Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eίσαι στο επίσημο αν δεν το κατάλαβες...

 

Δεν είναι όλοι root εδώ...:cool:

 

Εγώ ξέρω που βρίσκαμε, και ποια λύση δίνω, εσύ προφανώς είσαι............ last year ....!!!:lol:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κ σε σας τόση ram έχει ελεύθερη;γιατί νομίζω ότι τις τελευταίες μέρες μου το κάνει αυτό; κ δεν αδειάζει κιόλας...

 

Λολλιποπ εχεις? Εμενα με kit kat παιζει 700-800mb ελευθερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λολλιποπ εχεις? Εμενα με kit kat παιζει 700-800mb ελευθερα

Ναι με lollipop είμαι στοκ... Ξέρω γω ίσως να ήταν ιδέα μου... Καλά τρέχει το κινητό πάντως...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Και το κανεi μονο με το κουμπι του wifi; με ολα τα υπόλοιπα ενεργοποιούνται κανονικά; πχ δεδομενα, bluetooth, gps, συγχρονισμός etc

 

Μόνο με του WiFi. Τελικά έκανα factory reset και λύθηκε. Τώρα που έχω κάνει το reset πλέον και θα πρέπει να κάνω επαναφορά δεδομένων έτσι κι αλλιώς σκέφτομαι μήπως γυρίσω στο 4.4.2 ή βάλω κάποια custom ROM για να γλυτώσω το πρόβλημα της θερμοκρασίας. Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει stable Cyanogen 5.1.1 ούτε ξέρω κάποια άλλη να εμπιστευτώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με του WiFi. Τελικά έκανα factory reset και λύθηκε. Τώρα που έχω κάνει το reset πλέον και θα πρέπει να κάνω επαναφορά δεδομένων έτσι κι αλλιώς σκέφτομαι μήπως γυρίσω στο 4.4.2 ή βάλω κάποια custom ROM για να γλυτώσω το πρόβλημα της θερμοκρασίας. Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει stable Cyanogen 5.1.1 ούτε ξέρω κάποια άλλη να εμπιστευτώ.

 

Βάλε την official 4.4.2 να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο κάνε και ένα Root και δεν θα έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με του WiFi. Τελικά έκανα factory reset και λύθηκε. Τώρα που έχω κάνει το reset πλέον και θα πρέπει να κάνω επαναφορά δεδομένων έτσι κι αλλιώς σκέφτομαι μήπως γυρίσω στο 4.4.2 ή βάλω κάποια custom ROM για να γλυτώσω το πρόβλημα της θερμοκρασίας. Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει stable Cyanogen 5.1.1 ούτε ξέρω κάποια άλλη να εμπιστευτώ.

 

Η τελευταια εκδοση cm12.1 δεν μου εχει παρουσιασει κανενα bug μεχρι στιγμης. Και απο ταχυτητα, μη λεμε ολο τα ιδια. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση cm12.1 δεν μου εχει παρουσιασει κανενα bug μεχρι στιγμης. Και απο ταχυτητα, μη λεμε ολο τα ιδια. :cool:

 

Nightly είναι αυτή που έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου περνάει μια σκέψη να το πουλήσω και να πάρω το G4 τι λέτε?

Μ έχει βολέψει δεν μπορώ να πω και το μέγεθος και η μπαταρία

Έχει όμως πολύ δυνατή κάμερα το G4

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Nightly είναι αυτή που έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου περνάει μια σκέψη να το πουλήσω και να πάρω το G4 τι λέτε?

Μ έχει βολέψει δεν μπορώ να πω και το μέγεθος και η μπαταρία

Έχει όμως πολύ δυνατή κάμερα το G4

 

Ναι, αλλα δουλευει εξαιρετικα. Πραγματικα το κινητο ειναι σφαιρα, σε ταχυτητα συγκρινεται με πολυ νεοτερα μοντελα. Η CM του δινει 1-2 χρονια στο τοπ επιπεδο ανετα. Πρωτη φορα εγκατεστησα το Μαρτιο και δεν γυριζω σε ROM της LG με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα δουλευει εξαιρετικα. Πραγματικα το κινητο ειναι σφαιρα, σε ταχυτητα συγκρινεται με πολυ νεοτερα μοντελα. Η CM του δινει 1-2 χρονια στο τοπ επιπεδο ανετα. Πρωτη φορα εγκατεστησα το Μαρτιο και δεν γυριζω σε ROM της LG με τιποτα

 

Και με την Official 4.4.2 που έχω εγώ σφαίρα πάει δεν μπορώ να πω ότι έχω παρατηρήσει κάτι άσχημο

Απλά παλιά με Cm σε άλλες συσκευές είχα κουραστεί είχαν κάποια θέματα με χειρότερη μπαταρία χειρότερη ποιότητα wifi και όχι μόνο σε μια συσκευή αλλά σε πολλές διαφορετικές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Nightly είναι αυτή που έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου περνάει μια σκέψη να το πουλήσω και να πάρω το G4 τι λέτε?

Μ έχει βολέψει δεν μπορώ να πω και το μέγεθος και η μπαταρία

Έχει όμως πολύ δυνατή κάμερα το G4

 

Εγω θα το κραταγα το τζι4 ναι εχει καμερα καλυτερη αλλα την ιδια μπαταρια και ειναι πιο ενεργοβορο .Το τηλεφωνακι μας αντεχει ακομα 2 χρονια ανετα βεβαια τωρα πιανεις καλη τιμη αν αυτο ειναι το θεμα σου!

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το κραταγα το τζι4 ναι εχει καμερα καλυτερη αλλα την ιδια μπαταρια και ειναι πιο ενεργοβορο .Το τηλεφωνακι μας αντεχει ακομα 2 χρονια ανετα βεβαια τωρα πιανεις καλη τιμη αν αυτο ειναι το θεμα σου!

 

Ναι όντως καλά τα λες.

200€ το πήρα και τόσο θα το δώσω κιόλας αλλά ίσως μείνω με αυτό μωρέ μια χαρά είναι δεν έχω πρόβλημα. Λίγο πιο δυνατό ηχείο να είχε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και με την Official 4.4.2 που έχω εγώ σφαίρα πάει δεν μπορώ να πω ότι έχω παρατηρήσει κάτι άσχημο

Απλά παλιά με Cm σε άλλες συσκευές είχα κουραστεί είχαν κάποια θέματα με χειρότερη μπαταρία χειρότερη ποιότητα wifi και όχι μόνο σε μια συσκευή αλλά σε πολλές διαφορετικές

 

Καμια σχεση σε ταχυτητα. Πραγματικα καμια. Ξεχνας και το παραμικρο lagαρισμα. Η συγκεκριμενη συσκευη εχει πολυ καλο hardware και μια ROM οπως η CM την εκτοξευει. Και εγω ειχα θεμα σε αλλη συσκευη, ανεβαζε απιστευτα θερμοκρασια αλλα θα σου προτεινα να τη δοκιμασεις, ειναι διαδικασια ουτε μισης ωρας πλεον. Ολα ειναι ετοιμα :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως καλά τα λες.

200€ το πήρα και τόσο θα το δώσω κιόλας αλλά ίσως μείνω με αυτό μωρέ μια χαρά είναι δεν έχω πρόβλημα. Λίγο πιο δυνατό ηχείο να είχε

Αφού είσαι root μπορείς να "γκαζώσεις" το ηχείο όσο θέλεις! Και μένα αυτό με είχε χαλάσει οταν το είχα πάρει, αλλά τώρα είναι ΟΚ ;)

Όσο αφορά το G4...... γυροφέρνει έντονα η ιδέα του και σε μένα!! Το δικό G2 σε λίγο καιρό κλείνει 2 χρόνια. Μετά τη 2ετια συνήθως αρχίζει να με τρώει το χέρι μου! :p

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι root μπορείς να "γκαζώσεις" το ηχείο όσο θέλεις! Και μένα αυτό με είχε χαλάσει οταν το είχα πάρει, αλλά τώρα είναι ΟΚ ;)

Όσο αφορά το G4...... γυροφέρνει έντονα η ιδέα του και σε μένα!! Το δικό G2 σε λίγο καιρό κλείνει 2 χρόνια. Μετά τη 2ετια συνήθως αρχίζει να με τρώει το χέρι μου! :p

 

Πως γίνεται να ανεβάσω την ένταση έχω κατεβάσει κάτι tweak αλλά δεν άλλαξε τίποτα και το έκανα όπως ήταν πάλι.

Εμένα ο προηγούμενος κάτοχος το είχε αγοράσει Ιανουάριο του 2015 οπότε έχει ακόμα αλλά τα βαριέμαι τα κινητα συχνά

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμια σχεση σε ταχυτητα. Πραγματικα καμια. Ξεχνας και το παραμικρο lagαρισμα. Η συγκεκριμενη συσκευη εχει πολυ καλο hardware και μια ROM οπως η CM την εκτοξευει. Και εγω ειχα θεμα σε αλλη συσκευη, ανεβαζε απιστευτα θερμοκρασια αλλα θα σου προτεινα να τη δοκιμασεις, ειναι διαδικασια ουτε μισης ωρας πλεον. Ολα ειναι ετοιμα :)

 

Ξέρω την διαδικασία παιχνίδι είναι απλά κάποια καλά της LG τα έχουν ενσωματώσει?

Double tap και τέτοια πράγματα?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να ανεβάσω την ένταση έχω κατεβάσει κάτι tweak αλλά δεν άλλαξε τίποτα και το έκανα όπως ήταν πάλι.

Εμένα ο προηγούμενος κάτοχος το είχε αγοράσει Ιανουάριο του 2015 οπότε έχει ακόμα αλλά τα βαριέμαι τα κινητα συχνά

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ξέρω την διαδικασία παιχνίδι είναι απλά κάποια καλά της LG τα έχουν ενσωματώσει?

Double tap και τέτοια πράγματα?

 

Double tap to wake εχει ουτως ή αλλως η Λολι. Και double tap to sleep υπαρχει απο μονο του αλλα μονο στην status bar. Συνηθεια ειναι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να ανεβάσω την ένταση έχω κατεβάσει κάτι tweak αλλά δεν άλλαξε τίποτα και το έκανα όπως ήταν πάλι.

Αν είχες custom recovery υπάρχουν έτοιμα boost zip που τα φλασάρεις μέσω αυτού!

Αν είσαι μόνο root μπορείς να πειράξεις το αρχείο του συστήματος mixer_paths.xml ή να βρεις κάποιο έτοιμο πειραγμένο και το κάνεις αντικατάσταση! Με τους κινδύνους βέβαια που συνεπάγονται όταν πειράζεις αρχεία συστήματος!!

Για περισσότερα όμως καλύτερα τις "Τροποποιήσεις" ή με pm για μην γεμίζουμε το "Επίσημο" με τέτοια....

Link to comment
Share on other sites

Double tap to wake εχει ουτως ή αλλως η Λολι. Και double tap to sleep υπαρχει απο μονο του αλλα μονο στην status bar. Συνηθεια ειναι :cool:

 

Μάλιστα ευχαριστώ πολύ. Δεν έχω όρεξη για αλλαγές rom και λοιπά και να το στηνω από την αρχή γι αυτό μου άρεσε η συσκευή δεν χρειάζεται να πειράζεις πολλά για να έχεις μια σταθερή καθημερινή λειτουργία αλλά αν τύχει θα δοκιμάσω την cm

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είχες custom recovery υπάρχουν έτοιμα boost zip που τα φλασάρεις μέσω αυτού!

Αν είσαι μόνο root μπορείς να πειράξεις το αρχείο του συστήματος mixer_paths.xml ή να βρεις κάποιο έτοιμο πειραγμένο και το κάνεις αντικατάσταση! Με τους κινδύνους βέβαια που συνεπάγονται όταν πειράζεις αρχεία συστήματος!!

Για περισσότερα όμως καλύτερα τις "Τροποποιήσεις" ή με pm για μην γεμίζουμε το "Επίσημο" με τέτοια....

 

Ωραία πάμε στην κατηγορία για την ανάλογη συζήτηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πως βλέπω αν οι επαφές είναι αποθηκευμένες στη sim ή στη συσκευή;

αν πατήσω αντιγραφή στη συσκευή και υπάρχουν ήδη στη συσκευή θα μου τις εμφανίζει διπλές;;

 

 

 

-θέλω να αλλάξω sim γι αυτό -

-κράτησα backup τις επαφές βέβαια-

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πως βλέπω αν οι επαφές είναι αποθηκευμένες στη sim ή στη συσκευή;

αν πατήσω αντιγραφή στη συσκευή και υπάρχουν ήδη στη συσκευή θα μου τις εμφανίζει διπλές;;

 

 

 

-θέλω να αλλάξω sim γι αυτό -

-κράτησα backup τις επαφές βέβαια-

 

όταν είσαι στις επαφές πάτα τις 3 κάθετες τελίτσες πάνω δεξιά -> Ρυθμίσεις -> Επαφές για προβολή και επιλέγεις SIM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ισχύει οτι θα παρει και άλλο update η συσκευή μας με το πιο πρόσφατο ux των lg g3 και 4;. Καποια διαρροή ειδα πριν μερες.. Η τελευταια που εχουμε δεν ειναι η 5.0.2;;
Link to comment
Share on other sites

όταν είσαι στις επαφές πάτα τις 3 κάθετες τελίτσες πάνω δεξιά -> Ρυθμίσεις -> Επαφές για προβολή και επιλέγεις SIM

 

Ούτε που θα το έβρισκα.

Θενξ

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ισχύει οτι θα παρει και άλλο update η συσκευή μας με το πιο πρόσφατο ux των lg g3 και 4;. Καποια διαρροή ειδα πριν μερες.. Η τελευταια που εχουμε δεν ειναι η 5.0.2;;

 

Υπάρχουν κάποιες φήμες αλλά κανείς δεν ξέρει. Η τελευταία είναι αυτή που είπες.

Αν πάρει κι άλλη θα είναι το επίτευγμα της εταιρείας η συσκευή αντέχει ακόμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες φήμες αλλά κανείς δεν ξέρει. Η τελευταία είναι αυτή που είπες.

Αν πάρει κι άλλη θα είναι το επίτευγμα της εταιρείας η συσκευή αντέχει ακόμα

Μακάρι να πάρει γιατί όχι απλά αντέχει αλλά κάνει και χαβαλέ ότι και να του πετάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάρει γιατί όχι απλά αντέχει αλλά κάνει και χαβαλέ ότι και να του πετάξεις.

 

Κι αν δεν πάρει όχι ότι έχει πρόβλημα μια χαρά είναι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...