Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα ρωτησω βρε παιδια:Φοραω την Blitz 3.3 και θελω να αλλαξω και να βαλω την Cloudyg2 2.2.Τις εφαρμογες ομως που εχω στην Blitz πως να τις περασω μετα;Μονο καποιες συγκεκριμενες θελω.

Με titanium backup

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με titanium backup

Eχω το ΜyBackup Pro.Το ιδιο δεν ειναι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όχιιιιι!!! Μόλις σήμερα αντιλήφθηκα την -έως τώρα- αχνή κιτρινη γραμμή που εμφανίστηκε στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης... και έλεγα πως ήμουν τυχερός που δεν μου είχε εμφανιστεί αυτο το πρόβλημα, αλλά να που το έπαθα και εγώ... Υπάρχει πε΄ριπτωση να εξαφανιστεί μόνη της ή όσο παιρνούν οι μέρες θα επειδεινώνεται;;

 

Αντε να το στέλνω για σέρβισ τώρα και αν το δεχτούν... είναι Ευρωπαϊκό τουλάχιστον...

 

Κρίμα τέτοια κινητάρα να βγάζει τέτοια προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Όχιιιιι!!! Μόλις σήμερα αντιλήφθηκα την -έως τώρα- αχνή κιτρινη γραμμή που εμφανίστηκε στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης... και έλεγα πως ήμουν τυχερός που δεν μου είχε εμφανιστεί αυτο το πρόβλημα, αλλά να που το έπαθα και εγώ... Υπάρχει πε΄ριπτωση να εξαφανιστεί μόνη της ή όσο παιρνούν οι μέρες θα επειδεινώνεται;;

 

Αντε να το στέλνω για σέρβισ τώρα και αν το δεχτούν... είναι Ευρωπαϊκό τουλάχιστον...

 

Κρίμα τέτοια κινητάρα να βγάζει τέτοια προβλήματα

Να εξαφανιστεί από μόνη της το θεωρώ απίθανο. Στην καλύτερη περίπτωση να μείνει όπως είναι και να μην χειροτερέψει. Στην χειρότερη θα σου γίνει πιο έντονη. Είναι συχνό φαινόμενο στα g2 Δυστυχώς

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όχιιιιι!!! Μόλις σήμερα αντιλήφθηκα την -έως τώρα- αχνή κιτρινη γραμμή που εμφανίστηκε στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης... και έλεγα πως ήμουν τυχερός που δεν μου είχε εμφανιστεί αυτο το πρόβλημα, αλλά να που το έπαθα και εγώ... Υπάρχει πε΄ριπτωση να εξαφανιστεί μόνη της ή όσο παιρνούν οι μέρες θα επειδεινώνεται;;

 

Αντε να το στέλνω για σέρβισ τώρα και αν το δεχτούν... είναι Ευρωπαϊκό τουλάχιστον...

 

Κρίμα τέτοια κινητάρα να βγάζει τέτοια προβλήματα

 

Εμένα αχνή δεν ήταν . Ήταν ολόκληρη κηλίδα κιτρινίλας και μερικές γραμμές. Τι σε αγχώνει; Η LG καλύπτει όλα τα ευρωπαικά LG G2 16gb .

Στο λέω εκ πείρας που είχα και γω το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου Γερμανικό G2 και σε 36 ώρες είχα πίσω το κινητό . Θα σου αλλάξουν όλο το μπροστινό μέρος Οθόνη-γυαλί-digitizer μαζί με τα πλαστικά του μπροστινού μέρους. Πάνε όλα μονοκόμματα . Καινούριο θα στο κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχιιιιι!!! Μόλις σήμερα αντιλήφθηκα την -έως τώρα- αχνή κιτρινη γραμμή που εμφανίστηκε στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης... και έλεγα πως ήμουν τυχερός που δεν μου είχε εμφανιστεί αυτο το πρόβλημα, αλλά να που το έπαθα και εγώ... Υπάρχει πε΄ριπτωση να εξαφανιστεί μόνη της ή όσο παιρνούν οι μέρες θα επειδεινώνεται;;

 

Αντε να το στέλνω για σέρβισ τώρα και αν το δεχτούν... είναι Ευρωπαϊκό τουλάχιστον...

 

Κρίμα τέτοια κινητάρα να βγάζει τέτοια προβλήματα

από περιεργεια το ζόριζες το κινητό με παιχνίδια κλπ;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όχι καμία σχέση με παιχνίδια, τον πρώτο μήνα ίσως είχα βάλει αλλά για δοκιμή και μόνο. Και γενικά δεν κάνω υπερβολική χρήση, αντίθετα την πλέον χαλαρή.

 

Δεν ξέρω αν φταίνε οι απότομες εναλλαγές θερμότητας - ψύχους των τελευταίων ημερών με τα χιόνια τι λέτε; Επειδή είμαι χιονολάτρης, έβγαινα συχνά έξω μέστη χιονόπτωση και έβγαζα φωτογραφίες, μάλιστα προχθές είχα πάει στη Πάρνηθα και έβγαλα μερικές φώτος.

 

Ωστόσο καμία φορά δε μου έχει πέσει κάτω ή να έχει χτυπήσει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα,τραγικό αυτό το φαινόμενο με την οθόνη του g2 ... ευτυχώς την αλλάζουν ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παίδες μια γρήγορη, ερώτηση, ενδιαφέρεται ένα φιλαράκι να πάρει το κινητό. Τι λυση υπάρχει που δεν έχει microsd? Μπορούμε να συνδέσουμε στικάκι ή κάτι τέτοιο; Πάντως στα 250 είναι ότι καλύτερο ε; :O
Link to comment
Share on other sites

παίδες μια γρήγορη, ερώτηση, ενδιαφέρεται ένα φιλαράκι να πάρει το κινητό. Τι λυση υπάρχει που δεν έχει microsd? Μπορούμε να συνδέσουμε στικάκι ή κάτι τέτοιο; Πάντως στα 250 είναι ότι καλύτερο ε; :O

 

αυτο πηρα εγω και με μια καρτα micro sd κανεις τη δουλεια σου μια χαρα...(φωτο-βιντεο-μουσικη)

 

http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-Flash-Drive-Memory-Stick-Micro-USB-Card-Reader-For-OTG-Phone-Tablet-PC-/181483116963?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item2a413c99a3

Link to comment
Share on other sites

παίδες μια γρήγορη, ερώτηση, ενδιαφέρεται ένα φιλαράκι να πάρει το κινητό. Τι λυση υπάρχει που δεν έχει microsd? Μπορούμε να συνδέσουμε στικάκι ή κάτι τέτοιο; Πάντως στα 250 είναι ότι καλύτερο ε; :O

 

Μπορείς να συνδέσεις στικάκι κανονικά με το κατάλληλο ανταπτοράκι φυσικά. Αν το χρειάζεται καλύτερα να προτιμήσει την έκδοση με τα 32 Gb η διαφορά στα χρήματα είναι πολύ μικρή πλέον.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

παίδες μια γρήγορη, ερώτηση, ενδιαφέρεται ένα φιλαράκι να πάρει το κινητό. Τι λυση υπάρχει που δεν έχει microsd? Μπορούμε να συνδέσουμε στικάκι ή κάτι τέτοιο; Πάντως στα 250 είναι ότι καλύτερο ε; :O

Εγω θα έλεγα να "τσιμπήσει" ενα 32αρι! Έχει πλέον πολυ καλή τιμη και έχεις 24+gb εσωτερικής μνήμης!

Αν δεν αρκούν ακόμη και αυτά, μια καλή λυση είναι κάτι σαν αυτό (εννοείται το κινητό υποστηρίζει OTG):

http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo3-32gb-datatraveler-microduo-32gb-usb30-flash-drive-p-PER.345846

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την κιτρινιλα που λετε οσοι το εχετε η οθονες σας εχουν το ψυχρο ασπρο η το θερμο ασπρο?σιγουρα υπερθερμαινεται γι αυτο το βγαζει Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Και έμενα δυστυχώς εδώ και λίγο καιρό στο αριστερό μέρος στης οθόνης έχει μια κίτρινη γραμμή.Θα μιλήσω αύριο με LG για να δω τι θα γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Και έμενα δυστυχώς εδώ και λίγο καιρό στο αριστερό μέρος στης οθόνης έχει μια κίτρινη γραμμή.Θα μιλήσω αύριο με LG για να δω τι θα γίνει.

 

Καλησπέρα φίλε, επειδή όπως έγραψα και εγώ έχω το ίδο θέμα, αν μπορείς να μας ενημερώσεις μετά με ένα ποστ τι ακριβώς σου είπε η LG για να πράξω και εγώ αναλόγως.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε το θέμα της οθόνης μήπως το βάζετε σε καμια τσέπη και πιεζεται?

Ρωτάω μήπως βγει άκρη για το τι φταίει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε το θέμα της οθόνης μήπως το βάζετε σε καμια τσέπη και πιεζεται?

Ρωτάω μήπως βγει άκρη για το τι φταίει.

 

Επίσης όσοι έχετε το κιτρίνισμα/κηλίδες στην οθόνη είστε στοκ ή με custom rom/kernel? Ρωτάω γιατί ίσως εκεί να είναι το πρόβλημα.. Βγάζουν ή ανεβάζουν το thermal control για τις επιδόσεις και την ακούει το hardware..

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε το θέμα της οθόνης μήπως το βάζετε σε καμια τσέπη και πιεζεται?

Ρωτάω μήπως βγει άκρη για το τι φταίει.

 

Επίσης όσοι έχετε το κιτρίνισμα/κηλίδες στην οθόνη είστε στοκ ή με custom rom/kernel? Ρωτάω γιατί ίσως εκεί να είναι το πρόβλημα.. Βγάζουν ή ανεβάζουν το thermal control για τις επιδόσεις και την ακούει το hardware..

 

Εγώ από τότε που το πήρα δεν το έχω βάλει ποτέ σε τσέπη παντελονιού μόνο μπουφάν και είμαι με stock ρομ της LG.

 

http://i1377.photobucket.com/albums/ah53/aggelospatra1/DSC_0003_zpsaacc92a4.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://customstoday.com.pk/now-lg-g2-owners-can-enjoy-android-5-0-1-lollipop-110/

 

Now LG G2 owners can enjoy Android 5.0.1 Lollipop

 

New York....new york...

Link to comment
Share on other sites

http://customstoday.com.pk/now-lg-g2-owners-can-enjoy-android-5-0-1-lollipop-110/

 

Now LG G2 owners can enjoy Android 5.0.1 Lollipop

 

New York....new york...

 

Κατα την αποψή μου δεν λέει τίποτα καινούριο το άρθρο.. (και είναι και λίγο παραπλανητικός ο τίτλος, νομίζοντας κανείς οτι η έκδοση Lollipop έφτασε στα κινητά της Αμερικής, κάτι που δεν ισχύει οπως εξηγεί στη συνέχεια το άρθρο..)

Παλιά νέα και φωτογραφίες ανακυκλώνονται ξανά..

Link to comment
Share on other sites

Μου ράγισε το τζαμακι απο την κάμερα ευτυχώς βγάζει κανονικά και θέλω να κάνω αλλαγή το καπάκι απο πίσω γτ έχει γρατσουνιές ποσο θα βγει λέτε;
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει παθει τιποτα η οθονη μου αλλα ολοι καταλαβαινουμε οτι ειναι πιο ευαλωτη ...

 

το θεμα ειναι τι γινεται μετα τα 2 χρονια της εγγυησης ! δηλαδη , εγω που δεν αλλαζω συνεχεια κινητα , αν το παθει

μετα τα 2 χρονια , την εκατασα ...140Ευρω για αλλαγη ! επισης , σε οσους αλλαζουν οθονη εχετε οση εγγυηση

σας εχει απομεινει ή ανανεωνεται για 2 χρονια για την οθονη και μονο φυσικα ;

 

ενα παιδι εχει αλλαξει 3-4 φορες αλλα οπως εχει παραδεχτει και ο ιδιος , το ζοριζει πολυ :) :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αν μου βγάλει την κιτρινιλα εκτός εγγύησης και μου ζητήσουν 140€ για την επισκευή...... θα δώσω άλλα 100 και πάω σε άλλο κινητό!

Το έχω ανάμιση χρονο

Και τα θεωρώ πολλά τα λεφτά για επισκευή είτε της οθόνης είτε οποιουδήποτε αλλού προβλήματος.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αν δε χαλάσει στα 2 χρόνια δύσκολα θα χαλάσει στα 2 χρόνια και 2 μήνες.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...