Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια η ρυθμιση "κρυπτογραφηση τηλεφωνου" τι ακριβως κανει. εαν την θεσης σε λειτουργια, με εργοστασιακη επαναφορα ερχεται παλι στην αρχικη της κατασταση;

 

Ναι έρχονται όλα όπως πριν άλλα χάνονται τα πάντα με αυτόν τον τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[/quote

φιλαρακι χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος, αυτο εχει να κανει με το λειτουργικο.. (κιτ-κατ). και με το προηγουμενο τηλ μου (lg optimus 4x) το ειχε και η jelly bean. μιλαω παντα για official

 

ok φιλε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον θα το τσιμπησω το κινητο τον επομενο μηνα , απλα κατι που διαβασα και μαλλον ειναι μπαρουφα , υπαρχει περιπτωση να αποσυρει η Lg το κινητο ? να ειναι στα τελευταια του ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ειμαι με spederio rom και Doriman kernel. Η μπαταρία με φουλ 3g δεν έχει κρατήσει ποτέ πανω από 3 ώρες. Το ίδιο γινόταν και μαμά. Το better batery δεν μου δείχνει κάτι. Ολα φυσιολογικά. Σε γνωστό μου κρτάει 5 ώρες με φουλ gaming. Παίζει να έχει θέμα η μπαταρία; Το κινητό είναι αγορασμένο Ιούλιο. Μου κάνει εντύπωση η τόσο μεγάλη διαφορά την οποία βλεπω και με άλλους. Να το πάω για αλλαγή μπαταρίας;Ευχαριστώ!Eσάς πόσο κρατάει περίπου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ειμαι με spederio rom και Doriman kernel. Η μπαταρία με φουλ 3g δεν έχει κρατήσει ποτέ πανω από 3 ώρες. Το ίδιο γινόταν και μαμά. Το better batery δεν μου δείχνει κάτι. Ολα φυσιολογικά. Σε γνωστό μου κρτάει 5 ώρες με φουλ gaming. Παίζει να έχει θέμα η μπαταρία; Το κινητό είναι αγορασμένο Ιούλιο. Μου κάνει εντύπωση η τόσο μεγάλη διαφορά την οποία βλεπω και με άλλους. Να το πάω για αλλαγή μπαταρίας;Ευχαριστώ!Eσάς πόσο κρατάει περίπου?

Φίλε σε λάθος νημα γράφεις,αν και off topic θα σου πω να δοκιμάσεις και αλλες custom rom μιας και η συγκεκριμένη αν δεν κάνω λάθος έχει να βγάλει update μήνες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε κλειστο χωρο εχουμε θεμα με το σημα, τοσο χαλια βρε παιδι μου? το εχω αυτοματο 4G-3G-2G εαν το βαλω στανταρ 2G διορθωνετε η κατασταση η μπα?

επισης για την μπαταρια που ειναι πιο καλα να το εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε ευχαριστω.

 

αν δουλευεις μονιμα 3g ή wifi καταβασε αυτην την εφαρμογη:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el

ειναι πολυ καλη εφαρμοφη για να αναγνωριζεις αγνωστους αριθμους ακομα και κινητα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε κλειστο χωρο εχουμε θεμα με το σημα, τοσο χαλια βρε παιδι μου? το εχω αυτοματο 4G-3G-2G εαν το βαλω στανταρ 2G διορθωνετε η κατασταση η μπα?

επισης για την μπαταρια που ειναι πιο καλα να το εχουμε?

Έχει κανείς να πει κάτι; με απασχολεί πολύ

αν δουλευεις μονιμα 3g ή wifi καταβασε αυτην την εφαρμογη:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el

ειναι πολυ καλη εφαρμοφη για να αναγνωριζεις αγνωστους αριθμους ακομα και κινητα....

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε, θα την δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε κλειστο χωρο εχουμε θεμα με το σημα, τοσο χαλια βρε παιδι μου? το εχω αυτοματο 4G-3G-2G εαν το βαλω στανταρ 2G διορθωνετε η κατασταση η μπα?

επισης για την μπαταρια που ειναι πιο καλα να το εχουμε?

Αν δεν εχεις σημαντικο λογο να το εχεις στο αυτοματο 4G-3G-2G, βαλτο στο 2G μονο.

Θα εχεις αρκετο κερδος στην αυτονομια και επισης πιο ισχυρο και σταθερο σημα!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις σημαντικο λογο να το εχεις στο αυτοματο 4G-3G-2G, βαλτο στο 2G μονο.

Θα εχεις αρκετο κερδος στην αυτονομια και επισης πιο ισχυρο και σταθερο σημα!

 

σ ευχαριστω φιλε, εδω ομως http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php γιατι λεει οτι θα εχουμε καλυτερη αυτονομια με 3G? μηπως δε καταλαβα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω φιλε, εδω ομως http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php γιατι λεει οτι θα εχουμε καλυτερη αυτονομια με 3G? μηπως δε καταλαβα σωστα?

2G και ξερο ψωμι. Μεγαλη διαφορα στην αυτονομια. Εννοειται παντα 2G και οποτε χρειαστω data το γυρναω σε 3G ή 4G.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2G και ξερο ψωμι. Μεγαλη διαφορα στην αυτονομια. Εννοειται παντα 2G και οποτε χρειαστω data το γυρναω σε 3G ή 4G.

 

οκ φιλε, τ αφηνω 2G ,απλα μου κανει μεγαλη εντυπωση που λεει εκει στο site μεγαλυτερη αυτονομια και ομιλία με 3G ,τι να πω δε ξερω :what:

Link to comment
Share on other sites

2G και ξερο ψωμι. Μεγαλη διαφορα στην αυτονομια. Εννοειται παντα 2G και οποτε χρειαστω data το γυρναω σε 3G ή 4G.

 

υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος για αυτό;

 

widget 2g 3g Διάλεξε και πάρε....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε, τ αφηνω 2G ,απλα μου κανει μεγαλη εντυπωση που λεει εκει στο site μεγαλυτερη αυτονομια και ομιλία με 3G ,τι να πω δε ξερω :what:

 

λέει 3g γιατί στο εξωτερικό είναι δεδομένο οτι έχουν τέλειο σήμα 3g παντου.σε εμάς εδώ στην Ελλάδα τέλειο σήμα μονο 2g και αυτο οχι παντού!!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε, τ αφηνω 2G ,απλα μου κανει μεγαλη εντυπωση που λεει εκει στο site μεγαλυτερη αυτονομια και ομιλία με 3G ,τι να πω δε ξερω :what:

Αυτές οι μετρήσεις λογικά αναφέρουν την αυτονομία αποκλειστικά με σήμα 3G ή αποκλειστικά με σήμα 2G. Καθώς όμως στο G2 δεν υπάρχει τρόπος να κλειδώσεις το τηλέφωνο μόνο σε 3G, αν το τηλέφωνο αλλάζει αυτόματα μεταξύ 2G/3G όταν δεν έχει καλό σήμα τότε θα έχεις χειρότερη αυτονομία από αν το είχες αποκλειστικά σε 2G.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα πριν από λίγο η αναβάθμιση σε g (D80220g). Έχω το γερμανικό 32GB. Οι πρώτες εντυπώσεις μέχρι τώρα είναι αρκετά θετικές. Από μπαταρία είναι νωρίς, όμως έχω την εντύπωση ότι το κινητό έγινε πιο γρήγορο. Είναι stock με nova launcher και μου φαίνεται ότι ανοίγει πιο γρήγορα, τόσο από κλειδωμένη οθόνη, όσο και στο άνοιγμα εφαρμογών. Δεν έκανα κάποιο hard reset μετά την αναβάθμιση, αλλά εάν δω ότι στην πορεία κάτι δεν πάει καλά, μιας και είναι αρχή ακόμη, θα κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα η αναβάθμιση...ξέρουμε ποιες είναι οι διαφορές;

 

Γενικές βελτιώσεις σε όλα τα επίπεδα!!!

Κάνει το κινητό ακόμα πιο σταθερό και ελαχιστοποιεί τις δυσλειτουργίες :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο σκρουτζομαγαζο προτεινετε για αγορα του g2? :)

 

kaizer!!! ολες μου οι κινητοαγορες ειναι απο κει και ειμαι σε ολα κομπλε! και στην τιμη και στην εγγύηση και στην εξυπηρετηση και σε ολα! ειναι μαγαζακι και με καινουρια και με μεταχειρισμενα! αν εισαι απο αθηνα, το μαγαζακι αυτο ειναι στον σταθμο του μετρο της ομονοιας στην εξοδο 3ης Σεπτεμβρίου ακριβως πισω απο τα hondos center. το ειχα παρει απο κει πριν 7 μηνες καινουριο στα 320 ευρω. εχει 2 kaizer στην ομονοια. το αλλο ειναι λιγο πιο περα στην Πανεπιστημίου 67. ειναι διαφορετικα ομως. δες το ενα δες και το αλλο αν ενδιαφερεσαι για κατι τετοιο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχει απαντηθεί και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη, αλλά δεν το βρήκα πουθενά να έχει ξανά αναφερθεί. Από την ημέρα που πέρασα την τελευταία αναβάθμιση σε g (αγγλική συσκευή), υπάρχουν φορές που παρατηρώ ότι η συσκευή έχει μπει σε προφίλ σίγασης. Για παράδειγμα έβγαλα πριν 10 λεπτά το κινητό από φόρτιση με κλειστή την συσκευή και όταν το άνοιξα είχε ενεργοποιημένη την Σίγαση. Το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές και με ανοιχτή συσκευή να γίνεται αυτό.

 

Γνωρίζει κανείς οτιδήποτε;

 

εγω!!!! μετα τελευταία αναβάθμιση οταν κοιμαμαι το βραδυ (με ανοιχτη την συσκευη) το βαζω στο αθορυβο και οταν ξυπναω το πρωι το βρισκω στην δονηση! παντα γινεται αυτο!! καθε μερα!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος για αυτό;

Εκτος των εφαρμογων που ειπε ο Μαριος μπορεις να πατησεις παρατεταμενα στο εικονιδιο του data και θα σε βαλει στο μενου των δικτιων.

Αυτές οι μετρήσεις λογικά αναφέρουν την αυτονομία αποκλειστικά με σήμα 3G ή αποκλειστικά με σήμα 2G. Καθώς όμως στο G2 δεν υπάρχει τρόπος να κλειδώσεις το τηλέφωνο μόνο σε 3G, αν το τηλέφωνο αλλάζει αυτόματα μεταξύ 2G/3G όταν δεν έχει καλό σήμα τότε θα έχεις χειρότερη αυτονομία από αν το είχες αποκλειστικά σε 2G.

Μπορεις να το κλειδωσεις οπου θες.

*#*#4636#*#*

Phone information

Set preferred network type.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι μετρήσεις λογικά αναφέρουν την αυτονομία αποκλειστικά με σήμα 3G ή αποκλειστικά με σήμα 2G. Καθώς όμως στο G2 δεν υπάρχει τρόπος να κλειδώσεις το τηλέφωνο μόνο σε 3G, αν το τηλέφωνο αλλάζει αυτόματα μεταξύ 2G/3G όταν δεν έχει καλό σήμα τότε θα έχεις χειρότερη αυτονομία από αν το είχες αποκλειστικά σε 2G.

Δες εδώ έχει τις επιλογές

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...