Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το card reader αυτοι θεωρησαν οτι εγινε απο δικο σου λαθος,γιατι πηγες να βαλεις την sim!ποσο κανει να σου αλλαξουν αυτο στη sim?αν δεις και δεν προχωραει το θεμα πληρωσε το!το κινητο αξιζει φιλε μου!!τωρα για τα αλλα θεματα που λες για αρχη παμε ενα hard reset οπωσδηποτε να δουμε αν συνεχιζει μετα τα ιδια!!

 

Φιλε δε θυμαμε τωρα ποσο ακριβως μου ειχαν πει...παρηγγειλα εγω sim reader απο το ebay για να το παω σε εναν δικο μου να το αλλαξει(γυρω στα 20-30 ευρω απ οσο ξερω) αλλα αρχισε να μου βγαζει τα αλλα προβληματα και φοβηθηκα να το στειλω μην πανε αδικα και αυτα!Αν ηταν μονο εκεινο το προβλημα θα το αλλαζα αυριο αλλα τα εχω παρει μαζι τους που εχει τοσα προβληματα το κινητο.Ολα αυτα δεν ειναι λογος αντικατασρασης δηλαδη τι αλλο πρεπει να εχει ρε LG;Eντωμεταξυ με ειπε και η αδερφη μου να της παραγγειλω και αυτης G2 και της ειπα οχι μεχρι να δουμε τη θα κανουν με το δικο μου, τους εχει φοβηθει το ματι μου!Παντως αυριο θα παρω σε αυτον τον Κακλειδάκη και θα τους ξανα απαιτησω αντικατασταση αλλιως τελειωσα μαζι τους και τα κινητα τους!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οπου android θέμα είσαι και εσύ μέσα:p

 

Τα παρακολουθω γιατι με ενδιαφερουν.

Ασε που ειχα καμια 15 android φτηνα και ακριβα...:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις θερμοκρασιες του εν λογω κινητου οπως αναφέρει και ο τιτλος.

 

Σε browsing καλη ωρα βρισκομαι αναμεσα στους 50 - 58 βαθμους ( cpu & μπαταρια 32 ) και αν ανοιξω πολλα θεωρω ισως χτυπησω και 70αρι!

 

Να ανυσηχω ? Να το πάω πισω? Ειναι λογικο? Εσεις τι θερμοκρασιες εχετε?

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ να σημειωσω οτι και με την θηκη δεν καιει μεν αλλα το αισθανομαι ζεστο...και εννοειται με την φωτηνοτιτα στο auto.Φοαω την cloudyg3 rom....

Link to comment
Share on other sites

dertelous , παιζει να ειναι θεμα της μητρικης ολα αυτα που αναφερεις !

αλλα αντικατασταση δεν θα γινει με τιποτα , μονο επισκευη και αυτο να απαιτησεις !

 

αν το πας αυριο οκ , αλλα αν το πας αργοτερα , δοκιμασε ενα hard reset οπως ειπε και ο φιλος !

εκει που σου ειπαν ειναι το επισημο σερβις της LG , η procordia !

αν εχει καποιο προβλημα , πρεπει να στο επισκευασουν δωρεαν !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Τα παρακολουθω γιατι με ενδιαφερουν.

Ασε που ειχα καμια 15 android φτηνα και ακριβα...:)

Πλάκα κάνω φίλε μου καλά κανεις:)

Link to comment
Share on other sites

dertelous , παιζει να ειναι θεμα της μητρικης ολα αυτα που αναφερεις !

αλλα αντικατασταση δεν θα γινει με τιποτα , μονο επισκευη και αυτο να απαιτησεις !

 

αν το πας αυριο οκ , αλλα αν το πας αργοτερα , δοκιμασε ενα hard reset οπως ειπε και ο φιλος !

εκει που σου ειπαν ειναι το επισημο σερβις της LG , η procordia !

αν εχει καποιο προβλημα , πρεπει να στο επισκευασουν δωρεαν !

Και γω θεμα μητρικης νομιζω πως ειναι...hard reset το εκανα πριν κανα δυο εβδομαδες και ενω περιοριστηκαν μερικα(οχι ολα) προβληματα ξαναεμφανηστικαν τωρα!Θα το ξανα κανω και θα τους παρω αυριο απαιτωντας οπως λες και εσυ να γινει αλαγη της μητρικης τουλαχιστον!Ελπιζω να μη μου πουν πως και για αυτο φταιω εγω!

Edited by dertelous
Link to comment
Share on other sites

35000 σε antutu v5 με stock v20f και πυρήνα bruce v 0.41 είναι οκ;;;;;

τι είναι ο πυρήνας bruce ; γιατί και πως ;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το service της apple που ουσιαστικά είναι ανύπαρκτο είναι καλύτερο ε;

 

Μια βόλτα από procordia θα σε πείσει ,εγώ πετάχτηκα 2 φορές .Δεν ξέρω πόσες φορές άκουσα μέσα στις φωνές και τους καυγάδες εκεί μέσα " μα καλά ένα μήνα να κρατάει τόσο ακριβό κινητό; "

Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα από procordia θα σε πείσει ,εγώ πετάχτηκα 2 φορές .Δεν ξέρω πόσες φορές άκουσα μέσα στις φωνές και τους καυγάδες εκεί μέσα " μα καλά ένα μήνα να κρατάει τόσο ακριβό κινητό; "

 

δηλαδή πήγες να ακούσεις τους καβγάδες και να γελάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Dertelous ποτέ ξανά LG, και εγώ έπαθα και έμαθα .Δεν είναι τυχαίο που iphone και samsung έχουν περισσότερες πωλήσεις .Τι να τα κάνεις τα καλύτερα χαρακτηριστικά σε ένα κινητό,όταν τα κινητά της εν λόγω εταιρείας είναι υπερευαίσθητα και ουσιαστικά δεν υπάρχει service.

 

Καλό είναι να ακούμε και τον αντίλογο, αλλά η γενική εικόνα για την αντιπροσωπεία σε αυτό αλλά και διπλανά θέματα είναι μάλλον θετική. Ευτυχώς για κινητό δε μου έχει χρειαστεί ακόμα, οπότε δεν έχω προσωπική άποψη...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει πολλές φορές για το ανύπαρκτο service της apple στην Ελλάδα, αλλά θα τα πω άλλη μία για να το μάθουν και άλλοι.

Το επίσημο service, λοιπόν μόνο service δεν είναι, γιατί δεν επισκευάζει την όποια βλάβη, αλλά σου δίνει ανακατασκευασμένη συσκευή, που αν έχει περάσει ο ένας χρόνος της εγγύησης, την πληρώνεις χρυσή. Το πικρό αυτό ποτήρι γευτηκε φίλος μου που είχε iPhone 5 και χάλασε η υποδοχή φόρτισης. Τελικά το πήγε σε έναν πακιστανο, του το έφτιαξε με 70€, το πούλησε και πήρε S4. Από φανατικό apple fanboy που ήταν, δεν θέλει να βλέπει πια μήλο ούτε ζωγραφιστό. Για την αλλαγή μπαταρίας ας μη μιλήσω καλύτερα.

Τουλάχιστον για το service της LG έχουν γραφτεί καλά σχόλια κατά καιρούς, αν και ευτυχώς δεν μου έχει χρειαστεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει πολλές φορές για το ανύπαρκτο service της apple στην Ελλάδα, αλλά θα τα πω άλλη μία για να το μάθουν και άλλοι.

Το επίσημο service, λοιπόν μόνο service δεν είναι, γιατί δεν επισκευάζει την όποια βλάβη, αλλά σου δίνει ανακατασκευασμένη συσκευή, που αν έχει περάσει ο ένας χρόνος της εγγύησης, την πληρώνεις χρυσή. Το πικρό αυτό ποτήρι γευτηκε φίλος μου που είχε iPhone 5 και χάλασε η υποδοχή φόρτισης. Τελικά το πήγε σε έναν πακιστανο, του το έφτιαξε με 70€, το πούλησε και πήρε S4. Από φανατικό apple fanboy που ήταν, δεν θέλει να βλέπει πια μήλο ούτε ζωγραφιστό. Για την αλλαγή μπαταρίας ας μη μιλήσω καλύτερα.

Τουλάχιστον για το service της LG έχουν γραφτεί καλά σχόλια κατά καιρούς, αν και ευτυχώς δεν μου έχει χρειαστεί ακόμα.

 

Μην παραπληροφορειτε τον κόσμο δίχως να ξέρετε.

Όλες οι συσκευές πλέον πάνε στην infoquest και η Apple στα προϊόντα της δίνει 2 χρόνια εγγύηση.

Ναι ανακατασκευή θα σου δώσει αλλά είναι σαν καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ακούμε και τον αντίλογο, αλλά η γενική εικόνα για την αντιπροσωπεία σε αυτό αλλά και διπλανά θέματα είναι μάλλον θετική. Ευτυχώς για κινητό δε μου έχει χρειαστεί ακόμα, οπότε δεν έχω προσωπική άποψη...

 

Γι αυτό ακριβώς ,επειδή έχουν γραφτεί κάποια θετικά σχόλια ,ακούστε και τον αντίλογο με αρνητικά και αν δε με πιστεύετε και μένετε Αθήνα ,να πάτε μια βόλτα προς procordia ,θα καταλάβετε . Αν όσοι επισκέπτονταν την procordia ,γράφανε και εδώ μέσα ,η άποψη για την εταιρεία θα ήταν διαφορετική.

 

δηλαδή πήγες να ακούσεις τους καβγάδες και να γελάσεις;

 

Mπορείς να ανατρέξεις στις προηγούμενες σελίδες ,για να δεις το πρόβλημα που είχα με το service ,όσο και με την LG.Εύχομαι να μη σου χαλάσει ποτέ το κινητό της LG .Αν ήσουν υπάλληλος της LG/procordia δε θα μου έκανε εντύπωση η απάντησή σου , στο ίδιο στυλ απαντούσαν και οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Μην παραπληροφορειτε τον κόσμο δίχως να ξέρετε.

Όλες οι συσκευές πλέον πάνε στην infoquest και η Apple στα προϊόντα της δίνει 2 χρόνια εγγύηση.

Ναι ανακατασκευή θα σου δώσει αλλά είναι σαν καινούργιο.

Αυτό εξήγησε το στον φίλο μου που έφαγε άκυρο επειδή είχε περάσει ο χρόνος.

Όταν αγοράζω μία συσκευή καινούργια και πάθει μία βλάβη, θέλω να επισκευαστεί αυτή και όχι να πάρω μια άλλη που δεν ξέρω καν ποιος την είχε πριν και ας είναι σε άριστη κατάσταση. Θέλω να δίνω 70€ για να φτιάξω μια απλή βλάβη εκτός εγγύησης και όχι να αναγκάζομαι να δώσω 250-300€ για ανακατασκευασμένη.

Εσένα όταν πάθει βλάβη το αυτοκίνητο που είχες αγοράσει καινούργιο, θα σου άρεσε να σου δώσουν άλλο ίδιο αλλά μεταχειρισμένο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξήγησε το στον φίλο μου που έφαγε άκυρο επειδή είχε περάσει ο χρόνος.

Όταν αγοράζω μία συσκευή καινούργια και πάθει μία βλάβη, θέλω να επισκευαστεί αυτή και όχι να πάρω μια άλλη που δεν ξέρω καν ποιος την είχε πριν και ας είναι σε άριστη κατάσταση. Θέλω να δίνω 70€ για να φτιάξω μια απλή βλάβη εκτός εγγύησης και όχι να αναγκάζομαι να δώσω 250-300€ για ανακατασκευασμένη.

Εσένα όταν πάθει βλάβη το αυτοκίνητο που είχες αγοράσει καινούργιο, θα σου άρεσε να σου δώσουν άλλο ίδιο αλλά μεταχειρισμένο?

 

Οι συσκευές είναι που λες μεταχειρησμενες είναι με καινούργιο housing οθόνη και μπαταρία. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μη την πάρω?

Περνάω το back up και είμαι έτοιμος.

Το λέω με όλη την καλή διάθεση. Δεν είμαι κολλημένος. G2 έχω τώρα και σε γενικές γραμμές δεν έχω παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές είναι που λες μεταχειρησμενες είναι με καινούργιο housing οθόνη και μπαταρία. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μη την πάρω?

Περνάω το back up και είμαι έτοιμος.

Το λέω με όλη την καλή διάθεση. Δεν είμαι κολλημένος. G2 έχω τώρα και σε γενικές γραμμές δεν έχω παράπονο.

Όπως το βλέπει ο καθένας. Εγώ προτιμώ να επισκευαστεί η συσκευή που εγώ αγόρασα καινούργια. Επίσης όταν είσαι εκτός εγγύησης, που είναι ένας χρόνος, πρέπει να αγοράσεις αυτή την ανακατασκευασμένη συσκευή και ας είναι πολύ μικρή η ζημιά. Το ίδιο γίνεται και όταν θέλει αλλαγή η μπαταρία. Εγώ στο LG με ένα πενηντάρικο και πολλά λέω, αλλάζω μπαταρία. Κάποιος με iPhone αλλάζει συσκευή. Αν αυτό είναι τεχνική υποστήριξη που σέβεται τον πελάτη, πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ακριβώς ,επειδή έχουν γραφτεί κάποια θετικά σχόλια ,ακούστε και τον αντίλογο με αρνητικά και αν δε με πιστεύετε και μένετε Αθήνα ,να πάτε μια βόλτα προς procordia ,θα καταλάβετε . Αν όσοι επισκέπτονταν την procordia ,γράφανε και εδώ μέσα ,η άποψη για την εταιρεία θα ήταν διαφορετική.

 

 

 

Mπορείς να ανατρέξεις στις προηγούμενες σελίδες ,για να δεις το πρόβλημα που είχα με το service ,όσο και με την LG.Εύχομαι να μη σου χαλάσει ποτέ το κινητό της LG .Αν ήσουν υπάλληλος της LG/procordia δε θα μου έκανε εντύπωση η απάντησή σου , στο ίδιο στυλ απαντούσαν και οι ίδιοι.

Διάβασα τα προβλήματα που ειχες, και δεν το λέω ειρωνικά, απλά ετυχες στην περίπτωση πιστεύω μεταξύ courier procordia lg ίσως και 15 Αυγούστου. Αυτά όσον αφορά την ταλαιπωρία της αποστολής. Για την βλάβη δεν μπορώ να πάρω θέση αλλά δεν βλέπω να είναι ευαίσθητο το κινητό. Μπορώ να πάρω θέση για το υπερβολικό κόστος αλλά είναι κάτι που γίνεται, αν όχι σε όλες, στο 90% των αντιπροσώπων.

Link to comment
Share on other sites

Αν δειτε λιγο πιο πισω την περασμενη Παρασκευη πηγ στις 3 η ωρα το κινητο νεκρο και ενω 5 εκλειναν μου αλλαξαν κεντρικη πλακετα χωρις μα μου σου του και σε 30 λεπτα ειχα το κινητακι μου και παλι,προσωπικα δεν εχω δει καλυτερο σερβις μεχρι τωρα,σε ενα iphone 4 που ειχα ειχε χαλασει το home button και μου αντικατεστησαν την συσκευη με ανακατασκευασμενη και ειχε πιο κιτρινη οθονη απο τη δικη μου και το σκυλομετανιωσα χωρια οτι ημου 1 βδομαδα χωρις κινητο.Μπαταρια που ρωτησα στην procordia εχει 28 ευρω πεασμενη.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Αν δειτε λιγο πιο πισω την περασμενη Παρασκευη πηγ στις 3 η ωρα το κινητο νεκρο και ενω 5 εκλειναν μου αλλαξαν κεντρικη πλακετα χωρις μα μου σου του και σε 30 λεπτα ειχα το κινητακι μου και παλι,προσωπικα δεν εχω δει καλυτερο σερβις μεχρι τωρα,σε ενα iphone 4 που ειχα ειχε χαλασει το home button και μου αντικατεστησαν την συσκευη με ανακατασκευασμενη και ειχε πιο κιτρινη οθονη απο τη δικη μου και το σκυλομετανιωσα χωρια οτι ημου 1 βδομαδα χωρις κινητο.Μπαταρια που ρωτησα στην procordia εχει 28 ευρω πεασμενη.

 

μου δίνεις ξανά την ευκαιρία να ρωτήσω .... 28€ κάνει η μπαταρία και η εργασία ή μόνο η εργασία;

Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπει ο καθένας. Εγώ προτιμώ να επισκευαστεί η συσκευή που εγώ αγόρασα καινούργια. Επίσης όταν είσαι εκτός εγγύησης, που είναι ένας χρόνος, πρέπει να αγοράσεις αυτή την ανακατασκευασμένη συσκευή και ας είναι πολύ μικρή η ζημιά. Το ίδιο γίνεται και όταν θέλει αλλαγή η μπαταρία. Εγώ στο LG με ένα πενηντάρικο και πολλά λέω, αλλάζω μπαταρία. Κάποιος με iPhone αλλάζει συσκευή. Αν αυτό είναι τεχνική υποστήριξη που σέβεται τον πελάτη, πάω πάσο.

Αν βρεις τιποτα σημαδακια απο το σερβις στο σασι ή στην οθονη του κινητου, μη διαμαρτυρηθεις ομως μετα.

Επισης, αν μετα ακους τιποτα κρακ κρουκ απο τα πλαστικα που ειχαν ανοιχτει και ξανακουμπωθει. επισης μη διαμαρτυρεσαι.

Αντι για ενα ουσιαστικα και ουριο κινητο, προτιμας ενα επισκευασμενο. Οοοοοκκκκ.....

Ξερουμε πολυ καλα τι τζιμανια ειναι οι τεχνικοι στα ελληνικα σερβις. Εμεπιρια απο πολλα σερβις, οχι μονο στα κινητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις τιποτα σημαδακια απο το σερβις στο σασι ή στην οθονη του κινητου, μη διαμαρτυρηθεις ομως μετα.

Επισης, αν μετα ακους τιποτα κρακ κρουκ απο τα πλαστικα που ειχαν ανοιχτει και ξανακουμπωθει. επισης μη διαμαρτυρεσαι.

Αντι για ενα ουσιαστικα και ουριο κινητο, προτιμας ενα επισκευασμενο. Οοοοοκκκκ.....

Ξερουμε πολυ καλα τι τζιμανια ειναι οι τεχνικοι στα ελληνικα σερβις. Εμεπιρια απο πολλα σερβις, οχι μονο στα κινητα.

Ο φίλος από πάνω πήρε ανακατασκευασμένη συσκευή με χειρότερη οθόνη.

Όταν περάσει ο ένας χρόνος της εγγύησης αυτή την ανακατασκευασμένη συσκευή πρέπει να την αγοράσεις και ας κάνει 30€ η ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

μου δίνεις ξανά την ευκαιρία να ρωτήσω .... 28€ κάνει η μπαταρία και η εργασία ή μόνο η εργασία;

Με εργασια φυσικα

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...