Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω κοσμοτε και θελω να ενεργοποιησω τις ρυθμισεις 4g! Ξερει κανεις πως γινεται? Αν και εχω τικαρει την επιλογη για lte στις ρυθμισεις δεν εχω πιασει ποτε 4g..

Αν θυμάμαι σωστά, στέλνεις 4g στο 1333. Στο θέμα της cosmote το έχουμε πει αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Για τη 32αρα εκδοση οφειλουν να μου πουν αν ειναι ευρωπαϊκο branded ή unbranded? Τι πρεπει να κοιταξω?

Να σιγουρεψεις μονο οτι θα παραλαβεις ευρωπαϊκο. Καλο θα ειναι να ειναι και unbranded.

 

 

Νεος κατοχος G2 και εγω!

Το πισω καπακι βγαινει; Εννοω χωρις mod. Δεν εχω καταλαβει.

Δεν ειναι φτιαγμενο για να βγαινει αλλα βγαινει ευκολα αρκει να αφησεις λιγο νυχακι!

Υπαρχουν δεκαδες βιντεακια στο youtube για να παρεις μια γευση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κάντε το test.........πάρτε ένα σφυρί, ριχτέ του μια, στο δόξα πατρί, και αν ακούσετε...κρακ........τότε έσπασε........:lol::lol::lol::lol: μάπα το G2..!

το δοκίμασα. ..δεν έκανε κρακ...έκανε έναν άλλο ήχο αλλά δύσκολο να το εξηγήσω....strange! !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Ειναι καποιος που εχει περασμενη την Megris AllRes version του Igo Primo; Και αν ναι με ποιο apk;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,,εχω ενα θεματακι το οποιο το παρατηρω τον τελευταιο καιρο,,οταν μιλαω στο τηλ γινετε κατι σαν διακοπες σαν ενα ηχητικο κλακ κλακ πανω στην συνομιλα ενω συνεχιζετε με με παρεμβολες! οχι παντα αλλα αρκετες φορες!!δεν ξερω αν το εχει καποιος παρατηρησει,η αν αντιμετωπιζει καποιος παρομοιο περιστατικο,γτ αν υπαρχει προβλημα με το ακουστικο θα πρεπει να επικοινωνησω με το καταστημα για ελεγχο!!θα χαρω να με βοηθησετε!!!
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα. ..δεν έκανε κρακ...έκανε έναν άλλο ήχο αλλά δύσκολο να το εξηγήσω....strange! !!

 

Strange........!!!!:X παράξενο.....!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,,εχω ενα θεματακι το οποιο το παρατηρω τον τελευταιο καιρο,,οταν μιλαω στο τηλ γινετε κατι σαν διακοπες σαν ενα ηχητικο κλακ κλακ πανω στην συνομιλα ενω συνεχιζετε με με παρεμβολες! οχι παντα αλλα αρκετες φορες!!δεν ξερω αν το εχει καποιος παρατηρησει,η αν αντιμετωπιζει καποιος παρομοιο περιστατικο,γτ αν υπαρχει προβλημα με το ακουστικο θα πρεπει να επικοινωνησω με το καταστημα για ελεγχο!!θα χαρω να με βοηθησετε!!!

 

μηπως σου έρχονται ειδοποιήσεις απο social media..fb κτλ...??

www.madphone.net :)
Link to comment
Share on other sites

μηπως σου έρχονται ειδοποιήσεις απο social media..fb κτλ...??

 

οχι με κλειστα ολα οθτε ιντερνετ,,ειναι καθαρα στις κλησεις!!το θεμα ειναι αν ευθυνετε το ακουστικο η κατι αλλο??δεν ειναι ηχητικο απο μηνυμα καταλαβα τι λες!!ειναι στην κληση οπως το λεω,,διακοπες και βγενει η φωνη διακεκομενη!! οταν συμβαινει,,βλεπω μηπως δεν εχω σημα,,αλλα εχω!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη ειδοποιησης για καθε λεπτο της κλησης που περναει;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι με κλειστα ολα οθτε ιντερνετ,,ειναι καθαρα στις κλησεις!!το θεμα ειναι αν ευθυνετε το ακουστικο η κατι αλλο??δεν ειναι ηχητικο απο μηνυμα καταλαβα τι λες!!ειναι στην κληση οπως το λεω,,διακοπες και βγενει η φωνη διακεκομενη!! οταν συμβαινει,,βλεπω μηπως δεν εχω σημα,,αλλα εχω!!

 

Είσαι με vodafone? Στο κάνει αυτό όταν είσαι σε επιλογή 2G?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς με hands-free ακούγεται πάλι;

 

Η αληθεια ειναι πως δεν εχω δοκιμασει να το δω με hands-free!! θα το δοκιμασω αυριο ολη μερα να το δουλεψω για να δω!!αλλα παιζει να μην το κανει με το Hands γιατι θα το θυμομουν!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη ειδοποιησης για καθε λεπτο της κλησης που περναει;

 

δεν γνωριζω που υπαρχει και αν υπαρχει τετοια επιλογη στην συσκευη μας!!! οποτε δεν νομιζω να το εχω τικαρει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι με vodafone? Στο κάνει αυτό όταν είσαι σε επιλογή 2G?

 

cosmote εχω,,και το exei κανει ειτε με ολες τις επιλογες(gsm/wcdma/lte) ειτε μονο gsm!!

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω που υπαρχει και αν υπαρχει τετοια επιλογη στην συσκευη μας!!! οποτε δεν νομιζω να το εχω τικαρει!!

Τσεκαρε στις ρυθμισεις του dialer, νομιζω αυτο ειναι.

Δεν μπορω να σου πω που ακριβως ειναι καθως εχω αλλη ROM τωρα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη χρήση δεδομένων; Είναι λίγο πιο γενική η ερώτηση και αφορά και άλλα smartphones, αλλά μιας και έχω το G2 είπα να ρωτήσω εδώ. Όταν έχω ενεργοποιημένα παράλληλα το wifi και τα δεδομένα internet στη συσκευή, στο σπίτι ή στη δουλειά π.χ. που είμαι μόνιμα συνδεδεμένος σε wifi, ποιο έχει προτεραιότητα, το wifi ή το internet στο κινητό; Για να διευκρινίσω περισσότερο, όταν είμαι συνδεδεμένος σε wifi και έχω ανοιχτά και τα δεδομένα, χρεώνομαι για χρήση internet στο κινητό, ή θα αρχίσει να με χρεώνει όταν θα είμαι εκτός σπιτιού και δεν θα έχω wifi;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη χρήση δεδομένων; Είναι λίγο πιο γενική η ερώτηση και αφορά και άλλα smartphones, αλλά μιας και έχω το G2 είπα να ρωτήσω εδώ. Όταν έχω ενεργοποιημένα παράλληλα το wifi και τα δεδομένα internet στη συσκευή, στο σπίτι ή στη δουλειά π.χ. που είμαι μόνιμα συνδεδεμένος σε wifi, ποιο έχει προτεραιότητα, το wifi ή το internet στο κινητό; Για να διευκρινίσω περισσότερο, όταν είμαι συνδεδεμένος σε wifi και έχω ανοιχτά και τα δεδομένα, χρεώνομαι για χρήση internet στο κινητό, ή θα αρχίσει να με χρεώνει όταν θα είμαι εκτός σπιτιού και δεν θα έχω wifi;

WiFi... Αλλά αν βάλεις επιλογή για avoid poor connections και δεν έχεις καλό σήμα του ασύρματου τότε θα αποσυνδέεται και θα χρησιμοποιεί τα data.

Επίσης αν το κινητό έχει κάποιο turbo mode μπορεί να κάνει συνδυασμένη χρήση. Όπως το s5 αν δεν κάνω λάθος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη χρήση δεδομένων; Είναι λίγο πιο γενική η ερώτηση και αφορά και άλλα smartphones, αλλά μιας και έχω το G2 είπα να ρωτήσω εδώ. Όταν έχω ενεργοποιημένα παράλληλα το wifi και τα δεδομένα internet στη συσκευή, στο σπίτι ή στη δουλειά π.χ. που είμαι μόνιμα συνδεδεμένος σε wifi, ποιο έχει προτεραιότητα, το wifi ή το internet στο κινητό; Για να διευκρινίσω περισσότερο, όταν είμαι συνδεδεμένος σε wifi και έχω ανοιχτά και τα δεδομένα, χρεώνομαι για χρήση internet στο κινητό, ή θα αρχίσει να με χρεώνει όταν θα είμαι εκτός σπιτιού και δεν θα έχω wifi;

 

Ή ακτινοβολία όμως θα εκτιναχθεί στα ύψη και με τα δύο ανοιχτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ή ακτινοβολία όμως θα εκτιναχθεί στα ύψη και με τα δύο ανοιχτά.

Ναι, αυτό δεν το είχα σκεφτεί και υπάρχουν και μικρά παιδιά στο σπίτι, απλώς είπα να αποφεύγω τη διπλή κίνηση, να κλείνω το wifi όταν βγαίνω από το σπίτι, ανοίγοντας παράλληλα τα δεδομένα και το αντίθετο όταν επιστρέφω πάλι. Αλλά μπροστά στην αποφυγή extra ακτινοβολίας, καλύτερα η διπλή κίνηση.

 

WiFi... Αλλά αν βάλεις επιλογή για avoid poor connections και δεν έχεις καλό σήμα του ασύρματου τότε θα αποσυνδέεται και θα χρησιμοποιεί τα data.

Επίσης αν το κινητό έχει κάποιο turbo mode μπορεί να κάνει συνδυασμένη χρήση. Όπως το s5 αν δεν κάνω λάθος.

 

Το G2 έχω και εγώ, δηλαδή το wifi έχει προτεραιότητα σε σχέση με τα δεδομένα. Όσο για το wifi, τόσο στο σπίτι, όσο και στη δουλειά, τα έχω αρκετά κοντά και με full σχεδόν σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι οταν υπαρχει wifi υπερισχυει των δεδομενων.Οσοοοο για την ακτινοβολια δεν εχει σχεση του κινητου που ουτως η αλλως ειναι πολυ χαμηλη ακομα και στην υψηλοτερη κλιμακα.Το wifi εκπεμπει αλλου ειδους συχνοτητες και του ρουτερ ειναι απο μονη της σχετικα υπολογισημη.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι οταν υπαρχει wifi υπερισχυει των δεδομενων.Οσοοοο για την ακτινοβολια δεν εχει σχεση του κινητου που ουτως η αλλως ειναι πολυ χαμηλη ακομα και στην υψηλοτερη κλιμακα.Το wifi εκπεμπει αλλου ειδους συχνοτητες και του ρουτερ ειναι απο μονη της σχετικα υπολογισημη.:)

Κάτι μπερδεύεις... Η ακτινοβολία του δικτύου κινητής είναι πάντα μεγαλύτερη σε ισχύ από την αντίστοιχη του wifi. Για όσους ανησυχούν όμως, και τα δύο όταν δεν είναι σε χρήση στέλνουν απλά ένα πακέτο κάθε λίγο που δεν εκπέμπει πολλή ακτινοβολία. Κατά τα άλλα, οι συχνότητες του wifi και του κινητού είναι συγκρίσιμες, βιολογικά δεν έχουν μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λεει ο minast ειναι.

Η ισχυς της ακτινοβολιας του wifi ειναι αρκετα μικροτερη απο την αντιστοιχη του 3G ή 2G (ειτε ομιλια, ειτε data).

Επισης πρεπει να εχουμε στο νου μας οτι η ενταση της ακτινοβολιας ειναι αντιστροφως αναλογη του ΤΕΤΡΑΓΩΝΟΥ της αποστασης μεταξυ εμας και της πηγης. Αυτο συμαινει οτι για να εχεις παρενεργειες λογω rooter πρεπει να εισαι κολλημενος στην κεραια. Αν διπλασιασεις την αποσταση τοτε η ενταση της ακτινοβολιας υποτετραπλασιαζεται. Αν τετραπλασιασεις την αποσταση τοτε η ενταση υποδεκαεξαπλασιαζεται. Αν πας 10 φορες πιο μακρια απο την πηγη τοτε η ακτινοβολια που θα δεχτεις θα ειναι 100 φορες μικροτερη.... και παει λεγοντας....

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω δε το διατυπωσα καλα αλλα ουτως η αλλως την ακτινοβολια απο γυρω μας δε την αποφευγουμε μονο απο τις κεραιες της κινητης εχουμε δεν εχουμε κινητο .
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Απο χθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός Lg G2 32gb. Θα ήθελα να ρωτήσω αν στην αναφορά παράδοσης μηνύματος σας έρχετε ηχητικό σήμα. Στις επιλογές ενεργποίησα την αναφορά παράδοσης αλλά όταν έστειλα μήνυμα δεν μου ήρθε ηχητικό σήμα απλά ήρθε ενα στιγμιαίο μήνυμα (το οποίο στο πρώτο μήνυμα που έστειλα δεν πρόλαβα να το δω).
Link to comment
Share on other sites

Απο χθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός Lg G2 32gb. Θα ήθελα να ρωτήσω αν στην αναφορά παράδοσης μηνύματος σας έρχετε ηχητικό σήμα. Στις επιλογές ενεργποίησα την αναφορά παράδοσης αλλά όταν έστειλα μήνυμα δεν μου ήρθε ηχητικό σήμα απλά ήρθε ενα στιγμιαίο μήνυμα (το οποίο στο πρώτο μήνυμα που έστειλα δεν πρόλαβα να το δω).

Έτσι είναι οι αναφορές παράδοσης πλέον. Δεν στέλνουν μηνύματα. Καλύτερο κατά τη δική μου γνώμη.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...