Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να μάθουμε από κάπου τι ακριβώς προσθέτει/διορθώνει η νέα αναβάθμιση; Καλή φάση το Knock Code και πολύ κακώς που τα ευρωπαικά δεν έχουν την επιλογή Auto Hide.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει τελικα να μας διαφωτισει καποιος τι γινεται με το ΟΤΑ αν εχεις φλασαρει rom αλλης χωρας;

Απο οσο γνωριζω χωρις να εχω ομως αλλης χωρας ROM παιρνεις OTA updates κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά επειδή δεν πήρα απάντηση ξαναρωτάω. Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει γιατί θέλω να στίσω το κιν από την αρχή : Αν ακολουθήσω τον οδηγό how to unroot που υπάρχει στο φόρουμ χάνεται και η custom recovery ώστε να επανέλθει σε κινητό σε πλήρως εργοστασιακή κατάσταση ;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

παντως το knock code δουλευει πολυ καλυτερα απο το knock on, το εχω ρυθμισει να ανοιγει με 4 χτυπήματα και πιάνει πάντα με την πρώτη, με το διπλο ταπ πριν ήθελε 2 και 3 φορές για να πιάσει σωστά..
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά επειδή δεν πήρα απάντηση ξαναρωτάω. Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει γιατί θέλω να στίσω το κιν από την αρχή : Αν ακολουθήσω τον οδηγό how to unroot που υπάρχει στο φόρουμ χάνεται και η custom recovery ώστε να επανέλθει σε κινητό σε πλήρως εργοστασιακή κατάσταση ;

 

Ναι χάνεται, αλλά αν θέλεις να περάσεις custom rom δεν χρειάζεται να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό. Το λέει κιόλας, επαναφέρει το κιν στις εργοστασιακές ρυθμίσεις

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Καλο μηνα!!!Παιδες βοηθεια εχω το LG G2 32GB Hong Kong εκδοση και εχω βαλει πανω την Germany Open V20B αλλα βλεπω εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 οτι εχει βγει Germany V20D μεσω ΟΤΑ τιποτα και μεσω LG Suite παλι τιποτα μου λεει οτι εχω το τελευταιο λογισμικο.Αν την φλασαρω την εκδοση θα χαθουν τα παντα;Μηπως δεν μου ερχεται το update επειδη ειναι Hong Kong εκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη πρωτομαγιά! Είναι λογικό που δεν εχω πάρει ακόμα το 4.4 το κινητό είναι Ελληνικό και κανονικά έπρεπε να το την είχα τέλη μαρτιου από τι διαβάζω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εχω ακομα με 4.2.2 πρεπει να κανω την αναβαθμιση σε κιτ κατ για να εχω κ αυτο το knock code?

Επισης ποιοα εφαρμογη εχετε για μειλ, γιατι η εργοστασιακη για να κανει refresh πρεπει να πατησω ρυθμισεις - refresh δεν εχει πχ σαν το facebook που κανουμε κατω στην οθονη κ κανει refresh ..

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εχω ακομα με 4.2.2 πρεπει να κανω την αναβαθμιση σε κιτ κατ για να εχω κ αυτο το knock code?

Επισης ποιοα εφαρμογη εχετε για μειλ, γιατι η εργοστασιακη για να κανει refresh πρεπει να πατησω ρυθμισεις - refresh δεν εχει πχ σαν το facebook που κανουμε κατω στην οθονη κ κανει refresh ..

 

δεν μενεις εκει που εισαι γιωργαρα?λενε για πολυ καλυτερη αυτονομια!τα παιδια βεβαια ξερουν καλυτερα εγω μολις το πηρα αμεσως αναβαθμισα

Link to comment
Share on other sites

K εγω για καλυτερη αυτονομια διαβασα στην 4.2.2 γι αυτο δεν θελω να αναβαθμισω..

Δεν μπορω να εχω ομως το knock code χωρις kit kat?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Και μονο για την αυξημενη ταχυτητα και τα λιγοτερα λαγκαρισματα αξιζει η 4.4.2. Τωρα οσον αφορα την αυτονομια εκλεισα 104 ωρες αναμονης με 4 ωρες οθονη και μια ωρα ομιλια με 15% να απομενει στο ντεποζιτο. Πιστευω ειναι καλα... Το knock code ειναι μεσα σε minor update της 4.4.2 οποτε χλωμο να παρεις αυτο το feature με 4.2.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για εμένα είναι κάτι παραπάνω από εμφανής η διαφορά στην αυτονομία έχω το κινητό από τότε που βγήκε και το δούλεψα πολύ με 4.2.2 αν δεν θέλει κάποιος το knock code ας μην περάσει την kit kat η οποία βέβαια είναι πιο smooth από την 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να μένει κάποιος σε jelly bean(ακόμα και αν έχει λίγο καλύτερη μπαταρία).

Προσωπικά μου κακοφανηκε η αυτονομια με την κιτ κατ αλλα οπως και να χει ειναι πιο γρηγορη απο την 4.2.2.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την αίσθηση ότι με το νέο minor update βελτιώθηκε η αυτονομία της μπαταρίας σε σημαντικό βαθμό... ρίχτε του μια ματιά θα ποστάρω και στατς αργότερα
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα..οποια αναβαθμιση και να βγαινει πρεπει να γινεται..τα update γινονται για να ειναι ακομα καλυτερο το τηλεφωνο!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παιδια οπως το βλεπω μεχρι στιγμης φαινεται εμφανες σε browsing να τραβα λιγοτερη μπαταρια!!!....για πειτε κι αλλοι πως το βλεπετε....
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να έχει περασμένη ROM άλλης χώρας από αυτήν που προορίζεται το κινητό και να του έχει έρθει ΟΤΑ η 20D; γιατί εμένα που είναι γερμανικό t-mobile και έχω περασμένη την ελληνική δεν μου έχει έρθει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που ειχαν root και εκαναν το minor update το εκαναν μεσω pc ή με OTA; Το G2 ειναι ενα εξαιρετικο τηλεφωνο που η lg το εχει ξεσκισει στα κλειδωματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα έκανα μια βλακεία και ενεργοποίησα το knock mode στην οθόνη κλείδωμα τους του κινητού τώρα δυσκολεύομαι να το ενεργοποίηση ξέρει κανείς πως μωρό να απενεργοποιήσει το knock code που έβαλα σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να έχει περασμένη ROM άλλης χώρας από αυτήν που προορίζεται το κινητό και να του έχει έρθει ΟΤΑ η 20D; γιατί εμένα που είναι γερμανικό t-mobile και έχω περασμένη την ελληνική δεν μου έχει έρθει τίποτα.
ουτε εσενα σου ηρθε; και εγω στα ιδια ειμαι δεν μας βλεπω να περνουμε ota update...
Link to comment
Share on other sites

Μετά το minor update, έχει κανείς πρόβλημα με το άνοιγμα-σβήσιμο της οθόνης να μην ακούγεται ήχος ;

Είμαι με kk unrooted.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο. Είχα βάλει Κανένα και δεν έχει ήχους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...