Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες τι ειναι γραμμενο στα πλάγια του κουτιού αγοράς

 

Eιχε 2 αυτοκολλητα, το ενα ελεγε sws και οταν το ξεκολλαγες το απο κατω ελεγε 6MB. παντως ειναι d80210a. μαλλον ειναι sws.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγκατέστησα αυτή τη ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2590613

έχει μέσα και το mod της κάμερας ενσωματωμένο αλλά και boomsound...

ένα θα σου πω,η κάμερα είναι αλλού και ο ήχος είναι τέρμα κάτω για να μην μου σπάει το τύμπανο :p

 

τιν εχω περασει και εγω γενικα μου οτι ειναι αρκετα πιο γρήγορη και απο την στοκ αλλα και απο την custom που ειχα παλι του acer !!!:D

εχει εχω ομως ενα bug μεχρι στιγμής!μπορεις να μπεις μεσα στις ρυθμίσεις ,δικτυα κινητης τηλεφωνιας ονοματα σημειου πρόσβασης και μετα πατα το κουμπι back και πες μου αν σου κανει διπλό εφε!!! και οποιος αλλος το εχει περασει!!:)

Link to comment
Share on other sites

Για να ψηθω να βαλω customia με τετοια διαρκεια ζωης μπαταριας πρεπει να βαρεθω την ζωή μου... :lol:

 

χαχαχαχαχ....παρ'όλα αυτά εγω την έκανα τη δοκιμή....δεν μπορώ να πω πως το μετάνοιωσα..απλά τα έχει όλα μαζεμένα και μια χαρά :)

 

@manthosffvll να σου πω το κάνει και σε εμένα,αν δεν μου το έλεγες βέβαια δεν θα το πρόσεχα γιατί δεν υπάρχει και λόγος να μπω στο συγκεκριμένο μενού :p

αλλά έτσι και αλλιώς ο συγκεκριμένος αναβαθμίζει συχνά οπότε φαντάζομαι θα το διορθώσει το συγκεκριμένο bug...πάντως ο ήχος είναι all the money

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα με το gps ειναι θεμα firmware και οχι OS! επομένως αν η lg το γνωριζει θα δωσει firmware update!δεν σημαινει πως αν ειναι sw το θεμα θα λυθει με 4.4. μπορει να λυθει και αυριο με ενα firmware update!

κακα τα ψεμματα, δεν ειναι πολλοι που χρησιμοποιουν το gps σαν εργαλειο οποτε το προβλημα δεν εχει γιγαντωθει. καλο θα ηταν να υπηρχε ενα τροπος να φτασει στα αυτια της lg. με μερικες αναφορες δεν προκειται να δωσει σημασια θαρρω

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα με το gps ειναι θεμα firmware και οχι OS! επομένως αν η lg το γνωριζει θα δωσει firmware update!δεν σημαινει πως αν ειναι sw το θεμα θα λυθει με 4.4. μπορει να λυθει και αυριο με ενα firmware update!

κακα τα ψεμματα, δεν ειναι πολλοι που χρησιμοποιουν το gps σαν εργαλειο οποτε το προβλημα δεν εχει γιγαντωθει. καλο θα ηταν να υπηρχε ενα τροπος να φτασει στα αυτια της lg. με μερικες αναφορες δεν προκειται να δωσει σημασια θαρρω

Τουλαχιστον στην ελληνικη LG δεν γνωριζουν κατι τετοιο... και τους εκανε εντυπωση οταν το ανεφερα... θεωρω οτι οσοι εχουν G2 εχουν και mobile Internet εξου και ο λογος που δεν εχουν προβληματα κλειδωματος ή αποσυνδεσεων ...

Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδέσεις εγώ δεν είχα,αυτο που κάνει ειναι οτι μερικές φορές μπερδεύεται και δείχνει πχ στο παραλληλο στενό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδέσεις εγώ δεν είχα,αυτο που κάνει ειναι οτι μερικές φορές μπερδεύεται και δείχνει πχ στο παραλληλο στενό.

αυτο μπορει να εχει να κανει και με το software πλοηγησης ...πολλοί χρήστες εχουν αναφερει προβληματα με το tomtom ... αλλα και με navigon...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ....παρ'όλα αυτά εγω την έκανα τη δοκιμή....δεν μπορώ να πω πως το μετάνοιωσα..απλά τα έχει όλα μαζεμένα και μια χαρά :)

 

@manthosffvll να σου πω το κάνει και σε εμένα,αν δεν μου το έλεγες βέβαια δεν θα το πρόσεχα γιατί δεν υπάρχει και λόγος να μπω στο συγκεκριμένο μενού :p

αλλά έτσι και αλλιώς ο συγκεκριμένος αναβαθμίζει συχνά οπότε φαντάζομαι θα το διορθώσει το συγκεκριμένο bug...πάντως ο ήχος είναι all the money

Δεν θα εμπαινα ποτε στην διαδικασια να βαλω custom rom σε αυτο το κινητο ισως ειναι η πρωτη φορα που δεν νιωθω την αναγκη να το κανω...τοσο καλο ειναι! αλλα...μπορω να πω οτι με μπριζωσες για τα καλα, ειδικα οταν μου λες οτι πας καλυτερα, εχει και το mod για την καμερα και του ηχου...

Στην καμερα και στον ηχο (εννοεις απο το ηχειο? ειναι πιο δυνατο?) τι διαφορες ειδες?

Και φωτο και βιντεο εχει διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Για το ηχείο κρατάω μικρο καλάθι. Η απόδοση του ηχείου είναι συγκεκριμένη. Για μένα η αύξηση του ήχου πάνω απο τα επιτρεπτά όρια του hw δεν είναι οτι καλυτερο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει πιο το πρόβλημα με το ηχειο?Μια χαρά ένταση εχει...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει πιο το πρόβλημα με το ηχειο?Μια χαρά ένταση εχει...

 

Στην ένταση είναι στα ίδια επίπεδα με Phone 5....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τον ήχο. Εμένα προσωπικά με ικανοποιεί και έχω και το one δίπλα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εμπαινα ποτε στην διαδικασια να βαλω custom rom σε αυτο το κινητο ισως ειναι η πρωτη φορα που δεν νιωθω την αναγκη να το κανω...τοσο καλο ειναι! αλλα...μπορω να πω οτι με μπριζωσες για τα καλα, ειδικα οταν μου λες οτι πας καλυτερα, εχει και το mod για την καμερα και του ηχου...

Στην καμερα και στον ηχο (εννοεις απο το ηχειο? ειναι πιο δυνατο?) τι διαφορες ειδες?

Και φωτο και βιντεο εχει διαφορα?

 

εννοώ από το ηχείο ναι....είναι απίστευτα δυνατός...το έχω κάτω από τη μέση τώρα και στην ομιλία αλλά και όταν χτυπάει...είχα βάλει και το mod με το αρχειάκι αλλά καμία σχέση!

στην κάμερα ναι,έχει διαφορά...σε σκοτάδι πάντως εστιάζει σχεδόν άμεσα που δοκίμασα πριν λίγο και χωρίς καμία θολούρα...βέβαια δεν είμαι και η ειδήμων στις φωτογραφίες αλλά είδα μια κάποια διαφορά :)

ούτε εγω έλεγα να βάλω και μάλιστα το κράτησα πολύ καιρό χωρίς αλλά το μικρόβιο βλέπεις υπήρχε οπότε και έκανα τις δοκιμές μου :p

 

παιδιά δεν αντιλέγω ότι δεν είχε/έχει ικανοποιητικό ήχο αλλά επειδή εμένα το κόλλημα μου είναι σε αυτό,προσπαθώ να το κάνω ακόμη καλύτερο (αν γίνεται βέβαια)

one είχα για λίγο αλλά δεν μου άρεσε καθόλου και του κούνησα το μαντήλι στο τσακ μπαμ :p (όχι ο ήχος,τα υπόλοιπα)

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εννοώ από το ηχείο ναι....είναι απίστευτα δυνατός...το έχω κάτω από τη μέση τώρα και στην ομιλία αλλά και όταν χτυπάει...είχα βάλει και το mod με το αρχειάκι αλλά καμία σχέση!

στην κάμερα ναι,έχει διαφορά...σε σκοτάδι πάντως εστιάζει σχεδόν άμεσα που δοκίμασα πριν λίγο και χωρίς καμία θολούρα...βέβαια δεν είμαι και η ειδήμων στις φωτογραφίες αλλά είδα μια κάποια διαφορά :)

ούτε εγω έλεγα να βάλω και μάλιστα το κράτησα πολύ καιρό χωρίς αλλά το μικρόβιο βλέπεις υπήρχε οπότε και έκανα τις δοκιμές μου :p

 

παιδιά δεν αντιλέγω ότι δεν είχε/έχει ικανοποιητικό ήχο αλλά επειδή εμένα το κόλλημα μου είναι σε αυτό,προσπαθώ να το κάνω ακόμη καλύτερο (αν γίνεται βέβαια)

one είχα για λίγο αλλά δεν μου άρεσε καθόλου και του κούνησα το μαντήλι στο τσακ μπαμ :p (όχι ο ήχος,τα υπόλοιπα)

 

Δηλαδή με το μοντακι εστιάζει αμέσως; 'δωσε μας τα φώτα σου...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με το gps δεν έχω πρόβλημα, navigation με google maps και endomondo που είναι πρόγραμμα fitness και κάνει tracking την διαδρομή σου.
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Ο ήχος είναι μέτριος στο ηχείο και γω έχω iPhone 5...htc one...galaxy s4.... Το βίντεο με όποια ανάλυση και να τραβήξεις Δεν ακούγεται καθαρά. ..πάντα μιλάω για Εγγραφή βίντεο Σε χώρο με livemusic
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Σκέφτομαι την αγορά του κινητού κυρίως λόγω μπαταρίας. Το νεξους 4 που έχω τώρα δεν με καλύπτει όσο αφορα αυτό το θέμα και πιθανότατα θα το δώσω και θα προχωρησω για το g2. Έχω βρει αυτό

ό http://www.ebay.com/itm/390673300808

και η τιμή είναι άκρως δελεαστική. Κάποιος που ξέρει καλύτερα, μπορεί να μου πει αν είναι οκ αυτό του λινκ ώστε να προχωρησω σε αγορά; Επίσης κάποιος που έχει εμπειρία με eBay μπορεί να μου πει αν υπάρχει περιπτωση για τελωνείο ή γενικά οποιαδήποτε επιπλέον χρέωση;

 

Τέλος, υπάρχουν τίποτα προβλήματα γενικά με τη συσκευή; Διαβάζω την κουβέντα για το gps και ψιλοπροβληματιστηκα.

 

Παρε καλύτερα από τα καταστήματα που θα βρεις στην Ελλάδα(skroutz). Η πολύ μικρή διαφορά τιμής θα ανατραπεί στον εκτελωνισμο.

 

Προβλήματα με το gps δεν έχω αντιμετωπίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με την επισημη θηκη της lg επειδη εχει το μαγνητακι μεσα για το quickview οταν βαζω πυξιδα τρελενεται....λετε να επηρρεαζει το gps η γενικοτερα;
Link to comment
Share on other sites

Παρε καλύτερα από τα καταστήματα που θα βρεις στην Ελλάδα(skroutz). Η πολύ μικρή διαφορά τιμής θα ανατραπεί στον εκτελωνισμο.

 

Προβλήματα με το gps δεν έχω αντιμετωπίσει.

 

μακρια απο Αμερικη καλύτερα Κινα η Ευρωπη

Edited by avgtoni
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το μοντακι εστιάζει αμέσως; 'δωσε μας τα φώτα σου...

 

Λοιπον τωρα εκανα καποια πειραματα με ληψη "νυχτας αλλα και στο αυτοματο...πιστευω οτι το focus ειναι πολυ πιο γρηγορο απο πριν και πιο καθαρες οι φωτο!βιντεο δεν εχω τραβηξει ακομη....

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα την D80210F-eur-xx. Ειδα στους xda αλλα δε καταλαβα αν και τι εχει αλλαξει. Το μονο που ελεγε το update ηταν βελτιωση στο ίντερνετ. Ξερει κανεις κατι περισσοτερο?
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως θα ανοιξεις την ιδια γραμμη , αφου την εχεις ανοιξει ???Αν εννοεις αναμονη κτλπ..ειναι θεμα παροχου..αν εννοεις αυτο που εγραψα στην αρχη....

Δε παιζει να το εκανες σε καμμια συσκευη αυτο.....

 

Πιθανον να κανω λαθος. Σιγουρα ομως φιλος με ειχε καλεσει με iphone με εβαλε αναμονη καλεσε αλλους δυο και μιλουσαμε ολοι μαζι...

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να κανω λαθος. Σιγουρα ομως φιλος με ειχε καλεσει με iphone με εβαλε αναμονη καλεσε αλλους δυο και μιλουσαμε ολοι μαζι...

 

Ναι, φίλε μου. Βεβαίως και γίνεται. Λέγεται συνδιάσκεψη και είναι βασική λειτουργία δικτύου.

Δεν εξαρτάται από το τηλέφωνο. Και το πιο απλό, το πιο φτυνιαρικο μπορεί να το κάνει. Απλά πρέπει να βρεις την" διαδικασια" στο κάθε τηλέφωνο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...