Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρελαβα spare battery απο aliexpress και φορτιζει, ελπιζω να ειναι γνησια και να μην παιχτει κανενας κινδυνος γιατι θα την εχω μαζι μου, μπορει στην τσεπη, σε περιπτωση που ξεμεινω. Εχει ολα τα διακριτικα της Xiaomi, ειναι μονο μισο κλικ πιο ανοιχτο πορτοκαλι απο του κινητου μου..

 

Τελικά η μπαταρία έχει πρόβλημα. Φορτίζει 5 λεπτά και σταματάει, ξαναβάζεις το καλώδιο και ξαναφορτιζει 5 λεπτά και σταματάει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα πάλι η μπαταρία δεν φορτιζει καθόλου μέσα στο κινητό απλά γεμίζεις μόνο στον φορτιστη τοίχου που πήρα μαζί με την μπαταρία και εγώ από αλί τα πήρα. Έκανα dispute βέβαια και τώρα περιμένω την επιστροφή των χρημάτων. Παρήγγειλα από κάποιον άλλον ο οποίος μου είπε ότι φορτίζει η μπαταρία μέσα στο κινητό θα δείξει.....
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, τότε δεν έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα, έτσι κιαλλιως το βάλε-βγάλε το κάνεις...

Στον εξωτερικό φορτιστή που πήρα από eBay κάνει το ίδιο φαινόμενο, φορτίζει για κάποια ώρα και σταματάει. Έστειλα μήνυμα, ελπίζω να δείξουν ενδιαφέρον γιατί έχει κλείσει η συναλλαγή

Αν είναι να πάρω άλλη, θα πάρω μόνο από iduygou

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

κάποιος με Q που να έχει την συσκευή αν μπορεί να μου βάλει μια φωτο με τις ρυθμίσεις του ιντερνετ .

Ενώ τις βρήκα από το σαιτ και τις έβαλα παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ με τπτ .

και κάτι ακόμα κενό μήνυμα μπορείτε να στείλετε ?

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα κενό μήνυμα μπορείτε να στείλετε ?

 

Στειλε μια τελεία. Το ιδιο κανει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φαίνεται οτι υπάρχει ηδη προς πώληση

http://hotmid.com/huawei-honor-3x-mt6592-octa-core-1-7ghz-dual-sim-5-inch-720p-ips-android-mobile-phone-389.html

...

 

αυτη ειναι η κινεζικη εκδοση. δε εχει 3g στη ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερεται ποτε θα βγει στην αγορά?

http://www.phonearena.com/phones/Xiaomi-Redmi-Note_id8554

 

Πλέον το Xiaomi Redmi Note έχει δικό του θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5306515

 

Παρακαλώ να απευθυνόμαστε εκεί σε ότι έχει να κάνει με τη συγκεκριμένη συσκευή μιας και εδώ έχουμε ήδη βγει off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Αποφάσισα να το παραγγειλω. Έχω διαβάσει αρκετά το νήμα, αν και πολύ μεγάλο. Απλά να κάνω μια σούμα.

Δεν είναι root απο το εργοστάσιο, αρα πρέπει να το ζητησω απ το μαγαζί. Μαζί και play store. Βάζουν και τα gapps μάζι;

Αν θέλω μπορώ να ζητησω multilang rom (χανοντας τη δυνατότητα για ota updates, αν έχω καταλάβει καλά), η να κρατήσω την αγγλοκινεζικη και μάζι τη δυνατότητα για ota.

Στη δεύτερη περιπτωση βεβαία, η γλώσσα έχει σημασία για το menu και δε μου αφαιρεί τη δυνατότητα να διαβάζω και να γράφω ελληνικούς χαρακτήρες. Σωστά;

Και φυσικά - διορθωστε με αν κάνω λάθος - οτι και να παραγγειλω τελικά, παντα μπορώ να περάσω rom και μόνος μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τα ίδια θέλω και εγώ να επιβεβαιώσω. Κάνει λάθος ή όχι ο chrikoss?

Ευχαριστώ και εγώ!

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια θέλω και εγώ να επιβεβαιώσω. Κάνει λάθος ή όχι ο chrikoss?

Ευχαριστώ και εγώ!

 

Όλα είναι σωστά. Συνήθως υπάρχουν και τα gapps μαζί.

Το root δεν ενδιαφέρει τον συντριπτικά περισσότερο κόσμο. Κάνεις άνετα τη δουλειά σου χωρίς να είσαι root και δεν πρόκειται να καταλάβεις οποιαδήποτε διαφορά στη χρήση.

Σε κάθε περίπτωση θα έχετε ένα καλό τηλέφωνο με εξαιρετική rom τόσο αισθητικά όσο και λειτουργικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το κινητό ένα μήνα χωρίς πρόβλημα πλην ενός. Το κινητό δέχεται κανονικά SMS από ιδιώτες αλλά και από εταιρείες, αλλά δεν δέχεται SMS επιβεβαίωσης ηλεκτρονικής συναλλαγής από τράπεζα (Ταχ. Ταμιευτήριο). Αν βάλω την SIM σε άλλο κινητό, το ίδιο SMS έρχεται κανονικά. Αυτό δεν γίνεται βέβαια κάθε μέρα αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο. Από τις ρυθμίσεις δεν έβγαλα κάποια άκρη. Αν γνωρίζει κανείς κάτι, ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι σωστά. Συνήθως υπάρχουν και τα gapps μαζί.

Το root δεν ενδιαφέρει τον συντριπτικά περισσότερο κόσμο. Κάνεις άνετα τη δουλειά σου χωρίς να είσαι root και δεν πρόκειται να καταλάβεις οποιαδήποτε διαφορά στη χρήση.

Σε κάθε περίπτωση θα έχετε ένα καλό τηλέφωνο με εξαιρετική rom τόσο αισθητικά όσο και λειτουργικά.

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι έχει ένα μεγάλο bug για τους "απλούς" χρήστες. Οι πληρωμένες εφαρμογές ακόμη και με την τελευταίο update χάνονται στην επανεκκίνηση... Και το άλλο bug με τα SMS και τα ονόματα... Ναι λύνονται αλλά θέλει ψάξιμο... Οπότε δεν το λες plug n play κινητό τηλέφωνο...

 

Sent from my nexus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το κινητό ένα μήνα χωρίς πρόβλημα πλην ενός. Το κινητό δέχεται κανονικά SMS από ιδιώτες αλλά και από εταιρείες, αλλά δεν δέχεται SMS επιβεβαίωσης ηλεκτρονικής συναλλαγής από τράπεζα (Ταχ. Ταμιευτήριο). Αν βάλω την SIM σε άλλο κινητό, το ίδιο SMS έρχεται κανονικά. Αυτό δεν γίνεται βέβαια κάθε μέρα αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο. Από τις ρυθμίσεις δεν έβγαλα κάποια άκρη. Αν γνωρίζει κανείς κάτι, ας ενημερώσει.

 

Check this

SECURITY ----> BLOCKLIST -----> SETTINGS --->FILTER MESSAGES and ADVANSED --> BLOCK UNKNOWN MESSAGES

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Check this

SECURITY ----> BLOCKLIST -----> SETTINGS --->FILTER MESSAGES and ADVANSED --> BLOCK UNKNOWN MESSAGES

 

αυτό είναι καλά να το τσεκάρουν όσοι είχαν παρόμοια προβλήματα γιατί εμένα μου μπλόκαρε τα μηνύματα από τον πάροχο που σε ειδοποιεί για τις κλήσεις όταν το τηλ είναι κλειστό ή μιλάει. μου τα έβαζε στα blocked μέχρι να το καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

κανενα μαγαζι εχετε να προτινετε οι ποιο παλιοι θελω να παρω εξτρα μπαταρια να ειναι αυθεντικη διοτι με τα παιχνιδια που παιζω καθε μερα το κακομοιρο το φορτιζω.

να παρω και καμια εξτρα ζελατινα προστασιας οθονης και ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Aπο Ibuygou θα παρεις, τα εχει και ολα μαζι.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Aπο Ibuygou θα παρεις, τα εχει και ολα μαζι.

 

ωραιος ευχαριστω πολυ,ναι ειδα μολις τωρα οτι εχει πακετακι με ολα μαζι,βεβαια τα ακουστικα ειναι λιγο απλα,οποτε λεω να τα παρω ξεχωριστα.τους λες κατι να βαλουν χαμηλοτερη τιμη για να μην κολησει τελωνειο?η οχι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Saturday

Δεν ξέρω αν είναι έμπιστο, αλλά έχει Happy hour.

 

να εισαι καλα θα το κοιταξω και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Έχω την stock ROM (Αγγλο-κινέζικη) και δεν έχω κάνει ακόμα το update από 5.0 σε 13.0. Επειδή όμως έχω κάνει διάφορες "ματσακονιές" (Link2SD, αλλαγή partition μνήμης με το meteos, TWRP recovery), φοβάμαι μήπως με την αναβάθμιση και το χάσιμο του root γίνει το τηλέφωνο μπάχαλο.

Υπάρχουν κάποιες συμβουλές από "παθόντες" και "μαθόντες";

Link to comment
Share on other sites

Aπο Ibuygou θα παρεις, τα εχει και ολα μαζι.

 

ναι αλλα λεει suggested fedex επειδη εχει μπαταρία.. με SG post αμα τα παραγγειλω θα υπάρχει θέμα;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μπα (εχω παρει μπαταριαα με sg/china post)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να παρω 2 red rice μεσω paypal μαλλον απο minideal που το βρισκω πιο φτηνα, τι πρεπει να κανω για να μην εχω προβλημα με τελωνιο? απο οτι διαβασα το Minideal ειναι αξιοπιστο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας θελω να παρω 2 red rice μεσω paypal μαλλον απο minideal που το βρισκω πιο φτηνα, τι πρεπει να κανω για να μην εχω προβλημα με τελωνιο? απο οτι διαβασα το Minideal ειναι αξιοπιστο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Στο παρόν φόρουμ απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για παράκαμψη του τελωνείου για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σορρυ :( εαν μπορει κανενας ας μου στειλει Pm.

ειναι γνησια τα κινητα απο minideal?

απο οτι διαβασα πρεπει να βαλω το go sms πρεπει να κανω ή να προσεξω κατι αλλο? διαβασα αρκετες σελιδες αλλα τελικα ειναι πολλες :)

Edited by wertyu5555
συμπληρωση πηνυματος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής είχα σκοπό να αγοράσω το HUAWEI Honor 3C,άλλα root για να έχει τα ελληνικά χάνει η κάμερα σε ποιότητα από ότι διάβασα στο αντίστοιχο φόρουμ και αυτό δεν μου άρεσε και σκέφτομαι τώρα για το Xiaomi Hongmi με ελληνικά υπάρχει κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα η συσκευή δουλεύει άψογα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...