Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος (και δεν έχω χάσει επεισόδια) βιντεοκλήσεις μέσω 3G στον κόσμο των Android μπορούν να κάνουν μόνο τα κινητά της Samsung. Για όλα τα υπόλοιπα μιλάμε για κλήσεις μέσω applications τύπου Skype κλπ..

 

Επειδή μπερδεύτικα λίγο, το G2 δεν κάνει 3g βιντεοκλήσεις? Κάνανε και κάποια lg παλιά απ' ότι θυμάμαι. Επειδή με ενδιαφέρει η βιντεοκλήση από όσους το έχουν μπορείτε να το ξεκαθαρίσετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά σήμερα το παρήγγειλα και εγώ.

Άσπρο 32άρι.

Οπότε από Τρίτη λογικά θα τα λέμε εδώ.

Βασικοί λόγοι για μένα είναι η αυτονομία, επίσης ότι τα ανύπαρκτα bezels το κάνουν πανέμορφο, και αυτή η οθόνη που έχει είναι ποίημα.

Το σωστό μέγεθος και βάρος όπως και το μοτέρ που φοράει(snap 800 & κορυφή gpu και επαρκή ram) είναι στα συν.

Στα συν και βασικότατο η πιο μεγάλη ελευθερία να χαρώ το Android χωρίς knox,,region κτλπ, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

Ήθελα το nexus 5 αλλά μιας και δε θα είναι διαθέσιμο Day 1 συν την μάλλον αναιμική μπαταρία και προχώρησα σε αγορά του G2, ίδωμεν. ...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα το παρήγγειλα και εγώ.

Άσπρο 32άρι.

Οπότε από Τρίτη λογικά θα τα λέμε εδώ.

Βασικοί λόγοι για μένα είναι η αυτονομία, επίσης ότι τα ανύπαρκτα bezels το κάνουν πανέμορφο, και αυτή η οθόνη που έχει είναι ποίημα.

Το σωστό μέγεθος και βάρος όπως και το μοτέρ που φοράει(snap 800 & κορυφή gpu και επαρκή ram) είναι στα συν.

Στα συν και βασικότατο η πιο μεγάλη ελευθερία να χαρώ το Android χωρίς knox,,region κτλπ, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

Ήθελα το nexus 5 αλλά μιας και δε θα είναι διαθέσιμο Day 1 συν την μάλλον αναιμική μπαταρία και προχώρησα σε αγορά του G2, ίδωμεν. ...

 

Όπως όλοι μας πιστεύω εδώ μέσα δεν θα το μετανιώσεις

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδεύτικα λίγο, το G2 δεν κάνει 3g βιντεοκλήσεις? Κάνανε και κάποια lg παλιά απ' ότι θυμάμαι. Επειδή με ενδιαφέρει η βιντεοκλήση από όσους το έχουν μπορείτε να το ξεκαθαρίσετε?

 

Θυμάμαι ότι το lg optimus 2x μπορούσε να δεχτεί βιντεοκλήση αλλά δεν μπορούσε να κάνει. Αν είναι τόσο σημαντική η βιντεοκλήση για σένα πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να κοιτάξεις προς samsung μεριά.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδεύτικα λίγο, το G2 δεν κάνει 3g βιντεοκλήσεις? Κάνανε και κάποια lg παλιά απ' ότι θυμάμαι. Επειδή με ενδιαφέρει η βιντεοκλήση από όσους το έχουν μπορείτε να το ξεκαθαρίσετε?

 

Το G2 δεν κάνει, ούτε δέχεται βιντεοκλήσεις μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας (3G).

Δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο κλήσεις σε 3g, με android, μονον απο Samsung σε Samsung. Native video κληση εχουμε πει χιλιάδες φορες οτι το Android δεν υποστηρίζει!

 

Μονον η Σαμμυ βαζοντας δικο της κώδικα και παντα προς αλλο Σαμμυ θα την κάνει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα να πουνε τις εντυπωσεις τους και αλλα παιδια που το εχουν. . μου αρεσει πολυ το κινητο και σκεφτομαι να το παρω!! Ειμαι μεταξυ αυτου και του galaxy s4, στο μονο που κολλαω ειναι η μνημη των 16 gb. Θα μπορουσα βεβαια να παρω το 32 αρι αλλα δεν ξερω τι γινεται μετα με την εγγυηση (αφου δεν εισαγεται επισημα) και δευτερον το κοστος στο 32 αρι ειναι μεγαλουστικο σε σχεση με το galaxy s4. . για τιμες skroutz παντα μιλαμε!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα το παρήγγειλα και εγώ.

Άσπρο 32άρι.

Οπότε από Τρίτη λογικά θα τα λέμε εδώ.

Βασικοί λόγοι για μένα είναι η αυτονομία, επίσης ότι τα ανύπαρκτα bezels το κάνουν πανέμορφο, και αυτή η οθόνη που έχει είναι ποίημα.

Το σωστό μέγεθος και βάρος όπως και το μοτέρ που φοράει(snap 800 & κορυφή gpu και επαρκή ram) είναι στα συν.

Στα συν και βασικότατο η πιο μεγάλη ελευθερία να χαρώ το Android χωρίς knox,,region κτλπ, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

Ήθελα το nexus 5 αλλά μιας και δε θα είναι διαθέσιμο Day 1 συν την μάλλον αναιμική μπαταρία και προχώρησα σε αγορά του G2, ίδωμεν. ...

 

Την καλυτερη επιλογη εκανες φιλε,πιστεψε με δεν θα το μετανιωσεις καθολου

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα να πουνε τις εντυπωσεις τους και αλλα παιδια που το εχουν. . μου αρεσει πολυ το κινητο και σκεφτομαι να το παρω!! Ειμαι μεταξυ αυτου και του galaxy s4, στο μονο που κολλαω ειναι η μνημη των 16 gb. Θα μπορουσα βεβαια να παρω το 32 αρι αλλα δεν ξερω τι γινεται μετα με την εγγυηση (αφου δεν εισαγεται επισημα) και δευτερον το κοστος στο 32 αρι ειναι μεγαλουστικο σε σχεση με το galaxy s4. . για τιμες skroutz παντα μιλαμε!

 

Στη θεση σου θα επαιρνα το G2 στα 410 που βγαινει με τα μεταφορικα απο τον ebay seller που εχουν προτεινει πιο πανω. Δινει ενα χρονο εγγυηση (οχι ελλαδα) και 14 μερες DOA..οποτε εισαι καλλυμενος αν σου τυχει ελλατωματικο προιον. 410 το 32αρι δεν θα εχει ουτε τα χριστουγεννα εδω, απο του χρονου..και γω μπηκα σε πειρασμο να το αντικαταστησω με το N4 σε τετοια τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Το G2 δεν κάνει, ούτε δέχεται βιντεοκλήσεις μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας (3G).

Δυστυχώς...

 

Καλά,αν δεν δέχεται,γιατί εχει το option video call σε κάθε επαφή?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα το παρήγγειλα και εγώ.

Άσπρο 32άρι.

Οπότε από Τρίτη λογικά θα τα λέμε εδώ.

Βασικοί λόγοι για μένα είναι η αυτονομία, επίσης ότι τα ανύπαρκτα bezels το κάνουν πανέμορφο, και αυτή η οθόνη που έχει είναι ποίημα.

Το σωστό μέγεθος και βάρος όπως και το μοτέρ που φοράει(snap 800 & κορυφή gpu και επαρκή ram) είναι στα συν.

Στα συν και βασικότατο η πιο μεγάλη ελευθερία να χαρώ το Android χωρίς knox,,region κτλπ, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

Ήθελα το nexus 5 αλλά μιας και δε θα είναι διαθέσιμο Day 1 συν την μάλλον αναιμική μπαταρία και προχώρησα σε αγορά του G2, ίδωμεν. ...

 

Κι εσυ απο τον γνωστο seller του ebay, στα 410 ευρω??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχετε υπ' όψιν σας παιδιά πως υπάρχει μια ουδέτερη κριτική για τον γνωστό ebay seller που αναφέρει πως το κινητό πήγε σε "ανοιγμένο" κουτί, αλλά μετά από αμοιβαίες εξηγήσεις δεν υπήρξε άλλο πρόβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε θα το εχει μόνο το κορεάτικο.Αλλα δεν το κάνει έτσι και αλλιώς,μονο αν είσαι στην κορεα θα μπορέσεις..και δυστυχώς δεν είμαι :lol: Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι να πω την αληθεια λιγο να παραγγειλω απ' το ebay (για κινητο μιλαω, αλλα πραγματα εχω παραγγειλει πολλα). Σκεφτομαι και το expansys αν και ακριβοτερο αλλα πιστευω πιο αξιοπιστο. . . Παντως εχω "μπριζωθει" πολυ με το λευκο G2 των 32 gb και πιστευω οτι δεν συγκρινεται με το galaxy s4 που επισης σκεφτομαι εδω και καιρο. . .
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα το παρήγγειλα και εγώ.

Άσπρο 32άρι.

Οπότε από Τρίτη λογικά θα τα λέμε εδώ.

Βασικοί λόγοι για μένα είναι η αυτονομία, επίσης ότι τα ανύπαρκτα bezels το κάνουν πανέμορφο, και αυτή η οθόνη που έχει είναι ποίημα.

Το σωστό μέγεθος και βάρος όπως και το μοτέρ που φοράει(snap 800 & κορυφή gpu και επαρκή ram) είναι στα συν.

Στα συν και βασικότατο η πιο μεγάλη ελευθερία να χαρώ το Android χωρίς knox,,region κτλπ, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

Ήθελα το nexus 5 αλλά μιας και δε θα είναι διαθέσιμο Day 1 συν την μάλλον αναιμική μπαταρία και προχώρησα σε αγορά του G2, ίδωμεν. ...

 

Σιγά μην δεν το επαιρνες!!!

Φιλε Μάνο περιμένω Τρίτη τις εντυπωσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι να πω την αληθεια λιγο να παραγγειλω απ' το ebay (για κινητο μιλαω, αλλα πραγματα εχω παραγγειλει πολλα). Σκεφτομαι και το expansys αν και ακριβοτερο αλλα πιστευω πιο αξιοπιστο. . . Παντως εχω "μπριζωθει" πολυ με το λευκο G2 των 32 gb και πιστευω οτι δεν συγκρινεται με το galaxy s4 που επισης σκεφτομαι εδω και καιρο. . .

Και εγω το s4 περιμενα να φθηνηνει για να το παρω, αλλα εντωμεταξυ βγηκε το g2.. Με τι καρδια να παρεις το s4 ετσι? Το κινητο ειναι τρομερο. Και αυτη η οθονη... Εχει και κανα 2 βιντεακια υψηλης ευκρινιας, που εκει φαινεται η οθονη.. Οποιος τα βλεπει παθαινει..

Αφου στις καφετεριες εχω βαρεθει να με ρωτανε ποιο κινητο ειναι αυτο.. Σχεδον σε αλλα χερια ειναι μονιμα τελευταια.. :lol: Μονο μειον τα 16 γιγα. Παρτε το 32αρι με οποιον τροπο θελετε γιατι θα το σκυλομετανιωσετε με τοσο λιγο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο κλήσεις σε 3g, με android, μονον απο Samsung σε Samsung. Native video κληση εχουμε πει χιλιάδες φορες οτι το Android δεν υποστηρίζει!

 

Μονον η Σαμμυ βαζοντας δικο της κώδικα και παντα προς αλλο Σαμμυ θα την κάνει.

 

Κάνεις λάθος...εγώ από samsung έκανα μια χαρά σε lg.....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και το USB OTG που περίμενα και η θηκούλα που παρήγγειλα μια απλή TPU σε διάφανο μωβ,μια χαρά...τώρα να έρθουν και τα screen protector και το κινητάκι θα είναι σούπερ ντυμένο :lol:

 

το usb πάντως εξυπηρετικότατο και δεν το πιάνει το μάτι σου,ήδη τα backup μου μεταφέρθηκαν οπότε κανένα πρόβλημα με τη χωρητικότητα!!

 

περιμένω το Σ/Κ για να φλασάρω την πρώτη rom :p

 

Ποιό πήρες και από που; Λειτουργεί καλά το otg?

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/lg-g2-eu-32gb-white-254834/

 

Δειχνει το expansys οτι σε 4 μερες θα φερει το ευρωπαικο μοντελο των 32gb στα 495, αμα ισχυει αυτο, το παραγγελνω την επομενη μερα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/lg-g2-eu-32gb-white-254834/

 

Δειχνει το expansys οτι σε 4 μερες θα φερει το ευρωπαικο μοντελο των 32gb στα 495, αμα ισχυει αυτο, το παραγγελνω την επομενη μερα.

Τωρα μολις το ειδα και εγω. . θα με κανουν να αλλαξω κινητο νωριτερα απο οτι υπολογιζα:) Θα αφησω μαλλον το τιμημενο galaxy s2 και θα παμε σε G2. Τι λετε καλα κανω;:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δεν το επαιρνες!!!

Φιλε Μάνο περιμένω Τρίτη τις εντυπωσεις σου.

 

Αφου ειδα και εσενα τοσο θετικο στα συμπερασματα σου ειπα να κανω το βημα και εγω:)

Λοιπον μου φαινετε αφου σε καλυπτει τοσο το G2 ακομα και στη μπαταρια που φοβοσουν,θα πρεπει σιγα σιγα να σκεφτεις να αλλαξεις αβαταρ!:p:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις το ειδα και εγω. . θα με κανουν να αλλαξω κινητο νωριτερα απο οτι υπολογιζα:) Θα αφησω μαλλον το τιμημενο galaxy s2 και θα παμε σε G2. Τι λετε καλα κανω;:lol::lol:

 

Καλά κάνεις! Εγώ έχω ακριβώς αυτό, το λευκό 32αρι και εκτός από θηρίο στις επιδόσεις είναι και κούκλα!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πήρες και από που; Λειτουργεί καλά το otg?

 

πήρα αυτό

http://www.ebay.co.uk/itm/300958691432?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

και δουλεύει απίστευτα καλά,έχει και το στικάκι για να το συνδέσεις στον υπολογιστή μια χαρά...ήδη τα έχω περάσει όλα στην κάρτα και μέχρι και nandroid πήρα από το CWM recovery και το αποθήκευσα στα καπάκια εκεί,συνεργάζεται τέλεια :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

πήρα αυτό

http://www.ebay.co.uk/itm/300958691432?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

και δουλεύει απίστευτα καλά,έχει και το στικάκι για να το συνδέσεις στον υπολογιστή μια χαρά...ήδη τα έχω περάσει όλα στην κάρτα και μέχρι και nandroid πήρα από το CWM recovery και το αποθήκευσα στα καπάκια εκεί,συνεργάζεται τέλεια :)

Ποσο πηγε μαζι με τα μεταφορικα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...