Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση σε Lollipop παρατηρώ καθυστέρηση όταν απαντώ σε κλήσεις.Τι εννοώ...Με παίρνουν τηλ,σέρνω το πράσινο κουμπί,τοποθετώ το ακουστικό στο αυτί και λέω "ναι".

 

Ο συνομιλητής δεν μ'ακούει και αναγκάζομαι να ξαναλέω "ναι".

 

Είναι το πιο σπαστικό bug πιστέψτε με,το είχε και ένα παλαιότερο τηλ που το δωσα σούτι.Κάθε φορά πρέπει να απαντάς δύο φορές.

 

Στο upgrade δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Μόλις μου το εμφάνισε αυτό το πρόβλημα έκανα αλλά δυστυχώς δεν διορθώθηκε.

 

Το μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να φταίει είναι ότι πήρα backup με το LG backup (ίσως να πήρε καμία ρύθμιση που επηρεάζει)

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος?Καμιά ιδέα?

 

Τώρα που το λές, και εγώ το παρατήρησα, αλλά δεν του έδωσα σημασία. Νόμισα ότι ήταν κάτι τυχαίο/παροδικό/του δικτύου. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς σήμερα κάποια πιξελ κιτρινησαν...μου λέτε παρακαλώ τι πρέπει να κάνω;

Που το πάω τι χρειάζεται κλπ... Είμαι με λολιποπ..πρεπει να γυρισω σε στοκ; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα κάποια πιξελ κιτρινησαν...μου λέτε παρακαλώ τι πρέπει να κάνω;

Που το πάω τι χρειάζεται κλπ... Είμαι με λολιποπ..πρεπει να γυρισω σε στοκ; ευχαριστω

 

Αν η έκδοση lollipop που έβαλες είναι της χώρας προέλευσης του κινητού σου ΚΑΙ δε το έχεις σουτάρει, απλά Κάνε ένα factory reset (σε περίπτωση που δε θες να δούνε τα αρχεία σου) και στειλτο

Link to comment
Share on other sites

Το στελνεις για service procordia.ειναι πολυ καλοι και γρηγοροι.Το κινητο σου πρεπει να ειναι στοκ και στην εκδοση της χωρας απο οπου προέρχεται το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Σε lollipop μπορώ να το έχω στο αθόρυβο αλλά να βάλω σε προτεραιότητα οποία εφαρμογή θέλω να μου χτυπάει ειδοποίηση κανονικά με ήχο? Θέλω να είναι στο αθόρυβο ας πούμε αλλά για το facebook και το viber να μου χτυπάει με ήχο.

Μάλλον πολλά ζητάω γιατί δεν είδα κάτι τέτοιο να γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60430[/ATTACH] εμφανίζει κιτρινίλα στο σημείο πάνω αριστερά που έχω βάψει με κόκκινο. Να το στείλω ή είναι μικρό το κακό;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

βεβαια να το στειλεις,μην το αφηνεις γιατι σιγα σιγα λογω θερμοτητας με την ζεστη θα επεκταθει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Κάτοχος πλέον κι εγώ ενός μεταχειρισμένου 32gb (DEU) εδώ και λίγες μέρες.

Έχω ερώτηση αρχαρίου.

Έχω την πορτοκαλί κάρτα sim της q, η οποία υποστηρίζει 4g.

Στην περιοχή μου δεν έχει 4g η wind αλλά προχθές που πήγα Θεσσαλονίκη δεν είδα κάποια επιλογή για 4g στο μενού της συσκευής.

Υπάρχει κάποια κρυφή ρύθμιση ή μήπως κάτι δεν έχω κάνει σωστά;

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Δίκτυα > Network mode θα βάλεις GSM/WCDMA/LTE auto.

Υπάρχουν οι κλασικές τρείς επιλογές.

Μόνο GSM

Μόνο WCDMA

Αυτόματο (GSM/WCDMA)

 

Επιλογή για LTE δεν υπάρχει/υπήρξε.

Ούτε εδώ, που δεν υπάρχει 4g, ούτε προχθές στο κέντρο της Θεσσαλονίκης που υπήρχε.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

βεβαια να το στειλεις,μην το αφηνεις γιατι σιγα σιγα λογω θερμοτητας με την ζεστη θα επεκταθει

 

Μετά τη διαδικασία update σε LP μου το εμφάνισε κι εμένα στο ίδιο σημείο αλλά λέω να περιμένω λίγο. Καλοκαίρι έρχεται, όλο και κάποια αναβάθμιση θα σκάσει σύντομα της LP, ε μην τρέχουμε κάθε τρεις και λίγο στην procordia... :p Μετά την αρχική ξενέρα που έφαγα μόλις το πρωτοείδα, πλέον δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα αφενός λόγω θέσης κι αφετέρου λόγω παλέτας χρωμάτων. Άλλωστε έχω άλλο ένα 9μηνο να το πάω εντός εγγύησης.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το G2 σου την επιλογή που γράφω επάνω; Πως γίνεται αφού είναι και 4G δυνατοτήτων.

 

LTE=4G

Πες μου εσύ για να σου πω κι εγώ :lol:

Γι' αυτό ρώτησα στο αρχικό μου μήνυμα εάν υπάρχει κάποιο κρυφό μενού/ρύθμιση...

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Πες μου εσύ για να σου πω κι εγώ :lol:

Γι' αυτό ρώτησα στο αρχικό μου μήνυμα εάν υπάρχει κάποιο κρυφό μενού/ρύθμιση...

 

αυτό το μενού μου βγάζει στο γερμανικό 32αρι μου.:baby:

 

http://s23.postimg.org/z2s5diuuj/Screenshot_2015_05_04_17_09_28.png

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πριν λίγο ολοκλήρωσα επιτυχώς την αναβάθμιση (V30b) σε γερμανικό open 32Gb. Ευχάριστη έκπληξη η ταχύτητα ολοκλήρωσης της αναβάθμισης (γύρω στα 10-12 λεπτά κατέβασμα αρχείου, συνολικά γύρω στα 25 λεπτά).

Πρώτες εντυπώσεις αρκετά ως πολύ θετικές. Οι εφαρμογές και η κύλιση στα μενού φαίνονται να πάνε πιο σφαίρα και πιο σταθερά (smooth), συμπαθητικό το νέο γραφικό περιβάλλον. Από μπαταρία δεν έχω προλάβει να συγκρίνω τυχόν διαφορές οπότε αναμένω.

Συμπερασματικά μέχρι στιγμής όλα καλά και μάλλον αξίζει τον κόπο η μετάβαση.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλη εβδομάδα και καλό μήνα.

 

Aύριο (νωρις το αποφασησα :p )θα κάνω αγορά του g2 στα 32gb.Οσο το εψαξα διαβασα πολυ καλα σχολια

και για την αυτονομια του στην μπαταρια και γενικα σαν συσκευη ειναι πολυ καλη.

Το μοναδικο που με φοβιζει ειναι οι καθετες γραμμες που ορισμενοι χρηστες το εχουν αναφερει.

Ευχομαι να μην εχω καποιο προβλημα με αυτο.

 

Tελος 2 ερωτησεις ακομα:

 

1.Υπαρχει μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης επιλογη για αποκρυψη των "home screen buttons" στις εφαρμογες και στα παιχνιδια;

 

2.Η συσκευη εχει αναβαθμιστει στην τελευταια εκδοση android (lollipop) ;

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Περiεργο...

Με τον stock explorer δεν μ' αφήνει ν' ανεβάσω φωτό και μου γράφει failed to open file. Με τον chrome ανεβάζει κανονικά...

Κάποια λύση σ' αυτό;

Edited by sakis543
μη εμφάνιση φωτό
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε ένα κουλό με lollipop... Λοιπόν στην επιλογή γραμματοσειράς δεν έβγαζε τίποτα όπως εδώ... Με επανεκκίνηση έστρωσε... [ATTACH]60432[/ATTACH] το χει κάνει σε κανένα άλλον;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλη εβδομάδα και καλό μήνα.

 

Aύριο (νωρις το αποφασησα :p )θα κάνω αγορά του g2 στα 32gb.Οσο το εψαξα διαβασα πολυ καλα σχολια

και για την αυτονομια του στην μπαταρια και γενικα σαν συσκευη ειναι πολυ καλη.

Το μοναδικο που με φοβιζει ειναι οι καθετες γραμμες που ορισμενοι χρηστες το εχουν αναφερει.

Ευχομαι να μην εχω καποιο προβλημα με αυτο.

 

Tελος 2 ερωτησεις ακομα:

 

1.Υπαρχει μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης επιλογη για αποκρυψη των "home screen buttons" στις εφαρμογες και στα παιχνιδια;

 

2.Η συσκευη εχει αναβαθμιστει στην τελευταια εκδοση android (lollipop) ;

Για το πρώτο που ρωτάς στη lollipop έχει αυτή την επιλογή στις ρυθμίσεις... [ATTACH]60433[/ATTACH] για το δεύτερο σίγουρα θα πάρεις lollipop όλοι πήραμε! Το κινητό φυσάει μη το σκέφτεσαι καθόλου!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πες μου εσύ για να σου πω κι εγώ :lol:

Γι' αυτό ρώτησα στο αρχικό μου μήνυμα εάν υπάρχει κάποιο κρυφό μενού/ρύθμιση...

 

Η sim σου είναι 4g?

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκίμασες το συγκεκριμένο καλώδιο με Galaxy και έπαιξε, σίγουρα δε θα παίξει με το G2 καθώς το πρώτο χρησιμοποιεί mhl για την μεταφορά εικόνας over micro-USB ενώ το G2 χρησιμοποιεί το slimport, τα οποία είναι ασύμβατα μεταξύ τους.

 

Θα χρειαστείς διαφορετικό adaptor για να κάνεις τη δουλειά σου.

Τι καλώδιο πρέπει να πάρω; έχεις κάποιο υπόψιν σου;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση!

Εχουμε κανενα νεο για update σε lollipop για ελληνικές εκδόσεις?

Αν μπορείτε εννημερωστεμε γτ δε εχω το χρονο να το ψαξω!

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο που ρωτάς στη lollipop έχει αυτή την επιλογή στις ρυθμίσεις... [ATTACH]60433[/ATTACH] για το δεύτερο σίγουρα θα πάρεις lollipop όλοι πήραμε! Το κινητό φυσάει μη το σκέφτεσαι καθόλου!

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αδερφε!!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Πες μου εσύ για να σου πω κι εγώ :lol:

Γι' αυτό ρώτησα στο αρχικό μου μήνυμα εάν υπάρχει κάποιο κρυφό μενού/ρύθμιση...

 

Πάτα στον dialer

 

*#*#4636#*#*

και στον ''Ορισμό προτιμώμενου δικτύου'' διάλεξε... LTE/GSM/WCDMA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση!

Εχουμε κανενα νεο για update σε lollipop για ελληνικές εκδόσεις?

Αν μπορείτε εννημερωστεμε γτ δε εχω το χρονο να το ψαξω!

 

Προς το παρών όχι κοίτα ΕΔΩ και θα δεις αν υπάρχει καινούργια Rom, πάνω από 2 λεπτά δεν θα χρειαστείς...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...