Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλος κανείς με θέμα σύνδεσης σε Technicolor router? (της Forthnet). Από εχθές που άλλαξα ρουτερ, είναι η μόνη από τις 4 συσκευές του σπιτιού (2 λαπτοπ κ 2 κινητά) που δεν μπορεί να συνδεθεί. Γράφει "Αποθηκεύθηκε, ασφαλισμένο" αλλά δεν συνδέεται, παρόλο που το δείχνει κ με φουλ σήμα. Να σημειώσω ότι το δίκτυο είναι κρυφό αλλά και πριν αλλάξω ρουτερ πάλι κρυφό ήταν κ έμπαινε άρα θεωρω ότι φταίει το μοντέλο κ όχι το ότι είναι κρυφό το δίκτυο.

 

Δοκίμασε:

1. Να "ξεχάσεις" το δίκτυο και να το προσθέσεις εκ νέου.

2. Με το δίκτυο αποθηκευμένο να κλείσεις το WiFi και να το ξανανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε κατάλαβα την ερώτησή σου...Αν θες κανε ένα κόπο και αναζήτησε πως βάζεις στατική ΙΡ και δες αν συνδέεται

 

Εννοώ αν το συνηθίζει να μουλαρώνει με συγκεκριμένα ρούτερ κ να μη συνδέεται με αποτέλεσμα να χρειάζεται η στατική ip μιας κ επειδή δεν είναι η δική μου συσκευή δεν ξέρω τα χούγια της. Όταν δίνω στατική πάντως δεν το βλέπει καν, λεει "Απενεργοποιημένο".

 

 

Δοκίμασε:

1. Να "ξεχάσεις" το δίκτυο και να το προσθέσεις εκ νέου.

2. Με το δίκτυο αποθηκευμένο να κλείσεις το WiFi και να το ξανανοίξεις.

 

Το 1. το έκανα πολλές φορές, κ με διαφορετικό SSID, και με το 2. ομως δε βλεπω διαφορά, παραμένει "Αποθηκεύθηκε, Ασφαλισμένο"

 

Είναι το σημείο που μπορείς να αρχίσεις κ επίσημα να εκνευρίζεσαι...!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα το LG g2 169 ευρώ στα public τη στιγμή που όλα τα σκρουτζομαγαζα το έχουν πάνω από 300... Πως γίνεται αυτό? Αξίζει να το πάρω? Είμαι κάτοχος ενός LG L 90
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα το LG g2 169 ευρώ στα public τη στιγμή που όλα τα σκρουτζομαγαζα το έχουν πάνω από 300... Πως γίνεται αυτό? Αξίζει να το πάρω? Είμαι κάτοχος ενός LG L 90

 

Αξίζει εννοείται. Μάλλον τελευταίο κομμάτι είναι και το δίνουν στο κόστος αν το προλάβεις καλό είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα το LG g2 169 ευρώ στα public τη στιγμή που όλα τα σκρουτζομαγαζα το έχουν πάνω από 300... Πως γίνεται αυτό? Αξίζει να το πάρω? Είμαι κάτοχος ενός LG L 90

Εννοείτε ότι αξίζει! Γιατί τόσο φθηνά όμως; Υποθέτω πως Η είναι τελευταίο κομμάτι που δεν πουληθηκε και θέλουν να το δώσουν σε χαμηλή τιμή να το "διώξουν" η είναι εκθεσιακό κομμάτι! Ξέρεις από αυτά που τα έχουν στην βιτρίνα στην πρίζα και τα δοκιμάζει ο κόσμος (οποτε θεωρείτε μεταχειρισμένο Και πέφτει η τιμή του).

Και πάλι όμως αξίζει νομίζω!

Ακόμα κ Έτσι να είναι δεν θα έχει ούτε πτώσεις ούτε γρατζουνιές ούτε τίποτα και θα στο δώσουν στο κουτί του με όλα τα παρελκομενα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα το LG g2 169 ευρώ στα public τη στιγμή που όλα τα σκρουτζομαγαζα το έχουν πάνω από 300... Πως γίνεται αυτό? Αξίζει να το πάρω? Είμαι κάτοχος ενός LG L 90

Σίγουρα τόσο χαμηλή τιμή;;

Αν ισχύει εννοείται ότι αξίζει! Το τηλέφωνο "στέκει" πολύ καλά ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους λένε για θερμοκρασία στην συσκευή όντως δεν ζεσταίνεται το δικό μου. Εδώ και 45 λεπτά μιλάω στο viber με μηνύματα ταυτόχρονα διαβάζω διάφορα στο ίντερνετ με την δυνατότητα να είναι και οι δύο εφαρμογές ταυτόχρονα ανοιχτές. Κατέβασα κάτι υπότιτλους και το mtorrent κατεβάζει μια ταινία. Μίλησα και στο viber κλήση.

Δεν λέει να ζεσταθει. Μόνο στην κάμερα μπορείς αμιδρα να καταλάβεις αν πιάσεις πουθενά αλλού. Έχω πάθει πλάκα με την συσκευή πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους λένε για θερμοκρασία στην συσκευή όντως δεν ζεσταίνεται το δικό μου. Εδώ και 45 λεπτά μιλάω στο viber με μηνύματα ταυτόχρονα διαβάζω διάφορα στο ίντερνετ με την δυνατότητα να είναι και οι δύο εφαρμογές ταυτόχρονα ανοιχτές. Κατέβασα κάτι υπότιτλους και το mtorrent κατεβάζει μια ταινία. Μίλησα και στο viber κλήση.

Δεν λέει να ζεσταθει. Μόνο στην κάμερα μπορείς αμιδρα να καταλάβεις αν πιάσεις πουθενά αλλού. Έχω πάθει πλάκα με την συσκευή πάντως

Είσαι με κιτκατ η λολιποπ;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με κιτκατ η λολιποπ;

 

Kit Kat

Εντάξει σίγουρα παίζει ρόλο αλλα εννοώ ότι και σε σύγκριση με άλλες συσκευές δεν καταλαβαίνεις ζέστη. Τι άλλο να το κάνω δηλαδή? 4-5 πράγματα ταυτόχρονα και για αρκετή ώρα.

Παιχνίδια δεν παίζω αλλά δεν νομίζω ότι κι εκεί θα έχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Kit Kat

Εντάξει σίγουρα παίζει ρόλο αλλα εννοώ ότι και σε σύγκριση με άλλες συσκευές δεν καταλαβαίνεις ζέστη. Τι άλλο να το κάνω δηλαδή? 4-5 πράγματα ταυτόχρονα και για αρκετή ώρα.

Παιχνίδια δεν παίζω αλλά δεν νομίζω ότι κι εκεί θα έχει πρόβλημα

 

Εμείς εδώ μιλάγαμε για Kitkat & Lollipop. Είναι πλέων βέβαιο οτι η Lllipop ανάβει την συσκευή...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εδώ μιλάγαμε για Kitkat & Lollipop. Είναι πλέων βέβαιο οτι η Lllipop ανάβει την συσκευή...;)

 

Winter is coming...ΠΟΠΑ...

Link to comment
Share on other sites

Winter is coming...ΠΟΠΑ...

 

Άσε θα το κάνουμε ....υδρόψυκτο...!!!:lol:

 

http://s6.postimg.org/n8x3efc4x/PI_17913417564041.jpg

photos upload

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για θερμοκρασίες είναι καλό να λέμε νούμερα. Εγώ κατέβασα μια εφαρμογή που έχει μια ένδειξη θερμοκρασίας του επεξεργαστή και την μεταφέρω στην οθόνη όπου θέλω, την έχω στην μπάρα και μέχρι τώρα με τρία διαφορετικά Προφίλ στον dory βλέπω θερμοκρασίες από 38 μεχρι ( σπανια) 50... Τώρα που είμαι στο tapatalk εδώ και 30 λεπτα και διαβάζω μνμτ ειναι απο 40 μεχρι και 46...

ΥΓ ειμαι με lp.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα το LG g2 169 ευρώ στα public τη στιγμή που όλα τα σκρουτζομαγαζα το έχουν πάνω από 300... Πως γίνεται αυτό? Αξίζει να το πάρω? Είμαι κάτοχος ενός LG L 90

Σίγουρα ήταν το D802 και όχι το mini? Κοίταξα στη σελίδα και δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

με στπκ 5.0.2 τα 70αρια η cpu τα έχει για πλάκα ακόμα και με χρήση chrome μόνο. αν πεις ότι ανοίγεται καμμιά βαριά σελίδα η αν ανοίξω tumblr απλά ζεματαει.
Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνω τα νούμερα όταν εμφανώς ζεματάει; Δεν το είχα ξανά παρατηρήσει σε συσκευή. Σκέψου δηλ. Δεν έχει καμία επαφή με ΚΚ στην θερμοκρασία. Πρώτη φορά αντί να πάω εμπρός στην έκδοση πάω πίσω. Well done Google.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνω τα νούμερα όταν εμφανώς ζεματάει; Δεν το είχα ξανά παρατηρήσει σε συσκευή. Σκέψου δηλ. Δεν έχει καμία επαφή με ΚΚ στην θερμοκρασία. Πρώτη φορά αντί να πάω εμπρός στην έκδοση πάω πίσω. Well done Google.

Well done Google....or LG ???

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω μια δοκιμη ετρεξα αντουτου 2 φορες σερφαρα κανα μισαωρο με wfi και δεδομενα και μπλεδοντι ανοιχτα και εδειξε 51 βαθμους το μαξιμουμ μεστο σπιτι εξω μπορει να τσιμπησει 3. 4ακομα μια χαρα δεν ζεματαει παντως ειμαι κιτκστ καραμαμά.Καλη βδομαδα να εχουμε
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μια ερώτηση που ισως εχει ξαναγινει - απαντηθεί. Διαβασα οτι για να βαλω stock rom καλο ειναι προηγουμενως να κανω backup τα EFS και IMIEI, ωστόσο για να γινει πρεπει να εισαι root.

1) Υπαρχει εναλλακτικη χωρις να εισαι root ?

2) Υπάρχει όντως πρακτικα λογος να κρατηθεί αυτό το backup ή γινεται σε περιπτωση που 1 στις 1000 μπορει να χαθεί το IMIEI της συσκευής ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ήταν το D802 και όχι το mini? Κοίταξα στη σελίδα και δεν το βρίσκω.

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lg-g2-d802-16gb-mayro/prod5000466pp/

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι εξαντλημένο φαντάζομαι πως το έχετε δει...

 

Μας δουλεύουν είχα δει ένα nexus 7 fhd πριν μια βδομάδα 129€

Κι εγώ πουλάω μια Ferrari 1000€ αλλά δεν είναι διαθέσιμη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...