Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημη απάντηση από το τμήμα εξυπηρέτησης της LG:

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η κυκλοφορία της έκδοσης 5.0 Lollipop του λειτουργικού Android για την συσκευή LG G2 (D802)

αναμένεται να πραγματοποιηθεί εντός του πρώτου τετραμήνου του 2015.

Προς το παρόν δεν υπάρχει επίσημη πληροφόρηση για κυκλοφορία της ίδιας έκδοσης στην συσκευή G Pad 8.3 (V500),

ενώ καμία από τις δύο συσκευές δεν αναμένεται να λάβει το UI της συσκευής LG G3 (D855).

:shock:

 

Τότε αρχίζω να πιστεύω ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να περιμένει κάνεις την Lollipop από την στιγμή που το KitKat λειτουργεί άψογα...Αν δε δώσουν το UI του G3( αν και προσωπικά έχω συνηθίσει πολύ και μ αρέσει του G2), αν δεν βελτιώσει κάποια θεματάκια όπως η εστίαση της κάμερας με φλας, κάτι που δεν έχει σχέση με την Lollipop οπότε φοβάμαι ότι δε θα το κάνουν, και κυρίως αν δεν επαναφέρουν την αυτονομία που είχε η συσκευή με την JB, ειλικρινά ποιός ποιός ο λόγος να πάει κανείς στη Lollipop; Πόσο πιο smooth να γίνει το κινητό; Μάλλον περισσότερα προβληματάκια θα έχει αρχικά παρά πλεονεκτήματα. Αφήστε που άκουσα για νέους περιορισμούς όπως πχ δεν θα αφήνουν καμία τρίτη εφαρμογή να ανοιγοκλέινει αυτόματα τα δεδομένα κάτι που κάνω εγώ τώρα με μία και με έχει βολέψει πολύ.

Άρα εμείς που έχουμε custom G3 rom είμαστε μια χαρά :D

Και UI G3 έχουμε και λόγο ενσωματωμένων advanced binaries, έχουμε και αισθητά γρηγορότερη εστίαση στην κάμερα ;)

Για την αυτονομία, το βλέπω πολύ χλωμό εως αδύνατο να βελτιωθεί με lollipop!!

Όσες συσκευές πήραν lollipop αναφέρουν για ίδια ή χειρότερη μπαταρία!

Καλύτερα να μην βιαζόμαστε για τη lolli για μην "γκρινιάζουμε" μετά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι νομίζω ότι αυτοί στην LG που μίλησε ο φίλος ήταν άσχετοι. Η LG από όσο θυμάμαι είχε πει ότι θα δώσει το UI του G3 στο G2 στην 5.0 και μάλιστα το έχει ήδη κάνει στο κορεάτικο μοντέλο. Για πιο λόγο να διαφοροποιηθεί στο international μοντέλο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. Κάτοχος εδώ και τρεις μέρες ενός μαύρου 32gb γερμανικου παρτίδας 412.Πρωτες εντυπώσεις πολυ καλές με εντυπωσιακότερα σημεία την μπαταρία και την κάμερα του..

 

Ωστόσο αντιμετωπίζω ένα προβλημα(?) και θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει σε όλους η πρέπει να το πάω στο σέρβις.

Στις κλήσεις με ακούνε και τους ακούω καμπάνα. Μέχρι εδώ όλα καλά.

Όταν βάζω όμως τα handsfree ακούω τον άλλον με παράσιτα και με ένα συνεχόμενο βουητο.. Η φωνή του δεν αλλοιωνεται , τα παράσιτα ακούγονται σαν background και είναι πολύ ενοχλητικό . Στην αρχή νόμιζα ότι φταίνε τα handsfree και αγόρασα τα ίδια ακουστικά του G2 και παρουσίασε τα ίδια. Έβαλα μετά κάτι Samsung ενός φίλου(υπήρξε κάποια βελτίωση αφου το βουητο ακουγόταν σε μικρότερο βαθμο) σχεδόν πάλι τα ίδια. Το περίεργο είναι ότι αν παρακολουθήσω κάποιο βίντεο στο YouTube ακούω πεντακάθαρα με οποιοδήποτε handsfree.

Κάποια βοήθεια;;

Edited by Leo08
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Πριν κάνω το επιμένω βήμα και αγοράσω το δεύτερο g2. Ήθελα να ρωτήσω η παρτίδα 411 32gb είναι κομπλέ;;Και κάτι ακόμη επειδή εγώ με το κινητό μου είμαι πολύ ευχαριστημένος πως κοιτάω ποια παρτίδα εχω;;
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Και πιο συγκεκριμένα τα 3 πρώτα ψηφία του SN
Nokia 3210 -> Sony Ericsson T68i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W610i -> Nokia 5800 XpressMusic -> iPhone 3GS -> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζουν ρόλο οι παρτίδες ρε παιδιά. και η δική μου (411) παρουσιαζόταν σαν απροβλημάτιστη και μου την έκατσε το μικρόφωνο πάνω στο μήνα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Οι "παιδικές" ασθένειες των πρώτων παρτίδων έχουν περάσει! Εδω και 1 χρόνο το G2 είναι μια χαρά!

Τώρα αν είσαι άτυχος, θα σου κάτσει η στραβή ότι παρτιδα και να έχεις ;) (και ότι συσκευή!!)

Link to comment
Share on other sites

οχι καποιος το φλασαρε και δεν του πετηχε μαλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ψαχνω μηπως μπορω να βρω κατι να το φλασαρω η να βαλω κανενα cwm αλλα δεν μπορω να βρω κατι

Link to comment
Share on other sites

οχι καποιος το φλασαρε και δεν του πετηχε μαλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ψαχνω μηπως μπορω να βρω κατι να το φλασαρω η να βαλω κανενα cwm αλλα δεν μπορω να βρω κατι

Πέρασε ξανά τη rom με flash tool.......

Link to comment
Share on other sites

αυτο εναν οδηγο δεν μπορω να βρω αναλητικο...

Αφού κατεβάσεις τη rom σε kdz αρχείο την περνάς με flash tool:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Εδώ θα βρεις και Ελληνικές οδηγιες (είναι για LG G3 αλλά η διαδικασία είναι ίδια)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788#post5837788

Link to comment
Share on other sites

οχι καποιος το φλασαρε και δεν του πετηχε μαλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ψαχνω μηπως μπορω να βρω κατι να το φλασαρω η να βαλω κανενα cwm αλλα δεν μπορω να βρω κατι

 

Τι τα πειραζετε ρε παιδια και τραβιεστε;τα μισα ποστ εχουν θεματα με τα φλασαρισματα αλλες ρομ κ.ο.κ το κινητο μαμα πεταει .:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος του κάτοχος του G2 και νυν του G3, το οποίο με έχει απογοητεύσει. Επειδή σκέφτομαι να επιστρέψω πάλι στο G2 θα ήθελα να ρωτήσω αν τα άσπρα G2 εμφανίζουν πρόβλημα με τα πλαστικά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος του κάτοχος του G2 και νυν του G3, το οποίο με έχει απογοητεύσει. Επειδή σκέφτομαι να επιστρέψω πάλι στο G2 θα ήθελα να ρωτήσω αν τα άσπρα G2 εμφανίζουν πρόβλημα με τα πλαστικά.

 

Σοβαρά φίλε μου, σε απογοήτευσε το G3;

Εγώ εχω λευκό 32αρι εδω και 16.5 μήνες, παρτίδα 309!

Τον περισσότερο καιρό το έχω βέβαια σε θήκη, ειδικά όταν βγαίνω έξω απ' το σπίτι. Τα πλαστικά του ειναι σαν καινούργια!!

Δεν είχα (εγώ συγκεκριμένα) καθόλου τριγμούς, και αν δεις το κινητό μου, είναι πραγματικά σαν καινούργιο!! Πολύ ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...