Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου δεν υπηρχε συννενοηση με το Minideal για το ελλατωματικο κινητο που μου εστειλαν,ανοιξα dispute στο paypal και τελικα πηρα refund! (εχασα 15 ευρω στα μεταφορικα).μου εμειναν 4 ζελατινες και μια θηκη που ειχα αγορασει απο το ebay.οποιος τα θελει p.m.!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο gps ποια εφαρμογη τρεχει καλα στο τηλεφωνο???

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

guideman μπυ ήρθε την Παρασκευή το Fineblue bluetooth από focal price. Αν και το προοριζα για το ΖΤΕ το συνδεσα στο xperia neo v αφού πρασα στο κινητό το cyanogenmod 10 κάνοντάς το root. Δειχνει να δουλεύει καλύτερα από όλα τα bluetooth που εχω αγοράσει μεχρι τώρα γι αυτό το κινητό. Αποσυνδεθηκε κλασσικα μερικες φορές αλλα κρατώντας πατημένο λίγο το πληκτρο power επανασυνδεεται! Αντε να δω αλλο ένα κινέζικο προϊόν να μου βγει καλό. Μην το γρουσουζευω κιολας:lol:

 

Οσο για το ΖΤΕ θα μου κάνουν full refund. Εκτός και αν έρθει τελικά όπως έγραψε παραπάνω κάποιος. Αν ερθει μπορεί να μπει το cyanogenmod;

Edited by leas
Link to comment
Share on other sites

guideman μπυ ήρθε την Παρασκευή το Fineblue bluetooth από focal price. Αν και το προοριζα για το ΖΤΕ το συνδεσα στο xperia neo v αφού πρασα στο κινητό το cyanogenmod 10 κάνοντάς το root. Δειχνει να δουλεύει καλύτερα από όλα τα bluetooth που εχω αγοράσει μεχρι τώρα γι αυτό το κινητό. Αποσυνδεθηκε κλασσικα μερικες φορές αλλα κρατώντας πατημένο λίγο το πληκτρο power επανασυνδεεται! Αντε να δω αλλο ένα κινέζικο προϊόν να μου βγει καλό. Μην το γρουσουζευω κιολας:lol:

 

Οσο για το ΖΤΕ θα μου κάνουν full refund. Εκτός και αν έρθει τελικά όπως έγραψε παραπάνω κάποιος. Αν ερθει μπορεί να μπει το cyanogenmod;

 

Όχι δεν μπορεί

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ!! Γενικότερα δε βλέπω να έχει κανείς παράπονα από το κινητό πάντως, έτσι;

Ήθελα να σας ρωτήσω από που θα προτείνατε να πάρω το κινητό,γιατί γενικά το βρίσκω out of stock!!

Το κινητο ειναι αστερι αλλα δυσκολα να το βρεις, κι αν το βρεις θα ειναι αρκετα τσιμπημενο. Μακαρι να το ξαναβγαλει το εργοστασιο..

 

guideman μπυ ήρθε την Παρασκευή το Fineblue bluetooth από focal price. Αν και το προοριζα για το ΖΤΕ το συνδεσα στο xperia neo v αφού πρασα στο κινητό το cyanogenmod 10 κάνοντάς το root. Δειχνει να δουλεύει καλύτερα από όλα τα bluetooth που εχω αγοράσει μεχρι τώρα γι αυτό το κινητό. Αποσυνδεθηκε κλασσικα μερικες φορές αλλα κρατώντας πατημένο λίγο το πληκτρο power επανασυνδεεται! Αντε να δω αλλο ένα κινέζικο προϊόν να μου βγει καλό. Μην το γρουσουζευω κιολας:lol:

Οσο για το ΖΤΕ θα μου κάνουν full refund. Εκτός και αν έρθει τελικά όπως έγραψε παραπάνω κάποιος. Αν ερθει μπορεί να μπει το cyanogenmod;

Μακαρι να σουρθει το κινητακι γιατι αξιζει. Το Fineblue εμενα δεν ηρθε ακομα. Αφου βγηκε καλο, κομματια να γινει..

Στις 2 μέρες που έχω το κινητό , έχω βάλει το sygic. Μια χαρά δουλέυει!
Εγω γυρισα στην official, η custom δεν μου αρεσε, εκτος απο τις Κινεζιες που μου εμπαιναν στα ματια.. Το Igo παντως δουλευει μια χαρα..

 

Ασχετο..Μπορει κανεις να σκεφτει γιατι στο Mega και Ant1web TV δεν μπορω να παιξω streaming video? Εχω εγκαταστησει Adobe Flash Player, δοκιμασα και με το Dolphin Browser με τσεκαρισμενο το Flash Player αλλα τιποτα. Στη θεση του play βγαζει ενα μπλε κυβακι με ερωτηματικα. Ομως Alpha Web TV με stock browser παιζει κανονικα. Το δε αλλο 975 που εχουμε στο σπιτι δεν παιζει ουτε τον Alpha. Παραξενα πραγματα...

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το Fineblue εμενα δεν ηρθε ακομα. Αφου βγηκε καλο, κομματια να γινει..

 

Ασχετο..Μπορει κανεις να σκεφτει γιατι στο Mega και Ant1web TV δεν μπορω να παιξω streaming video? Εχω εγκαταστησει Adobe Flash Player, δοκιμασα και με το Dolphin Browser με τσεκαρισμενο το Flash Player αλλα τιποτα. Στη θεση του play βγαζει ενα μπλε κυβακι με ερωτηματικα. Ομως Alpha Web TV με stock browser παιζει κανονικα. Το δε αλλο 975 που εχουμε στο σπιτι δεν παιζει ουτε τον Alpha. Παραξενα πραγματα...

Ενα προβληματάκι το έχει το fineblue bluetooth. Κάνει διακοπές εκεί που μιλάς και πρέπει κάπως να το έχεις σταθερό. Τώρα αυτό μπορεί να είναι ή κατασκευαστικό λάθος (δηλαδή κάποιο καλώδιο να μην έχει κολλήσει καλά και να μην κάνει επαφή) ή το Xperia neo V είχε που είχε θέματα με τα bluetooth όσο αφορά αποσυνδέσεις, τη θεωρώ φυσιολογική αυτή τη συμπεριφορά. Κατά τα άλλα ο ήχος του είναι κρύσταλλο! Όταν σου έρθει σύνδεσέ το με το ZTE και άστο συνεχώς συνδεμένο. Κάνε και κλήσεις και πες να σε καλέσουν να δεις αν κάνει τα ίδια που μου κάνει κι εμένα για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο ότι έχει πρόβλημα το bluetooth. Τουλάχιστον να το ρίξω στην Sony.

 

Όσο αφορά το web tv του Μεγα,του ΑΝΤ1 και του Αλφα είναι θα έλεγα φυσιολογικό να μην παίζει από το κινητό. Γιατί αυτά τα σαιτς φτιάχτηκαν να παίζουν από πισι κυρίως και όχι κινητό. Μόνο ο Σκαι έχει αυτόματα mobile site. Αλλά ο Σκαι ακολουθεί τις εξελίξεις δεν είναι μπαρμπάδια στη διεύθυνση όπως στα δεινοσαυρικά πια κανάλια (εξαιρουμένης της Δημόσιας Τηλεόρασης):lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εννοείται γύρισα στην official με gapps κλπ! Σε γενικές γραμμές μια χαρά το κινητό για τα 135 ευρώ που έδωσα.

Συγκρίνοντας με συναδέλφου το nexus 4 στο antuntu έχει αρκετή διαφορά. Εκτός του γενικού σκορ, το τεστ στο zte τελειώνει πολύ πιο γρήγορα (με ταυτόχρονη έναρξη).

Στα συν η πάρα πολύ καλή μπαταρία μέχρι τώρα! Με πολύ σκάλισμα μιας και είναι αρχή, εύκολα βγάζει την ημέρα+.

Στα πλην ότι δεν έχουν καλό touch τα κάτω κουμπιά όπως και το "σύρσιμο" της notification bar (μπορεί να είναι μόνο στο δικό μου).

Link to comment
Share on other sites

Στα πλην ότι δεν έχουν καλό touch τα κάτω κουμπιά όπως και το "σύρσιμο" της notification bar (μπορεί να είναι μόνο στο δικό μου).

Οντως τα κοτω κουμπακια εχουν πολυ περιορισμενο σημειο touch, και η notification bar θελει σιγα σιγα..

 

Όταν σου έρθει σύνδεσέ το με το ZTE και άστο συνεχώς συνδεμένο. Κάνε και κλήσεις και πες να σε καλέσουν να δεις αν κάνει τα ίδια που μου κάνει κι εμένα για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο ότι έχει πρόβλημα το bluetooth. Τουλάχιστον να το ρίξω στην Sony.

Όσο αφορά το web tv του Μεγα,του ΑΝΤ1 και του Αλφα είναι θα έλεγα φυσιολογικό να μην παίζει από το κινητό. Γιατί αυτά τα σαιτς φτιάχτηκαν να παίζουν από πισι κυρίως και όχι κινητό. Μόνο ο Σκαι έχει αυτόματα mobile site. Αλλά ο Σκαι ακολουθεί τις εξελίξεις δεν είναι μπαρμπάδια στη διεύθυνση όπως στα δεινοσαυρικά πια κανάλια (εξαιρουμένης της Δημόσιας Τηλεόρασης):lol:

Το fineblue ηρθε Ελλαδα, μεσα στην εβδομαδα θα το παραλαβω και θα ενημερωσω. Παντως απο την ημερα που πηρα το κινητο, χρησιμοποιω τα πρωινα στη δουλεια ενα δανεικο BT που μου εδωσε φιλος και αν και μιλαω μονο απο αυτο, δεν παρατηρησα απολυτως καμμια διακοπη.

Οσον αφορα το Web TV, πως εξηγεις οτι στο TV Box παιζουν ολα τα Ελληνικα web tv τελεια με τον stock browser και χωρις Flash Player? Μαλλον δεν ισχυει αυτο που λες, κατι αλλο ειναι. Γι αυτον τον λογο μαλλον, το ενα κινητο παιζει τον Alpha ενω το αλλο οχι..

 

Να ρωτησω και κατι αλλο παιδες, τοσες μερες εχω ενεργοποιημενο το ξυπνητηρι να χτυπαει καθε μερα, οταν ομως ενεργοποιησα παραληλλα το sheduled on-off, παρατηρησα οτι το sheduled on δεν δουλευει. (το off ενταξει). Σκετο το sheduled on-off χωρις ενεργοποιημενο το ξυπνητηρι, δουλευει κανονικα. Σ' εσας τι γινεται?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

 

Το fineblue ηρθε Ελλαδα, μεσα στην εβδομαδα θα το παραλαβω και θα ενημερωσω. Παντως απο την ημερα που πηρα το κινητο, χρησιμοποιω τα πρωινα στη δουλεια ενα δανεικο BT που μου εδωσε φιλος και αν και μιλαω μονο απο αυτο, δεν παρατηρησα απολυτως καμμια διακοπη.

Οσον αφορα το Web TV, πως εξηγεις οτι στο TV Box παιζουν ολα τα Ελληνικα web tv τελεια με τον stock browser και χωρις Flash Player? Μαλλον δεν ισχυει αυτο που λες, κατι αλλο ειναι. Γι αυτον τον λογο μαλλον, το ενα κινητο παιζει τον Alpha ενω το αλλο οχι..

Ok. Εγώ παρατήρησα και κάτι απώλειες ήχου κατά τη διάρκεια τηλεφωνήματος. Δεν άκουγα τίποτα και έπρεπε να το κουνήσω λιγάκι για να επανέλθει. Μερικές φορές η άλλη άκρη μου λέει ότι ακούει τη φωνή της. Και τέλος μερικές φορές ο ήχος παρουσιάζει κάποια ελαφρά παράσιτα. Όλα αυτά μπορεί να έχουν να κάνουν με το sony xperia neo v και όχι με το ΒΤ. Όταν έρθει μπορείς να το επιβεβαιώσεις σε παρακαλώ με το ΖΤΕ;

 

Με τα ελληνικά κανάλια στο web TV πίστεψέ με δεν έχουν ιδέα ούτε οι ίδιοι γιατί μπορεί σε άλλα να παίζουν και σε άλλα κινητά να μην παίζουν. Και ο λόγος είναι απλός. Τυχαία τις έχουν φτιάξει τις ιστοσελίδες τους. Δεν είμαστε βόρεια Ευρώπη ή Αμερική για να έχουμε έμπειρους προγραμματιστές. Κι αν είχαμε έχουν φύγει για αλλού. Και ο λόγος απλός πάλι. Οι Έλληνες εργοδότες δεν πληρώνουν έμπειρους. Θέλουν τους νέους χωρίς εμπειρία γιατί έχουν την νοοτροπία του δε βαριέσαι, νέος είναι θα κάτσει να μάθει. Είναι και φθηνός...

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά κανάλια στο web TV πίστεψέ με δεν έχουν ιδέα ούτε οι ίδιοι γιατί μπορεί σε άλλα να παίζουν και σε άλλα κινητά να μην παίζουν. Και ο λόγος είναι απλός. Τυχαία τις έχουν φτιάξει τις ιστοσελίδες τους. Δεν είμαστε βόρεια Ευρώπη ή Αμερική για να έχουμε έμπειρους προγραμματιστές. Κι αν είχαμε έχουν φύγει για αλλού. Και ο λόγος απλός πάλι. Οι Έλληνες εργοδότες δεν πληρώνουν έμπειρους. Θέλουν τους νέους χωρίς εμπειρία γιατί έχουν την νοοτροπία του δε βαριέσαι, νέος είναι θα κάτσει να μάθει. Είναι και φθηνός...

 

Way offtopic αλλά δεν είναι έτσι, ζητάνε εμπειρία, εμείς οι νέοι όπως λες, δεν μπορούμε να βρούμε δουλειά γιατί ζητάνε x χρόνια προϋπηρεσία και εγώ που είμαι 24 και έχοντας τελειώσει στρατό, πέφτω συνέχεια και συνέχεια στον ίδιο σκόπελο :X

 

Στα του κινητού, και του τοπικ, ψήνεστε να φτιάξουμε το google doc που έχω ανεβάσει να βάλουμε και άλλα πράματα και εκτενέστερες πληροφορίες με εικόνες κτλπ?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ok. Εγώ παρατήρησα και κάτι απώλειες ήχου κατά τη διάρκεια τηλεφωνήματος. Όταν έρθει μπορείς να το επιβεβαιώσεις σε παρακαλώ με το ΖΤΕ;

Με τα ελληνικά κανάλια στο web TV πίστεψέ με δεν έχουν ιδέα ούτε οι ίδιοι γιατί μπορεί σε άλλα να παίζουν και σε άλλα κινητά να μην παίζουν.

Θα το παρω το Fineblue στα χερια μου κατα το τελος της εβδομαδας, θα το δουλεψω καμμια εβδομαδα και μετα θα βγαλω συμπερασμα.

Για το web TV δεν ξερω ποιος η τι φταιει, παντως το Android TV Box μου τα παιζει ολα κανονικα.

Στα του κινητού, και του τοπικ, ψήνεστε να φτιάξουμε το google doc που έχω ανεβάσει να βάλουμε και άλλα πράματα και εκτενέστερες πληροφορίες με εικόνες κτλπ?

Καλο αυτο που εχεις φτιαξει, για την ωρα τα πιο σημαντικα τα εχει, περι rom, root, Gapps.. Οποιος νομιζει οτι κατι εχει να προσθεσει ας το κανει. Το κακο ειναι πως αν οντως το σταματησε το εργοστασιο, δεν θα αυξηθουμε σε αριθμο..:(

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έσβησα και τα δυο APN και πρώτα πέρασα τις ρυθμίσεις των mms. Έστειλα μήνυμα και πήγε. Μετά αφού πέρασα τις ρυθμίσεις του internet έχω internet αλλά όχι mms.Διέγραψα το apn του internet έκανα reboot και πάλι έστελνε mms..περίεργο

Ένα απο τα δυο μόνο μπορώ να έχω.Τα φώτα σας αν γνωρίζετε.Ευχαριστώ

 

Παιδιά εσάς δουλεύει το mms μαζί με mobile internet cosmote γιατί δεν έχω βρεί άκρη.

Καλά κούλουμα!

 

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ χαρούμενος (και μάλλον και τυχερός) κάτοχος του V975 εδώ και λίγες μέρες. Δεν είχα χρόνο να παίξω μαζί του οπότε του πέρασα στα γρήγορα 3rd party appstore για να περνάω κάποιες εφαρμογές στα γρήγορα. Μέχρι στιγμής έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από τη συσκευή, ωστόσο αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την αποστολή των SMS. Ενώ δέχομαι κανονικά, δε μπορώ να στείλω (έχω wind αριθμό και κάρτα). Κάτι πρέπει να παίζει με τον ορισμό του κέντρου μηνυμάτων σε Jelly Bean απ'όσο βλέπω εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916507

http://wiki.cyanogenmod.org/w/SMSC_Updates#Updating_your_Phone.2FTablet

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο στις δικές σας συσκευές; Η sim μου είναι ~3-4 χρόνων.

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου ειναι Q αρκετων χρονων αλλα δεν εχει προβλημα. Αρχικα πριν το βαλεις χερι, δεν παιρνεις κανενα τηλ την Wind να ρωτησεις?

 

Παιδια ανακαλυψε κανεις σας αν το μηχανακι μας εχει miracast?

Εγω βαζω τον ειδικο ανταπτορα αλλα δεν βλεπω καμμια αντιδραση..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Way offtopic αλλά δεν είναι έτσι, ζητάνε εμπειρία, εμείς οι νέοι όπως λες, δεν μπορούμε να βρούμε δουλειά γιατί ζητάνε x χρόνια προϋπηρεσία και εγώ που είμαι 24 και έχοντας τελειώσει στρατό, πέφτω συνέχεια και συνέχεια στον ίδιο σκόπελο :X

 

Στα του κινητού, και του τοπικ, ψήνεστε να φτιάξουμε το google doc που έχω ανεβάσει να βάλουμε και άλλα πράματα και εκτενέστερες πληροφορίες με εικόνες κτλπ?

 

Τες παν. Δεν είναι επί του θέματος αυτό. Το Fineblue το δοκίμασα σε ταμπλέτα Samsung και παίζει άψογα! Δεν έχει τον τέλειο ήχο σε σχέση με τα ακουστικά Samsung αλλά είναι πολύ ικανοποιητικός. Και αυτό δείχνει ότι το Xperia Neo V έχει πρόβλημα με τις συσκευές Bluetooth! Αντε γεια Sony!:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω συνδεσει με το OTG καλωδιο ενα φλασακι 8Gb. Που το βλεπουμε αυτο? Θελω να μεταφερω αρχεια καρτα-φλασακι και αντιστροφα? Παντως το φλασακι αναβοσβηνει, αρα το βλεπει. Που βρισκεται?

 

Y.Γ. Βλεπω μεσα device/storage/usbcard μαλλον αυτο ειναι, αλλα δεν εχω το καλωδιο μαζι μου:(

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω κάνει ακόμα root αλλά έχω σβήσει οποιαδήποτε άχρηστη εφαρμογή μπορούσα (θα σβήσω επιπλέον όταν κάνω root με το καλό) ωστόσο υπάρχει ένα κάτι σαν widget το οποίο εμφανίζει ένα icon με ένα γράμμα S και δουλεύει on top των πάντων (δηλαδή εμφανίζεται ακόμα και όταν τρέχεις κάποια εφαρμογή) και όταν το κάνεις κλικ σου εμφανίζει ένα μίνι μενού με shortcuts εφαρμογών. Έχει κανείς ιδέα για το πως μπορεί να αφαιρεθεί; Δεν αφαιρείται όπως ένα κοινό widget.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασαν Ελλάδα, μερικά ZTE V975 από αυτά που παρήγγειλα αντε να δούμε...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

8/2 10 χαρακτήρες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω κάνει ακόμα root αλλά έχω σβήσει οποιαδήποτε άχρηστη εφαρμογή μπορούσα (θα σβήσω επιπλέον όταν κάνω root με το καλό) ωστόσο υπάρχει ένα κάτι σαν widget το οποίο εμφανίζει ένα icon με ένα γράμμα S και δουλεύει on top των πάντων (δηλαδή εμφανίζεται ακόμα και όταν τρέχεις κάποια εφαρμογή) και όταν το κάνεις κλικ σου εμφανίζει ένα μίνι μενού με shortcuts εφαρμογών. Έχει κανείς ιδέα για το πως μπορεί να αφαιρεθεί; Δεν αφαιρείται όπως ένα κοινό widget.
Την ειχα δει και εγω αυτην την πα%@ρια οταν το πηρα το τηλεφωνο απο το εργοστασιο, σε καποια στιγμη εφυγε μονο του σκαλιζοντας. Καπου στα settings εχει μια επιλογη με ενα πολυψηφιο αριθμο, τωρα θυμηθηκα, απο εκει φευγει.. Βεβαια μετα την αλλαγη της ρομ δεν ξαναεμφανιστηκε. Αντι να τρως χρονο με αυτα, αλλαξε μια ρομ, ρουτ και Gapps να σωθεις απ ολα.. Υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες εδω. (Γνωμη μου μην βαλεις την custom). Ποια ρομ εχει μαμισια? Β04?

 

Σήμερα έφτασαν Ελλάδα, μερικά ZTE V975 από αυτά που παρήγγειλα αντε να δούμε...
Α, εσυ λοιπον τα πηρες ολα και ειναι out of stock..:lol::lol:

Τυχερε...

 

Παιδια εδω http://www.aliexpress.com/item/For-zte-v975-mobile-phone-case-zte-v975-geek-phone-case-mobile-phone-film-battery-cover/1244092917.html εχει κατι θηκες, καπακια, δεν ξερω τι ειναι. Αν καταλαβαινει κανεις ας μας πει. Ενδιαφερομαι για το πισω καπακι της μπαταριας, να βγαλω δηλ το μαμισιο και να βαλω αλλο, σε αλλο χρωμα (ναχω και καβαντζα). Εχει απ αυτο που ζηταω? Δεν καταλαβαινω..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω κάνει ακόμα root αλλά έχω σβήσει οποιαδήποτε άχρηστη εφαρμογή μπορούσα (θα σβήσω επιπλέον όταν κάνω root με το καλό) ωστόσο υπάρχει ένα κάτι σαν widget το οποίο εμφανίζει ένα icon με ένα γράμμα S και δουλεύει on top των πάντων (δηλαδή εμφανίζεται ακόμα και όταν τρέχεις κάποια εφαρμογή) και όταν το κάνεις κλικ σου εμφανίζει ένα μίνι μενού με shortcuts εφαρμογών. Έχει κανείς ιδέα για το πως μπορεί να αφαιρεθεί; Δεν αφαιρείται όπως ένα κοινό widget.

πατα παρατεταμενα το κουμπι του μενου( δεξια του Home )

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

 

Α, εσυ λοιπον τα πηρες ολα και ειναι out of stock..:lol::lol:

Τυχερε...

 

Σιγά μην τα άφηνα :p

 

Τώρα περιμένω το δεύτερο κύμα από τις παραγγελίες, ελπίζω μέσα στην επόμενη εβδομάδα :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...