Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου βγάζει τέτοια ρύθμιση. Με το κιτκατ μου το έβγαζε

 

Μια χαρά βγάζει και με Lollipop...!

 

http://s1.postimg.org/pevj2x5vz/Screenshot_2015_08_03_17_49_23.png

upload image online

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το χρώμα των led ειδοποιήσεων δεν αλλάζει από κάπου από το μενού,παρά μόνο με εφαρμογή;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χρώμα των led ειδοποιήσεων δεν αλλάζει από κάπου από το μενού,παρά μόνο με εφαρμογή;;

Ναι δεν αλλάζει από το μενου !!!!!!!

 

Δεν ξέρω όμως τι γίνεται αν είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Το είχα ξεχάσει αυτό. Μόνο για τις επαφές ομως! Μετά αν θέλει να αλλάξει το χρώμα του λεντ για κάποια εφαρμογή πρέπει να κοιτάξει αν υπάρχει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις της εφαρμογής που ενδιαφέρετε! (Π.χ το textra)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σημερα εχει φαει κολλημα το power button και δεν δουλευει καθολου !!! Πτωση δεν υπηρξε. Υπαρχει καποια ρυθμιση που κατα λαθος μπορει να πατηθηκε; θελω να κανω μια επανεκινηση μηπως και ξεκοληση αλλα δεν ξερω πως.

Τελικα δεν ξερει καποιος κατι γι' αυτο;

Πηρα και 4 -5 φορες το πρωι στην procordia αλλα μιλαγε συνεχεια και 2 φορες που πετυχα γραμμη με ειχαν αναμονη κανα τεταρτο χωρις να απαντησουν !!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ξερει καποιος κατι γι' αυτο;

Πηρα και 4 -5 φορες το πρωι στην procordia αλλα μιλαγε συνεχεια και 2 φορες που πετυχα γραμμη με ειχαν αναμονη κανα τεταρτο χωρις να απαντησουν !!!

 

επανεκκίνηση έκανες...? πολύ φοβάμαι οτι πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..!!! να πάρεις backup πρώτα.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

επανεκκίνηση έκανες...? πολύ φοβάμαι οτι πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..!!! να πάρεις backup πρώτα.

Με την επαναφορα πιστευεις οτι μπορει να φτιαξει; Πως θα κανω επανεκκινηση χωρις το κουμπι;;; οσες εφαρμογες δοκιμασα θελουν ρουτ που δεν ειμαι.

Επαναφορα θα κανω μεσα απο το μενου, το ξερω, αλλα επανεκκινηση;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ξερει καποιος κατι γι' αυτο;

Πηρα και 4 -5 φορες το πρωι στην procordia αλλα μιλαγε συνεχεια και 2 φορες που πετυχα γραμμη με ειχαν αναμονη κανα τεταρτο χωρις να απαντησουν !!!

 

Αστο να τελειωση η μπαταρια να σβησει και φορτισετο να κανεις την επανεκινηση σου

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ξερει καποιος κατι γι' αυτο;

Πηρα και 4 -5 φορες το πρωι στην procordia αλλα μιλαγε συνεχεια και 2 φορες που πετυχα γραμμη με ειχαν αναμονη κανα τεταρτο χωρις να απαντησουν !!!

Αν κρατήσεις πατημένο το κουμπί 7-8 δευτερόλεπτα? Δεν σβήνει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εβαλα κ εγω την 5.0.2 και σε γενικες γραμμες ολα καλα. Το προβλημα που μου κανει ειναι οτι οταν παταω να επιστρεψω στην κεντρικη οθονη τοτε καποιες φορες κολλαει και πρεπει να περιμενω 30" να ξεκολλησει ή ακομα μου πεταει κ το μηνυμα οτι η αρχικη οθονη δεν αποκρινεται κ αν θελω να την τερματισω. Εχω κανει ηδη 2 φορες επαναφορα εργοστασαικων ρυθμισεων. Αρχικα μου το εκανε 3-4 φορες τη μερα και μετα τη δευτερη επαναφορα μου το κανει μια φορα τη μερα. Εχει κανει καμια ιδεα τι να κανω?

 

 

Τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο διαπιστωσα οτι το κινητο μου το κολλουσε η εφαρμογη Calendar Sync for Facebook :wacko:

Ενω δεν ειχε κανενα θεμα με την kit kat απο οτι φαινεται στην lollipop δημιουργει προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

Αστο να τελειωση η μπαταρια να σβησει και φορτισετο να κανεις την επανεκινηση σου

Το σκεφτηκα αυτο αλλα φοβαμε οτι δεν θα μπορεσω να το ξανανοιξω μετα.

Αν κρατήσεις πατημένο το κουμπί 7-8 δευτερόλεπτα? Δεν σβήνει ?

Οχι δεν κανει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορα πιστευεις οτι μπορει να φτιαξει; Πως θα κανω επανεκκινηση χωρις το κουμπι;;; οσες εφαρμογες δοκιμασα θελουν ρουτ που δεν ειμαι.

Επαναφορα θα κανω μεσα απο το μενου, το ξερω, αλλα επανεκκινηση;;;

 

Για δοκίμασε ΤΟΥΤΟ....:lol: Δεν θέλει Root. Μήπως σου την κάνει την ζημιά καμιά εφαρμογή.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε ΤΟΥΤΟ....:lol: Δεν θέλει Root. Μήπως σου την κάνει την ζημιά καμιά εφαρμογή.

Το εχω δοκιμασει και αυτο και ηταν σαν να παταγες καθαρισμα στο clean master .... αλλα δεν εκανε δουλεια.

Θα παρω και παλι σημερα στην procordia και μαλλον θα το στειλω να το δουν γιατι μαλλον ειναι προβλημα του πληκτρου και οχι του λειτουργικου.

Link to comment
Share on other sites

Αστο να τελειωση η μπαταρια να σβησει και φορτισετο να κανεις την επανεκινηση σου

 

Ο κίνδυνος εάν το κάνει αυτό είναι να μην μπορεί να το ξανανοίξει :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε αναβαθμιση σε cm 12.1, κατεβασα κανονικα το αρχειο και το εγκατεστησα οπως καθε φορα, ομως το κινητο κολλαει στην οθονη που λεει "βελτιστοποιηση της εφαρμογη ταδε απο ταδε", οταν τελειωνει ξανακανει επανεκκινηση και φτου κι απο την αρχη, μια φορα ανοιξε στην οθονη κλειδωματος αλλα εκλεισε αυτοματα. Το επαθε και κανενας αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι στην κιτκατ αν θέλαμε να κάνουμε το κινητό σφαιρατο πηγαίναμε στις ρυθμίσεις προγραμματιστή κ επιλέγαμε αυτά τα 3 να είναι Εκτός λειτουργίας !!! [ATTACH]63462[/ATTACH] είχα δει τρελή διαφορά τότε!!!! Το έκανα και τώρα στην λολιποπ αλλά δεν έχει τα ίδια αποτελέσματα..... Το κάνει πολυ ελάχιστα πιο γρήγορο. Υπάρχει άλλο κολπακι που μπορούμε να κάνουμε για να γίνει πιο γρήγορο ?
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι στην κιτκατ αν θέλαμε να κάνουμε το κινητό σφαιρατο πηγαίναμε στις ρυθμίσεις προγραμματιστή κ επιλέγαμε αυτά τα 3 να είναι Εκτός λειτουργίας !!! [ATTACH]63462[/ATTACH] είχα δει τρελή διαφορά τότε!!!! Το έκανα και τώρα στην λολιποπ αλλά δεν έχει τα ίδια αποτελέσματα..... Το κάνει πολυ ελάχιστα πιο γρήγορο. Υπάρχει άλλο κολπακι που μπορούμε να κάνουμε για να γίνει πιο γρήγορο ?

 

Δεν κάνει το τηλέφωνο ποιο ''σφαιρατο'' απλά η εναλλαγή εικόνας παραθύρου γίνετε γρηγορότερη...!;) βάλτο 5Χ και μετά εκτός λειτουργίας, και θα καταλάβεις...;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ποιο γρηγορο να γινει πια μιλισεκοντ;Λες και κανει αιωνες να ανοιξει το οτιδηποτε ρε παιδια.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι στην κιτκατ αν θέλαμε να κάνουμε το κινητό σφαιρατο πηγαίναμε στις ρυθμίσεις προγραμματιστή κ επιλέγαμε αυτά τα 3 να είναι Εκτός λειτουργίας !!! [ATTACH]63462[/ATTACH] είχα δει τρελή διαφορά τότε!!!! Το έκανα και τώρα στην λολιποπ αλλά δεν έχει τα ίδια αποτελέσματα..... Το κάνει πολυ ελάχιστα πιο γρήγορο. Υπάρχει άλλο κολπακι που μπορούμε να κάνουμε για να γίνει πιο γρήγορο ?

 

Δεν κάνει το τηλέφωνο ποιο ''σφαιρατο'' απλά η εναλλαγή εικόνας παραθύρου γίνετε γρηγορότερη...!;) βάλτο 5Χ και μετά εκτός λειτουργίας, και θα καταλάβεις...;)

 

Δεν την ήξερα αυτή την επιλογή που λέτε και τα έβαλα και τα 3 σε εκτός λειτουργίας και με ενοχλούσε στα μάτια η εναλλαγή,κάπως άγαρμπη μου φαινόταν. το έβαλα στο 0,5 και μου άρεσε περισσότερο..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ήξερα αυτή την επιλογή που λέτε και τα έβαλα και τα 3 σε εκτός λειτουργίας και με ενοχλούσε στα μάτια η εναλλαγή,κάπως άγαρμπη μου φαινόταν. το έβαλα στο 0,5 και μου άρεσε περισσότερο..

 

Στο Χ1 το έχω εγώ....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω όλη τη νύχτα ενεργό το daydream στην λειτουργία προβολής της ωρας Εκτός από το ότι θα μου καταναλώνει μπαταρία, θα έχω κάποιο άλλο πρόβλημα ???? Είναι ασφαλές να το αφήνω αυτό ενεργό όλη νύχτα να μου δείχνει την ώρα η υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει προβλήματα όπως να κολλήσει το κινητό, να ανεβάσει φουλ θερμοκρασία κ.α?

Εννοείτε πως θα είναι στο 0% η φωτεινότητα της οθόνης βέβαια όσες ώρες θα είναι ον το daydream

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...