Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από πολύυυυυ καιρό ξαναγραφω γαι το αγαπημένο μας κινητό.εχω αφήσει το θεμα σχεδόν 2 χρόνια μιας και έχω αλλάξει συσκευη.ακουστε το στορι.το g2 μου το χάρισα στον κολλητό μου...έσπασε οθόνη την αλλαξαμε και μία μέρα που ήμασταν για ψάρεμα έπεσε στα νερά και δεν ξανανοίξε ποτε.εδω και ένα χρόνο.το πήγαμε σε ένα σερβίς όχι το γνωστό μου είπαν μητρική.τελικα από ένα άλλο μεταχειρισμένο με σπασμένη οθόνη π βρήκα στο νετ αγορασαμε την μητρική και σήμερα επανήλθε στην ζωή.

Ομολογω πως το ζηλεψα έτσι όπως το είδα και ας έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που το είχα.παραμενει κινητήρα.

Φοράει έκδοση 4.4.2 d80220h-EUR-xx.επειδη δεν έχω ιδέα,σε ποια βρίσκεται τώρα το g2?το τηλέφωνο είναι γερμανικό.

Επίσης από custom rom αν και είμαι σε λάθος τοπικ έχετε κάποια σταθερή να μου προτείνεται;θα το στησω εγώ το κινητό και μετά θα το δώσω στον κολλητό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Τερματισε στην 5.0.2. Εγω θα σου προτεινα CM 12.1, αυτη ετρεχα και δεν αντιμετωπιζα σημαντικα προβληματα. Αποδοση εξαιρετικη, σαν καινουριο κινητο. Μια φορα την εβδομαδα να εκανε ενα restart, μεχρι εκει. Παντως αν επιθυμει Android 6 υποστηριζεται και η CM13 στο G2 (επισης ειχε καλη αποδοση).

 

Σταθεροτατη εκδοση CM για το τηλεφωνο ειναι η 11 που ομως παταει στο Kit Kat

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Βρίσκω lg g2 ενός μηνός, εντός εγγύησης φυσικά, με απόδειξη, 130ευρω. Είναι καλή τιμή πιστεύω, σωστά?? Θέλω να το πάρω για τη σύζυγο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρίσκω lg g2 ενός μηνός, εντός εγγύησης φυσικά, με απόδειξη, 130ευρω. Είναι καλή τιμή πιστεύω, σωστά?? Θέλω να το πάρω για τη σύζυγο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι καλη τιμη ειναι! Και ειδικα αμα προορίζεται για την συζυγο τοτε είναι καλη ευκαιρια.. Απλα να επιβεβαιωσεις οτι προκειται για ευρωπαικη συσκευη

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλη τιμη ειναι! Και ειδικα αμα προορίζεται για την συζυγο τοτε είναι καλη ευκαιρια.. Απλα να επιβεβαιωσεις οτι προκειται για ευρωπαικη συσκευη

Πως το κάνω αυτό. Πρέπει να δω συσκευή D802 στις πληροφορίες συσκευής, σωστά? Αυτό μόνο αρκεί?

 

Επίσης, διαβάζοντας αρκετά παλαιότερα ποστ είδα για το θέμα κιτρινιλας. Κάτι αντίστοιχο είχαν και κάποιοι με το g3 που έχω εγω. Ειναι1 τόσο συχνό το φαινόμενο ή απλά αναφέρεται τόσο απλά γιατί οι άτυχοι φίλοι το αναφέρουν ενώ οι τυχεροί που δεν έχουν πάθει κάτι απλά δεν ασχολούνται? Σε ξένα φόρουμ δεν ειδα και πολλές αναφορές.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω αυτό. Πρέπει να δω συσκευή D802 στις πληροφορίες συσκευής, σωστά? Αυτό μόνο αρκεί?

 

Επίσης, διαβάζοντας αρκετά παλαιότερα ποστ είδα για το θέμα κιτρινιλας. Κάτι αντίστοιχο είχαν και κάποιοι με το g3 που έχω εγω. Ειναι1 τόσο συχνό το φαινόμενο ή απλά αναφέρεται τόσο απλά γιατί οι άτυχοι φίλοι το αναφέρουν ενώ οι τυχεροί που δεν έχουν πάθει κάτι απλά δεν ασχολούνται? Σε ξένα φόρουμ δεν ειδα και πολλές αναφορές.

 

Εγω το επαθα αλλα μου την εφτιαξαν δωρεαν τη ζημια. Και σχετικα γρηγορα. Βεβαια τωρα εχουν θεμα με τα ανταλλακτικα.

 

Αυτο που λες ομως γενικα ισχυει. Ολοι με τις ζημιες ασχολουνται, δεν μπαινει κανενας σε φορουμ να γραψει: αλλη μια μερα που το κινητο μου δουλευει ρολοι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρίσκω lg g2 ενός μηνός, εντός εγγύησης φυσικά, με απόδειξη, 130ευρω. Είναι καλή τιμή πιστεύω, σωστά?? Θέλω να το πάρω για τη σύζυγο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που το βρήκες σε αυτά τα λεφτά? Ψάχνω και εγώ για τη γυναίκα μου ενα g2.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι από ένα πελάτη μου που το πήρε και δεν το θέλει.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Τερματισε στην 5.0.2. Εγω θα σου προτεινα CM 12.1, αυτη ετρεχα και δεν αντιμετωπιζα σημαντικα προβληματα. Αποδοση εξαιρετικη, σαν καινουριο κινητο. Μια φορα την εβδομαδα να εκανε ενα restart, μεχρι εκει. Παντως αν επιθυμει Android 6 υποστηριζεται και η CM13 στο G2 (επισης ειχε καλη αποδοση).

 

Σταθεροτατη εκδοση CM για το τηλεφωνο ειναι η 11 που ομως παταει στο Kit Kat

 

Σ ευχαριστώ γαι την άμεση απάντηση σου.προς το παρόν δυστυχώς ξαναπηγε σερβίς γιατί ήταν πολύ χαμηλή ή φωτεινότητα της οθόνης..κάτι μήπως δεν έχει κουμπωσει σωστά.κανει σαν να τρεμοπαιζει ή φωτεινότητα και πιστεύω πως είναι θέμα κάτι με το ρεύμα.στο 100% και είναι σαν να είναι στο 20-30%.και μετά θα δοκιμασω μάλλον την cm12

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο insomnia αμα μπείτε στις αγγελιες στο 100αρικο παιζουν τα G2... 130 ισως ειναι πολλα

 

100 εννοεις 2+ ετων και χωρις υπολειπομενη εγγυηση. Με το που εχουν εστω και ελαχιστη εγγυηση η τιμη ανεβαινει αν δεις στο insomnia. Οποτε 130 ευρω και 1 μηνος ειναι εξαιρετικα χαμηλη τιμη (εφοσον ειναι ευρωπαικο παντα).

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικά με τα κινητά που βρίσκονται δυο μήνες στο σέρβις; Βγάλατε άκρη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικά με τα κινητά που βρίσκονται δυο μήνες στο σέρβις; Βγάλατε άκρη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ το εστειλα για κιτρινίλα στην οθόνη (λευκό) την Δευτέρα 3 Οκτ. και επέστρεψε την Παρασκευή 7 Οκτ. ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

100 εννοεις 2+ ετων και χωρις υπολειπομενη εγγυηση. Με το που εχουν εστω και ελαχιστη εγγυηση η τιμη ανεβαινει αν δεις στο insomnia. Οποτε 130 ευρω και 1 μηνος ειναι εξαιρετικα χαμηλη τιμη (εφοσον ειναι ευρωπαικο παντα).

Φαντάζομαι για 16άρια μιλάτε.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικά με τα κινητά που βρίσκονται δυο μήνες στο σέρβις; Βγάλατε άκρη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

το δικο μου που το εχω 2μιση μηνες κοντα ακομα τπτ!!αναμονη για πλακετα και οθονη,,,τριτη που πηρα μονο καντηλια που δεν πεσανε!! η προκορντια ελεγε οτι καταργηθηκε το ανταλλακτικο και δεν ξερουν τι θα γινει,,πηρα εξυπηρετηση και μου ειπε λανθασμενα σας ειπαν κατι τετοιο,δν ξερουν με λιγα λογια τι τους γινεται,,ασυνενοησια στο φουλς!θα υπαρξουν ανταλλακτικα αλλα δεν ξερουμε τι και ποτε η παραγγελια!! 2μιση μηνες κοντευει και δεν ξερουν!! εστειλα και μειλ στον συνηγορο καταναλωτη αλλα ακομα τπτ!! προσωπικα εχω μπλεξει ασχημα και δεν βλεπω φως στο τουνελ! αν εχεις καποιος αλλος κατι νεοτερο ας γραψει! σκεψου 2μισης μηνες χωρις συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου που το εχω 2μιση μηνες κοντα ακομα τπτ!!αναμονη για πλακετα και οθονη,,,τριτη που πηρα μονο καντηλια που δεν πεσανε!! η προκορντια ελεγε οτι καταργηθηκε το ανταλλακτικο και δεν ξερουν τι θα γινει,,πηρα εξυπηρετηση και μου ειπε λανθασμενα σας ειπαν κατι τετοιο,δν ξερουν με λιγα λογια τι τους γινεται,,ασυνενοησια στο φουλς!θα υπαρξουν ανταλλακτικα αλλα δεν ξερουμε τι και ποτε η παραγγελια!! 2μιση μηνες κοντευει και δεν ξερουν!! εστειλα και μειλ στον συνηγορο καταναλωτη αλλα ακομα τπτ!! προσωπικα εχω μπλεξει ασχημα και δεν βλεπω φως στο τουνελ! αν εχεις καποιος αλλος κατι νεοτερο ας γραψει! σκεψου 2μισης μηνες χωρις συσκευη!

 

Όταν και όποτε το πάρεις.......η αγάπη σας θα ξανά ζωντανέψει...!!!:lol::lol::lol:

 

*** ελπίζω να έχεις χιουμορ, γιατί αλλιώς δεν την βγάζεις...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Guys τι παιζει με την αναβαθμιση απο Kit Kat σε Lollipop? Μεσα απο το κινητο δεν μου βγαζει διαθεσιμη ενημερωση, το PC Suite δεν αναγνωριζει τη συσκευη (παροτι εχω εγκαταστησει τους drivers) και οσα λινκ εχω βρει που δινουν το λογισμικο για να το περασω μεσα απο το FlashTool δεν δουλεουν.

 

Όταν και όποτε το πάρεις.......η αγάπη σας θα ξανά ζωντανέψει...!!!:lol::lol::lol:

 

*** ελπίζω να έχεις χιουμορ, γιατί αλλιώς δεν την βγάζεις...!

 

κι αλλο κινητο :lol:

Edited by TheBerliner
Link to comment
Share on other sites

Όταν και όποτε το πάρεις.......η αγάπη σας θα ξανά ζωντανέψει...!!!:lol::lol::lol:

 

*** ελπίζω να έχεις χιουμορ, γιατί αλλιώς δεν την βγάζεις...!

 

παλικαρι μου,,μονο ετσι οπως λες γιατι αν συνεχισω εκνευρισμενος θα τρελαθω:p:p αφου πηρα και σημερα και επειδει βαρεθηκα να ειμαι εκνευρισμενος ελεγα εγω ναι ναι ναι,,,το ξερω ναι ναι :lol::lol: !αυτο σκεφτομαι,,οτι μωλις ερθει οταν ερθει με το καλο,,,θα ειναι σαν το πρωτοπηρα!! εχει ο μπρο μου το ιδιο σε μαυρο και μωλις το ειδα χθες ειπα,,,τι συσκευη εχουμε γμτ,,μου εχει λειψει!!εν αναμονη λοιπον!!ξανα ενημερωση στους 3 μηνες τωρα :p:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω 31 32 μηνες εχω αλλαξει 7 κινητα μαλλον 8 γιατι παντα εχω παραλληλα 2 συσκευες για παν ενδεχομενο,και εχω να πω οτι δεν μου παρουσιασε το παραμικρο μου εχει πεσει και 2 φορες κατω και δουλευει σαν την πρωτη μερα φυσικα εχω παραμεινη στην 4.4.2 γιατι ποτε δεν ηρθε οτα αλλη και το μονο εχω αλλαξει μπαταρια πριν 3; μηνες περιπου και το γουσταρω οσο δεν παει το μονο κινητο που εχω κρατησει τοσο πολυ και μονο οταν σκορπισει θα το αντικαταστησω.Οτι του ζητησω μου το κανει παντα και γρηγορα.Συγχαρητηρια στην lg που εβγαλε αυτο το κινητο που κανει πολλα σημερινα μοντελα να χλωμιαζουν μπροστα του.

Αυτη ειναι η εμπειρια μου με τον θρυλο και συνεχιζεται.....:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα πια το έχει η κορη μου... σφαίρα πάει, αλλά δεν έκανα ποτέ το update σε lollipop. Η 4.4.2 πιστεύω είναι καλύτερα και σε θέμα μπαταρίας! Συσκευαρα πάντως. Από τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα αλλά δεν βρήκα κάτι ανάλογο. Έχω το Lg g2 εδώ και λίγα χρόνια. Το τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι η μνήμη του πήγαινε στο φουλ πολύ συχνά. Τελικά όταν μπήκα στο Storage να δω τι γίνεται, παρατήρησα ότι τα Μisc files καταλαμβάνουν υπερβολικά μεγάλο χώρο!! Έτοιμοι; 22 ολόκληρα GB (έχω το 32αρι) . Κάποιος που να έχει κάποια συμβουλή; Το ψάχνω εδώ και καιρό online αλλά δεν έχω βρει κάτι. Το έχω κάνει και reset αλλά καμια δραματική αλλαγή. Α, να σημειώσω ότι τα 21.89GB είναι System Data...... Bοήθεια ::(
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εστειλα για κιτρινίλα στην οθόνη (λευκό) την Δευτέρα 3 Οκτ. και επέστρεψε την Παρασκευή 7 Οκτ. ;)

Καλα ρε Μαριε ποσες οθονες εχεις αλλαξει? :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα αλλά δεν βρήκα κάτι ανάλογο. Έχω το Lg g2 εδώ και λίγα χρόνια. Το τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι η μνήμη του πήγαινε στο φουλ πολύ συχνά. Τελικά όταν μπήκα στο Storage να δω τι γίνεται, παρατήρησα ότι τα Μisc files καταλαμβάνουν υπερβολικά μεγάλο χώρο!! Έτοιμοι; 22 ολόκληρα GB (έχω το 32αρι) . Κάποιος που να έχει κάποια συμβουλή; Το ψάχνω εδώ και καιρό online αλλά δεν έχω βρει κάτι. Το έχω κάνει και reset αλλά καμια δραματική αλλαγή. Α, να σημειώσω ότι τα 21.89GB είναι System Data...... Bοήθεια ::(

 

Εμενα μου δημιουργουσε πολυ μεγαλα αρχεια για τα thumbnails, σταθερα επιαναν 2-3GB. Μπορει να συμβαινει κατι παρομοιο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, είναι προεπισκοπήσεις όλων των φωτογραφιών που έχεις δει, ώστε την επόμενη φορά που θα τις ξαναδείς να φορτωθούν πιο γρήγορα.

Μιλάω για τα thumbnails.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά;

 

 

Μisc files

 

Η ολοκληρωμένη λέξη είναι Miscellaneous.

Δεν ξέρω ακριβώς τι είναι. Έχω διαβάσει διάφορα αλλά δεν κατάλαβα και πολύ καλά τι είναι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...