Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Σήμερα τα ξημερώματα (προφανώς) μου ήρθε ειδοποίηση από τις αυτόματες ενημερώσεις λογισμικού του κινητού ότι υπάρχει διαθέσιμη μια ενημέρωση από την google που λύνει κάποια θέματα κλπ. Δυστυχώς την είδα τώρα που έφτασα στο γραφείο στη δουλειά όπου δεν υπάρχει αξιόπιστο wifi για να την κατεβάσω, οπότε θα προσπαθήσω το απόγευμα στο σπίτι. Για ψαχτείτε να δείτε τι παίζει. Είναι μήπως η έκδοση 5.1.1 ή κάτι άλλο;

Ενημέρωση λειτουργικού Δεν θα σου έρθει από το κινητό.θαβπρεπει να συνδεθείς στο κομπιούτερ για να την βρεις.επίσης εάν τελικά δώσουν νέα έκδοση και σε εμάς που είναι λίγο χλωμό θα το κάνουν κατά τα Χριστούγεννα ..έχουν άλλες συσκευές προτεραιότητα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα. Σήμερα τα ξημερώματα (προφανώς) μου ήρθε ειδοποίηση από τις αυτόματες ενημερώσεις λογισμικού του κινητού ότι υπάρχει διαθέσιμη μια ενημέρωση από την google που λύνει κάποια θέματα κλπ. Δυστυχώς την είδα τώρα που έφτασα στο γραφείο στη δουλειά όπου δεν υπάρχει αξιόπιστο wifi για να την κατεβάσω, οπότε θα προσπαθήσω το απόγευμα στο σπίτι. Για ψαχτείτε να δείτε τι παίζει. Είναι μήπως η έκδοση 5.1.1 ή κάτι άλλο;

 

Καλημερα, η v30d ειναι

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις την πέρασα και εγώ στην δουλειά.καλά πάει μικροβελτιωσεις βλέπω θερμοκρασία στους 53β αλλά λίγο διεργασιών. Ίσως είναι και προάγγελος μελοντικης αναβάθμισης .
Link to comment
Share on other sites

Σε σελιδα παντως ειδα οτι οτι στην 5.1.1 θα σταματησει το επισημο λογισμικο του τηλεφωνου.
Link to comment
Share on other sites

Αν την δώσουν θα είναι μια χαρά...θεωρητικά

Το κινητό θα έχει μια ανανέωση καλή μια ιστορία λαμπρή και πολλές ώρες Ακόμα για να ασχολούμαστε όσοι το κρατήσουμε και δεν το αλλάξουμε.

Edited by pantelis1971
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντως μια μικρή περίπτωση να πάρουμε το marshmallow

 

http://neurogadget.com/2015/11/09/lg-g2-g3-g4-g-flex-2-updated-to-android-6-0-marshmallow-on-verizon-att-t-mobile-and-sprint/19476

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορό να είναι ενεργοποιημένο το 4g? θυμάμαι κάποιος είχε γράψει ένα κωδικό όπου πατούσαμε στο dialer αλλά δέν μπορώ να το βρώ..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, η v30d ειναι

 

Ειναι της google ή της LG?? Εμενα τρωει σκαλωματα κι κολληματα ωρες ωρες. Δε ξερω αν επηρεαζει το γεγονος αλλαγης τηε οθονη το Σεπτεμβρη.. Επειδη εσπασε η πρωτη του.... Τι να πω... Γενικα με βλεπω για factory reset καποια στιγμη. Οσον για την 6 Android ουτε εγω πιστευω οτι θα τη παρουμε... Ιδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορό να είναι ενεργοποιημένο το 4g? θυμάμαι κάποιος είχε γράψει ένα κωδικό όπου πατούσαμε στο dialer αλλά δέν μπορώ να το βρώ..

Ο κωδικός για να μπεις στο κρυφό μενού είναι 3845#*802# μετά δε θυμάμαι τι επιλέγεις, δεν το χρειάστηκα ποτέ. Πιστεύω αν δοκιμάσεις θα το βρεις....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για το κρυφό μενού..... Βλέπω μπαίνοντας ότι έχει πολλές επιλογές αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα. Που μας χρησιμεύει και τι μπορούμε να κάνουμε με το κρυφο μενού;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για το κρυφό μενού..... Βλέπω μπαίνοντας ότι έχει πολλές επιλογές αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα. Που μας χρησιμεύει και τι μπορούμε να κάνουμε με το κρυφο μενού;

 

Ότι δεν γνωρίζουμε δεν το πειράζουμε.

Εγώ μόνο update touch firmware έχω κάνει από εκεί.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν γνωρίζουμε δεν το πειράζουμε.

Εγώ μόνο update touch firmware έχω κάνει από εκεί.

Ισχύει!! Δεν έχω πειράξει κάτι από κει. Μόνο μπηκα να δω τι είναι και βλέπω ότι Γράφει πολλά

Link to comment
Share on other sites

Κάνει κάτι ψιλοκολληματακια ...Δεν θα το γλυτώσει το hard....
το έκανε κάποιος άλλος το update; 5.0.2 παραμένει;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει!! Δεν έχω πειράξει κάτι από κει. Μόνο μπηκα να δω τι είναι και βλέπω ότι Γράφει πολλά

 

Παιδια καλησπερα για να κανω αναβαθμιση στο touch firmware πως γινεται?Μπηκα στο κρυφο μενου αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο!Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιον εχει την διαθεση να απαντησει

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0BzgBgW_w2wltWEw3ZFRhUlhKUlU/view?usp=docslist_api

Αυτή είναι η αναβάθμιση... Γύρω στα 24mb ήταν...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που τραβάω μια φωτο και μετα την βλέπω κανει τόσο μεγαλο ζουμ που αρχίζει και πιξελιαζει.το κανει και σε άλλους πως το σταματάμε αυτό το πράγμα?
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που τραβάω μια φωτο και μετα την βλέπω κανει τόσο μεγαλο ζουμ που αρχίζει και πιξελιαζει.το κανει και σε άλλους πως το σταματάμε αυτό το πράγμα?

 

Τι θες να πεις απο μονη της η με την εκταση των δαχτυλων σου?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

το έκανε κάποιος άλλος το update; 5.0.2 παραμένει;

 

Την έκανα το μεσημέρι. Πρόκειται για μια κλασική maintence update της Lg, δε νομίζω να είναι της Google και ας γράφει έτσι. Ίσως να περιλαμβάνει και μερικές ενημερώσεις ασφαλείας της Google. Εννοείται ότι η συσκευή παραμένει στην έκδοση 5.02. Είχε δώσει και μία τέτοια με το που πήρε το G2 την Lollypop (10 μέρες μετά) και είχε βοηθήσει πολύ στην σταθερότητα.

Δεν μπορώ να πω ότι παρατήρησα καμία διαφορά, όλα τρέχουν μια χαρά. Σε καμία περίπτωση δε χρειάζεται hard reset, εκτός και αν κάποιος φίλος συναντήσει προβλήματα. Σε λίγες μέρες θα μπορώ να πω αν υπάρχει καμία αισθητή διαφορά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που τραβάω μια φωτο και μετα την βλέπω κανει τόσο μεγαλο ζουμ που αρχίζει και πιξελιαζει.το κανει και σε άλλους πως το σταματάμε αυτό το πράγμα?

Σε μένα δεν το κάνει !!! Όταν την κάνω φουλ ζουμ (με επέκταση δαχτύλων όπως λέει και το παιδί πιο πίσω) δεν μου πιξελιαζει καθόλου. Θαμπώνει όμως ελαφρώς και είναι λογικο Αφού την κάνεις ζουμ στο τερμα.

Μιλάω για φωτογραφίες που έχω τραβήξει Εγώ με την κάμερα του κινητού.

 

Εdit: Με ρύθμιση στην κάμερα που έχει το κινητό από την μάνα του W10M. Δεν ξέρω αν βοηθάω καπου.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα εξαφανίστηκαν κατι κολλήματα μερικών εφαρμογών. Οπως πχ το κυκλακι του messenger οταν παράλληλα χρησιμοποιούσα αλλα εφαρμογη κολλαγε κ δεν εφευγε οταν το εσερνα. Οπως και το instamessage οταν ηταν ανοικτο κ εσβημε η οθόνη ελεγε δεν ανταποκρινεται κ έσβηνε. Γενικα απο το απογευμα δεν εχω θεμα. Ακόμα και το πληκτρολόγιο κόλλαγε κ ανταποκρίνονταν ορισμένες φορές αργά. Ελεγα να κανω επαναφορά. Αλλα τωρα δε βρίσκω τον λογο. Καμερα δεν ειδα. Δε ξερω αν αλλαξε κατι. Ουτε μπαταρια. Οτιδήποτε αλλο θα ενημερωσω. Σκαλωσα οταν ειδα ενημεφωση λεω μας προετοιμαζει για την 6.0??
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση και σε μια μερα εχει φαει 2-3 καλα κολληματα οταν παω στην αρχικη πατωντας το home button.

εκτος απο αυτο το βαζω για φορτιση κ μου λεει αργη φορτιση ενω το εχω με το μαμισιο φορτιστη.δεν ξερω αν θα αλλαξει κατι αλλα δεν το βλεπω καλα το πραγμα :wacko: :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...