Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα!εχω κ εγω το lg g2 εδω κ μια βδομαδα κ ειναι απιστευτα ομορφο κ γρηγορο.αλλα εχω μερικες αποριες που μπορει να φανουν χαζες.η βασικοτερη που τη ψαχνω καιρο κ δε τη βρισκω ειναι πως μπορω να βαλω διαφορετικο ηχο ειδοποιησης σε καθε ειδοποιηση που μου ερχεται;δηλαδη θελω να χτυπαει διαφορετικα στα μηνυματα κ διαφορετικα στο coc (παιχνιδι στρατηγηκης) παραδειγμα.αν ξερει κανεις παρακαλω ας το πει.ευχαριστω!

Νομίζω οτι πρέπει να έχουν οι εφαρμογές τέτοια ρύθμιση όπως πχ τα μέιλ που έχω έτσι ήταν κσι στο Samsung που είχα έτσι και στο g2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω οτι πρέπει να έχουν οι εφαρμογές τέτοια ρύθμιση όπως πχ τα μέιλ που έχω έτσι ήταν κσι στο Samsung που είχα έτσι και στο g2.

 

το εψαξα κ ετσι αλλα δεν εχει τετοια επιλογη.

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στα μηνυματα πατα το κουμπι των ρυθμίσεων ειδοποιήσεις και βαλε οτι ηχο θες για τα μηνυματα και η προεπιλογη που εχεις απο το μενου ηχοι θα βαρανε μονο στις ειδοποιήσεις

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

 

Εχω ενα lg g2 4.4.2 20b, έχω δει σε διάφορα βίντεο στο ίντερνετ ότι μπορείς να τραβήξεις φωτογραφίες με το πίσω κουμπί (rear key). Έχω μπει σε ρυθμίσεις κινητού, ρυθμίσεις φωτογραφικής αλλά πούθενα τέτοια επιλογή και όποτε το δοκιμάζω κλείνει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι που χαμηλώνει την ενταση εννοει, οχι το κλειδωμα
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

το εψαξα κ ετσι αλλα δεν εχει τετοια επιλογη.

 

Από τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων κάθε εφαρμογής μπορείς να αλλάξεις και να βάλεις όποιο ήχο θες.

 

Καλησπέρα και απο μένα.

 

Εχω ενα lg g2 4.4.2 20b, έχω δει σε διάφορα βίντεο στο ίντερνετ ότι μπορείς να τραβήξεις φωτογραφίες με το πίσω κουμπί (rear key). Έχω μπει σε ρυθμίσεις κινητού, ρυθμίσεις φωτογραφικής αλλά πούθενα τέτοια επιλογή και όποτε το δοκιμάζω κλείνει η οθόνη.

 

Κανονικά είναι στις ρυθμίσεις της κάμερας. Rear keys shutter.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.2.2 οταν καλουσες καποιο νουμερο και παταγες το κεντρικο κουμπι πισω απλα κλειδωνε η οθόνη και συνεχιζοτανε η κληση τωρα στην 4.4.2 κανει αποριψη της κλησης και ενω στις ρυθμισεις το εχω απενεργοποιησει μπορει καποιο παιδι να το τσεκαρει και να μου πει;

 

Φίλε μου και εμένα το ίδιο πράγμα κάνει από τότε που το πέρασα το exposed μου έχει φαΐ κόλλημα και δεν κλείνει η οθόνη αλλά κλείνει την συνομιλία! Έχω περάσει πόσες ρομ και δεν έχει στρώσει το μόνο που μένει είναι να το ξανα κάνω μαμισιο σε συνθήκες κουτιού μήπως στρώσει αλλά βαριέμαι μετά να το ξανα rootaro κ.τ.λ.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

οποτε το xposed ειναι η αιτια,οκ αστο οπως ειναι απλα διπλο πατημα πανω στην μπαρα του ρολογιου και κανουμε την ιδια δουλεια.:D

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχεις δίκιο, το volume down ήταν.

 

Επίσης καμια φορα η cpu ανεβάζει θερμοκρασία μέχρι 48 βαθμούς με τέρμα ήχο, φωτεινότητα και ιντερνετ. Πρέπει να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχεις δίκιο, το volume down ήταν.

 

Επίσης καμια φορα η cpu ανεβάζει θερμοκρασία μέχρι 48 βαθμούς με τέρμα ήχο, φωτεινότητα και ιντερνετ. Πρέπει να ανησυχώ;

Με τετοιες ζεστες,ιντερνετ και φουλ οθονη ειναι φυσιολογικοτατο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι το εχω ενεργοποιημενο με το πισω κουμπι να τερματιζει την κληση αλλα δεν το κανει και πρεπει να ειτε να το πατησω και δευτερη φορα που ισως πιασει ειτε να κλεισω τη συνομιλια απο την οθονη :ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγώ στην θέση σου θα έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών, μετά αν δεις ότι συνεχίζει μία είναι η λύση..service
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι νέος σε αυτό το νήμα μιας και θα έχω σε λίγες ημέρες στα χέρια μου το G2 32GB. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει εγγύηση από την LG Ελλάς, μιας και έχω ακούσει ότι δεν καλύπτει το 32GB η Ελληνική LG και πως σε αυτή την περίπτωση (ελπίζω να μη χρειαστεί), υπεύθυνο είναι το μαγαζί που το αγόρασα. Κατά τα άλλα είστε ευχαριστημένοι από τη συσκευή; Είχα το Sony Xperia Z όπου και πούλησα. Το G2 μου άρεσε από την πρώτη μέρα που το είδα. Είχα ένα δίλημμα να πάρω nexus 5 (λόγω pure android και άμεσων αναβαθμίσεων) και G2 λόγω των υπόλοιπων δυνατοτήτων. Τελικά η ζυγαριά έγειρε στο G2, ελπίζω να το ευχαριστηθώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι το εχω ενεργοποιημενο με το πισω κουμπι να τερματιζει την κληση αλλα δεν το κανει και πρεπει να ειτε να το πατησω και δευτερη φορα που ισως πιασει ειτε να κλεισω τη συνομιλια απο την οθονη :ninja:

 

Κράτα πατημένο 2 δευτερόλεπτα το κουμπί και θα κλείσει την συνομιλία, δεν γίνεται αμέσως για να αποτραπεί λάθος πάτημα με το δάχτυλο!

πχ άμα θες να κατεβάσεις ένταση και πατήσεις το power button!

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχεις δίκιο, το volume down ήταν.

 

Επίσης καμια φορα η cpu ανεβάζει θερμοκρασία μέχρι 48 βαθμούς με τέρμα ήχο, φωτεινότητα και ιντερνετ. Πρέπει να ανησυχώ;

 

φιλε μου μήπως εννοείς την θερμοκρασια της μπαταριας??γιατι με φουλ φωτεινοτητα, τέρμα ήχο και ιντερνετ η θερμοκρασια του cpu μετα απο ενα 20 λεπτο θα ειναι σιγουρα 60 βαθμους!!!;) και φυσικα καλο ειναι αμα το παρατηρείς οτι εχει ζεσταθεί πολυ άστο να κρυώσει λίγο δεν εχει κανενα ανεμιστιρακι να το κρυώνει:lol::lol:!!!

και αυτος ειναι και ο λόγος που κάποιοι βγαλανε κίτρινο σημαδάκι!!κολλήματα λόγο τρελής θερμοκρασίας!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα επαναφορά εργοστασιακών,αλλα τιποτα! Εχω εγγυηση,δεν πιστευω να μου παρουν τιποτα για service,σωστα? Επισης,πληρωνω μεταφορικα?
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο σαιτ της LG και έχει ένα τηλέφωνο υποστήριξης.. Παίρνεις τηλέφωνο και μετά σου φέρνουν κουριερ και στο παίρνει δωρεάν.. Φτιάχνεται και στο φέρνουν πάλι πίσω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι νέος σε αυτό το νήμα μιας και θα έχω σε λίγες ημέρες στα χέρια μου το G2 32GB. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει εγγύηση από την LG Ελλάς, μιας και έχω ακούσει ότι δεν καλύπτει το 32GB η Ελληνική LG και πως σε αυτή την περίπτωση (ελπίζω να μη χρειαστεί), υπεύθυνο είναι το μαγαζί που το αγόρασα. Κατά τα άλλα είστε ευχαριστημένοι από τη συσκευή; Είχα το Sony Xperia Z όπου και πούλησα. Το G2 μου άρεσε από την πρώτη μέρα που το είδα. Είχα ένα δίλημμα να πάρω nexus 5 (λόγω pure android και άμεσων αναβαθμίσεων) και G2 λόγω των υπόλοιπων δυνατοτήτων. Τελικά η ζυγαριά έγειρε στο G2, ελπίζω να το ευχαριστηθώ.

Φιλε Τασο και εγω εχω το 32αρι και το εχω μαμα και το εχω καταευχαριστηθει εχω καταργησει σχεδον το λαπτοπ.Εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα ως τωρα.Καλοριζικο,

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από το πρωί για κάποιον πολύ περίεργο λόγο το κινητό με έχει τρελάνει!

Χωρίς να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή που δεν είχα όλες τις προηγούμενες ημέρες, είμαι εντελώς μαμά, χωρίς να έχω πειράξει κάτι, ανεβάζει συνέχεια υψηλή θερμοκρασία πίσω στο ύψος της κάμερας χωρίς να τρέχει καμία απολύτως εφαρμογή, κλειδωμένο το τηλέφωνο (...:blink:...), η μπαταρία χωρίς να έχω ανοιχτά καθόλου δεδομένα και wifi και χωρίς να το πειράζω πέφτει απίστευτα γρήγορα. Από το πρωί στις 7 (100%) μέχρι το απόγευμα στις 5 (έκλεισε!!!:blink:). Ώρες ώρες κολλάει λες και έχει mtk μονοπύρηνο... Ώρες ώρες η αφή δεν πιάνει και θέλει restart πατώντας συνεχόμενα το power button... Έκανα επιτέλους μετά από πολλή ταλαιπωρία backup τα data μου και κάνω hard reset να δούμε αν θα στρώσει... Να δούμε αν θα κοιμηθώ σήμερα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες.Ειναι σε ποιον θα τυχει κατι παρομοιο ειχα παθει εγω με μηλοτηλεφωνο που θεωρουνται και απροβληματιστα.......
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι νέος σε αυτό το νήμα μιας και θα έχω σε λίγες ημέρες στα χέρια μου το G2 32GB. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει εγγύηση από την LG Ελλάς, μιας και έχω ακούσει ότι δεν καλύπτει το 32GB η Ελληνική LG και πως σε αυτή την περίπτωση (ελπίζω να μη χρειαστεί), υπεύθυνο είναι το μαγαζί που το αγόρασα. Κατά τα άλλα είστε ευχαριστημένοι από τη συσκευή; Είχα το Sony Xperia Z όπου και πούλησα. Το G2 μου άρεσε από την πρώτη μέρα που το είδα. Είχα ένα δίλημμα να πάρω nexus 5 (λόγω pure android και άμεσων αναβαθμίσεων) και G2 λόγω των υπόλοιπων δυνατοτήτων. Τελικά η ζυγαριά έγειρε στο G2, ελπίζω να το ευχαριστηθώ.

Καλορίζικο φίλε. Και εγώ πρόσφατα αγόρασα το 32αρι από έξω, μετά από το ίδιο δίλημμα ανάμεσα στο nexus 5. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο την συσκευή και προς το παρόν δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα..

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Οχι η θερμοκρασια της μπαταριας φτανει μεχρι τους 40 το πολυ. Με μια ωρα φουλ χρησης η cpu εφτασε μεχρι τους 55. Δυσκολα παει πιο πανω.
Link to comment
Share on other sites

Οχι η θερμοκρασια της μπαταριας φτανει μεχρι τους 40 το πολυ. Με μια ωρα φουλ χρησης η cpu εφτασε μεχρι τους 55. Δυσκολα παει πιο πανω.

Για δοκίμασε μια ώρα full χρήση να είσαι στο ίντερνετ με τον stock browser του κινητού συνδεδεμένος με wifi η ακόμα και με 3g να δεις αν η θερμοκρασία της μπαταρίας ξεπερνάει τους 40 η όχι ....

Το κινητό ζεσταίνεται πολύ παιδιά

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει φτασει μεχρι 39 μαξιμουμ και εχω τρεξει 7 μπεντσμαρκ απανωτα επιτηδες και το παραδοξο καθε τοσο ανεβαινει το σκορ.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...