Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερχετε απο hong kong με οτι αυτο συνεπαγετε, τελωνειο - εγγυηση κλπ κλπ, εγω στην θεση σου δε θα εμπαινα στην διαδικασια αγορας

 

Οπότε μάλλον μόνο από σκρουτζομάγαζα 270 € και 16 GB

Υπάρχει κάποια πρόταση καλύτερη?

Ή να περιμένω κατά τα Χριστούγεννα (πάει μακριά η βαλίτσα) που λογικά θα παίζει καλύτερη τιμή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπότε μάλλον μόνο από σκρουτζομάγαζα 270 € και 16 GB

Υπάρχει κάποια πρόταση καλύτερη?

Ή να περιμένω κατά τα Χριστούγεννα (πάει μακριά η βαλίτσα) που λογικά θα παίζει καλύτερη τιμή?

 

εγω δεν ειμαι της αποψης να περιμενω 2-3 μηνες μπας και πεσει η τιμη 10-20 ευρω, γιατι αν ειναι ετσι μη το παρεις Χριστουγεννα ,περιμενε το Πασχα θα ειναι ακομη καλυτερα :p

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειμαι της αποψης να περιμενω 2-3 μηνες μπας και πεσει η τιμη 10-20 ευρω, γιατι αν ειναι ετσι μη το παρεις Χριστουγεννα ,περιμενε το Πασχα θα ειναι ακομη καλυτερα :p

Καλό!!!!!!! θα έχει αναβαθμιστεί και σε android 5.0 lollipop :p

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν υπαρχει η δυνατοτητα να ηχογραφησω τον ηχο κλησης απο το παλιο τηλ. και να τον βαλω στο καινουργιο??

Το G2 εχει voice recorder, μπορεις να ηχογραφησεις οτι θελεις, και απ' οτι δοκιμασα τωρα .... ναι μπορεις να τον βαλεις και σαν ηχο κλησης. Αλλα τωρα ποσο ποιοτητα μπορει να εχει ενας τετοιος ηχος δεν ξερω!

Εγω βεβαια εχω custom rom του G3, αλλα πιστευω και σε stock να γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Κυριως εχει θεμα με την αργή εστιαση, ειδικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου. Το δικο μου οταν το πρωτοπηρα (πριν ενα χρονο) ειχε αργo focus και σε αντικειμενα που ηταν πολυ κοντα!

Με το root μπορεις να βαλεις αλλο προγραμματακι καμερας και αλλους driver ή μοντακια που τη βελτιωνουν κατα πολυ!

Επισης βελτιωνεται πολυ και με την εγκατασταση συγκεκριμενων custom rom's.

Εκτος των αλλων βελτιωσεων αποκτας και δυνατοτητα εγγραφης βιντεο αναλυσης UHD και αθορυβο shutter ;)

Ειναι κατι που η εταιρια δεν αναγνωριζει ως προβλημα;

Στο G3 αυτα εχουν βελτιωθει ή παραμενουν ιδια;

Θελω να πω, αφου με την rom του G3 που λες πιο πανω οτι εχεις διορθωνεται η κατασταση,

κατα την γνωμη σου γιατι δεν την αντιμετωπισε και η LG με ενα firmware update;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι που η εταιρια δεν αναγνωριζει ως προβλημα;

Στο G3 αυτα εχουν βελτιωθει ή παραμενουν ιδια;

Θελω να πω, αφου με την rom του G3 που λες πιο πανω οτι εχεις διορθωνεται η κατασταση,

κατα την γνωμη σου γιατι δεν την αντιμετωπισε και η LG με ενα firmware update;

 

Η "μαμα" καμερα του G3 ειναι φανερα βελτιωμενη απ' τη αντιστοιχη του G2! Απλα η διαφορά με μια "βελτωμενη" του G2 δεν ειναι συγκλονιστικη.

Στο θεμα του focus το G3 ειναι ταχυτατο, δεν ξερω αραγε αν εχει και η δικια του καμερα περιθωρια...... βελτιωσεις στο μελλον!

Τωρα γιατι η LG δεν βελτιωσε με update την καμερα και το εκαναν οι dev στο xda, τι πω....... ο θεος και η ψυχη τους!!!

Δεν ξερω να σου πω αυτη τη στιγμη (απο προσωπικη εμπειρια) πως ειναι η stock καμερα. Απ' την πρωτη σχεδον στιγμη που το πηρα εγω το ρουταρα και εβαλα custom recovery, ετσι φλασαρα και τα πρωτα μοντακια που βγηκαν για τη βελτιωση της, απο πέρυσι το Δεκεμβριο. Και εκτος αυτου ειμαι μηνες τωρα με custom rom's!

Αν κανεις μια "βολτα" απ' το νήμα του G2 με τις "τροποποιησεις" και το νήμα με τις "Φωτογραφιες", θα μαθεις περισσοτερα, και θα διαβασεις και αποψεις απο παιδια που ασχολουνται αρκετα με τη φωτογραφια!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις μια "βολτα" απ' το νήμα του G2 με τις "τροποποιησεις" και το νήμα με τις "Φωτογραφιες", θα μαθεις περισσοτερα, και θα διαβασεις και αποψεις απο παιδια που ασχολουνται αρκετα με τη φωτογραφια!!

 

Με ενδιαφερει κι εμενα αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι σίγουρα πάνω απο 407-408, εγώ το πείρα τέλος Αυγούστου, 405. Το μόνο που πρέπει να δεις, να είναι ευρωπαϊκό.....;) λόγο εγγυήσεις..!

 

Αυτό σχετικά με το τι παρτίδα είναι, που φαίνεται?

Πείτε μου και κάτι ακόμα πόσο κρατάει η μπαταρία με νορμάλ χρήση, καθώς και αν τα 16GB σας είναι αρκετά?

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι σίγουρα πάνω απο 407-408, εγώ το πείρα τέλος Αυγούστου, 405. Το μόνο που πρέπει να δεις, να είναι ευρωπαϊκό.....;) λόγο εγγυήσεις..!

 

Αυτό σχετικά με το τι παρτίδα είναι, που φαίνεται?

Πείτε μου και κάτι ακόμα πόσο κρατάει η μπαταρία με νορμάλ χρήση, καθώς και αν τα 16GB σας είναι αρκετά?

 

τα τρια πρωτα νουμερα απο το s/n γραφει την παρτιδα, με νορμαλ χρηση ανετα δυο μερες θα σου βγαζει, για μενα μια χαρα ειναι τα 16 giga, τωρα αναλογως τι θες να βαζεις στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό σχετικά με το τι παρτίδα είναι, που φαίνεται?

Πείτε μου και κάτι ακόμα πόσο κρατάει η μπαταρία με νορμάλ χρήση, καθώς και αν τα 16GB σας είναι αρκετά?

 

Με μια χαλαρή χρήση τελευταία φορά έβγαλα 110 ώρες σερί αναμονής σε 3G με 4 ώρες οθόνη και 1,5 ώρα κλήσεις. Καλά είναι πιστεύω... :D (μπήκε για φόρτιση στο 15%)

 

Τα 16 έμενα που δεν βάζω μουσική/ταινίες μου είναι υπεραρκετά. Τώρα αναλόγως τη χρήση που θα του κανεις, επιλέγεις.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι σίγουρα πάνω απο 407-408, εγώ το πείρα τέλος Αυγούστου, 405. Το μόνο που πρέπει να δεις, να είναι ευρωπαϊκό.....;) λόγο εγγυήσεις..!

 

Αυτό σχετικά με το τι παρτίδα είναι, που φαίνεται?

Πείτε μου και κάτι ακόμα πόσο κρατάει η μπαταρία με νορμάλ χρήση, καθώς και αν τα 16GB σας είναι αρκετά?

 

Εγω θα σου πω πραγματικα ποσο κραταει η μπαταρια. Λοιπον αν το χρησιμοποιεις σε εξωτερικο χωρο φορας γυαλια και εχεις την φωτεινοτητα στο 50-70% με ανοιχτα 3G και τα παντα ολα δεν θα σου βγαλει πανω απο 10-12 ωρες! Οθονη δεν θα δεις πανω απο 3 ωρες.

Φαντασου οτι με την ιδια χρηση ενα galaxy s 4 που ειχα μου εβγαζε 6-7 ωρες και οθονη 1μιση ωρα. Εννοειται τοτε ειχα 2 μπαταριες μαζι παντα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

 

Εγω θα σου πω πραγματικα ποσο κραταει η μπαταρια. Λοιπον αν το χρησιμοποιεις σε εξωτερικο χωρο φορας γυαλια και εχεις την φωτεινοτητα στο 50-70% με ανοιχτα 3G και τα παντα ολα δεν θα σου βγαλει πανω απο 10-12 ωρες! Οθονη δεν θα δεις πανω απο 3 ωρες.

Φαντασου οτι με την ιδια χρηση ενα galaxy s 4 που ειχα μου εβγαζε 6-7 ωρες και οθονη 1μιση ωρα. Εννοειται τοτε ειχα 2 μπαταριες μαζι παντα!

Η ερωτηση "ποσο κραταει η μπαταρια;" ειναι λιγο ακυρη!!

Αλλαζει ΠΑΡΑ πολυ η αυτονομια αναλογα τι χρηση του καθενος.

Οχι μονο στο G2, αλλα σε οποιαδηποτε συσκευη. Αν μπεις στο νήμα της μπαταριας, θα δεις τι εκανα εγω χθες.......:p:p

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση "ποσο κραταει η μπαταρια;" ειναι λιγο ακυρη!!

Αλλαζει ΠΑΡΑ πολυ η αυτονομια αναλογα τι χρηση του καθενος.

Οχι μονο στο G2, αλλα σε οποιαδηποτε συσκευη. Αν μπεις στο νήμα της μπαταριας, θα δεις τι εκανα εγω χθες.......:p:p

 

μα δεν ειπα κατι διαφορετικο εγω !!! τα ιδια λεμε φιλε ....απλα εγω του γραφω ποσο κραταει αν το χρησιμοποιεις ως smartphone και οχι ως κινητο :)

 

θα μπω να δω τωρα αυτο που λες!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το g2 μόλις 2 βδομάδες και ξαφνικά νιώθω την δόνηση διαφορετικά ,δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά δεν είναι πια τόσο smooth όπως πριν σαν να ακούγετε κάτι από πίσω να κουνιέται .Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο η είναι η ιδέα μου? παρόλα αυτά θα πάω και σε ένα κατάστημα να δω ένα καινούργιο μήπως κάνω λάθος.Το κινητό δεν μου έπεσε ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν υπαρχει η δυνατοτητα να ηχογραφησω τον ηχο κλησης απο το παλιο τηλ. και να τον βαλω στο καινουργιο??

 

Ο καλύτερος τρόπος είναι να βρεις το αρχείο του ήχου κλήσης μέσα στον αποθηκευτικό χώρο της παλιάς συσκευής και να το αντιγράψεις στην καινούργια. Αν χρειαστείς περισσότερη βοήθεια σε αυτό, μάλλον θα πρέπει να το θέσεις σε πιο κατάλληλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το disable services μολις το εβγαλα γιατι ειδα πως ενω εκοβα μερικα services μετα απο λιγες ωρες τα ξαναενεργοποιουσε.. Το picasa το εχω κοψει απο titanium
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το titanium backup η το greenify ειναι καλυτερο για freeze app?

Το titanium με freeze ειναι σαν να σβηνει την εφαρμογη.. Απλα δεν την απεγκαθειστα..

Το greenify την μπλοκαρει μεν αλλα δεν την εξαφανιζει ωστε να μην χρησιμοποιειται

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

πηγα εχθες σε γαμο κολλητου, τραβουσα τραβουσα φωτος και βιντεο, σημερα το πρωι εμεινα με 3 γιγα ελευθερο χωρο....το μεγαλυτερο μειονεκτημα του κινητου αυτου δυστηχως.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι ακόμα?

Μετά από χρήση κάποιον ωρών, ας πούμε 2 ώρες πάνω-κάτω, πώς νοιώθετε κουράζει η οθόνη?

Για να είμαι πιο συγκεκριμένος χθες ήμουν στο Media markt και για αρκετή ώρα δοκίμασα το G2 καθώς και το S4

είδα πως το λευκό του G2 είναι λίγο ψυχρό, ενώ το S4 είχε πιο θερμό λευκό.

Και το ψυχρό όσο να είναι κουράζει περισσότερο.

Εσείς που το έχετε δουλέψει αρκετά τι λέτε πάνω σε αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πηγα εχθες σε γαμο κολλητου, τραβουσα τραβουσα φωτος και βιντεο, σημερα το πρωι εμεινα με 3 γιγα ελευθερο χωρο....το μεγαλυτερο μειονεκτημα του κινητου αυτου δυστηχως.

Πραγματικά είναι πρόβλημα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι ακόμα?

Μετά από χρήση κάποιον ωρών, ας πούμε 2 ώρες πάνω-κάτω

, πώς νοιώθετε κουράζει η οθόνη?

Για να είμαι πιο συγκεκριμένος χθες ήμουν στο Media markt και για αρκετή ώρα δοκίμασα το G2 καθώς και το S4

είδα πως το λευκό του G2 είναι λίγο ψυχρό, ενώ το S4 είχε πιο θερμό λευκό.

Και το ψυχρό όσο να είναι κουράζει περισσότερο.

Εσείς που το έχετε δουλέψει αρκετά τι λέτε πάνω σε αυτό?

Σε καμια περιπτωση δεν κουραζει. Και σκεψου οτι πολλες φορες στο κρεβατι πριν κοιμηθω καθομαι και το σκαλιζω για ωρες με μοναδικο φωτισμο μονο αυτον της οθονης.

 

Η οθονες των Samsung ειναι αλλης τεχνολογιας (amoled). Αυτες οι οθονες, οπως ειναι γνωστο, εχουν κορεσμενα χρωματα και προσωπικα με κουραζουν περισσοτερο ενω η οθονη του G2 εχει πιο φυσικα χρωματα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πηγα εχθες σε γαμο κολλητου, τραβουσα τραβουσα φωτος και βιντεο, σημερα το πρωι εμεινα με 3 γιγα ελευθερο χωρο....το μεγαλυτερο μειονεκτημα του κινητου αυτου δυστηχως.

 

θα λυνόταν το θέμα, αν από της ρυθμίσεις αν σου επέτρεπε της photo & το video να αποθηκευόταν στο usb ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...