Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω πως κανεις λαθος.Πριν λιγο ξεπερασα τα 150 μηνυματα αλλα δεν εχω προσβαση ακομα στη σελιδα!

 

Θελει και καποιο χρονο να εισαι μελος

100 ημερες

Και τα εχεις και τα 2.Στειλε ενα pm στον admin

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου ρθε και μενα σημερα απ τον γνωστο κινεζο. ολα καλα! απο εντυπωσεις πολυ ομορφη συσκευη, οθοναρα, τρομερή καμερα αλλα για να πω την αληθεια λογω του οτι ειμαι κατοχος του One περιμενα ισως πολλα απο τη συσκευη.

 

Πέρασα ευρωπαική ρομ στο antutu δεν καταφερα ως τωρα μεγαλυτερη επιδοση απο 33000 και κάτι αλλά βλέπουμε.

Kατ΄αρχήν μεγειά το καινουριο σου G2. Εμένα μου έχει δείξει αυτή τήν απίστευτη επίδοση, χωρίς root και αφαίρεση blotware αλλά μετά απο restart.

 

http://imageshack.com/a/img818/6781/xkfh.png

http://imageshack.com/a/img189/7417/n9wk.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ!τρομερη επιδοση φιλος. το dmt απενεργοποιησα και το αλλο με το high temperature εκανα αλλα antutu λιγο πανω απο 33000

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ!τρομερη επιδοση φιλος. το dmt απενεργοποιησα και το αλλο με το high temperature εκανα αλλα antutu λιγο πανω απο 33000

 

Οταν θα ειναι κρυο το τηλεφωνο και χωρις να τρεχουν background εφαρμογες ξαναδοκιμασε. Θα το πιασεις σίγουρα και εσυ 35000+

http://i42.tinypic.com/2nw3ned.png

http://i42.tinypic.com/2e0kd50.png

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Οταν θα ειναι κρυο το τηλεφωνο και χωρις να τρεχουν background εφαρμογες ξαναδοκιμασε. Θα το πιασεις σίγουρα και εσυ 35000+

να μην εκατσε καλα η ευρωπαικη ρομ που του περασα; εκανα και factore reset..θα δουμε..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε το bloatware κυρίως το LG MLT κανε και αυτο που λενε στο xda με το remove lag θεμα οταν μπεις στο hidden menu

Τι ειναι το bloatware και πως το απενεργοποιουμε παιδια; Και το θεμα με το remove lag πως θα το βρουμε στους XDA;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηαη προς τους κατόχους για την ενταση του ακουστικου στην συνομιλία και την ενταση της μουσικής απο τα ακουστικά. Ηδη εχω ενα s4 το οποίο με καλύπτει απολυτα σε αυτα τα 2 θεματα, ισως καποιος απο εδω εχει χρησιμοποιήσει και τα 2 κινητα ωστα να κανει μία συγκριση? Το προηγούμενο lg που ειχα (nexus 4) ηταν λιγο απογοητευτικο σε αυτους τους 2 τομεις, και φυσιολογικά το φοβάμαι..ευχαριστω προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηαη προς τους κατόχους για την ενταση του ακουστικου στην συνομιλία και την ενταση της μουσικής απο τα ακουστικά. Ηδη εχω ενα s4 το οποίο με καλύπτει απολυτα σε αυτα τα 2 θεματα, ισως καποιος απο εδω εχει χρησιμοποιήσει και τα 2 κινητα ωστα να κανει μία συγκριση? Το προηγούμενο lg που ειχα (nexus 4) ηταν λιγο απογοητευτικο σε αυτους τους 2 τομεις, και φυσιολογικά το φοβάμαι..ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Τα nexus ειναι γνωστο οτι πασχουν στο ηχειο.Εχω δουλεψει και τα δυο (s4 και g2).Το g2 το βρισκω μια χαρα και στα 2

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τα nexus ειναι γνωστο οτι πασχουν στο ηχειο.Εχω δουλεψει και τα δυο (s4 και g2).Το g2 το βρισκω μια χαρα και στα 2

 

Ευχαριστω για την απάντηση. Αρα δλδ δεν ειδες διαφορα προς τα κατω απο το s4 στο g2 οσον αφορα την ενταση συνομιλίας ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση. Αρα δλδ δεν ειδες διαφορα προς τα κατω απο το s4 στο g2 οσον αφορα την ενταση συνομιλίας ετσι?

 

Νομίζω το είπε ξεκάθαρα.

Και όχι μόνο δεν υπάρχει διαφορά προς τα κάτω,αλλά το g2 είναι ελαφρώς καλύτερο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηαη προς τους κατόχους για την ενταση του ακουστικου στην συνομιλία και την ενταση της μουσικής απο τα ακουστικά. Ηδη εχω ενα s4 το οποίο με καλύπτει απολυτα σε αυτα τα 2 θεματα, ισως καποιος απο εδω εχει χρησιμοποιήσει και τα 2 κινητα ωστα να κανει μία συγκριση? Το προηγούμενο lg που ειχα (nexus 4) ηταν λιγο απογοητευτικο σε αυτους τους 2 τομεις, και φυσιολογικά το φοβάμαι..ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Η γνώμη μου είναι να επιδιώξεις να δεις από κοντά ένα G2 για να έχεις προσωπική άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις, δυστυχως αυτο το θεμα ειναι το πιό σημαντικό για μενα, δεν μπορώ να το δω καπου, ποσο μαλλον να δοκιμασω την κλήση και την μουσική, θα εμπιστευτω όμως τις απαντησεις των παιδιών, thanks again!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηαη προς τους κατόχους για την ενταση του ακουστικου στην συνομιλία και την ενταση της μουσικής απο τα ακουστικά. Ηδη εχω ενα s4 το οποίο με καλύπτει απολυτα σε αυτα τα 2 θεματα, ισως καποιος απο εδω εχει χρησιμοποιήσει και τα 2 κινητα ωστα να κανει μία συγκριση? Το προηγούμενο lg που ειχα (nexus 4) ηταν λιγο απογοητευτικο σε αυτους τους 2 τομεις, και φυσιολογικά το φοβάμαι..ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Η ένταση του ακουστικού του LG G2 είναι καλύτερη από αυτήν του S4 (πρώην κάτοχος). Από τα πρώτα που με έκανε εντύπωση στην συσκευή. Οι συνομιλίες είναι ολοκάθαρες και δυνατές. Επίσης η ένταση είναι ικανοποιητική από τα ακουστικά.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το 2ο G2, ελπίζω αυτή τη φορά χωρίς προβλήματα.

 

35540 στο antutu, λίγο χειρότερα σε σχέση με το προηγούμενο (36050), όχι τότι παίζει ρόλο απλά για σύγκριση.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το bloatware και πως το απενεργοποιουμε παιδια; Και το θεμα με το remove lag πως θα το βρουμε στους XDA;

 

Μπαίνεις στο Hidden Menu με:

3845#*802# (LGD802)

 

1)Πας στο MLT Test και το κάνεις Uncheck

2)Πας High temperature property settings και το κάνεις ON

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το 2ο G2, ελπίζω αυτή τη φορά χωρίς προβλήματα.

 

35540 στο antutu, λίγο χειρότερα σε σχέση με το προηγούμενο (36050), όχι τότι παίζει ρόλο απλά για σύγκριση.

 

Παιδιά εγώ στο Antutu παίζω από 30.000 με 32.000 δεν νομίζω να παίζει και τόσο αξιόπιστες οι μετρήσεις. Να πω όμως ότι τρέχω αρκετά widgets στις οθονιές :-)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

vw sta 33000 παιζω εγω μετα απο περασμα της ευρωπαικης ρομ

 

edit:34200 μετα απο επανεκκινηση και μερικα screenshots με ενα συμπαθητικο θεματακι

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ούτε που με νοιάζουν τα Benchmarks και εγώ πέρασα την Ευρωπαϊκή. Ίσως με την Ασιατική να έβγαζε λίγο καλύτερες μετρήσεις.

Αυτό που με νοιάζει τώρα να είναι να πάρουμε μια καλή υλοποίηση Software με την Kitkat 4.4 ώστε να μας δώσει νέα feutures όπως Open GL 3.0 και ας αργήσει. Αυτό που πιστεύω και εγώ είναι ότι αφού ως τώρα η LG δεν έδωσε την 4.3 θέλω να ελπίζω ότι θα πάει κατευθείαν σε 4.4.

 

Η συσκευή και τώρα όπως είναι είναι πολύ γρήγορη και είναι ότι καλύτερο υπάρχει μαζί με το Note 3.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο Hidden Menu με:

3845#*802# (LGD802)

 

1)Πας στο MLT Test και το κάνεις Uncheck

2)Πας High temperature property settings και το κάνεις ON

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για την απαντηση, τα εκανα οπως ειπες, για να εχουμε καλο ρωτημα τι ακριβως καναμε τωρα και τι οφελη εχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο Hidden Menu με:

3845#*802# (LGD802)

 

1)Πας στο MLT Test και το κάνεις Uncheck

2)Πας High temperature property settings και το κάνεις ON

 

Για ξανα πες αν θελεις σε παρακαλω σε τιχρησιμευουν αυτα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

vw sta 33000 παιζω εγω μετα απο περασμα της ευρωπαικης ρομ

 

edit:34200 μετα απο επανεκκινηση και μερικα screenshots με ενα συμπαθητικο θεματακι

 

ποιο widget είναι αυτό που έχεις για υπολειπόμενο χρόνο ομιλίας,sms,mb?

Link to comment
Share on other sites

ποιο widget είναι αυτό που έχεις για υπολειπόμενο χρόνο ομιλίας,sms,mb?

 

Και το απο κατω widget που δειχνει ram δικτυο κ.λ.π.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...