Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν εννοώ αυτο μπες ρυθμίσεις εφαρμογών βρες το play store και κανε εκκαθαρίσει cache kai data νομιζω !!και θα ειναι σαν να ανοίγεις πρωτη φορα το play store!! και δοκιμασε ξανα!!

 

Είσαι ωραίος! Έκανα εκκαθάριση cache στο play store μέσω των ρυθμίσεων στις ρυθμίσεις εφαρμογών και το κατέβασε. Σε ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό και χρυσό το G2 αλλά μου έβγαλε μια μικρή κιτρινίλα στην οθόνη. Όχι κάτι σπουδαίο αλλά εγώ έχω λίγο ψιλοσπαστεί.

Σκέφτομαι να το «σκοτώσω» σε καλή τιμή, μιας και είναι και το 32άρι.

 

Τι παρτίδα είναι το τηλέφωνό σου; Πάντως έχει αναφερθεί και από άλλα άτομα εδώ μέσα το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιος συμφορουμίτης (δεν θυμάμαι σε πιο thread) είχε γράψει πως η LG έδωσε εντολή να δέχονται και τα 32άρια στο σέρβις.

Σε κάθε περίπτωση η γνώμη μου είναι να επικοινωνήσει με την LG και να αποφασίσει μετά για το τι θα κάνει.

 

Αυτό είναι το πιο σωστό! Αυτά είναι τα πρώτα που κάνουμε μόλις εμφανισθεί ένα πρόβλημα στο κινητό (όταν δεν έχουμε βάλει τα χέρια μας μέσα στο κινητό, root, roms klp)

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε αρχικά σαν κιτρινίλα, ενώ όσο το κινητό ζεσταινόταν, τόσο αυτό γινόταν πιο έντονο. Τώρα είναι σχεδόν μόνιμο.

Από τα πλάγια δείχνει σαν «καμένο».

Δεν ξέρω… πρώτη φορά συναντάω κάτι τέτοιο.

*32αρι, πάρτιδα 403

Edited by PRATINAS
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε αρχικά σαν κιτρινίλα, ενώ όσο το κινητό ζεσταινόταν, τόσο αυτό γινόταν πιο έντονο. Τώρα είναι σχεδόν μόνιμο.

Από τα πλάγια δείχνει σαν «καμένο».

Δεν ξέρω… πρώτη φορά συναντάω κάτι τέτοιο.

*32αρι, πάρτιδα 403

 

Αυτό ακριβώς είχα εγώ στην αριστερή πλευρά.

Όσον αφορά τη ζέστη που λες και εμένα μου φαινόταν πως όταν ανέβαινε η θερμοκρασία του τηλεφώνου γινόταν πιο έντονο. Απλά έβαζα σκούρο φόντο και δεν του έδινα σημασία.

Να ξέρετε πάντως πως μαζί με την οθόνη αλλάζουν και το πλαίσιο γύρω γύρω και είναι σαν να πέρνεις καινούργιο τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι ένας ευτυχής χρήστης Skype Γιατί πέρασα την 20f
Link to comment
Share on other sites

Μήπως "λιώνετε" στα παιχνίδια(όχι ότι δικαιολογεί το πρόβλημα) εσείς που σας εμφανίζει την κιτρινίλα ή μήπως είναι άλλος ο τύπος οθόνης(έχω διαβάσει ότι υπάρχουν δύο); Γιατί μου φαίνεται περίεργο να μην το εμφανίζουν όλα τα g2 και μάλιστα να εμφανίζεται σε νεότερες παρτίδες!

 

Φίλε pandrits εσένα τι παρτίδα είναι;

Link to comment
Share on other sites

309 είναι εμένα. Και εγώ σχεδόν καθόλου παιχνίδια.

Οι δύο φίλοι μου με το αντίστοιχο πρόβλημα έχουν 32άρι αλλά δεν ξέρω παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

309 είναι εμένα. Και εγώ σχεδόν καθόλου παιχνίδια.

Οι δύο φίλοι μου με το αντίστοιχο πρόβλημα έχουν 32άρι αλλά δεν ξέρω παρτίδα.

 

Ευχαριστώ. Και το δικό σου 32αρι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και το δικό σου 32αρι;

 

Όχι 16άρι Ελληνικό. Το έγραψα και πιο πίσω. Έγινε αντικατάσταση οθόνης και πλαισίου απο την Procordia μέσω της LG. Στέλνει κούριερ η LG με δική της συσκευασία (που γράφει όλα τα στοιχεία σου) και το παίρνει απο το σπίτι. Το μόνο που δίνεις είναι το τηλέφωνο και φωτοτυπία της απόδειξης αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

οχι δεν ειμαι ροοτ

δεν το εχω πειραξει καθολου το κινητο

το ξερω πως εξω εχει τρελες ζεστες και ισως επιρεαζεται.αλλα πως γινετε να δουλευει μια χαρα 14 μερες κι ας εχει εξω καυσωνα και ξαφνικα την 15η να ανεβαινει η θερμοκρασια στο θεο?

αν μπορεις στειλε οδηγιες για hard reset

GRIGORIS
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε αρχικά σαν κιτρινίλα, ενώ όσο το κινητό ζεσταινόταν, τόσο αυτό γινόταν πιο έντονο. Τώρα είναι σχεδόν μόνιμο.

Από τα πλάγια δείχνει σαν «καμένο».

Δεν ξέρω… πρώτη φορά συναντάω κάτι τέτοιο.

*32αρι, πάρτιδα 403

 

Καλημέρα, είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα στο Optimus G πριν λίγο καιρό, το έστειλα για service και τελικά μου άλλαξαν πρόσοψη και διορθώθηκε. Λογικά το ίδιο θέμα είναι και στο G2.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε αρχικά σαν κιτρινίλα, ενώ όσο το κινητό ζεσταινόταν, τόσο αυτό γινόταν πιο έντονο. Τώρα είναι σχεδόν μόνιμο.

Από τα πλάγια δείχνει σαν «καμένο».

Δεν ξέρω… πρώτη φορά συναντάω κάτι τέτοιο.

*32αρι, πάρτιδα 403

Είναι γνωστό πρόβλημα και εμφανίζεται σε αρκετά G2.

Service και αλλαγή οθόνης η λύση. Μη το ψάχνεται παραπάνω :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, ΜΙΑ ΒΟΉΘΕΙΑ

 

Κατ' αρχήν το τηλέφωνο είναι 16αρι χωρίς ροοτ.και το πρόβλημα είναι το εξής :

 

Πριν από μερικές ημέρες πριν κοιμηθώ (γυρω στις 1) το άφησα με μπαταρία στο 20-22% και μ'εχρι τις 7:30 είχε φάει όλη την μπαταρία. Φυσικά δεν χτύπησε ξυπνητήρι και αργήσαμε στην δουλειά :cry::

Νομίζοντας ΄τι κάτι είχα αφήσει ανοικτό πχ wifi, κάποια εφαρμογήα από τότε κάθε βράδυ ελέγχώ μέσω της διαχείρησης εφαρμοφών και κλείνω ότι είναι ανοικτό (πλην ξυπνητηριού) καθώς ελέγψω και τις συν΄δεσεις (wifi, δεδομένα, τοποθεσία) να είναι κλειστά.

Χθές το βράδυ το αφήνω κατά τις 2 με μπαταρία 40% και το πρωί στις 9 την είχε φάει όλη :(:(:(

Ευτυχώς που σήμερα είναι αργία και δεν χρειάστηκε το ξυπνητήρι :)

 

Κάποια γνώμη παιδιά ??

Μήπως κάποια εφαρμογή ανοίγει μονη της ??

ή μ'ηπως δεν τις κλέινω καλά και συνεχίζουν να τρώνε μπαταρία ??

 

Κάθε γνώμη / βοήθεια δεκτή

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

οχι δεν ειμαι ροοτ

δεν το εχω πειραξει καθολου το κινητο

το ξερω πως εξω εχει τρελες ζεστες και ισως επιρεαζεται.αλλα πως γινετε να δουλευει μια χαρα 14 μερες κι ας εχει εξω καυσωνα και ξαφνικα την 15η να ανεβαινει η θερμοκρασια στο θεο?

αν μπορεις στειλε οδηγιες για hard reset

 

φιλε μου σου ειπα κανε επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων απο της ρύθμισης και θα σου τα σβήσει ολα μηλαμε!!!κρατα οτι αρχεια θελεις (φοτο.τραγουδια η οτι αλλο εχεις περνα τα στο pc σου!!)και θα εχεις ενα καθαρο τηλεφωνο χωρις τιποτα αστο ετσι για 15 μερες και δες αν εχεις παλι το ιδιο προβλημα και να ελεγχεις παντα την θερμοκρασια του τηλεφωνου και αν δεις οτι η θερμοκρασια του cpu εχει φτασει 60 βαθμους το αφήνεις να κρυωσει!!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους, ΜΙΑ ΒΟΉΘΕΙΑ

 

Κατ' αρχήν το τηλέφωνο είναι 16αρι χωρίς ροοτ.και το πρόβλημα είναι το εξής :

 

Πριν από μερικές ημέρες πριν κοιμηθώ (γυρω στις 1) το άφησα με μπαταρία στο 20-22% και μ'εχρι τις 7:30 είχε φάει όλη την μπαταρία. Φυσικά δεν χτύπησε ξυπνητήρι και αργήσαμε στην δουλειά :cry::

Νομίζοντας ΄τι κάτι είχα αφήσει ανοικτό πχ wifi, κάποια εφαρμογήα από τότε κάθε βράδυ ελέγχώ μέσω της διαχείρησης εφαρμοφών και κλείνω ότι είναι ανοικτό (πλην ξυπνητηριού) καθώς ελέγψω και τις συν΄δεσεις (wifi, δεδομένα, τοποθεσία) να είναι κλειστά.

Χθές το βράδυ το αφήνω κατά τις 2 με μπαταρία 40% και το πρωί στις 9 την είχε φάει όλη :(:(:(

Ευτυχώς που σήμερα είναι αργία και δεν χρειάστηκε το ξυπνητήρι :)

 

Κάποια γνώμη παιδιά ??

Μήπως κάποια εφαρμογή ανοίγει μονη της ??

ή μ'ηπως δεν τις κλέινω καλά και συνεχίζουν να τρώνε μπαταρία ??

 

Κάθε γνώμη / βοήθεια δεκτή

Ευχαριστώ πολύ

καποια εφαρμογη σου κανει την δουλεια πιστεύω κανε και εσυ μια επαναφορα ρυθμίσεων και αστο καθαρο για μερικες μερες και δες αν εχεις παλι προβλημα με την μπαταρια!!:)

Link to comment
Share on other sites

δεν φορτίζει όχι.. μόνο αναβοσβήνει το LED κόκκινο όταν το συνδέω στην πρίζα. αλλά ρεύμα δεν περνάει γιατί ο φορτιστής δε ζεσταίνεται.

είμαι άμστερνταμ με ένα laptop και άγιος ο θεός :ninja:

 

 

UPDATE!!!!

το πήγα σε έναν τύπο και έβγαλε τη μπαταρία και δεν κατάφερε να δουλέψει.. τελικά με 10 ευρώ αγόρασα repair kit και το άνοιξα μόνος μου όλο, έβγαλα όλες τις συνδέσεις, τις ξαναπέρασα το έβαλα στην πρίζα και @@.

όμως μετά το ξαναέβαλα στην πρίζα ενώ έπαιζα με τη σύνδεση της μπαταρίας και ΑΝΑΨΕ! και έλεγε και 45% μπαταρία!

πράγμα που σημαίνει ότι ήταν software issue πιστεύω, χωρίς να ξέρω.

 

τώρα το έχω κρατήσει ανοικτό και θα του κανω backup στο λαπτοπ και μετά hard reset, ελπίζω να μη γίνει τίποτα απρόοπτο

Link to comment
Share on other sites

εγώ για hardware το βλέπω ακόμη. ίσως με το που επαιζες με τις επαφές ένιωσε καλύτερα.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες:

1. Γτ όταν κάνω επανεκκίνηση το τηλ οι καρτέλες που είχα ανοικτές στον browser πριν την επανεκκίνηση είναι πάλι ανοικτές; Μήπως κάνει αδρανοποίηση η συσκευή αντί για τερματισμό;

 

2. Γτ δε μπορώ να μπω σε recovery mode; πατάω ταυτόχρονα vol down +power Μέχρι να δω το logo, αφήνω μόνο το power Και το ξαναπαταω έχοντας πατημένο κ το vol down Αλλά μου κάνει επανεκκίνηση κανονική. ..ν

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες:

1. Γτ όταν κάνω επανεκκίνηση το τηλ οι καρτέλες που είχα ανοικτές στον browser πριν την επανεκκίνηση είναι πάλι ανοικτές; Μήπως κάνει αδρανοποίηση η συσκευή αντί για τερματισμό;

 

2. Γτ δε μπορώ να μπω σε recovery mode; πατάω ταυτόχρονα vol down +power Μέχρι να δω το logo, αφήνω μόνο το power Και το ξαναπαταω έχοντας πατημένο κ το vol down Αλλά μου κάνει επανεκκίνηση κανονική. ..ν

1. Είναι θέμα του browser που χρησιμοποιείς. Θα είναι ρυθμισμένος να κρατάει τις καρτέλες (έτσι είναι ρυθμισμένος και ο Chrome στα default settings).

 

2. Είσαι rooted με custom recovery η μιλάμε για εργοστασιακό;

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

1. Είναι θέμα του browser που χρησιμοποιείς. Θα είναι ρυθμισμένος να κρατάει τις καρτέλες (έτσι είναι ρυθμισμένος και ο Chrome στα default settings).

 

2. Είσαι rooted με custom recovery η μιλάμε για εργοστασιακό;

 

1. Οκ chrome δουλεύω.

 

2. Εργοστασιακό

Link to comment
Share on other sites

1. Οκ chrome δουλεύω.

 

2. Εργοστασιακό

Απενεργοποιείς το τηλέφωνο και σιγουρέψου ότι είναι κλειστό.

Κρατας Vol Down + Power μέχρι να δεις το λογότυπο LG. Τα αφήνεις στιγμιαία και τα ξανακρατάς πατημένα μέχρι να εμφανιστεί το recovery.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

εγώ για hardware το βλέπω ακόμη. ίσως με το που επαιζες με τις επαφές ένιωσε καλύτερα.

 

μάλλον έχεις δίκιο, πρέπει να είναι μπαταρία..

γιατί θέλει 7 ώρες για να πάει στο 100% και ξεφορτίζει για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα και εμφανίζεται σε αρκετά G2.

Service και αλλαγή οθόνης η λύση. Μη το ψάχνεται παραπάνω :)

 

Πρώτη φορά πήρα κινητό από εξωτερικό και μου έβγαλε αυτό το πρόβλημα.

Αν και το έχω 3 μήνες, δεν ελπίζω η LG να δείξει... οίκτο.

Λογικά παμέ να δώσουμε 150άρι! Μια χαρά! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...