Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω κανει format μετα απο κολλημα τον Αυγουστο (οπου μετα τα περασα ολα απο την αρχη .. γιαυτο και ρωτησα πριν αν υπαρχει τροπος για επαναφορα).

 

κανε clear cache , dalvic cache απο recovery και ξανα δες

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω το κινητο εδω και σχεδον 1,5 χρονο με κιτ-κατ χωρις να του εχω κανει καποιο φορματ!

χρειαζεται?

με το επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειμαι καλυμενος?

η χρειαζεται κατι παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητο εδω και σχεδον 1,5 χρονο με κιτ-κατ χωρις να του εχω κανει καποιο φορματ!

χρειαζεται?

με το επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειμαι καλυμενος?

η χρειαζεται κατι παραπανω?

 

Αν δεν εχεις πρόβλημα δεν χρειάζεται τίποτα μην το πειράζεις.

Δεν χρειάζεται κάτι παραπανω. Επαναφορά κάνει αυτό που αναφέρεις. Θα γίνει όπως όταν το πήρες.

Αν όμως είσαι εντάξει μην το πειράζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητο εδω και σχεδον 1,5 χρονο με κιτ-κατ χωρις να του εχω κανει καποιο φορματ!

χρειαζεται?

με το επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειμαι καλυμενος?

η χρειαζεται κατι παραπανω?

 

Όσο καιρό κ αν το έχεις Δεν χρειάζεται να του κάνεις επαναφορά εργοστασιακων από τη στιγμή που δεν σου εμφανίζει κάποιο πρόβλημα ή κόλλημα το κινητό!

Κ επίσης δεν χρειάζεται να του κάνεις γιατί δεν του έχεις βάλει νέα έκδοση λογισμικού! Αφού είσαι με την κιτκατ από την αρχή!!

 

Φορματ=εργοστασιακες ρυθμίσεις!!!

Το ίδιο ακριβώς είναι! Απλά στους υπολογιστές το λέμε φορματ και στα κινητά εργοστασιακες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητο εδω και σχεδον 1,5 χρονο με κιτ-κατ χωρις να του εχω κανει καποιο φορματ!

χρειαζεται?

με το επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειμαι καλυμενος?

η χρειαζεται κατι παραπανω?

Γιατι να κανεις το οτιδηποτε εγω το εχω επισης με κιτ κατ 2 χρονια και δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα δουλευει οπως στην αρχη μην πειραζεις τιποτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

κανε clear cache , dalvic cache απο recovery και ξανα δες

 

Τελικά το βρήκα που ηταν το θεμα , παρουσιαζόταν μια υστέρηση γιατι έχω ενεργοποιήση την "μεγέθυνση αφής" οπότε υπάρχει αυτή η υστέρηση για να ξεχωρήσει αν προκειτε για πληκτρολογηση η εντολή μεγέθυνσης η οποία γίνεται με τριπλό πατημα οθόνης .

Αν το απενεργοποιήσω πάει σφεντόνα .

Πάντως μετά απο δύο χρόνια σκληρής δουλειάς το κινητό πεταει .......... πιστέυω ενα απο τα καλύτερα κινητά για επαγγελματική χρήση (GPS - σημειώσεις - υπενθυμησεις ημερολογιου - ατελείωτες κλησεις - φωτογραφείες - βίντεο - τράπεζες - ιντερνετ - παρακολούθηση CCTV - φακός - τηλεχειριστήριο quick remote και ολίγο παιχνίδια απο τα πιτσιρίκια ..... γιατι ολα τα υπόλοιπα στο φουλ )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....! ενώ έχω χώρο, οταν παω να παρω Backup με το Titanium, σταματά και γράφει ''ανεπαρκή χώρος αποθήκευσης'' γιατί????

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα αυτό το Titanium μετά από αλλαγή ROM. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του SuperSU και άλλαξε την επιλογή "Mount namespace separation" κάνε reboot και λογικά θα δουλέψει κανονικά το Titanium μετά.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα εμφανίζει καθυστέρηση δευτερολέπτων μόνο όταν ακολουθώ το εξής μενού

ρυθμίσεις- tethering και δίκτυα - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας (όταν επιλέγω το δίκτυα κινητής τηλεφωνίας αργεί 2 δευτερόλεπτα)

σε οποιοδήποτε άλλο υπόμενού ή σε πληκτρολόγηση πάει κανονικά. γιατί το κάνει αυτό;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα αυτό το Titanium μετά από αλλαγή ROM. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του SuperSU και άλλαξε την επιλογή "Mount namespace separation" κάνε reboot και λογικά θα δουλέψει κανονικά το Titanium μετά.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα αυτές τις μέρες και είχα ρωτήσει στο post των τροποποιήσεων!

Κάνεις δεν τι ήξερε...

Με εσωσες... σε ευχαριστώ πολύ :)

(αλλάζουμε rom κάθε 3 μέρες και αργά ή γρήγορα θα το πάθουν πολλοί αυτό το πρόβλημα).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το here maps ρε παιδιά έλεος έχει πόσο καιρό το έχω βάλει σε διάφορες συσκευές. Σε όλες μέσα στις ρυθμίσεις/εφαρμογές/εκτελούνται μου γράφει συνέχεια γίνεται επανεκκίνηση. Συνέχεια το ίδιο. Τρώει και την μπαταρία
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα εμφανίζει καθυστέρηση δευτερολέπτων μόνο όταν ακολουθώ το εξής μενού

ρυθμίσεις- tethering και δίκτυα - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας (όταν επιλέγω το δίκτυα κινητής τηλεφωνίας αργεί 2 δευτερόλεπτα)

σε οποιοδήποτε άλλο υπόμενού ή σε πληκτρολόγηση πάει κανονικά. γιατί το κάνει αυτό;

 

Και γιατι παιζεις συνεχεια με τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι παιζεις συνεχεια με τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας;

όταν θέλω να ενεργοποιήσω το 3g πάω εκεί και πάντα κάνει το ίδιο κόλλημα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα αυτές τις μέρες και είχα ρωτήσει στο post των τροποποιήσεων!

Κάνεις δεν τι ήξερε...

Με εσωσες... σε ευχαριστώ πολύ :)

(αλλάζουμε rom κάθε 3 μέρες και αργά ή γρήγορα θα το πάθουν πολλοί αυτό το πρόβλημα).

 

Έτσι είναι :)

Έχω αλλάξει άπειρες ROM, πρώτη φορά το έπαθα αυτό με το Titanium και με τη Google edition 1.5

Δεν θυμάμαι που βρήκα τη λύση όμως..

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

όταν θέλω να ενεργοποιήσω το 3g πάω εκεί και πάντα κάνει το ίδιο κόλλημα.

Καταρχας γιατι δε το εχεις αυτοματο φοβασαι για την μπαταρια;Παντως λογιο ειναι αν γινεται στην εναλλαγη του δικτυου μεχρι να αλλαξει κλειδι μπαντας να κολλαει δεν ειναι τιποτα σοβαρο ουτε να σε απασχολει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα αυτό το Titanium μετά από αλλαγή ROM. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του SuperSU και άλλαξε την επιλογή "Mount namespace separation" κάνε reboot και λογικά θα δουλέψει κανονικά το Titanium μετά.

 

Ευχαριστώ......:w00t:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας γιατι δε το εχεις αυτοματο φοβασαι για την μπαταρια;Παντως λογιο ειναι αν γινεται στην εναλλαγη του δικτυου μεχρι να αλλαξει κλειδι μπαντας να κολλαει δεν ειναι τιποτα σοβαρο ουτε να σε απασχολει.

 

Γιατί θέλω 3g μόνο για σερφάρισμα.

Δεν κολλάει στην αλλαγή μπάντας αλλά όταν πατάω το "tethering Και δίκτυα "

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω 3g μόνο για σερφάρισμα.

Δεν κολλάει στην αλλαγή μπάντας αλλά όταν πατάω το "tethering Και δίκτυα "

 

4g δεν χρησιμοποιεις;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

4g δεν χρησιμοποιεις;

Όχι,έχω κιτ κατ και δεν το εμφανίζει στις επιλογές

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι,έχω κιτ κατ και δεν το εμφανίζει στις επιλογές

 

καταλαβα θα εχεις wind τι εταιρεια και αυτη?Τεςπα αν το αφησεις στο αυτοματο τι φοβασαι μη σου τρωει δεδομενα ο καιρος πχ?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα θα εχεις wind τι εταιρεια και αυτη?Τεςπα αν το αφησεις στο αυτοματο τι φοβασαι μη σου τρωει δεδομενα ο καιρος πχ?

Και αυτό. Και δεν έχει καλό 3g σε όλες τις περιοχές που κινούμαι.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την συσκευή ως δεύτερο τηλέφωνο. Είμαι με cloudy έχω περασμένες όλες τις εφαρμογές μου κανονικά. Και το Viber αλλά χωρίς να έχω βάλει τον αριθμό μου για να γίνει ενεργοποίηση.

Τόσες μέρες η συσκευή πήγαινε μπάλα. Σήμερα λέω ας ενεργοποιήσω και το Viber για να έχω το lg ως πρώτη συσκευή και να αφήσω κανα δύο μέρες το iPhone.

Έκανα ενεργοποίηση το Viber και η συσκευή πλέον καμία σχέση σχεδόν κολλάει λες και κρατάω άλλο τηλέφωνο.

Το στο καλό τόσο βαρύ είναι το Viber?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι προφανώς. Κάτι άλλο φταίει.

 

Δεν πειραξα κάτι όμως. Μολις έβαλα το Viber έγινε αυτό

Στον υπολογιστή κατεβαζα μια ταινία. Έχω παρατηρήσει ότι όταν σερνεται το WiFi αργεί και η συσκευή. Όχι μόνο σπίτι.

Και έξω να είμαι αν το WiFi είναι χάλια το ίδιο παθαίνω. Παράξενα πράγματα. Και όχι μόνο στο g2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...