Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλε και της γυναίκας μου την γνωστή κιτρινιλα και δεν το είχε πάρει κλασσικά χαμπάρι . Η συσκευή δεν έχει πειστεί πουθενά και δεν έχει χρησιμοποιηθεί καθόλου για gaming ούτε καν για ελαφριά παιχνίδια. Είναι ελληνικό, λευκό και από όσο διαβάζω παραπάνω υπάρχουν ανταλλακτικά σωστά για να λένε για μια εβδομάδα. Είναι καλύτερα να το πάω από κει ή να έρθουν να το πάρουν εκείνοι?

 

Το προβλημα εμφανιζεται πιθανον απο υψηλη θερμοκρασια. Τωρα απο παιχνιδια απο ιντερνετ απο ομιλια απο τον ηλιο μπορει. Παντως και να το προσεχεις αν ειναι να το παθεις μπορει και στο αμαξι λιγο να το αφησεις στον ηλιο να σου εμφανιστει. Εγω το εχω στο νου μου παντως να μην εκτιθεται.

Αν μπορεις να το πας ακομα καλυτερα να γλυτωσεις αυτην την μια μερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το προβλημα εμφανιζεται πιθανον απο υψηλη θερμοκρασια. Τωρα απο παιχνιδια απο ιντερνετ απο ομιλια απο τον ηλιο μπορει. Παντως και να το προσεχεις αν ειναι να το παθεις μπορει και στο αμαξι λιγο να το αφησεις στον ηλιο να σου εμφανιστει. Εγω το εχω στο νου μου παντως να μην εκτιθεται.

Αν μπορεις να το πας ακομα καλυτερα να γλυτωσεις αυτην την μια μερα

Κοίτα της είχα πει να έχει το νου της γενικά αν της εμφανίσει κάτι τέτοιο αλλά δεν το κατάλαβε. Σίγουρα της εμφανίστηκε αφού είχα κάνει εγκατάσταση lollipop εγώ γιατί όταν του είχα περάσει το update ήταν οκ. Μέχρι και πριν μια βδομάδα που χρησιμοποίησα την συσκευή ήταν μια χαρά. Γενικά μου έχει παραπονεθει τώρα τελευταία για θέρμανση λίγο κατά το browsing κάτι το οποίο επί κιτ κατ δεν μου το έχει άναφερει ποτέ. Δεν ξέρω αν σχετίζεται με το update ίσως είναι και τυχαίο αλλά και εγώ σήμερα που έπιασα το κινητό μετά από κλήση ήταν αρκετά ζεστό. Οχι βέβαια όσο το g3 που είχα αλλά ήταν.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα της είχα πει να έχει το νου της γενικά αν της εμφανίσει κάτι τέτοιο αλλά δεν το κατάλαβε. Σίγουρα της εμφανίστηκε αφού είχα κάνει εγκατάσταση lollipop εγώ γιατί όταν του είχα περάσει το update ήταν οκ. Μέχρι και πριν μια βδομάδα που χρησιμοποίησα την συσκευή ήταν μια χαρά. Γενικά μου έχει παραπονεθει τώρα τελευταία για θέρμανση λίγο κατά το browsing κάτι το οποίο επί κιτ κατ δεν μου το έχει άναφερει ποτέ. Δεν ξέρω αν σχετίζεται με το update ίσως είναι και τυχαίο αλλά και εγώ σήμερα που έπιασα το κινητό μετά από κλήση ήταν αρκετά ζεστό. Οχι βέβαια όσο το g3 που είχα αλλά ήταν.

 

Δυστυχώς η Lollipop από μόνη της έχει θέματα υπερθέρμανση στην συσκευή.

Δεν φταίει η γυναίκα σου τα ίδια πράγματα με πριν θα κάνει αλλά μάλλον το έπαθε από θερμοκρασία η οποία ανεβαίνει από την Lollipop

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δε πιστεύω τελικά ότι το επηρεάζει τόσο η θερμοκρασία. Αφού βγαίνει τυχαία και σε ατομα που λιώνουν τη συσκευή και σε άτομα που κάνουν πιο χαλαρή χρήση. Είναι γενικό το πρόβλημα δυστυχώς.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δε πιστεύω τελικά ότι το επηρεάζει τόσο η θερμοκρασία. Αφού βγαίνει τυχαία και σε ατομα που λιώνουν τη συσκευή και σε άτομα που κάνουν πιο χαλαρή χρήση. Είναι γενικό το πρόβλημα δυστυχώς.

 

Μπορεί δεν αμφιβάλλω τι να πω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα της το έβγαζε απλά η λίγο περισσότερη θερμοκρασία λόγω lollipop ενδεχομένως να επιτάχυνε την διαδικασία. Κατά τα άλλα εννοείται ότι το τηλέφωνο παραμένει κορυφαίο και σε αντίθεση με άλλα τηλέφωνο δεν το γονατισε η lollipop. Απλά με τα panel κακά τα ψέμματα η LG, μας τα έχει κάνει λίγο μαντάρα με τα προβλήματα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα της το έβγαζε απλά η λίγο περισσότερη θερμοκρασία λόγω lollipop ενδεχομένως να επιτάχυνε την διαδικασία. Κατά τα άλλα εννοείται ότι το τηλέφωνο παραμένει κορυφαίο και σε αντίθεση με άλλα τηλέφωνο δεν το γονατισε η lollipop. Απλά με τα panel κακά τα ψέμματα η LG, μας τα έχει κάνει λίγο μαντάρα με τα προβλήματα

 

Ακριβώς. Εμένα πχ μου έχει εμφανίσει light bleeding η οθόνη αλλά όχι κιτρινιλα. Και το ζοριζω πολύ. Απαράδεκτο άπο μέρους της LG σε ένα πολύ καλό γενικά τηλέφωνο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που εχω κανει τα παντα να κιτρινισει αυτη η γ@@@ οθονή ? Εδω και καιρο 8ελω να κιτρινισει για να μου την αλλαξουν επειδη εχει κατι σημαδακια το frame περιμετρικα αλλα ματαια καμια κιτρινιλα... Καμια συμβουλη για σιγουρο κιτρινιασμα υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε χλωρίνη :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που εχω κανει τα παντα να κιτρινισει αυτη η γ@@@ οθονή ? Εδω και καιρο 8ελω να κιτρινισει για να μου την αλλαξουν επειδη εχει κατι σημαδακια το frame περιμετρικα αλλα ματαια καμια κιτρινιλα... Καμια συμβουλη για σιγουρο κιτρινιασμα υπαρχει?

 

Η οθόνη με το digitizer ειναι κολλημενα με Uv loca glue και αυτο ειναι που κιτρινιζει σε υψηλες θερμοκρασιες. Τωρα υπαρχει περιπτωση σε καποιες συσκευες να το παθαινει οχι σε ολες γι αυτο μην το ταλαιπωρεις μπορει να εισαι απο τους τυχερους που η συσκευη σου ειναι σκυλι.

Ισα ισα αν εχει κανα σημαδι ειναι καλυτερα απο το καθολου γιατι αν το δει καποιος χωρις κανενα σημαδι πιο δυσκολα το παιρνει σε λεει αυτος κατι εχει κανει δεν εξηγηται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μάλλον πάω για αναβάθμιση (ελπίζω να είναι δηλαδή) και σκέφτομαι το G4. Υπάρχει νήμα ; δεν βρήκα κάτι, για να μην ρωτάω εδώ που θα είναι άστοχες οι ερωτήσεις. Αν έχει κάποιος το λινκ ας το ποστάρει. Καλή σας μέρα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μάλλον πάω για αναβάθμιση (ελπίζω να είναι δηλαδή) και σκέφτομαι το G4. Υπάρχει νήμα ; δεν βρήκα κάτι, για να μην ρωτάω εδώ που θα είναι άστοχες οι ερωτήσεις. Αν έχει κάποιος το λινκ ας το ποστάρει. Καλή σας μέρα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=415749

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις επαθα ενα προβλημα στο κινητο.Το φορτιζα,συνηθως δεν το αφηνω να φτασει στο 100%,αλλα σημερα το ξεχασα λιγο και ετσι παρεμεινε λιγη ωρα στην πριζα αφου ειχει ολοκληρωθει η φορτιση.Βγαζω το φορτιστη και γυρναω στη δουλεια μου...Μετα απο κανα 10λεπτο που το κοιταω,βλεπω οτι αναβοσβηνε το πρασινο led φωτακι.Κnockαρα 2 φορες για να ανοιξει η οθονη...τιποτα...Πατησα το power button,παλι τιποτα...Καμια ανταποκριση...Το led εξακολουθει να αναβει...

Δοκιμασα και power button και vol down για hard reset αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις επαθα ενα προβλημα στο κινητο.Το φορτιζα,συνηθως δεν το αφηνω να φτασει στο 100%,αλλα σημερα το ξεχασα λιγο και ετσι παρεμεινε λιγη ωρα στην πριζα αφου ειχει ολοκληρωθει η φορτιση.Βγαζω το φορτιστη και γυρναω στη δουλεια μου...Μετα απο κανα 10λεπτο που το κοιταω,βλεπω οτι αναβοσβηνε το πρασινο led φωτακι.Κnockαρα 2 φορες για να ανοιξει η οθονη...τιποτα...Πατησα το power button,παλι τιποτα...Καμια ανταποκριση...Το led εξακολουθει να αναβει...

Δοκιμασα και power button και vol down για hard reset αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδεα?

Για αρχή Θα σκεφτόμουν ποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν το πράσινο led Για ειδοποίηση...Καποιες που μου έρχονται στο μυαλό είναι Κλήσεις, μηνύματα , fb messenger...Σκέψου και συ ανάλογα με το τι εφαρμογές έχεις ποιες άλλες μπορούν να το χρησιμοποιούν ...Στη συνέχεια θα πήγαινα σε αυτές τις εφαρμογές και θα έκανα αναγκαστικό κλείσιμο ...Για δοκίμασε το και ενημέρωσε μας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις επαθα ενα προβλημα στο κινητο.Το φορτιζα,συνηθως δεν το αφηνω να φτασει στο 100%,αλλα σημερα το ξεχασα λιγο και ετσι παρεμεινε λιγη ωρα στην πριζα αφου ειχει ολοκληρωθει η φορτιση.Βγαζω το φορτιστη και γυρναω στη δουλεια μου...Μετα απο κανα 10λεπτο που το κοιταω,βλεπω οτι αναβοσβηνε το πρασινο led φωτακι.Κnockαρα 2 φορες για να ανοιξει η οθονη...τιποτα...Πατησα το power button,παλι τιποτα...Καμια ανταποκριση...Το led εξακολουθει να αναβει...

Δοκιμασα και power button και vol down για hard reset αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδεα?

 

Δοκίμασε volume up και power button για 7 δευτερόλεπτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν φταίει ότι το άφησες στον φορτιστή λίγο παραπάνω. Εγώ θα πρότεινα να το ξαναβάλεις στον φορτιστή καθώς τότε ανοίγει αυτόματα η οθόνη και ίσως δεχτεί knock code.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Sorry που στελνω στο συγκεκριμενο off topic thread, αλλα επειδη βρισκομαι σε νησι θελω αμεση απαντηση. μου χαλασε η οθονη του κινητου και θα τη δωσω στη procordia για σερβις. Δυστυχως η καρτα σιμ εχει κοπει και κατι παλια νοκια που εχω βρει απο γνωστους παιρνει τη παλαιου τυπου. Με ανταπτορακι σωζομαι; τι να κανω;;; :(:(:(:(:(:( Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Το πηγα κι εγω σημερα, μου ειπαν οτι θα κανει γυρω στην εβδομαδα, ευτυχως υπαρχει back-up κινητο να κανω τη δουλεια μου. Γιατι καλα οταν το εχεις χαλασει εσυ. Αλλα οταν ειναι κατασκευαστικο λαθος, ειναι αδικο να μενεις μια βδομαδα ξεκρεμαστος επειδη η οθονη της LG κιτρινιζει ή το GPS δεν λειτουργει. Δεν ξερω τι επρεπε να κανουν, να το φτιαχνουν αυθημερων ή μεχρι την αλλη μερα, να σου δινουν καποια συσκευη αντικαταστασης, κατι επρεπε να βρουν. Δεν το εχουν ολοι για χαβαλε το τηλεφωνο, καποιοι το χρειαζονται αμεσα.

 

Ας μας εδινε η LG μαζι με καθε κινητο της ομαδας G, ενα ιδιας σειρας Mini ωστε οταν χαλαει το κανονικο να κραταμε αυτο. Σα τα σαμπουαν ή τους φακους που δινουν travel size :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sorry που στελνω στο συγκεκριμενο off topic thread, αλλα επειδη βρισκομαι σε νησι θελω αμεση απαντηση. μου χαλασε η οθονη του κινητου και θα τη δωσω στη procordia για σερβις. Δυστυχως η καρτα σιμ εχει κοπει και κατι παλια νοκια που εχω βρει απο γνωστους παιρνει τη παλαιου τυπου. Με ανταπτορακι σωζομαι; τι να κανω;;; :(:(:(:(:(:(

 

Sim Adapters με 3.90€ εγώ την πήρα απο την Vodafone, αυτή είναι η λύση...!!!;)

 

http://s6.postimg.org/9ddo4quk1/DSC_0350.jpg

forum image hosting

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα κι εγω σημερα, μου ειπαν οτι θα κανει γυρω στην εβδομαδα, ευτυχως υπαρχει back-up κινητο να κανω τη δουλεια μου. Γιατι καλα οταν το εχεις χαλασει εσυ. Αλλα οταν ειναι κατασκευαστικο λαθος, ειναι αδικο να μενεις μια βδομαδα ξεκρεμαστος επειδη η οθονη της LG κιτρινιζει ή το GPS δεν λειτουργει. Δεν ξερω τι επρεπε να κανουν, να το φτιαχνουν αυθημερων ή μεχρι την αλλη μερα, να σου δινουν καποια συσκευη αντικαταστασης, κατι επρεπε να βρουν. Δεν το εχουν ολοι για χαβαλε το τηλεφωνο, καποιοι το χρειαζονται αμεσα.

 

Ας μας εδινε η LG μαζι με καθε κινητο της ομαδας G, ενα ιδιας σειρας Mini ωστε οταν χαλαει το κανονικο να κραταμε αυτο. Σα τα σαμπουαν ή τους φακους που δινουν travel size :lol:

 

Βάσει νόμου, αυτός που καλύπτει την εγγύηση (συνήθως το κατάστημα, όχι η αντιπροσωπεία) οφείλει να σου δώσει συσκευή αντικατάστασης όταν η επισκευή υπερβεί τις 15 ημέρες. Τα σχόλια περί χαβαλέ ακούγονται λίγο ελιτίστικα, αλλά καταλαβαίνω πώς το εννοείς :).

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το IMEI στην Procordia και μου εβγαλε αποτελεσμα invoiced. Δηλαδη σε τι σταδιο βρισκεται; :wacko:

 

Βάσει νόμου, αυτός που καλύπτει την εγγύηση (συνήθως το κατάστημα, όχι η αντιπροσωπεία) οφείλει να σου δώσει συσκευή αντικατάστασης όταν η επισκευή υπερβεί τις 15 ημέρες. Τα σχόλια περί χαβαλέ ακούγονται λίγο ελιτίστικα, αλλά καταλαβαίνω πώς το εννοείς :).

 

Ειμαι ο πρωτος που θα εμπαινε στην κατηγορια χαβαλε, φοιτητης ειμαι και κουτσα στραβα θα βολευτω κι αυτο επειδη ετυχε και πηρε η αδερφη μου αλλο τηλεφωνο πριν δυο μηνες οποτε περισσεψε μια συσκευη. Υπαρχουν αλλοι ομως που το εχουν πραγματικη αναγκη και δεν μπορουν χωρις τη συσκευη του ουτε 1-2 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...