ πως βγαζεις το συμπερασμα de facto οτι αυτος ο Intel ρουφαει? Εχεις το Geek η το Lenovo Κ900 η κατι αλλο με Ζ2580? Γιατι εγω που το εχω, (το Geek), συγκρινοντας με καποια ΜΤΚ που ειχα, καθε αλλο παρα θα ελεγα οτι ρουφαει. Κραταει κατι λιγοτερο απο το Jiayu G3S με την 2750mAh.. Εκτος αυτου, το να "ρουφαει" μια συσκευη δεν ειναι συναρτηση μονο του επεξεργαστη της (αν υποθεσουμε οτι ο συγκεκριμενος "ρουφαει"), αλλα και πολλων αλλων παραγοντων (περιφερειακα κλπ). Οποτε, παρτο πρωτα και μετα το ξανασυζηταμε.

 

Με έβαλες να ψάχνω μεσημεριάτικα :) Και για καλό, μια που φαίνεται ότι τελικά μάλλον έχω κάνει λάθος και η Intel έχει κάνει καλή δουλειά σε αυτόν τον τομέα:

* http://www.theregister.co.uk/2013/06/14/intel_clover_trail_plus_benchmark_comparison_with_arm/

* http://www.tomshardware.com/reviews/atom-z2760-power-consumption-arm,3387.html

* http://www.extremetech.com/computing/144778-atom-vs-cortex-a15-vs-krait-vs-tegra-3-which-mobile-cpu-is-the-most-power-efficient

 

Υ.Γ Η μπαταρια του ειναι 2,3Ah και οχι 2,5Ah.
Το γνωρίζω, απλά είχα "στρογγυλοποιήσει" ;)
Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες να ψάχνω μεσημεριάτικα :) Και για καλό, μια που φαίνεται ότι τελικά μάλλον έχω κάνει λάθος και η Intel έχει κάνει καλή δουλειά σε αυτόν τον τομέα:

* http://www.theregister.co.uk/2013/06/14/intel_clover_trail_plus_benchmark_comparison_with_arm/

* http://www.tomshardware.com/reviews/atom-z2760-power-consumption-arm,3387.html

* http://www.extremetech.com/computing/144778-atom-vs-cortex-a15-vs-krait-vs-tegra-3-which-mobile-cpu-is-the-most-power-efficient

Ετσι μπραβο..Οχι τιποτε αλλο, αλλα ειμαι ο πρωτος που το παρηγγειλα και ερριξα πολυ ψαξιμο σχετικα με το θεμα αυτο, πριν καταληξω.. (xda, ισπανικο κλπ..);)

 

Το γνωρίζω, απλά είχα "στρογγυλοποιήσει" ;)
"Στρογγυλοποιησες" αλλα ετσι το απομακρυνες απο τα 2Ah που συγκρινες, εις βαρος του φυσικα..

Anyway, βλεπω πως το παρηγγειλες, θα γινεις κι εσυ ενας "ευτυχης ιδιοκτητης".

Εγω, που εχουμε δυο "ευχαριστημενους" στην οικογενεια, το μονο προβλημα μου ειναι πως ξεπεσα ετσι, να εχω δηλ ιδιο κινητο με τη συζυγο..:lol:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες να ψάχνω μεσημεριάτικα :) Και για καλό, μια που φαίνεται ότι τελικά μάλλον έχω κάνει λάθος και η Intel έχει κάνει καλή δουλειά σε αυτόν τον τομέα:

* http://www.theregister.co.uk/2013/06/14/intel_clover_trail_plus_benchmark_comparison_with_arm/

* http://www.tomshardware.com/reviews/atom-z2760-power-consumption-arm,3387.html

* http://www.extremetech.com/computing/144778-atom-vs-cortex-a15-vs-krait-vs-tegra-3-which-mobile-cpu-is-the-most-power-efficient

 

Πολύ μακρυά πήγες

 

http://www.myphone.gr/d/zte/geek.345/hands-on/

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν το πηρες απο minideal-Το2C νομιζω θα βγαλεις ακρη αν το στειλεις πισω. Βεβαια το διμηνο της αναμονης δεν ειναι κι οτι καλυτερο. Εγω θα το ψιλοπαλευα μηπως μπορεσω να βαλω κανενα αλλο τζαμακι. (?)

 

Από minideal το πείρα αλλα σκέφτομαι αυτό που λες το δίμηνο της αναμονής . Τι να πω άτυχος θα κοιτάξω μήπως και μπορέσει κάποιος εδώ και το φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Από minideal το πείρα αλλα σκέφτομαι αυτό που λες το δίμηνο της αναμονής . Τι να πω άτυχος θα κοιτάξω μήπως και μπορέσει κάποιος εδώ και το φτιάξει.

 

Και εγώ από minideal το έχω παραγγείλει και σου λέω με το χέρι στην καρδιά ότι αν έρθει και έχει το ίδιο πρόβλημα δε θα το στείλω πίσω. Δεν αξίζει το δίμηνο (από τη 12μηνη εγγύηση) και αν κάνουν καμιά στραβή και σου φτιάξουν το τζαμάκι αλλά χαλάσουν κάτι άλλο πιο σημαντικό (έχει παίξει παρόμοιο σκηνικό) τι θα κάνεις μετά; Άλλους 2 μήνες; Κοίτα μήπως τους κράξεις και σου δώσουν κανένα κουπόνι ή μερικό refund και με αυτά τα λεφτά ψάξε να βρεις το τζαμάκι από ebay ή κανένα παλικάρι Ελλάδα να το φτιάξει ή άστο έτσι.

 

Όταν λες λάθος κολλημένο τζαμάκι τι εννοείς; Έχει κενό εκεί (αέρα); Δεν έχω καταλάβει ακριβώς. Μήπως είναι στραβωμένο και αν το σπρώξεις λίγο με το χέρι ισιώσει; Αλλιώς κοίτα μήπως κάνεις καμιά πατέντα με ταινία να μπλοκάρεις λίγο φως από το φλας σε εκείνη τη μεριά. Αν έβαζες μια φωτο θα καταλαβαίναμε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Προσεξα μονο οταν η μνημη ram ειναι κατω απο 130 mb μετα απο λιγο κανει ρεσταρ κατεβασα το task killer και το εχω ρυθμισει ανα ενα λεπτο να κλεινει οτι τρεχει και γεμιζει η ram τα ρεσταρ ελατωθηκαν αρκετα αλλα τωρα το κινητο κανει τρελο lag σχεδον παντου .

Τι μου προτεινεται να μπω στη διαδικασια να κανω ροοτ?:(

 

Επισησ γνωριζει κανεισ πωσ γινεται να γραφω σ chat ?:rolleyes:

Edited by panos666
λαθοσ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...