Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω εάν είναι θέμα του G2 Αλλά δεν μου έρχονται notifications στο κινητό από το Gmail Και το Facebook. Είναι ενεργοποιημένα και στα site Και στις εφαρμογές αλλά εάν δεν τις ανοίξω να τις δω δεν με ειδοποιεί το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς τι παίζει ; ακόμα και το sync απενεργοποιησα και ενεργοποίησα ξανά αλλά δεν. Το foursquare ας πούμε λειτουργεί σωστά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παρατηρησα σε 1-2 περιπτωσεις το εξης και δεν ξερω αν εχει αναφερθει:

 

Το 4g ενω με το s4 επιανα full ταχυτητα 5.κατι mb/s τωρα εχω δει ταχυτητες μεχρι 1.8-2...Τι γινεται?

Με τα νούμερα που γράφεις, χωρίς επιπλέον επεξήγηση δυσκολεύομαι να καταλάβω. Εάν εννοείς MB/s που μετράει κανείς συνήθως το κατέβασμα αρχείων, πες μας τι και από που το κατεβάζεις (διεύθυνση δικτύου) και με ποιο πρωτόκολλο ή πρόγραμμα (ftp/http/άλλο?), αλλά και από ποια φυσική τοποθεσία και με πόσο καλό σήμα.

Καλές τιμές για 4G είναι 40 Mbps download, δηλαδή περίπου 5MB/s.

 

Πιο αξιόπιστο είναι να κάνεις ένα συγκεκριμένο speedtest (πχ της OOKLA το speedtest.net) στην ίδια φυσική τοποθεσία την ίδια ώρα και να δεις εάν βλέπεις διαφορές.

 

Δεν ξέρω εάν είναι θέμα του G2 Αλλά δεν μου έρχονται notifications στο κινητό από το Gmail Και το Facebook. Είναι ενεργοποιημένα και στα site Και στις εφαρμογές αλλά εάν δεν τις ανοίξω να τις δω δεν με ειδοποιεί το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς τι παίζει ; ακόμα και το sync απενεργοποιησα και ενεργοποίησα ξανά αλλά δεν. Το foursquare ας πούμε λειτουργεί σωστά

Στο δικό μου έρχονταν μια χαρά του gmail μέχρι να τα απενεργοποιήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Με τα νούμερα που γράφεις, χωρίς επιπλέον επεξήγηση δυσκολεύομαι να καταλάβω. Εάν εννοείς MB/s που μετράει κανείς συνήθως το κατέβασμα αρχείων, πες μας τι και από που το κατεβάζεις (διεύθυνση δικτύου) και με ποιο πρωτόκολλο ή πρόγραμμα (ftp/http/άλλο?), αλλά και από ποια φυσική τοποθεσία και με πόσο καλό σήμα.

Καλές τιμές για 4G είναι 40 Mbps download, δηλαδή περίπου 5MB/s.

 

Πιο αξιόπιστο είναι να κάνεις ένα συγκεκριμένο speedtest (πχ της OOKLA το speedtest.net) στην ίδια φυσική τοποθεσία την ίδια ώρα και να δεις εάν βλέπεις διαφορές.

 

 

Στο δικό μου έρχονταν μια χαρά του gmail μέχρι να τα απενεργοποιήσω :)

 

Με το speedtest δοκιμασα... 18-22 mbps γραφει... Με το παλιο ειχα δει 40-50...Κατι παιζει. Το μονο που εχει το κινητο ειναι root.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να μην υποστηριζεται για την χωρα που ειχε προελευση το κινητο μου;

Λοιπόν Jimmy δεν το εχεις εκει μεσα γιατι προφανως εχεις την 4.4.2

Σημερα την εβαλα και εγω και το ειδα.

1) Κατεβαζεις την εφαρμογη στο pc.

2) Υπαρχει εικονιδιο της εφαρμογης στο κινητο. το πατας και απλα την ενεργοποιεις.

3) Τρεχεις την εφαρμογη απο το pc και ζητας συνδεση. Σου βγαζει ενα παραθυρο οπου σου λεει να κανεις ενα απο 3 πραγματα απλα

ΔΕΝ κανεις τιποτα πατας μονο το ΟΚ. Σου βγαζει ενα παραθυρο οπου περιμενεις λιγο και σου εμφανίζει το κινητό. Το τσεκάρεις και πατας επόμενο.

Τοτε σου βγαζει παραθυρο επιβεβαίωσης στο κινητό. Πατας στο κινητο ΟΚ και τοτε γινεται η συνδεση.

 

Ελπίζω να βοηθησα, σε εμενα δουλεψε...

Link to comment
Share on other sites

οχι απαραίτητα,οποιαδήποτε που υποστηρίζει miracast λογικά είναι συμβατή,το miracast δεν είναι της lg http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=miracast

 

μια που το ανεφερες, εχεις χρησιμοποιησει καποια συμβατη miracast συσκευη για παλιες τηλεορασεις TFT-LCD , όπως αυτες που επισυναψες, να μας πεις εντυπωσεις (ταχυτητα, lagαρισμα κλπ);

Link to comment
Share on other sites

Η πιο επίπονη λύση είναι να του περάσεις Ευρωπαϊκή ROM. Διαφορετικά, στις προηγούμενες σελίδες αναφέρθηκε κωδικός που μπορείς να του βάλεις από το dialer για να ενεργοποιήσεις τη δυνατότητα του 4G, αλλά νομίζω το χάνει με reboot.

Αλήθεια, τι κωδικό χώρας έχεις?

Μετά κόπων και βασάνων πέρασα Ευρωπαϊκή ROM. To LTE εμφανίστηκε στα δεδομένα. Kαι το software πλέον είναι D80220b-EUR-XX.

Το μόνο που μου μένει να δω είναι αν θα μου έρχονται τα μελλοντικά OTA updates.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!βρηκα να αγοράσω ένα g2 32giga!αποδειξη υπαρχει απο ελληνικο κατάστημα!πιστευεται θα έχω θέμα με την εγγυηση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!βρηκα να αγοράσω ένα g2 32giga!αποδειξη υπαρχει απο ελληνικο κατάστημα!πιστευεται θα έχω θέμα με την εγγυηση;

Απο οσο ξερω:

 

H LG HELLAS δεν εισαγει το εν λογω κινητο, αρα δεν σε καλυπτει για εγγυηση αυτή.

Εγγύηση σου παρεχει το καταστημα απο το οποιο ειναι αγορασμενο το κινητο. Λογικά θα το στελνει εξω...

 

Εάν λεω κατι λαθος ας με διορθωσει καποιος αλλος.

Link to comment
Share on other sites

μια που το ανεφερες, εχεις χρησιμοποιησει καποια συμβατη miracast συσκευη για παλιες τηλεορασεις TFT-LCD , όπως αυτες που επισυναψες, να μας πεις εντυπωσεις (ταχυτητα, lagαρισμα κλπ);

 

όχι,δεν έχω αγοράσει κάποιο απο αυτά

Link to comment
Share on other sites

Μετά κόπων και βασάνων πέρασα Ευρωπαϊκή ROM. To LTE εμφανίστηκε στα δεδομένα. Kαι το software πλέον είναι D80220b-EUR-XX.

Το μόνο που μου μένει να δω είναι αν θα μου έρχονται τα μελλοντικά OTA updates.

 

Καλορίζικο! Με τα ΟΤΑ λογικά θα είσαι μια χαρά.

Τι διαδικασία χρειάστηκε, αν δε σου είναι κόπος?

Link to comment
Share on other sites

Στιγμιαιο κολλημμα δηλαδη.

Γι' αυτο σου ειπα δε γινεται. Προσπαθω να το σβησω εδω και πεντε λεπτα και δε μπορω.

 

Πάντως, αυτό που έπαθε ο φίλος το είχα πάθει κι εγώ. Χώρις, μάλιστα, να πάρω χαμπάρι πώς συνέβη. Επανήλθε πάντως όταν έσβησα και άναψα ξανά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Με τα ΟΤΑ λογικά θα είσαι μια χαρά.

Τι διαδικασία χρειάστηκε, αν δε σου είναι κόπος?

 

Να'σαι καλά φίλε μου, ελπίζω κι εγώ να μην υπάρχει πρόβλημα με τα OTA updates.

Ακολούθησα τον οδηγό στο sub-forum LG Guides αλλά με τη δεύτερη μέθοδο επαναφοράς του stock firmware πειράζοντας τα hosts files. Κι αυτό με την τρίτη- τέταρτη το κατάφερα γιατί συνέχεια μου πέταγε το πρόγραμμα της LG αντί για το παράθυρο με τις επιλογές γλώσσας για το upgrade.

Με βοήθησε πολύ και το βίντεο στο YouTube που υπάρχει μέσα σα τον οδηγό το οποίο σου δείχνει ότι πρέπει να πειράξεις τα privileges του host file, κάτι που στον οδηγό δεν αναφέρεται και χωρίς αυτό δε δουλεύει.

Με τον πρώτο και αυτοματοποιημένο τρόπο όσες φορές και αν προσπάθησα δε τα κατάφερα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου στα χαρακτηριστικά της TV γράφει ότι υποστηρίζει δίκτυο DLNA ,αυτό είναι άλλο πράγμα ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Μάλλον δεν το υποστηρίζει δυστυχώς.

 

Φίλε μου στα χαρακτηριστικά της TV γράφει ότι υποστηρίζει δίκτυο DLNA ,αυτό είναι άλλο πράγμα ?

 

Είναι άλλο πράγμα το DLNA,άλλο το Miracast.

 

DLNA http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Living_Network_Alliance

MIRACAST http://en.wikipedia.org/wiki/Miracast

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες αποχωρίστηκα με το G2 μου μιας και το πούλησα σήμερα :P

 

Έχει μείνει μια LG Quickwindow λευκή, αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορεί να μου στείλει :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες αποχωρίστηκα με το G2 μου μιας και το πούλησα σήμερα :P

 

Έχει μείνει μια LG Quickwindow λευκή, αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορεί να μου στείλει :)

 

Πες μας και τι πήρες, να ξέρουμε τι θεωρείς καλύτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα μια αναβάθμιση όταν το σύνδεσα στον υπολογιστή, κράτησε 2 ώρες περίπου και ήταν 1,7 gb, ενώ ήμουν ήδη στην 4.4, τώρα τι αναβάθμιση ήταν αυτή δεν έχω δει ακόμα κάποια διαφορά. Το έχει κάνει κάποιος άλλος; το τηλέφωνο είναι γερμανικό.
Link to comment
Share on other sites

στειλε μου πμ ποσο την πουλας.καλημερα.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα μια αναβάθμιση όταν το σύνδεσα στον υπολογιστή, κράτησε 2 ώρες περίπου και ήταν 1,7 gb, ενώ ήμουν ήδη στην 4.4, τώρα τι αναβάθμιση ήταν αυτή δεν έχω δει ακόμα κάποια διαφορά. Το έχει κάνει κάποιος άλλος; το τηλέφωνο είναι γερμανικό.

 

αν είχες αλλάξει χειροκίνητα firmware και είχες βάλει κάποιας αλλης χώρας, σου κατέβασε απο την αρχή το firmware που αντιστοιχεί στο Imei σου και στο εκανε εγκατάσταση...κοινώς αν είχες πχ ασιατικο fw και περασες ευρωπαικο τώρα έχεις και πάλι ασιάτικο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν είχες αλλάξει χειροκίνητα firmware και είχες βάλει κάποιας αλλης χώρας, σου κατέβασε απο την αρχή το firmware που αντιστοιχεί στο Imei σου και στο εκανε εγκατάσταση...κοινώς αν είχες πχ ασιατικο fw και περασες ευρωπαικο τώρα έχεις και πάλι ασιάτικο..

 

Δεν είχα κάνει τίποτα χειροκίνητα απλώς είχα κάνει αναβάθμιση μέσω εφαρμογής lg στον υπολογιστή στις αρχές Μαρτίου στην 4.4

Link to comment
Share on other sites

Τι...εθνικότητας είναι το κινητό; Αυτό που κατέβηκε ήταν μια rom ολόκληρη. Τι γράφει τώρα στις πληροφορίες του λογισμικού;

 

Είναι Vodafone Γερμανίας από kaizer

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα γράφει. Αυτή είναι η τελευταία,αν δεν κάνω λάθος. Ή εσύ είχες μπερδευτεί ή είχε παλαιότερη και τώρα αναβαθμίστηκε σε αυτή. Τα vodafone ήταν από τα πρώτα που αναβαθμίστηκαν οπότε μπορεί τώρα να διέθεσαν την b....ή να έχεις καιρό να κάνεις ενημέρωση εσύ. Πάντως όλα οκ είναι.

Οκ φίλε μου, πάντως τώρα βλέπω μια βελτίωση στο βίντεο σε χαμηλό φωτισμό που δεν είχε πριν!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε 1 μερα θα το έχω στα χερια μου , ερχομαι απο ΟΝΕ Χ+ πιστευω θα δω θετική και εμφανή διαφορά.

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν εχω δει πουθενα.

Στο HTC είχα όλες τις επαφες δεμένες με το Facebook και όποια επαφή είχε και facebook μου το είχε δεμένο ολες τις πληροφορίες μαζι, είχα ακόμα τη δυνατότητα για φωτογραφία επαφής να εχω την φωτογραφία του χρήστη που εχει στο προφίλ του στο facebook , και όταν αλλαζε ο χρήστης φωτο στο facebook άλλαζε και στο κινητό μου. υπάρχει αυτό στο LG?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει και έχει καταφέρει κανένας να κάνει απόκρυψη πληκτρολογιου με σύρσιμο ενός δακτύλου προς τα κάτω ή διαχωρισμό πληκτρολογίου με σύρσιμο 2 δακτύλων προς τα έξω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...