Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και έχω συνηθίσει πια την lollipop, θα συμφωνήσω ότι σε γενικές γραμμές η kit Kat είναι καλύτερη. Επίσης όποιος θεωρεί ότι το G2 δεν εχει μέτριο (όχι για τα μπάζα) σήμα, ακουστικό και ηχείο μάλλον δεν έχει πιάσει στα χέρια του πραγματικά ποιοτική συσκευή.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και έχω συνηθίσει πια την lollipop, θα συμφωνήσω ότι σε γενικές γραμμές η kit Kat είναι καλύτερη. Επίσης όποιος θεωρεί ότι το G2 δεν εχει μέτριο (όχι για τα μπάζα) σήμα, ακουστικό και ηχείο μάλλον δεν έχει πιάσει στα χέρια του πραγματικά ποιοτική συσκευή.

 

Εγώ θεωρώ ότι δεν είναι όπως τα λες. Έρχομαι από iPhone έχοντας αλλάξει κάνα 40-50 iPhone και άλλα πόσα Android λέω ότι έχει καλό σήμα καλό ακουστικό. Δεν έχει καλό ηχείο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω συνηθίσει πια την lollipop, θα συμφωνήσω ότι σε γενικές γραμμές η kit Kat είναι καλύτερη. Επίσης όποιος θεωρεί ότι το G2 δεν εχει μέτριο (όχι για τα μπάζα) σήμα, ακουστικό και ηχείο μάλλον δεν έχει πιάσει στα χέρια του πραγματικά ποιοτική συσκευή.

 

Το ηχειο και ακουστικο ψιλοφτιαχνει με custom kernel και σε kk και σε lollipop.Αλλα αυτο με το σημα δεν συνηθιζεται.

Ειδικα τωρα που το γυρισα σε vodafone σχεδον ποτε δεν με ακουνε και εχω θεμα και το ιντερνετ μεσω data.Το εχω μονιμα σε 2g για να μπορω να μιλησω και εαν θελω ιντερνετ το γυρναω σε 3g ή 4g.Ασε που μεχρι να γυρισει απο 4g σε 3g ή 2g εαν δεν εχει καλυψη κανει μπορει και 2 λεπτα.

Για παραδειγμα εχω 4 γραμμες σημα 2g και δεν με ακουνε και ειναι σα να με ακουνε απο πηγαδι και πρεπει να βγω στο μπαλκονι.Με cosmote ειχα αρκετα καλο σημα στα ιδια σημεια και ποτε κανενα παραπονο απο κανενα απο το iphone 4-4s και το g2 που ειχα την ιδια sim.

Οποτε εχω καταληξει στο οτι φταιει η vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο και ακουστικο ψιλοφτιαχνει με custom kernel και σε kk και σε lollipop.Αλλα αυτο με το σημα δεν συνηθιζεται.

Ειδικα τωρα που το γυρισα σε vodafone σχεδον ποτε δεν με ακουνε και εχω θεμα και το ιντερνετ μεσω data.Το εχω μονιμα σε 2g για να μπορω να μιλησω και εαν θελω ιντερνετ το γυρναω σε 3g ή 4g.Ασε που μεχρι να γυρισει απο 4g σε 3g ή 2g εαν δεν εχει καλυψη κανει μπορει και 2 λεπτα.

Για παραδειγμα εχω 4 γραμμες σημα 2g και δεν με ακουνε και ειναι σα να με ακουνε απο πηγαδι και πρεπει να βγω στο μπαλκονι.Με cosmote ειχα αρκετα καλο σημα στα ιδια σημεια και ποτε κανενα παραπονο απο κανενα απο το iphone 4-4s και το g2 που ειχα την ιδια sim.

Οποτε εχω καταληξει στο οτι φταιει η vodafone.

 

Εγώ έχω cosmote στην περιοχή μου και στο σπίτι έχω πολύ χάλια σήμα αλλά με άλλα τηλέφωνα ήμουν χειρότερα.

Είναι μια χαρά το τηλέφωνο με την Cosmote για τα άλλα δίκτυα δεν γνωρίζω.

Πιστεύω παίζει ρόλο και η παρτίδα της συσκευής μπορεί κάποιες να έχουν άλλη σειρά hardware οπότε αλλά αποτελέσματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κανεις root για να κανεις πειραματα αυτο ειναι που κερδιζεις. Τωρα αν το αποτελεσμα ειναι καλυτερο σιγουρα δεν ειναι με τα πειραματα αυτα στην συγκεκριμενη συσκευη επειδη by default δουλευει αψογα. Ναι δεν αμφιβαλλω για τις διαφημισεις ειναι κατι καλο να τις διωχνεις.

Αλλα απο τα λεγομενα σου οτι το ροοτ ειναι must δεν με πειθεις. Δεν εχουν ολοι χρονο υπομονη ορεξη και διαθεση για custom rom, recovery, kernel και τετοια.

Η προσωπικη μου αποψη για να με εξυπηρετει η συσκευη και οχι εγω αυτην ειναι να βρω μια συσκευη χωρις bug και με καλη αυτονομια. Το g2 στις 2 εβδομαδες που το εχω με καλυπτει.

Modifications τα βαρεθηκα γιατι ολο καταληγεις κατι να μην παει σωστα. Σε Htc, Samsung και iPhone που εχω πειραματιστει κατεληξα ότι αν η official ρομ ειναι χαλια οτι και να κανεις δεν θα αλλαξει το τηλεφωνο παλι τα προβληματα θα ειναι προβληματα.

Οποτε με το root στο G2 δεν κερδιζω τιποτα. Για μενα μιλαω παντα.

 

Βρε φιλαράκι......δεν προσπαθώ να σε πίσω, αλλά ρώτησες τι μπορούμε να κάνουμε με το Root, και σου απάντησα, δεν θες, δεν κάνεις, ποιος προσπαθεί να σε πείσει και γιατί......???:X

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο και ακουστικο ψιλοφτιαχνει με custom kernel και σε kk και σε lollipop.Αλλα αυτο με το σημα δεν συνηθιζεται.

Ειδικα τωρα που το γυρισα σε vodafone σχεδον ποτε δεν με ακουνε και εχω θεμα και το ιντερνετ μεσω data.Το εχω μονιμα σε 2g για να μπορω να μιλησω και εαν θελω ιντερνετ το γυρναω σε 3g ή 4g.Ασε που μεχρι να γυρισει απο 4g σε 3g ή 2g εαν δεν εχει καλυψη κανει μπορει και 2 λεπτα.

Για παραδειγμα εχω 4 γραμμες σημα 2g και δεν με ακουνε και ειναι σα να με ακουνε απο πηγαδι και πρεπει να βγω στο μπαλκονι.Με cosmote ειχα αρκετα καλο σημα στα ιδια σημεια και ποτε κανενα παραπονο απο κανενα απο το iphone 4-4s και το g2 που ειχα την ιδια sim.

Οποτε εχω καταληξει στο οτι φταιει η vodafone.

Και ετσι ειναι εχω πολλακις αλλαξει και τηλεφωνα οταν χρησιμοποιουσα βονταφον βλαστημαγα στους σταθμους του μετρο καλα δουλευει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους μένουν σε Lollipop τους απευχόμε, να μην αποκτήσουν την γνωστή κιτρινίλα, και επίσης να αποκτήσουν και ένα γάντι αντιπυρικό.:lol:

 

http://s6.postimg.org/7244k7sc1/g01_227.jpg

hosting image

+1000 Καλύτερα δεν μπορούσες να το θέσεις. .

 

Φίλε Tsiv αν έχεις παρατηρήσει ίδιες δυνατότητες σε multitasking μεταξύ λολι και κιτ κατ, τότε δεν έχω κάτι να προσθέσω. Δεν είναι μόνο οι θερμοκρασίες. Ακόμα και το άτιμο το recent apps να ανοίξεις και να πατήσεις εκκαθάριση θέλει την ώρα του και έχει ένα λοξυγγα, ενώ σε κιτ κατ είναι άμεσο.

 

Είναι και άλλα πραγματάκια που τα έχουμε ξαναπεί. Όποιος έχει παίξει αρκετά και ασχοληθεί θα τα δει και μόνος του.

 

Ένα πράγμα πες μου που έχεις κερδίσει με την λολιποπ. Μόνο για αρτ μην μου πεις.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κερδίσει κάτι αλλά δεν έχω χάσει κιόλας...

 

Δεν είμαι των πολλών αλλαγών αλλά δεν αποκλείεται να γυρίσω και εγώ στο backup που έχω από Cloudy kitkat

 

Σε 5 λεπτά είμαι εκεί και όπως είμαι τώρα χωρίς να χρειάζεται να στήσω από την αρχή.

 

Απλά περιμένω τις όποιες εξελίξεις...

 

Για την jeally bean πλακίτσα κάνω όπως πιό παλιά που κάποιος εδώ μέσα είχε γυρίσει σε αυτήν και εγώ του ευχόμουν να πάει σε froyo... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κερδίσει κάτι αλλά δεν έχω χάσει κιόλας...

 

Δεν είμαι των πολλών αλλαγών αλλά δεν αποκλείεται να γυρίσω και εγώ στο backup που έχω από Cloudy kitkat

 

Σε 5 λεπτά είμαι εκεί και όπως είμαι τώρα χωρίς να χρειάζεται να στήσω από την αρχή.

 

Απλά περιμένω τις όποιες εξελίξεις...

 

Για την jeally bean πλακίτσα κάνω όπως πιό παλιά που κάποιος εδώ μέσα είχε γυρίσει σε αυτήν και εγώ του ευχόμουν να πάει σε froyo... :lol:

Το ξέρω ότι κάνεις πλακιτσα. Προσπάθησα με παρά πολλά φλασαρισματα να πείσω τον εαυτό μου ότι θα υπομεινω μερικά πραγματάκια γιατί κερδίζω αλλού.

 

Είχα μια πλήρως λειτουργική λολιποπ. Δεν είναι κακή αναβάθμιση για τη συσκευή. Πχ μπαταρία είχα στα ίδια επίπεδα αν όχι καλύτερη. Θερμοκρασίες υψηλότερες αλλά όχι χαοτική διαφορά. Στο ram management μου τα χάλασε και την πέταξα.

 

Μακάρι να πάρουμε 5.1 να ησυχάσουμε.

 

Για να το κλείσω, η ουσία είναι ότι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο η συσκευή πετάει για τα χρόνια της. Και τα θεματακια που κουβεντιάζουμε είναι πταίσματα μπροστά σε αυτά που έχουν άλλες συσκευές. Απλά κουβέντα να γίνεται.

 

Ίσως η καλύτερη συνολικά που έχω κρατήσει στο android με κάνα δύο μόνο μείον.

Link to comment
Share on other sites

+1000 Καλύτερα δεν μπορούσες να το θέσεις. .

 

Φίλε Tsiv αν έχεις παρατηρήσει ίδιες δυνατότητες σε multitasking μεταξύ λολι και κιτ κατ, τότε δεν έχω κάτι να προσθέσω. Δεν είναι μόνο οι θερμοκρασίες. Ακόμα και το άτιμο το recent apps να ανοίξεις και να πατήσεις εκκαθάριση θέλει την ώρα του και έχει ένα λοξυγγα, ενώ σε κιτ κατ είναι άμεσο.

 

Είναι και άλλα πραγματάκια που τα έχουμε ξαναπεί. Όποιος έχει παίξει αρκετά και ασχοληθεί θα τα δει και μόνος του.

 

Ένα πράγμα πες μου που έχεις κερδίσει με την λολιποπ. Μόνο για αρτ μην μου πεις.

 

Προς υπεράσπιση της λόλιποπ, ανοίγει πιο γρήγορα τις πρόσφατες εφαρμογές, και έχω την αίσθηση ότι "θυμάται" και περισσότερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Έχω το g2 32 gb και μου έβγαλε πρόβλημα με την οθόνη την γνωστή κιτρινίλα.

Την προηγούμενη εβδομάδα μίλησα με έναν εκπρόσωπο της LG αναφέροντας το πρόβλημα μου και μου είπε πως μετά από μια μέρα θα ερχόταν κόύρίέρ να το παραλαβή πράγμα που έγινε στέλνοντας το κινητό στο σέρβις της procordia.

Ξέχασα να αναφέρω πως όταν μίλησα με τον εκπρόσωπο για το πρόβλημα των ρώτησα τη παίζει με την εγγύηση και δίνοντας το imei και το serial number ύσχηει κανονικά η εγγύηση για 2 μήνες ακόμη και δεν χρειάζεται να στείλω την απόδειξη αγοράς μαζί με το κινητό.

Όλα καλά μέχρι εδώ αλλά το πρόβλημα άρχισε,όταν με πήραν τήλ από procordia μετα απο 6 ημερες και μου είπαν πως θέλει άλλαγή οθόνης και το μπροστινό το πλαίσιο,άλλα χρειάζονται την απόδειξη αγοράς.

Τους είπα πως μίλησα με έναν εκπρόσωπο της LG και ότι δεν χρειάζεται η απόδειξη,και μου είπαν πως μήπως δεν κατάλαβαν ότι είναι το 32 gb,και τους είπα αποκλείεται γιατί το τσέκαραν μέσο imei.

Με τα πολλά και με τα λίγα τους έστειλα την απόδειξη μέσο email,και μέτά με ενημενημέρωσαν τηλεφωνικα ότι δεν φαίνεται το imei πάνω στην απόδειξη αγοράς και ότι πρέπει να την στείλουν στην lg και να τους απαντήσουν!

Να ενημερώσω πως η αγορά του κινητού έγινε από το εξωτερικό πριν από ενάμιση χρόνο περίπου και η πλάκα είναι πως τόσο καιρό τώρα παρατήρησα ότι δεν αναγράφεται επάνω το imei.

Ποια είναι η γνώμη σας; κανονικά δεν θα έπρεπε να ισχύει η εγγύηση όπως μου είπε ο εκπρόσωπος;

Ειλικρινά ανχωθηκα πάρα πολύ και αύριο θα πάρω τηλ ξανά την LG για να δω τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι να πάρουμε 5.1 να ησυχάσουμε.

 

 

Ξέρεις γιατί θα ησυχασουμε?

 

Τι θα αλλάξει δηλαδή , δεν θα ζεσταίνεται πιά?

 

Άλλοι περιμένουν την Μ :blink: , μα την παναγία παιδιά θα τρελαθώ και θα του βάλω ios :food:να ησυχάσω...:lol::rotfl::heat::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά η 5.1.1 είναι μια βελτιστοποιημενη lollipop, όσον αφορά τις αστοχίες της Google, μένει βέβαια να την αξιοποιήσει κατάλληλα και ο κάθε κατασκευάστης.
Link to comment
Share on other sites

Aαααααααααχ βρε τι τραβιεστε αφηστε το στην κιτκατ σερνει καραβι ετσι και αλλιως, του ταιριαζει χωρις θεματα μια το ενα μια το αλλο τι τρελενεσται[:):):)]
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Aαααααααααχ βρε τι τραβιεστε αφηστε το στην κιτκατ σερνει καραβι ετσι και αλλιως, του ταιριαζει χωρις θεματα μια το ενα μια το αλλο τι τρελενεσται[:):):)]

 

Εγώ έβαλα τον nova launcher με εικονίδια από Lollipop 5.1 και είναι σαν να τρεχει Lollipop δεν νομίζω ότι έχει και τρελές διάφορες στην λειτουργία σε καθημερινή χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τον nova launcher με εικονίδια από Lollipop 5.1 και είναι σαν να τρεχει Lollipop δεν νομίζω ότι έχει και τρελές διάφορες στην λειτουργία σε καθημερινή χρήση

Καμία σχέση, έτσι το είχα και εγώ και νόμιζα το ίδιο όπως εσύ. Τώρα που έβαλα την lollipop βλέπω ότι είναι μέρα με την νύχτα. Έχει τα μείον της αλλά έχει και συν.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, έτσι το είχα και εγώ και νόμιζα το ίδιο όπως εσύ. Τώρα που έβαλα την lollipop βλέπω ότι είναι μέρα με την νύχτα. Έχει τα μείον της αλλά έχει και συν.

 

Στα συν ποια πράγματα βλέπεις?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, έτσι το είχα και εγώ και νόμιζα το ίδιο όπως εσύ. Τώρα που έβαλα την lollipop βλέπω ότι είναι μέρα με την νύχτα. Έχει τα μείον της αλλά έχει και συν.

 

Mέρα με την νύχτα κιόλας...:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε. Είπα ότι είναι μέρα με την νύχτα οι διαφορά lp με kk στην εμφανιση και ειναι, ακομα και αν βαλεις nova και lp εικονιδια..

Οσο τωρα για τα συν που ειδα:

Καλυτερη μπαταρια σε αδράνεια (σε sleep)... Χειρότερη όμως σε χρηση.

Καλύτερη εμφάνιση (υποκειμενικό)

Καλυτερη διαχείριση πρόσφατων εφαρμογων ( και περισσότερων)

 

Απο εκει και περα δεν ειπα ουτε οτι η lp ειναι καλυτερη ουτε ότι είναι χειρότερη, αυτό θα το δει ο καθένας μόνος του με βασικό κριτήριο την θερμοκρασία που σε άλλους έχει μεγάλη διαφορά και σε άλλους ( όπως σε μένα) μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις γιατί θα ησυχασουμε?

 

Τι θα αλλάξει δηλαδή , δεν θα ζεσταίνεται πιά?

 

Άλλοι περιμένουν την Μ :blink: , μα την παναγία παιδιά θα τρελαθώ και θα του βάλω ios :food:να ησυχάσω...:lol::rotfl::heat::yahoo:

Προσωπικά θα ησυχάσω με το ram management που θεωρητικά είναι καλύτερο, γιατί δεν την έχω δουλέψει καθόλου για να έχω άποψη.

 

Σχετικά με άλλες απόψεις για τις πρόσφατες εφαρμογές, δυστυχώς δεν έχω παρατηρήσει κάτι υπέρ της λολιποπ. Με τα δικά μου ματιά βέβαια και με οποίο περιθώριο λάθους.

 

Η μπαταρία στο deep sleep βέβαια ήταν αρκετά καλύτερη συγκριτικά με κιτ κατ. Εκεί συμφωνώ και επαυξάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει μήπως κάποιος αν το lg ls980 είναι λειτουργικό στην Ελλάδα όσο αφορά τα δίκτυα;Με το 3g,4g τι γίνεται;Κι αν δεν δουλεύει το 3g τουλάχιστον υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει;
Link to comment
Share on other sites

Άλλος κανείς με θέμα σύνδεσης σε Technicolor router? (της Forthnet). Από εχθές που άλλαξα ρουτερ, είναι η μόνη από τις 4 συσκευές του σπιτιού (2 λαπτοπ κ 2 κινητά) που δεν μπορεί να συνδεθεί. Γράφει "Αποθηκεύθηκε, ασφαλισμένο" αλλά δεν συνδέεται, παρόλο που το δείχνει κ με φουλ σήμα. Να σημειώσω ότι το δίκτυο είναι κρυφό αλλά και πριν αλλάξω ρουτερ πάλι κρυφό ήταν κ έμπαινε άρα θεωρω ότι φταίει το μοντέλο κ όχι το ότι είναι κρυφό το δίκτυο.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να του δωσεις στατικη IP ;

 

οχι, το συνηθιζει η συγκεκριμενη συσκευη; ρωταω επειδη δεν την χρησιμοποιω σε καθημερινη βαση για να ξερω.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα την ερώτησή σου...Αν θες κανε ένα κόπο και αναζήτησε πως βάζεις στατική ΙΡ και δες αν συνδέεται
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...