Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή τη βλακεία μου την κάνει και εμένα με vodafone. Δεν το έψαξα και πολύ πάντως να δω πώς θα το στρώσω.

 

έχει απαντηθεί τουλάχιστον 15-20 φορές η ίδια ερώτηση :rolleyes:

Κέντρο ασφαλείας --> Λήψεις --> μενού --> παράμετροι -->και επιλέγεις πόσο θες να είναι το όριο του αρχείου που κατεβάζεις :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε γίνεται να φτιάξουμε ξεχωριστό θέμα για την Xiaomi, που χει μόνο 2 θέματα ενεργά

 

Xiaomi Red Rice: 3.400 απαντήσεις, Εμφανίσεις: 183.235

Xiaomi mi3:Απαντήσεις: 696, Εμφανίσεις: 83.605

Xiaomi mi2s:Απαντήσεις: 383, Εμφανίσεις: 32.419

Xiaomi mi2:Απαντήσεις: 1.325, Εμφανίσεις: 101.199

Xiaomi m2a:Απαντήσεις: 124, Εμφανίσεις: 12.773

 

δεν μπορείς να την πεις και ψόφια.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτέλους το έστρωσα το γαμ****νο!

 

EDIT:

 

Εκεί που λες ότι όλα είναι εντάξει... Κάτι δε μου άρεσε στην οθόνη του καινούριου ρυζακίου και το έβαλα δίπλα-δίπλα με το δικό μου. Μεγάλη απογοήτευση... Όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες στην οθόνη του καινούριου (αριστερά) το λευκό είναι... κίτρινο... Μου θυμίζει την κ**οAMOLED του S3 Mini :angry: Η πλάκα είναι ότι και στα δύο ρυζάκια η φωτεινότητα είναι στο μέγιστο και φοράνε την ίδια ρομ. Γ**ώ τη γκαντεμιά μου γ**ώ! Παίζει να ρυθμίζεται κάπως αλλιώς η φωτεινότητα; Καμιά ιδέα; Ή πέσαμε πάλι σε προβληματικό;

 

https://imageshack.com/i/11a4uuj

https://imageshack.com/i/1qnqvuj

https://imageshack.com/i/f7y5rhj

Πιο καλά φαίνεται νομίζω η διαφορά σε αυτήν:

https://imageshack.com/i/f2zsvvj

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Εχώ ενά μικρό προβληματάκι. Δεν δουλευει η εφαρμογή RKM REMOTE και η εφαρμογή DROIDMOTE CLIENT. Είναι 2 εφαρμογές για απομακρυσμένο έλεγχο άλλης συσκευής μέσω wifi. To ιδιο πρόβλημα έχω και σε ένα htc desire hd με miui v5 rom. Συμπεραίνω οτι το πρόβλημα είναι στην ρομ γιατί σε οποιαδήποτε άλλη ρομ παίζει κανονικά (δοκιμασμένο). Έχει κανένας καμια ιδέα τι μπορώ να κάνω για να παιζουν στο red rice μου με miui rom;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν μπορείς να την πεις και ψόφια.

 

Δεν είναι αυτό το θέμα, το θέτεις λάθος μιας και αυτή τη στιγμή μόνο δύο θέματα έχουν κινητικότητα. Μελλοντικά το βλέπουμε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω παρατηρήσει εδώ και κανά 2 μέρες πως το ρυζάκι καθυστερεί αρκετά να φορτίσει . Δοκιμασα και σε δεύτερο φορτιστή και παρατηρώ το ίδιο . καμιά ιδέα ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω παρατηρήσει εδώ και κανά 2 μέρες πως το ρυζάκι καθυστερεί αρκετά να φορτίσει . Δοκιμασα και σε δεύτερο φορτιστή και παρατηρώ το ίδιο . καμιά ιδέα ?

 

Μήπως τρέχει από πίσω κάποια εφαρμογή;

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εφαρμογή χωρίς ρουτ που να το τσεκαρω ?

 

Από τις ρυθμίσεις ---> εφαρμογές θα σου δείξει ποιες εκτελούνται.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις ---> εφαρμογές θα σου δείξει ποιες εκτελούνται.

 

ποιες εκτελούνται βλέπω πως θα καταλάβω όμως αν κάποια από αυτές τρώει παραπάνω μπαταρία από όσο πρέπει ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις Link για την Ultimate;

 

http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html

Αν χρησιμοποιείς την κάμερα να τραβάς βίντεο, έχε στα υπόψη ότι βγάζει θόρυβο με αποτέλεσμα ο ήχος να είναι χάλια.

Μπορείς να φλασαρεις τη τελευταια εκδοση που λέει full rom 4.3.8

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html

Αν χρησιμοποιείς την κάμερα να τραβάς βίντεο, έχε στα υπόψη ότι βγάζει θόρυβο με αποτέλεσμα ο ήχος να είναι χάλια.

Μπορείς να φλασαρεις τη τελευταια εκδοση που λέει full rom 4.3.8

 

Ωραίος φίλε! Ευχαριστώ!

 

Και κάτι ακόμη. Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω έναν οδηγό για αλλαγή της οθόνης; Έψαξα σ'όλο το ίντερνετ (800άρης Pentium) αλλά δε βρίσκω πουθενά...

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα 4,3,5 και μεσα απο τη συσκευη 4,3,8 ακομα εχει θορυβο στην ληψη...

(ειχα 4,1,27 κρατησα backup απο titanium...recovery-->wipe--->install 4.3.5 και reboot δεν ξερω αν ειναι η σωστη διαδικασια γι'αυτο το ποσταρα)

επισης και η δικη μου οθονη ειναι καπως κιντρινη αντι για ασπρη αλλα με ανεβασμα φωτεινοτητας βελτιωνεται

το δοκιμασα διπλα σε iphone 4 και το iphone τα δειχνει πολυ πιο λευκα...βεβαια σαν ips το redmi ειναι πιο καλο στις γωνιες

Edited by giannis1_
Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναρωτήσω μήπως ξέρει κανείς.

Πήρα το κινητό από minideal με multi5 hm2013023 ρουταρισμένο.

Δεν υπάρχει εγκατεστημένη καθόλου η εφαρμογή Updater.

Είναι φυσιολογικό λόγω multi;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα 4,3,5 και μεσα απο τη συσκευη 4,3,8 ακομα εχει θορυβο στην ληψη...

(ειχα 4,1,27 κρατησα backup απο titanium...recovery-->wipe--->install 4.3.5 και reboot δεν ξερω αν ειναι η σωστη διαδικασια γι'αυτο το ποσταρα)

επισης και η δικη μου οθονη ειναι καπως κιντρινη αντι για ασπρη αλλα με ανεβασμα φωτεινοτητας βελτιωνεται

το δοκιμασα διπλα σε iphone 4 και το iphone τα δειχνει πολυ πιο λευκα...βεβαια σαν ips το redmi ειναι πιο καλο στις γωνιες

 

Εγώ το δοκίμασα δίπλα σε iphone 5s, οκ το μηλοτηλέφωνο έχει καλύτερο λευκό. Αλλά εμένα η διαφορά που εντοπίζω ανάμεσα στα δύο hongmi είναι πολύ μεγάλη. Τις φωτο τις είδες; Υπόψιν ότι και τα δύο είναι με τη φωτεινότητα στο τέρμα...

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναρωτήσω μήπως ξέρει κανείς.

Πήρα το κινητό από minideal με multi5 hm2013023 ρουταρισμένο.

Δεν υπάρχει εγκατεστημένη καθόλου η εφαρμογή Updater.

Είναι φυσιολογικό λόγω multi;

 

έχεις multi , δηλαδή μια πειραγμένη μη-επίσημη rom

δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του updater , δεν θα πάρεις αναβάθμιση ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

παιδια το titanium που λετε ολοι ειναι εφαρμογη ε?το κατεβαζεις απο το play store?και αυτο τωρα τι κανει back up ολο το κινητο?ακομα και τις επαφες?σαν να κανεις back up τα windows απο εναν υπολογιστη?αμα ειναι να το βαλω και εγω σαν προγραμμα
Link to comment
Share on other sites

παιδια το titanium που λετε ολοι ειναι εφαρμογη ε?το κατεβαζεις απο το play store?και αυτο τωρα τι κανει back up ολο το κινητο?ακομα και τις επαφες?σαν να κανεις back up τα windows απο εναν υπολογιστη?αμα ειναι να το βαλω και εγω σαν προγραμμα

 

Για τις επαφές εγώ φρόντισα να τις αποθηκεύω ΜΟΝΟ στο gmail λογαριασμό μου, οπότε σε όποιο κινητό και εάν βάλω τον λογαριασμό μου αυτόματα κατεβάζει τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές εγώ φρόντισα να τις αποθηκεύω ΜΟΝΟ στο gmail λογαριασμό μου, οπότε σε όποιο κινητό και εάν βάλω τον λογαριασμό μου αυτόματα κατεβάζει τις επαφές.

 

τις στελενεις μεσω εμαιλ?

Link to comment
Share on other sites

έχεις multi , δηλαδή μια πειραγμένη μη-επίσημη rom

δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του updater , δεν θα πάρεις αναβάθμιση ΟΤΑ

 

Μη το λες. Το δικό μου ήρθε με την αγγλοκινεζικη απο το to2c και δεν ειχε updater. Όταν έβαλα τη Multi, ειχε.

Link to comment
Share on other sites

τις στελενεις μεσω εμαιλ?

 

ουσιαστικά τις συνδέεις με το gmail και είναι sync πάντα

μπαινεις στο gmail και τις εισαγεις...

 

http://www.wikihow.com/Add-Contacts-in-Gmail

τον δύσκολο τρόπο του δίνεις :)

 

Μη το λες. Το δικό μου ήρθε με την αγγλοκινεζικη απο το to2c και δεν ειχε updater. Όταν έβαλα τη Multi, ειχε.

 

μήπως ήταν πειραγμένη ; (όχι η Original stock δηλαδή) ή μήπως απλά το updater δεν υπήρχε σαν shortcut και έμπαινε μέσω άλλου προγράμματος ; (security center ή στο about)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μια ερωτηση μπας και το εχει κανει κανεις εγω το εψαχνα απο εδω απο εκει δεν το καταφερα.

λοιπον εχω συνδεση wind και το μηνα εχω ενα 1γιγα για νετ,

δηλαδη οταν δεν εχω wifi Zδεν βρισκω εξω ενεργοποιω στο κινητο το data conection ωστε να ειμαι με το νετ του δικτιου της wind λοιπον μπαινω κανονικα ινερνετ κανω περιηγηση,

αλλα εχω ενα θεμα με το play store ενω με το παλιο μου κινητο htc κατεβαζα εφαρμογες με το δυκτιο της wind αυτο δεν μπορει,μου βγαζει επιλογη οτι και καλα το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο και με wifi να κατεβει ξετικαρω την επιλογη δειχνει οτι παει να κατεβασει αλλα μου βγαζει αναζητηση wifi αφου το εχω ξετικαρει να κατεβασει μεσω της συνδεσης δυκτιου wind με 3g.

 

εχει βρει κανεις την λυση?μηπως κατι μου ξεφευγει θελει καποια ρυθμιση,γιατι αμα ειμαι εξω και δεν εχω διαθεσιμο wifi και θελω να κατεβασω μια εφαρμογη δεν μπορω ενω με το htc μπορουσα και μεγαλο αρχειο να ηταν παλι το κατεβαζε αλλα επερνει ωρα και μου χαλαγε τα mbs

 

 

 

πας στην επιφάνεια: System--> Downloads -->το κουμπακι κατω αριστερα με τις 3 γραμμουλες --> Settings --> και οριζεις το μεγεθος που θα σου επιτρεπεται να κατεβαζεις μέσω δικτύου (data). Στην miui v5 μπορείς να επιλέξεις εως και Unlimited..

Link to comment
Share on other sites

μήπως ήταν πειραγμένη ; (όχι η Original stock δηλαδή) ή μήπως απλά το updater δεν υπήρχε σαν shortcut και έμπαινε μέσω άλλου προγράμματος ; (security center ή στο about)

 

Απλώς δεν υπήρχε πουθενά. Η επιλογή update ήταν απενεργοποιημένη στο about. Δεν ξέρω αν ήταν πειραγμένη ή όχι (δεν θα έπρεπε - από την άλλη όμως η μαμα νομίζω δεν έχει google apps), ούτε και με ενδιαφέρει. Ευτυχώς υπάρχουν επιλογές και ξεμπερδεύεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα antivurius εχετε βαλει?η δεν αξιζει στα κινητα να βαζουμε τετοια?αμα εχετε βαλει ποιο ειναι το ποιο καταλληλο για το κινητο.

π.χ εγω στον υπολογιστη εχω nod32 εδω και παρα πολλα χρονια και ειμαι υπερευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν θεωρείται απαραίτητη η χρήση τέτοιων εφαρμογών (μέχρι σήμερα τουλάχιστον).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...