Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i.imgur.com/Py4p6Rns.png

 

http://i.imgur.com/p3riT2Ds.png

 

Περιπου οι 4.5 ωρες ειναι ειτε με ενεργο το WiFi ειτε το 3G και εντονο browsing/κατεβασμα μεγαλων pdf.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πόση ώρα το αφήσατε για την πρώτη πλήρη φόρτιση; Μη γελάτε πρωτη φορά που εχω smartphone!

 

Το έβαλα στις 11 παρά τέταρτο με 15% και τώρα είναι στο 100% πρέπει να το αφήσω κι άλλο;

 

edit: Πως περνάω ρε μαγκες με το καλωδιο αρχεια στο κινητο....θέλει καποιο πρόγραμμα;

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα ήθελα να αναφέρω έναν προβληματισμο για την συσκευή επειδή έχω και το νότε 3 με ίδιο σεταρισμα ίδιες εφαρμογές ίδιους συγχρονισμους στην αναμονή το βράδυ για 7-8 ώρες το g2 τρώει 6-7% μπαταρία ενώ το note 2-3 όλα ανοιχτά και στα δύο
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα ήθελα να αναφέρω έναν προβληματισμο για την συσκευή επειδή έχω και το νότε 3 με ίδιο σεταρισμα ίδιες εφαρμογές ίδιους συγχρονισμους στην αναμονή το βράδυ για 7-8 ώρες το g2 τρώει 6-7% μπαταρία ενώ το note 2-3 όλα ανοιχτά και στα δύο

 

Τα έχεις σεταρει και τα δύο με τις ίδιες εφαρμογές?

Περίεργο γιατί οι περισσότεροι έχουν παρατηρήσει το αντίθετο.

 

Συν οτι με την 4.3 η αυτονομία δεν είναι καθόλου καλή στην αναμονή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς τις ίδιες απλός έχω διαφορετικό παρόχο αλλά δεν έχουν διαφορά μεγάλη στο σήμα αλλά με το νότε δεν χάνω σχεδόν καθόλου σε αναμονή
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

μια βοήθεια :

1) τι πατάμε για να δω την κατάσταση του τηλεφώνου ???

είχα διαβάσει για #ο# κλπ αλλά ψάχνω στο θέμα και δεν το βρίσκω !!!

(μήπως είναι καιρός να αποκτήσει το τηλ. δική του κατηγορία ???)

2)πως βρισκω τι firmware έχει ??

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

μια βοήθεια :

1) τι πατάμε για να δω την κατάσταση του τηλεφώνου ???

είχα διαβάσει για #ο# κλπ αλλά ψάχνω στο θέμα και δεν το βρίσκω !!!

(μήπως είναι καιρός να αποκτήσει το τηλ. δική του κατηγορία ???)

2)πως βρισκω τι firmware έχει ??

ευχαριστώ

 

Καλημέρα φίλε μου. Για το πρώτο δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά το δεύτερο νομίζω πρέπει να πας ρυθμίσεις, γενικές, πληροφορίες λογισμικού

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

μια βοήθεια :

1) τι πατάμε για να δω την κατάσταση του τηλεφώνου ???

είχα διαβάσει για #ο# κλπ αλλά ψάχνω στο θέμα και δεν το βρίσκω !!!

(μήπως είναι καιρός να αποκτήσει το τηλ. δική του κατηγορία ???)

2)πως βρισκω τι firmware έχει ??

ευχαριστώ

 

1. Για δες εδω

2. Για software version εδω

Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδέσει κανεις το κινητο του με την τηλεοραση? Μπορείτε Να μου προτεινετε καποιο φτηνο καλωδιο?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

1. Για δες εδω

2. Για software version εδω

ευχαριστώ

1) δεν είναι αυτό έχει αναφερθεί στο φόρουμ ένας άλλος κωδικός με τον οποίο τσεκάρεις οθόνη, ηχεία κλπ

2) ώραίος :D αλλά αφου το βρήκαμε το firmware που αναφέρει την χώρα ???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

1) δεν είναι αυτό έχει αναφερθεί στο φόρουμ ένας άλλος κωδικός με τον οποίο τσεκάρεις οθόνη, ηχεία κλπ

2) ώραίος :D αλλά αφου το βρήκαμε το firmware που αναφέρει την χώρα ???

Για τσεκαρε στο αντιστοιχο νημα στο XDA εκει σιγουρσα θα το βρεις...

 

btw μολις το παρελαβα και εγω.... εχω παθει πλακα.... μιλάμε με την οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

βρισκω μεταχειρισμενο 2 μηνων σε καλη τιμη χωρις αποδειξη γιατι του το εκαναν δωρο.... εκεινος λεει κατι για την εγγυηση με το imei. λεει οτι ειναι κατευθειαν απο την αντιπροσωπεια της lg αγορασμενο. υπαρχει δυνατοτητα εγγυησης με το imei μονο? μπορω να το τσεκαρω καπως αν μου δωσει το imei αυτος?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

βρισκω μεταχειρισμενο 2 μηνων σε καλη τιμη χωρις αποδειξη γιατι του το εκαναν δωρο.... εκεινος λεει κατι για την εγγυηση με το imei. λεει οτι ειναι κατευθειαν απο την αντιπροσωπεια της lg αγορασμενο. υπαρχει δυνατοτητα εγγυησης με το imei μονο? μπορω να το τσεκαρω καπως αν μου δωσει το imei αυτος?

 

Νομίζω τηλεφωνείς στην αντιπροσωπεία της LG και σου λένε πού ανήκει το imei και αν καλύπτεται από εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει με το κουτί. Αλλά χωρίς απόδειξη θα με καλύψουν;

 

Ναι, πηρα τηλεφωνο εγω χτες για κατι αντιστοιχο με το δικο σου και πηρα θετικη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει κανεις γιατι μου τρωει το 30% της μπαταριας το android system? Εχουμε καμια λυση γι αυτο ή ειναι το φυσιολογικο?

 

4.2.2 μαμισιο T-mobile kernel 3.4.0

Edited by DarthGRE
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ απο αυτήν την πλευρά μια και παρέλαβα σήμερα!!! Έχω πάρα πάρα πολλά να μάθω και ελπίζω να με βοηθήσετε!

Λοιπόν πως περνάω αυτό το ευρωπαικό που λέτε και τι είναι και που το βρίσκω;;

 

Ρε παιδιά πόση ώρα το αφήσατε για την πρώτη πλήρη φόρτιση; Μη γελάτε πρωτη φορά που εχω smartphone!

 

Το έβαλα στις 11 παρά τέταρτο με 15% και τώρα είναι στο 100% πρέπει να το αφήσω κι άλλο;

 

edit: Πως περνάω ρε μαγκες με το καλωδιο αρχεια στο κινητο....θέλει καποιο πρόγραμμα;

 

Μια βοήθεια παιδιά;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά;

 

Καλησπερα. Τα smartphones εχουν επι το πλειστον μπαταριες που οταν πρωτοπαραλαβεις την συσκευη πρεπει να κανεις 2-3 κυκλους πληρης φορτισης-αποφορτισης. οποτε, καλα θα κανεις να το αφησεις αποψε να αδειασει και μετα να το "τουμπανιασεις" μεχρι το πρωι.

 

Οσον αφορα την μεταφορα αρχειων, οταν πρωτοσυνδεσεις την συσκευη στον υπολογιστη, αφου σου περασει τους drivers, θα εμφανισει στην μπαρα ειδοποιησεων επιλογες συνδεσης usb. Διαλεξε την μεταφορα δεδομενων και μετα η διαδικασια ειναι απλα drag n drop οπως σε εναν εξωτερικο σκληρο. Απλα να ξερεις που τα αφηνεις, μην τα ψαχνεις αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδέσει κανεις το κινητο του με την τηλεοραση? Μπορείτε Να μου προτεινετε καποιο φτηνο καλωδιο?

 

δεν το εχω συνδεσει αλλα αυτό που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις εναν ανταπτορα απο slimport σε hdmi (απο 14 ευρώ) και μετα με ενα hdmi καλώδιο εισαι κομπλέ.

 

Y.Γ. Το κινητό δεν ξερω αν υποστιρίζει tv-out.

Edited by vagos_m
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το IMEI SV της συσκευής πρέπει να λέει κάποιο νούμερο ή είναι 00 ???

 

00 φιλαρακο...το ΙΜΕΙ της συσκευης αναγραφεται στην ακριβως πανω σειρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τα smartphones εχουν επι το πλειστον μπαταριες που οταν πρωτοπαραλαβεις την συσκευη πρεπει να κανεις 2-3 κυκλους πληρης φορτισης-αποφορτισης. οποτε, καλα θα κανεις να το αφησεις αποψε να αδειασει και μετα να το "τουμπανιασεις" μεχρι το πρωι.

 

Οσον αφορα την μεταφορα αρχειων, οταν πρωτοσυνδεσεις την συσκευη στον υπολογιστη, αφου σου περασει τους drivers, θα εμφανισει στην μπαρα ειδοποιησεων επιλογες συνδεσης usb. Διαλεξε την μεταφορα δεδομενων και μετα η διαδικασια ειναι απλα drag n drop οπως σε εναν εξωτερικο σκληρο. Απλα να ξερεις που τα αφηνεις, μην τα ψαχνεις αργοτερα.

 

πρέπει να εγκαταστήσω κάτι στον υπολογιστή, γιατί δεν μου το αναγνωρίζει ο υπολογιστής;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που το εχει κανει ηδη ροοτ το κινητο. ο counter μηδενιζει για να με καλυψει η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...