Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του G2 32GB. Είχα πριν το Xperia Z και μπορώ να πω πως είναι πολύ ανώτερο. Το μενού του μου θυμίζει λίγο από Samsung TouchWiz (έχω και το Tab 3 8.0), όπως ότι μπαίνεις στις εφαρμογές από τη δεξιά άκρη, είναι συνεχόμενη η περιστροφή των αρχικών οθονών. Μέχρι στιγμής με έχει κερδίσει πολύ, τουλάχιστον σε σχέση με το Ζ. Έχω ακούσει ότι το 32GB δεν υποστηρίζεται από την LG Ελλάδας, έτσι είναι;

Πάντως η μπαταρία του μέχρι τώρα σκυλί. Χθες το μεσημέρι που το ενεργοποίησα πρώτη φορά, έδειχνε φουλ. Άρχιζα να το στήνω, που σημαίνει ότι το wifi ‘’άναψε’’ κανονικά κατεβάζοντας συνέχεια εφαρμογές και τις ενημερώσεις αυτών και μέχρι τώρα (το επόμενο μεσημέρι) είναι στο 45%. Με καμία άλλη συσκευή που έχει περάσει από τα χέρια μου, ειδικά στο αρχικό στήσιμο δεν είχα αυτή τη συμπεριφορά της μπαταρίας.

 

καλος ηρθες φιλε και καλορίζικο!!!!απο οτι ξερω εγω δεν το υποστηρίζει αλλα απο λογικα απο το κατάστημα που τι πήρες θα το καλύπτουν αυτοι!!!η μπαταρια του ειναι τερας μονο το νοτε3 ειναι στα ίδια επίπεδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως οτι συνδυασμο και να δοκιμασα στο hard reser δεν καταφερα να φτασω. Ισως με την 20f που ειμαι ειναι διαφορετικο. Τεσπα αν εξαιρεσεις οτι με ξενερωσαν λιγο οι καθετες γραμμες πεταει κατα τα αλλα το κινητο.....
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Παντως οτι συνδυασμο και να δοκιμασα στο hard reser δεν καταφερα να φτασω. Ισως με την 20f που ειμαι ειναι διαφορετικο. Τεσπα αν εξαιρεσεις οτι με ξενερωσαν λιγο οι καθετες γραμμες πεταει κατα τα αλλα το κινητο.....

 

φιλε μου κλεισε τοτηλεφωνο σου!!και μετα πατα ταυτόχρονα το volume down power button και μολις δεις το logo lg αστο και αμεσως ξανα πατα τα ιδια πολυ γρηγορα και θα σε παει σε ενα ασπρο φοντο με επιλογη αν θελεις να προχωρήσεις σε hard reset πατας δυο φορες ακομα το power button και κανει την δουλεια!!(αλλα θα σου τα σβήσει ολα απο μεσα φοτο τραγουδια τα παντα!!!)

τι κάθετες γραμμές φιλε μου???

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η πρωτη φορα που κανω hard reset. Ειχα και το optimug g πριν απο αυτο...... Τι να πω δεν ξερω......... Οσο για τις γραμμες δείτε¨το screenshot...Ακουω γνωμες.. Τραβηγμένη τωρα σε δωματιο με πορτα απο αριστερα......
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

παντα ετσι ηταν το hard reset!!!!

δεν ειπες τελικα την περασες η οχι???:)

 

έχει αλλάξει,όπως τα λέει ο φίλος στο ποστ 11130 είναι

Link to comment
Share on other sites

Εχετε τρομερες αλλοιωσεις χρωματων οταν κοιτατε το κινητο απο δεξια υπο γωνια;

 

Απο οποιαδηποτε αλλη γωνια ειναι αψογα τα χρωματα εκτος απο δεξια...WTF!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο, ίσως λίγο χαζό; Όταν το άνοιξα την πρώτη φορά, αφαίρεσα όλες τις ζελατίνες προστασίας. Όμως δεν μπορώ να ξεκολλήσω μία μικρή που είναι στα πίσω πλήκτρα. Μήπως είναι κάποιο είδος προστασίας; Δεν το ζόρισα πολύ μήπως και κάνω καμία ζημιά.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο, ίσως λίγο χαζό; Όταν το άνοιξα την πρώτη φορά, αφαίρεσα όλες τις ζελατίνες προστασίας. Όμως δεν μπορώ να ξεκολλήσω μία μικρή που είναι στα πίσω πλήκτρα. Μήπως είναι κάποιο είδος προστασίας; Δεν το ζόρισα πολύ μήπως και κάνω καμία ζημιά.

 

ποια?μια που γραφει το ιμει?δεν θυμαμαι να εχει αλλη.αυτην την εβγαλα ευκολα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

παντα ετσι ηταν το hard reset!!!!

δεν ειπες τελικα την περασες η οχι???:)

Είμαι θάλασσα τώρα μόλις γυρίσω αύριο βράδυ γιατί δεν έχω υπολογιστή μην γίνει καμία στραβή :p

Link to comment
Share on other sites

έχει αλλάξει,όπως τα λέει ο φίλος στο ποστ 11130 είναι

 

παιδια το hard reset ετσι ηταν και στην 4.2.2 το ειχα το τηλεφωνο απο το νοεμβριο !!!εκτος αν εχεις custom recovery μπαινει στο recovery με αυτον τον τροπο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι η πρωτη φορα που κανω hard reset. Ειχα και το optimug g πριν απο αυτο...... Τι να πω δεν ξερω......... Οσο για τις γραμμες δείτε¨το screenshot...Ακουω γνωμες.. Τραβηγμένη τωρα σε δωματιο με πορτα απο αριστερα......

 

φιλε μου τι να πω εγω δεν εχω δει αυτες της γραμμες!!της βλεπεις σε μαυρο φοντο???

Link to comment
Share on other sites

ποια?μια που γραφει το ιμει?δεν θυμαμαι να εχει αλλη.αυτην την εβγαλα ευκολα νομιζω

 

Αν κατάλαβα καλά εννοεί μία διάφανη ζελατίνα στα πλήκτρα έντασης και στην κάμερα. Την αφαιρείς κανονικά. Δεν υπάρχει περίπτωση ζημιάς ποτέ από καμία ζελατίνα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι τις βλεπω όχι παντα τοσο έντονα αρκει να το κοιταζω υπο γωνια..... Παντως και ένας φιλος στο αντιστοιχο tthread που εχει τα ιδια συμπτώματα το εστειλε για service και του ειπαν ότι είναι φυσιολογικο, απλα παιζουν δυο τυποι οθονών . Ισως στιις τελευταίες παρτδες είναι άλλο revision το digitizer τι να πω....
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

ποια?μια που γραφει το ιμει?δεν θυμαμαι να εχει αλλη.αυτην την εβγαλα ευκολα νομιζω

Όχι, αυτή την έχω δει. Είναι ένα διάφανο αυτοκόλλητο ακριβώς επάνω στα πλήκτρα που μοιάζει και με ζελατίνα προστασίας.

Link to comment
Share on other sites

Guys τη Δευτέρα θα πάω στην αντιπροσωπία για το handsfree μπας και γίνει κάνα θαύμα και τα αλλάξουν. Χρειάζεται και η απόδειξη σαν επιβεβαίωση της εγγύησης ή ελέγχουν μόνο το serial number όπως έκανε η Arvato στο Sony;
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχθες πηγα και μου αλλαξαν πλακετα και δεν χρειαστηκε αποδειξη αγορας αλλα παρτην μαζι σου καλου κακου.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχθες πηγα και μου αλλαξαν πλακετα και δεν χρειαστηκε αποδειξη αγορας αλλα παρτην μαζι σου καλου κακου.

 

Ηταν τιμολογιο και το εχω στειλει στη λογιστρια και ξεχασα να το βγαλω μια φωτοτυπια :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.2.2 οταν καλουσες καποιο νουμερο και παταγες το κεντρικο κουμπι πισω απλα κλειδωνε η οθόνη και συνεχιζοτανε η κληση τωρα στην 4.4.2 κανει αποριψη της κλησης και ενω στις ρυθμισεις το εχω απενεργοποιησει μπορει καποιο παιδι να το τσεκαρει και να μου πει;

 

Κράτα πατημένα ταυτόχρονα τα τρία πλήκτρα και μόλις σου εμφανίσει κάποιες επιλογές μετακινήσου με το κάτω πλήκτρο στην επιλογή off και πάτα το πλήκτρο power. Το κινητό θα κάνει reboot και το πρόβλημα θα λυθεί :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ παλι. Ξερει κανεις κανενα καλο προγραμμα για να το αναζητησω σε περιπτωση κλοπης ή απωλειας;εχει μερικα προγραματα στο play αλλα ποιο να εμπιστευτεις;

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ παλι. Ξερει κανεις κανενα καλο προγραμμα για να το αναζητησω σε περιπτωση κλοπης ή απωλειας;εχει μερικα προγραματα στο play αλλα ποιο να εμπιστευτεις;

Της Google.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dandroid+device+manager&pcampaignid=APPU_QGX5U7XjJ8TVarLQgsAB

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτά.

 

Δεν μου βγαινει ρε ****το το μονο που κανει ειναι ενα μηνυμα που λεει κρατηστε το κουμπι για να επανακινησετε την συσκευη και μετραει 5 δευτερα και κανει επανεκινηση.:blink::blink:

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ παλι. Ξερει κανεις κανενα καλο προγραμμα για να το αναζητησω σε περιπτωση κλοπης ή απωλειας;εχει μερικα προγραματα στο play αλλα ποιο να εμπιστευτεις;

 

 

Να ξέρετε αυτό όμως σημαίνει ότι τα nlp wakelocks θα πάρει φωτιά με την επιλογή αυτή. Δεν χρειάζεται καν η εφαρμογή! Είναι ήδη εγκατεστημένη μέσα στις ρυθμίσεις google στο android device manager tab. Αλλά με αυτό το wakelock θα δεις διαφορά στην μπαταρία τουλάχιστον πτώση 30-40%. Το κινητό δεν "κοιμάται" σχεδόν ποτέ καθώς μόνιμα πρέπει να δίνει στίγμα έτσι ώστε αν το χάσεις να το βρείς. Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει το κόστος σε αυτονομία για να μην προσέξεις λίγο το κινητό. Επίσης αν ο άλλος ξέρει ελάχιστα πράγματα και με το που το πάρει το κλείσει και κάνει factory reset τότε bye bye. Δεν το βρίσκεις.

Για κλοπές απλά πρέπει να περιμένουμε να βάλουν οι εταιρείες εμπρός το σύστημα με το μπλοκάρισμα των κλεμμένων ΙΜΕΙ. Κάτι που σημαίνει ότι δεν θα έχει και λόγο να στο κλέψει ο άλλος αφού δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί πουθενά στον κόσμο. Αργεί βέβαια να λειτουργήσει αυτό το σύστημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...