Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά κάθε φορά που άνοιγα το gps με ρωτούσε εάν θέλω να χρησιμοποιήσω μόνο τους αισθητήρες της συσκευής ή κ τα δεδομένα. Μια φορά κατά λάθος πάτησα απομνημόνευση της επιλογής κ δε μπορώ να βρω ποια εφαρμογή πρέπει να κάνω εκκαθάριση προεπιλογων για να με ρωτάει κ πάλι. Ξέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4.4.2κιτ κατ στοκ ειμαι με του πε βγηκε η κιτ κατ.Αρχικα δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα το τηλεφωνο τρεχει καλυτερα κι ειναι πιο αμεσο στο σερφαρισμα!!Οσο για μπαταρια θα σας πω μετα απο κανα 2 φορτισεις!

Δες ποια εκδοση λογισμικου εχεις τωρα;

Αν εχεις την d80220g, ειναι η τελευταια και εχει αναφερθει οτι ειναι αρκετα καλη....... οι πρωτες τουλαχιστον εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ωραία σας παρέα.Εδώ και μια εβδομάδα απόκτησα και εγώ το G2 το Γαλλικό.Σαν πρώτη εντύπωση , χωρίς να έχω πειράξει τίποτα στο κινητό ένεκα αρχάριος αλλά και παθών με ένα προηγούμενο κινητό που το σκάλισα και από τότε είναι νεκρό,είναι ότι το κινητό είναι πολύ καλό,και δεν διαπίστωσα κανένα από τα προβλήματα που είχαν οι πρώτες παρτίδες του κινητού. Δεν μπορώ βέβαια να φανταστώ πόσο καλύτερο μπορεί να είναι με μια άλλη Rom.
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις την υπογραφή μου θα καταλάβεις και την άποψη μου. Για οποιοδήποτε update, αλλαγή ρομ κλπ ΠΑΝΤΑ για μένα πρέπει να γίνεται factory reset(soft reset). Αλλιώς πάντα υπάρχει ο φόβος για conflicts και διάφορα προβληματάκια. Για μια διαδικασία 30 λεπτών maximum δεν μου φαίνεται τραγικό προσωπικά!

Πάντως hard reset δεν νομίζω να χρειαστείς. Με soft θα φτιάξει φαντάζομαι.

 

Να ρωτήσω κάτι; Όταν δηλαδή μας βγάλει μήνυμα για αναβάθμιση, το αγνοούμε, κάνουμε εργοστασιακή επαναφορά και μετά, αφού μας βγάλει πάλι το μήνυμα προχωράμε στην αναβάθμιση; Πριν είχα το Sony Z και όταν μου ερχόταν βασική κυρίως αναβάθμιση λογισμικού, την περνούσα μέσω του SUS (Sony Update Sercice) επιλέγοντας clean install. Εδώ στο G2 έχει κάτι ανάλογο μέσα από το LG pc suite;

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την ενημερωση μου εβγαλε...

 

αυτη κανει εδω και 5 λεπτα εμενα οοοταν κατεβει θα σας πω διαφορες.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δες ποια εκδοση λογισμικου εχεις τωρα;

Αν εχεις την d80220g, ειναι η τελευταια και εχει αναφερθει οτι ειναι αρκετα καλη....... οι πρωτες τουλαχιστον εντυπωσεις!

 

Αυτην ακριβως εχω φιλε και το τηλεφωνο ειναι εμφανες πιο αμεσο εν συγκριση με την προηγουμενη που χα την οποια δεν θυμαμαι πως την λεγανε αλλα ητανε εκεινη που χε παρει το knock code!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατα καποιον τροπο ''ελυσα'' το προβλημα μου με την καινουρια αναβαθμ. που δεν μου εμπαινε στο μενου!! εγκατεστησα τον nova nova launcher, kαι αυτος μου το ανοιγει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βλεπω οτι σε μερικες χωρες μετα την f παιρνουν την g

με Ελλαδα τι γινετε που εχει μεινει ακομα στην d; ξερουμε τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παιδια ...

σημερα μου ηρθε αναβαθμιση απο f σε g

την εκανα μεσω υπολογιστη και οταν τελειωσε μου εφυγε το ροοταρισμα ειναι δυνατον αυτο γιατι δεν σκαμπαζω και πολυ το ειχα ροοταρει και ειχα την στοκ εβαλα απλα xposed installer και g2 twbox και οταν το ανοιξα υπηρχαν τα προγραματα αλλα δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω ,,...

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλέπω όντως αρκετές χώρες έχουν πάρει την 20G αυτές τις ημέρες. Είμαι πολύ περίεργος να δω αν αυτή η έκδοση είναι καλύτερη αλλά μιας και έχω βορειοευρωπαϊκο μοντέλο (6ΝΕ), παρατήρησα οτι είναι αρκετά "χαλαροί" αυτοί οι Βόρειοι με τις ενημερώσεις και αργούν να τις βγάλουν. Οπότε καλά Χριστούγεννα.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παιδια ...

σημερα μου ηρθε αναβαθμιση απο f σε g

την εκανα μεσω υπολογιστη και οταν τελειωσε μου εφυγε το ροοταρισμα ειναι δυνατον αυτο γιατι δεν σκαμπαζω και πολυ το ειχα ροοταρει και ειχα την στοκ εβαλα απλα xposed installer και g2 twbox και οταν το ανοιξα υπηρχαν τα προγραματα αλλα δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω ,,...

 

Τι χώρα και παρτίδα είσαι?? Άντε με τα Ισπανικά να έρχεται η ενημέρωση να δούμε τι θα δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο μαγκες...ποιον file manager προτεινετε;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο μαγκες...ποιον file manager προτεινετε;

 

Διαχειριστής αρχείων ΕS The Best...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, φιλος με ιταλικο g2 εχει προβλημα με τα updates και εχει κολλησει στην V20B !!!

δεν ειναι εταιρειας πχ βονταφον κλπ αλλα κι ετσι να ηταν , εχει βγει η D για ολους !

 

παταει update και λεει ο,τι εχει την τελευταια εκδοση !!! πηρα στην LG και δεν ξερουν τιποτα !!

 

δυστυχως , δεν το εχω εδω κοντα να περασω την G χειροκινητα !

τι μπορει να κανει για αρχη ; καναμε αυτο με το προχειρο , σβησαμε τα παντα εκει και δεν ..τιποτα

 

την ειχε παθει και καποιος αλλος και τον βοηθησατε αλλα δεν θυμαμαι την λυση !!

 

ασχετο , απλα για να ξερω εγω , αν την περασω χειροκινητα , χανει τα παντα ετσι ;;

ευχαριστω

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και 3 ωρες κατεβαζει την ενημερωση ειναι στο 63% λετε να φταιει το δυκτιο?:wacko:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κολλάει εδώ και πολύ ώρα στο κατέβασμα. Λογικά έχει πιτάρει ο σέρβερ του σάιτ από όπου κατεβάζει την αναβάθμιση.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο μαγκες...ποιον file manager προτεινετε;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer

δεν υπαρχει καλυτερο απο τον root exlorer!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτον κατεβασα κ εγω...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και 3 ωρες κατεβαζει την ενημερωση ειναι στο 63% λετε να φταιει το δυκτιο?:wacko:

 

εμενα 6-7 λεπτα εκανε. ελπιζω να το κατεβαζεις με wifi και οχι με τα δεδομενα του κινητου!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer

δεν υπαρχει καλυτερο απο τον root exlorer!!!

Κι εγω υπερ του root explorer ειμαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και 3 ωρες κατεβαζει την ενημερωση ειναι στο 63% λετε να φταιει το δυκτιο?:wacko:

 

Φίλε μου μόλις τώρα συνδέθηκα και εγώ στο wifi και μου έβγαλε την ενημέρωση για την 20g αλλά δεν κατεβαίνει.. Πηγαίνει πάρα πολύ αργά.. Μάλλον φταίει ότι έχουν πλακώσει όλοι να την κατεβάσουν και σέρνετε ο server τους.. Δεν εξηγείτε αλλιώς... Λεω να την αφήσω προς το παρόν κ να την βάλω αυριο μεθαύριο.. Πόσο σου βγάζει ότι είναι σε mb?? Εμενα 110.45ΜΒ.... να τσεκάρουμε άμα είναι το ίδιο :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις τώρα συνδέθηκα και εγώ στο wifi και μου έβγαλε την ενημέρωση για την 20g αλλά δεν κατεβαίνει.. Πηγαίνει πάρα πολύ αργά.. Μάλλον φταίει ότι έχουν πλακώσει όλοι να την κατεβάσουν και σέρνετε ο server τους.. Δεν εξηγείτε αλλιώς... Λεω να την αφήσω προς το παρόν κ να την βάλω αυριο μεθαύριο.. Πόσο σου βγάζει ότι είναι σε mb?? Εμενα 110.45ΜΒ.... να τσεκάρουμε άμα είναι το ίδιο :D

 

ΝΑΙ το ιδιο ειναι εχουν κατεβει τα 94 μεγαμπαιτ εδω και 4? ωρες ελπιζω σε καμμια ωρα να τελειωσει ναι σερνεται.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ το ιδιο ειναι εχουν κατεβει τα 94 μεγαμπαιτ εδω και 4? ωρες ελπιζω σε καμμια ωρα να τελειωσει ναι σερνεται.:(

Το μεσημερι νωρις που εκανα εγω την ενημερωση τελιωσε σε 10'!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Είδατε αλλαγές τίποτα με την καινούρια αναβάθμιση??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...