Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρέπει να εγκαταστήσω κάτι στον υπολογιστή, γιατί δεν μου το αναγνωρίζει ο υπολογιστής;

 

jimmy απο που πηρες το τηλέφωνο; οι απαντήσεις στις ερωτήσεις σου:

 

1) εννοείται οτι δεν χρειάζεται να κανεις πολύωρη φόρτιση στο κινητο. στις πρωτες 2-3 φορτίσεςι αστο να πεσει μεχρι το 10% και μολις φτάσει στο 100 βγαλτο απ τη πριζα.

 

2)κατέβασε απο εδώ https://www.dropbox.com/s/x0u7t9fp1b2v19l/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN38AP22_ML_WHQL_Ver_3.8.1.exe τον driver της συσκευής σου και εγκατέστησέ τον στον υπολογιστή σου. αφού τον εγκαταστήσεις συνδεεις το κινητο σου και επιλέγεις απο το μενουν της συσκευής συνδεση mtp(μεταφορά δεδομένων)

 

3)αν εχεις το ασιατικο firmware, περνα το ευρωπαικο μονο αν χρησιμοποιείς 4g. αν οχι αστο οπως ειναι δεν εχει καμια απολύτως διαφορα

 

σε περιπτωση που το εχει κανει ηδη ροοτ το κινητο. ο counter μηδενιζει για να με καλυψει η εγγυηση?

 

δεν υπάρχει counter στο κινητο. κανεις ρουτ και φλασαρεις μια επισημη ρομ για unroot

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jimmy απο που πηρες το τηλέφωνο; οι απαντήσεις στις ερωτήσεις σου:

 

1) εννοείται οτι δεν χρειάζεται να κανεις πολύωρη φόρτιση στο κινητο. στις πρωτες 2-3 φορτίσεςι αστο να πεσει μεχρι το 10% και μολις φτάσει στο 100 βγαλτο απ τη πριζα.

 

2)κατέβασε απο εδώ https://www.dropbox.com/s/x0u7t9fp1b2v19l/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN38AP22_ML_WHQL_Ver_3.8.1.exe τον driver της συσκευής σου και εγκατέστησέ τον στον υπολογιστή σου. αφού τον εγκαταστήσεις συνδεεις το κινητο σου και επιλέγεις απο το μενουν της συσκευής συνδεση mtp(μεταφορά δεδομένων)

 

3)αν εχεις το ασιατικο firmware, περνα το ευρωπαικο μονο αν χρησιμοποιείς 4g. αν οχι αστο οπως ειναι δεν εχει καμια απολύτως διαφορα

 

1) Απο το mobile14. Η έκδοση λογισμίκου είναι D80210b-SEA-XX

 

2 ) Με την φόρτιση έκανα το εξής....μόλις το πρώτο άνοιξα το έφτασα στο 15% και μολις μου είπε βάλτο στην φόρτιση το έβαλα. Έφτασε στο 100% και το άφησα και μισή ώρα επιπλέον.

 

3) Που το βρίσκω το firmware και πως το περνάω;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

κατα την τριτη θα το εχω στα χερια μου! ελπιζω να μην χρειαστω ποτε την εγγυηση αλλα να με καλυψουν αν γινει κατι...

εχετε να προτεινετε μεμβρανη για την οθονη? φοραει ηδη το κινητο αλλα να εχω καμια καβατζα. θηκη θα του παρω μια σιλικονης που το καλυπτει ολο και εχει κ ενα φρυδι πιο πανω απο την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

κατα την τριτη θα το εχω στα χερια μου! ελπιζω να μην χρειαστω ποτε την εγγυηση αλλα να με καλυψουν αν γινει κατι...

εχετε να προτεινετε μεμβρανη για την οθονη? φοραει ηδη το κινητο αλλα να εχω καμια καβατζα. θηκη θα του παρω μια σιλικονης που το καλυπτει ολο και εχει κ ενα φρυδι πιο πανω απο την οθονη.

 

εγώ παράγγειλα αυτήν εδώ και την περιμένω

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

παιδια η ρυθμιση του OIS (σταθεροποιητή) που είναι? γιατι δεν τη βρισκω. Επισης δεν μπορω να βαλω το imail στο E-mail, μου ζηταει διαφορα ενώ στο s4 mini που ειχα πριν το εβαλε αμεσως χωρις καμια άλλη ρυθμιση. βοηθεια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυο τρια πραγματακια..

1.το μειλ δεν βρισκει αυτοματα yahoo λογαριασμο εξου και κατεβασα την yahoo mail εφαρμογη..φτιαχνει αυτοματα hotmail λογαριασμους

2.η καμερα οταν ειναι λιγο χαμηλο φως δυσκολευεται πολυ να εστιασει στην κανονικη λειτουργια..το εχω ξανασυναντησει σε lg και τα φτιαχναν με αναβαθμιση

3.με wifi direct δεν μεταφερει αρχεια δυστυχως σε αλλων κατασκευαστων κινητα..μεγαλο φαουλ

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βαλω το imail μου (hol) στο E-mail, μου ζηταει διαφορα ενώ στο s4 mini που ειχα πριν το εβαλε αμεσως χωρις καμια άλλη ρυθμιση.τι να κανω βοηθεια!!!!
Link to comment
Share on other sites

1) Απο το mobile14. Η έκδοση λογισμίκου είναι D80210b-SEA-XX

 

2 ) Με την φόρτιση έκανα το εξής....μόλις το πρώτο άνοιξα το έφτασα στο 15% και μολις μου είπε βάλτο στην φόρτιση το έβαλα. Έφτασε στο 100% και το άφησα και μισή ώρα επιπλέον.

 

3) Που το βρίσκω το firmware και πως το περνάω;

 

Ωραία έχεις ασιατικη ρομ. σου ειπα και πριν. χρησιμοποιείς 4g; αν οχι αστο οπως ειναι! δεν αλλαζει απολύτως τιποτα..

Με τη φορτιση μια χαρα εκανες..

 

δεν μπορω να βαλω το imail μου (hol) στο E-mail, μου ζηταει διαφορα ενώ στο s4 mini που ειχα πριν το εβαλε αμεσως χωρις καμια άλλη ρυθμιση.τι να κανω βοηθεια!!!!

 

δοκιμασε στη προσθηκη νεου mail να πατήσεις χειροκινητη ρυθμίση. επελεξε pop3 και βαλε

pop3: pop3.hol.gr

smtp: smtp.hol.gr

το username σου(δοκιμασε και σκετο δηλαδη χχχχχ η και χχχχχ@hol.gr)

τα υπολοιπα αστα ως εχουν

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ωραία έχεις ασιατικη ρομ. σου ειπα και πριν. χρησιμοποιείς 4g; αν οχι αστο οπως ειναι! δεν αλλαζει απολύτως τιποτα..

Με τη φορτιση μια χαρα εκανες..

 

Σε ευχαριστώ....

Μέχρι στιγμής δεν χρησιμοποίησα 4G....στην vodafone είμαι και δεν ξέρω τι γίνεται με τις χρεώσεις. Βλέπω όμως ότι η vodafone θα το παρεχει δωρεαν μέχρι 20/1 σε συμβόλαια και καρτοκινητα οπότε γιατι να μην το δοκιμασω

 

edit: Τώρα το βρήκα στα μικρά γράμματα της vodafone.

"Για το Δίκτυο 4G ισχύουν οι υφιστάμενες χρεώσεις δεδομένων βάσει του προγράμματος χρήσης που έχει επιλέξει ο συνδρομητής και δεν διαφοροποιούνται από το Δίκτυο πρόσβασης (3G / 4G)"

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις σκοπο να το χρησιμοποιησεις καλως.. αν κανεις τη δουλεια σου με το 3g μη μπαινεις σε διαδικασιες αλλαγης ρομ μονο γι αυτο το λόγο.εξάλλου και ευρωπαικη να βαλεις εν τελη ota update δεν προκειται να παρεις. αλλα και να παρεις οτα θα σε γυρισει στο ασιατικο firmware. κοινως αν βαλεις ευρωπαικη και οταν καποτε με το καλο βγει η 4.4 η καποιο διορθωτικο update θα πρέπει να το βαλεις manual, δηλαδη να βγει το firmware το αναβαθμισμενο και να το περασεις. αν μεινεις με την ασιατικη τα παντα θα γινουν αυτοματα μεσω ota..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις σκοπο να το χρησιμοποιησεις καλως.. αν κανεις τη δουλεια σου με το 3g μη μπαινεις σε διαδικασιες αλλαγης ρομ μονο γι αυτο το λόγο.εξάλλου και ευρωπαικη να βαλεις εν τελη ota update δεν προκειται να παρεις. αλλα και να παρεις οτα θα σε γυρισει στο ασιατικο firmware. κοινως αν βαλεις ευρωπαικη και οταν καποτε με το καλο βγει η 4.4 η καποιο διορθωτικο update θα πρέπει να το βαλεις manual, δηλαδη να βγει το firmware το αναβαθμισμενο και να το περασεις. αν μεινεις με την ασιατικη τα παντα θα γινουν αυτοματα μεσω ota..

 

Κατάλαβα θα πρέπει να περνάω απο εδω και περα μόνος μου μετα τα update οταν βγαίνουν. Τι είναι το ota;

 

edit: Φωνητική εισαγωγή στα ελληνικά δεν έχει, όταν γράφεις κείμενο;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

αν περασεις ευρωπαικη ναι θα πρέπει να τα περνάς μόνος. το ota σημαινει over the air δηλαση αν καποια αναβαθμιση υπάρχει για το τηλέφωνο θα σου βγάζει ειδοποίση και θα τη κανεις αυτοματα στο τηλέφωνο. με τη μαμα ρομ εχεις ota..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ωραία έχεις ασιατικη ρομ. σου ειπα και πριν. χρησιμοποιείς 4g; αν οχι αστο οπως ειναι! δεν αλλαζει απολύτως τιποτα..

Με τη φορτιση μια χαρα εκανες..

 

 

 

δοκιμασε στη προσθηκη νεου mail να πατήσεις χειροκινητη ρυθμίση. επελεξε pop3 και βαλε

pop3: pop3.hol.gr

smtp: smtp.hol.gr

το username σου(δοκιμασε και σκετο δηλαδη χχχχχ η και χχχχχ@hol.gr)

τα υπολοιπα αστα ως εχουν

φιλε εχω βαλει όλα τα στοιχεια σωστα από την hol αλλα δεν μπορει να συνδεθει και στο τελος λεει δεν υπαρχει συνδεσει δικτυου ενώ είναι φουλ το σημα. ρε παιδια τι παιζει αρχιζω και τα παιρνω με το κ@λ@τηλεφωνο, μου φαινεται το s4 mini που ειχα καλυτερο ηταν!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παρε το μινι τοτε που επαιρνε το mail της hol! περιμενεις σοβαρη απαντηση μ αυτα που λες. ποσοι mail Clients υπαρχουν στο play! δοκιμασες κανεναν; αν δεν παιζει ουτε σ αυτους κατι κανεις λαθος προφανως!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παρε το μινι τοτε που επαιρνε το mail της hol! περιμενεις σοβαρη απαντηση μ αυτα που λες. ποσοι mail Clients υπαρχουν στο play! δοκιμασες κανεναν; αν δεν παιζει ουτε σ αυτους κατι κανεις λαθος προφανως!

 

ενταξει ρε φιλε αλλα όταν περνεις ένα τηλ τοσο ακριβο γιατι να μην δουλευει το mail που εχει και να πρεπει να βαλεις άλλο?

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε φιλε αλλα όταν περνεις ένα τηλ τοσο ακριβο γιατι να μην δουλευει το mail που εχει και να πρεπει να βαλεις άλλο?

 

γιατι αδερφε υπαρχουν κ ασυμβατοτητες σε αυτην την ζωη...γι αυτο υπαρχουν κ οι επιλογες ...κ δοξα τον θεο υπαρχουν πολλες να κανουμε την δουλεια μας...;)

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε φιλε αλλα όταν περνεις ένα τηλ τοσο ακριβο γιατι να μην δουλευει το mail που εχει και να πρεπει να βαλεις άλλο?

 

μπορει κατι να τρεχει και με τους server τις hol, μπορει να ειναι και θεμα της εφαρμογης που δυσκολο το βλέπω..μπορει και να κανεις κατι λάθος..δεν ξερω τις ακριβεις ρυθμίσεις που θελει η hol αλλα αν δεν βγαλεις ακρη δοκιμαζοντας και καποια αλλη εφαρμογη παρε ενα τηλεφωνο τη hol να σου πει τις ρυθμισεις που χρειάζεται να εισαγεις..δεν χρειάζεται να φέρνουμε την καταστροφή..λύσεις υπάρχουν..

 

edit: με μια απλη αναζητηση σου βρηκα αυτο http://www.hol.gr/GR/e-support/topics/Pages/articles.aspx?aid=255&tid=c4dd5d23-1b49-4f84-951f-80b5cd100caf. αυτες τις ρυθμισεις χρειαζεται να εισαγεις χειροκινητα

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κι εδω οι ρυθμισεις για οσους χρησιμοποιουν yahoo http://help.yahoo.com/kb/index?page=content&y=PROD_MAIL_ML&locale=el_GR&id=SLN3285

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

μπορει κατι να τρεχει και με τους server τις hol, μπορει να ειναι και θεμα της εφαρμογης που δυσκολο το βλέπω..μπορει και να κανεις κατι λάθος..δεν ξερω τις ακριβεις ρυθμίσεις που θελει η hol αλλα αν δεν βγαλεις ακρη δοκιμαζοντας και καποια αλλη εφαρμογη παρε ενα τηλεφωνο τη hol να σου πει τις ρυθμισεις που χρειάζεται να εισαγεις..δεν χρειάζεται να φέρνουμε την καταστροφή..λύσεις υπάρχουν..

 

edit: με μια απλη αναζητηση σου βρηκα αυτο http://www.hol.gr/GR/e-support/topics/Pages/articles.aspx?aid=255&tid=c4dd5d23-1b49-4f84-951f-80b5cd100caf. αυτες τις ρυθμισεις χρειαζεται να εισαγεις χειροκινητα

 

ευχαριστω φιλε μου εχω μιλησει με την hol πολύ νωρίτερα και , ναι αυτές είναι οι ρυθμισεις τις εχω μαθει απ εξω τοσες φορες που προσπαθησα αλλα τιποτα, δεν ξερω θα δουμε. και κατι άλλο ασχετο όταν τραβαω βιντεο στα 60 fps στο κουνημα δεξια αριστερα θαμπωνει πολύ η εικονα όπως επισης και τα καρε δεν είναι τοσο ομαλα, στα 30 fps είναι λιγο καλυτερα. ετσι είναι και σε σας? δεν ξερω το περιμενα καλυτερο!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Λοιπόν χρησιμοποιώ το instagram και θέλω να ποσταρω μια φωτογραφία αλλά όταν προσπαθώ να την κάνω Geo tagging μέσω του application αλλά δεν με αφήνει... Από την άλλη δοκίμασα και έστειλα την ίδια φωτογραφία από το g2 στο nexus4 που το έχω ακόμα και μπορω να την κάνω κάνονικα tag. Παράξενο δεν είναι? Κοίταξα και στις ρυθμίσεις του instagram αλλά δεν βρήκα κάτι.... Όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις απενεργοποιημενες τις ρυθμίσεις τοποθεσιας στη συσκευή σου;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις απενεργοποιημενες τις ρυθμίσεις τοποθεσιας στη συσκευή σου;

 

Όχι το τσέκαρα! Όλα ανοικτά! Βασικά μόλις πάω να κάνω ποστ την φωτογραφία προσπαθεί να την κάνει auto tagging και μου λέει ότι δεν μπορεί να την κάνει και μετά δε με αφήνει να την κάνω manually όπως στο nexus4...

Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμαζεις καμια παλιοτερη εκδοση του instagram μπας και;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...