Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά,

 

κοιτάξτε τιμές

http://www.valuebasket.fr/fr_FR/search/search_by_ss?q=lg+g2

 

μηπως προετοιμαζονται για τον ανταγωνισμό απο το nexus 5 ;

 

Καλές τιμές και στέλνει εδώ χωρίς μεταφορικά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το έστειλε σαν αντικατάσταση δεν είχε τελωνείο και τώρα έχει ρίξει και την τιμή του http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Και εγώ από αυτόν το πήρα, το άσπρο και εγώ το έχει δηλώσει σαν δώρο αξίας 20 ευρώ και εφόσον δεν πέρασε το δικό σου ελπίζω να μην περάσει και το δικό μου..

Για να δούμε...

 

Σε πόσες μέρες έφτασε Ελλάδα; εμένα χθες το μεσημέρι δόθηκε στο αεροπλάνο μου λέει στο tracking για πες γιατί αγωνιώ!

 

Επίσης στο έφερε ο ταχυδρόμος η το πήρες από τα ΕΛΤΑ της περιοχής σου;

 

Ευχαριστώ, θα σας ενημερώσω μόλις το παραλάβω

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλές τιμές και στέλνει εδώ χωρίς μεταφορικά :)

 

Dear Nikos

Thank you for your email.

We are sorry to inform you that our delivery service does not reach Greece at the present. However, we are expanding our services and may be able to serve you in the future.

Should you have any further queries, please fell free to contact us.

Best Regards,

Tony

Customer Care Officer

ValueBasket.com

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο public να το δω...το εβαλα διπλα με το nexus4 μου και πραγματικα ειναι ενα καταπληκτικο τηλεφωνο... Τεραστια οθονη μικρες διαστασεις τα κουμπια στο πισω μερος μου φανηκαν πολυ βολικα.Δεν ειμαι φαν του να αλλαζω τηλ καθε 6 μηνες αλλα τα εδινα ανετα το 488 απο eshop για αυτη την κινηταρα...αν πουλαγα βεβαια το Ν4 μου.
Link to comment
Share on other sites

Dear Nikos

Thank you for your email.

We are sorry to inform you that our delivery service does not reach Greece at the present. However, we are expanding our services and may be able to serve you in the future.

Should you have any further queries, please fell free to contact us.

Best Regards,

Tony

Customer Care Officer

ValueBasket.com

Και οτι σκεφτόμουν να παραγγειλω απο εκεί.. :( Τελικά η ποιο φθηνή τιμή για το 32αρι, χωρίς ρίσκα αν θα περάσει ή δεν θα περάσει τελωνείο ποια είναι, ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Dear Nikos

Thank you for your email.

We are sorry to inform you that our delivery service does not reach Greece at the present. However, we are expanding our services and may be able to serve you in the future.

Should you have any further queries, please fell free to contact us.

Best Regards,

Tony

Customer Care Officer

ValueBasket.com

 

Αυτό είναι για όλα τα καταστήματα και στις άλλες χώρες που λέει? κρίμα....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Και για άγνωστους λόγους (!) το 32 ανέβηκε άλλα ...4 ευρώ (625) από το τελευταίο μου ποστ. :mad:

 

Ελπίζω να έρθει και σε άλλα καταστήματα, καθώς και να το εισάγει και η αντιπροσωπεία επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πέσει και τρίχες. Εδώ το 32 ανέβηκε πάλι στα ...621!

 

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/lg/lg-g2-32gb-d802.html

 

Όσο είναι μονοπώλιο έτσι θα είναι. Μόλις φέρουν και άλλοι θς πέσει η τιμή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πέσει και τρίχες. Εδώ το 32 ανέβηκε πάλι στα ...621!

 

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/lg/lg-g2-32gb-d802.html

Βασικά αυτοι δεν το πουλάνε.. Δεν ξέρω αν το έχουν καν. Σε αυτη την τιμή, πρέπει να είσαι μεγάλο κορόιδο για να το αγορασεις. Ειδικά στην κατηγορία που απευθύνεται (κόσμος που αγοράζει μέσω νετ) , δεν ξέρω πόσα κοροιδα υπάρχουν. Σχεδόν όλοι θα αγοράσουν φθηνότερα απο αλού μέσω νετ. Αρα ουσιαστικά ουδης πουλάει σήμερα το 32αρι στην Ελλάδα. Ουτε 5% όσων ενδιαφέρονται για τη συσκευή δεν το αγοράζει, ακριβως επειδή δεν εισάγει την 32 εκδοση η lg. Το 16αρι είναι κοροϊδία. Και όσοι το πήραν μολίς σπαστουν απο την ελλειψη χώρου θα το πουλήσουν για ενα κομάτι ψωμί. Δεν πρόλαβε καλά καλά να κυκλοφορήσει και γέμισαν οι αγγελίες με 16αρια προς πώληση..

Αφού δεν εκμεταλλεύεται το timing η lg, τώρα που έχει το πλεονέκτημα.. Κάτσε να βγει το nexus, και τέλος του έτους θα έχει ανακοινωθεί νωρίτερα το s5, και θα δει ι πωλήσεις θα έχει τοτε η lg. Θα φέρνει επίσημα φθηνά και το 32αρι και δε θα παίρνει κανεις.. Συγχαρητήρια για μια ακόμη φόρα στην αντιπροσωπεία της lg.. Με την πολιτικη της βοηθάει απίστευτα την ...... Samsung!! :X

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα είναι η δεύτερη φορα,στα χρόνια που είμαι μέλος του forum,που δεν ακούω το παραμικρό πρόβλημα για μια καινούργια high end συσκευη ,κάθε άλλο μονο θετικά.. (.......και μιλαω για ψαγμενους χρηστες)Η πρώτη ήταν με το note 2 και η δεύτερη τωρα ,με το g2. Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα είναι η δεύτερη φορα,στα χρόνια που είμαι μέλος του forum,που δεν ακούω το παραμικρό πρόβλημα για μια καινούργια high end συσκευη ,κάθε άλλο μονο θετικά.. (.......και μιλαω για ψαγμενους χρηστες)Η πρώτη ήταν με το note 2 και η δεύτερη με το g2.

Παραμικρό πρόβλημα δεν το λες.. Ηδη παραπάνω γράφουν για κολπακια για να φύγει το lag, τα οποία πήραν απο το xda. Εκεί αν διαβάσεις, τσακώνονται οι μισοί με τους αλλους μισούς για το αν υπάρχει lag. Σχεδόν όσοι αναφέρουν lag, αναφέρουν οτι εμφανιζεται μετα την εγκατάσταση αρκετών εφαρμογών. Δε φαίνεται απο την αρχή. Επίσης σε αυτό το θέμα όλοι δίνουν ως καλυτερο το htc one, και ας είχε χειροτερο hardway. Anyway, η συσκευή γενικά είναι εξαιρετική παρ όλα αυτά. Όσοι κανουν κριτική, κανουν για την πολιτικη της lg να μη φέρει το 32 γιγα, με αποτέλεσμα να κοστίζει 100€ + παραπανω απο το εξωτερικο, και να μην έχει και εγγύηση. Δικαίωμα της βεβαία της lg, αλλά δικαίωμα και ολων να κανουν κριτική σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου ,για την πολιτική της lg ,αλλωστε αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που δεν το πήρα ακομα...... Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το ρουταρω αλλα με προβληματιζουν τα OTA updates..ξερουμε αν θα τα παιρνει η αν θα βγει καποιο τωρα κοντα??
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτοι δεν το πουλάνε.. Δεν ξέρω αν το έχουν καν. Σε αυτη την τιμή, πρέπει να είσαι μεγάλο κορόιδο για να το αγορασεις. Ειδικά στην κατηγορία που απευθύνεται (κόσμος που αγοράζει μέσω νετ) , δεν ξέρω πόσα κοροιδα υπάρχουν. Σχεδόν όλοι θα αγοράσουν φθηνότερα απο αλού μέσω νετ. Αρα ουσιαστικά ουδης πουλάει σήμερα το 32αρι στην Ελλάδα. Ουτε 5% όσων ενδιαφέρονται για τη συσκευή δεν το αγοράζει, ακριβως επειδή δεν εισάγει την 32 εκδοση η lg. Το 16αρι είναι κοροϊδία. Και όσοι το πήραν μολίς σπαστουν απο την ελλειψη χώρου θα το πουλήσουν για ενα κομάτι ψωμί. Δεν πρόλαβε καλά καλά να κυκλοφορήσει και γέμισαν οι αγγελίες με 16αρια προς πώληση..

Αφού δεν εκμεταλλεύεται το timing η lg, τώρα που έχει το πλεονέκτημα.. Κάτσε να βγει το nexus, και τέλος του έτους θα έχει ανακοινωθεί νωρίτερα το s5, και θα δει ι πωλήσεις θα έχει τοτε η lg. Θα φέρνει επίσημα φθηνά και το 32αρι και δε θα παίρνει κανεις.. Συγχαρητήρια για μια ακόμη φόρα στην αντιπροσωπεία της lg.. Με την πολιτικη της βοηθάει απίστευτα την ...... Samsung!! :X

 

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα

Με το G2 θα ειναι η πρωτη και η τελευταια μου συσκευη απο την εταιρια αν με το που παρω το 32αρι εχω θεματα απο αποψη υποστηριξης και service.

Μεχρι τωρα δεν εχω πετυχει κανα εκπροσωπο της LG σε κανα γνωστο πολυκαταστημα σε κανα promotion,αλλα αμα τυχει θα ακουσει χοντρο κραξιμο ειναι το μονο βεβαιο.:mad:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα

Με το G2 θα ειναι η πρωτη και η τελευταια μου συσκευη απο την εταιρια αν με το που παρω το 32αρι εχω θεματα απο αποψη υποστηριξης και service.

Μεχρι τωρα δεν εχω πετυχει κανα εκπροσωπο της LG σε κανα γνωστο πολυκαταστημα σε κανα promotion,αλλα αμα τυχει θα ακουσει χοντρο κραξιμο ειναι το μονο βεβαιο.:mad:

Μα τι θέμα μπορεί να έχεις για να χρειαστείς υποστήριξη? Δεν έχω διαβάσει πουθενά παράπονο από χρήστη για καινούρια συσκευή. Εξάλλου για το service της LG στην Ελλάδα μόνο καλά διαβάζω. Παρτο εκεί να το χαρείς και μην ψειριζεις την μαϊμού, είναι η καλύτερη συσκευή φέτος σε διαστάσεις 5ιντσου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος και δεν μετάνιωσα που έδωσα το HTC One (αν εξαιρέσεις το θεμα design).
Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη έχεις δίκιο ότι είναι το καλύτερο 5ιντσο της αγοράς,το σκέφτομαι σοβαρά αλλά φοβάμαι απ'την άλλη ότι θα μου είναι μικρό για αυτό που το θέλω,έχω πάρει και το mega 6.3 σα μίνι ταμπλέτ(πολύ καλύτερο σε αυτό το ρόλο απ'το note2) αλλά πάλι με 2 συσκευές θα είμαι και βαριέμαι να τις φορτίζω και να τις συγχρονίζω,και γι'αυτό δε το έχω πάρει ακόμα!

Αλλά τα ανύπαρκτα bezels σε συνδιασμό με την οθονάρα του και το knock knock με βάζουν σε σκέψεις και δε με αφήνουν να ησυχάσω!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και για άγνωστους λόγους (!) το 32 ανέβηκε άλλα ...4 ευρώ (625) από το τελευταίο μου ποστ. :mad:

 

Ελπίζω να έρθει και σε άλλα καταστήματα, καθώς και να το εισάγει και η αντιπροσωπεία επίσημα.

 

Εγώ το πήρα με 533 από το ίδιο κατάστημα. Την επόμενη μέρα είχε ανέβει ήδη η τιμή! Πρέπει να πουλάει πολύ για να ανεβάζουν τόσο την τιμή χωρίς πολύ σκέψη:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Θήκες TPU στο play247.gr

Αναμένονται κι άλλες.

 

http://img43.imageshack.us/img43/3406/72s6.jpg

 

Εγώ πάντως που έπαιρνα τηλέφωνο σήμερα το μεσημέρι κατα τη μια στο κατάστημα δεν απαντούσε κανείς..είχαν μία μουσική που έπαιζε κάμποση ώρα, βαρετό!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα με 533 από το ίδιο κατάστημα. Την επόμενη μέρα είχε ανέβει ήδη η τιμή! Πρέπει να πουλάει πολύ για να ανεβάζουν τόσο την τιμή χωρίς πολύ σκέψη:blink::blink::blink:

 

Και εγώ 536 πριν μια εβδομάδα το 32gb

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη έχεις δίκιο ότι είναι το καλύτερο 5ιντσο της αγοράς,το σκέφτομαι σοβαρά αλλά φοβάμαι απ'την άλλη ότι θα μου είναι μικρό για αυτό που το θέλω,έχω πάρει και το mega 6.3 σα μίνι ταμπλέτ(πολύ καλύτερο σε αυτό το ρόλο απ'το note2) αλλά πάλι με 2 συσκευές θα είμαι και βαριέμαι να τις φορτίζω και να τις συγχρονίζω,και γι'αυτό δε το έχω πάρει ακόμα!

Αλλά τα ανύπαρκτα bezels σε συνδιασμό με την οθονάρα του και το knock knock με βάζουν σε σκέψεις και δε με αφήνουν να ησυχάσω!

Μάνο για κάποιον που θέλει μια συσκευή είναι πιστεύω ότι καλύτερο. Με το S4 είμαι πολύ ευχαριστημενος αν κάνω την μετάβαση θα είναι απλά από την γνωστό μικρόβιο της αλλαγής και φυσικά θα βοηθήσει λιγάκι και η καλύτερη απόδοση της μπαταρίας. Εδώ που είμαι το βρίσκω κοντά στα 450ευρω το 32αρι οπότε είναι και λιγάκι δύσκολο να κρατηθώ.. Πάντως το S4 θέλω να το κρατήσω για την γυναίκα αν και πολύ φοβάμαι ότι θα ζηλέψει το G2 (τώρα έχει note2 οπότε έχει καλομάθει με την μπαταρία)

Προσωπικά θα το πάρω λευκό και θα μείνει φυσικά εκτός θήκης, όπως ακριβώς και το S4 εδώ και 4 μήνες ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έπαιρνα τηλέφωνο σήμερα το μεσημέρι κατα τη μια στο κατάστημα δεν απαντούσε κανείς..είχαν μία μουσική που έπαιζε κάμποση ώρα, βαρετό!!!

 

Καλημέρα.

Εκεί ήμουν κι εγώ εκείνη την ώρα.

Το κατάστημα δεν είναι τυχαίο μιας και λειτουργεί 8 χρόνια και είναι από τα πρωτα eshop.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μα τι θέμα μπορεί να έχεις για να χρειαστείς υποστήριξη? Δεν έχω διαβάσει πουθενά παράπονο από χρήστη για καινούρια συσκευή. Εξάλλου για το service της LG στην Ελλάδα μόνο καλά διαβάζω. Παρτο εκεί να το χαρείς και μην ψειριζεις την μαϊμού, είναι η καλύτερη συσκευή φέτος σε διαστάσεις 5ιντσου

Καλημερα Ευθυμη

Εγω παντως ηδη εχω μια αρνητικη εμπειρια απο την LG σε tv αγορασμενη απο amazon και δεν με καλυψε εδω(και μαλιστα ιδιο μοντελο και εδω κυκλοφορουσε με μονη αλλαγη ενα γραμμα στον κωδικο του μοντελου παρακαλω και αρνηθηκαν-παλι καλα που με καλυψε το αμαζον,επαγγελματιες σε αντιθεση με την LG Hellas θα ελεγα)

Και απο την αλλη αφηνει να αιωρειται ενα ομιχλωδες τοπιο γυρω απο την υποστηριξη σε περιπτωση που καποιος προμηθευτει ειτε απο εξωτερικο ειτε μεσω skroutz 32αρα version του κινητου απο τη στιγμη που επισημα στην Ελλαδα κυκλοφορει μονο το 16αρι.

Κοινος ειναι δυστροπη λες και οσοι εχουμε η' σκοπευουμε να αγορασουμε την 32αρα version δεν ειναι της ιδιας εταιριας αλλα κατι ''διαφορετικο''

Σαν να μην σεβεται τον καταναλωτη που θα βγαλει λεφτα απο τη τσεπη του και θα την τιμησει και αυτη να σφυριζει αδιαφορα και προκλητικα.

Και μετα να μην απορουνε γιατι η Samsung με ολα τα στραβα της πουλαει 10 φορες δικαιολογημενα πανω απο αυτην.

Και ολα αυτα δεν εχουν σχεση με την συσκευη που ειναι πολυ αξιολογη και εξαιρετικη.

 

Για αυτο και λεω οτι αν εχω μια παρομοια σταση απεναντι μου σε περιπτωση που χρειαστω service και μου κανει νουμερα η αντιπροσωπια, θα ειναι η τελευταια LG συσκευη που προμηθευομαι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο περισσότεροι το αγοράσουν το κινητακι,τόσο καλύτερη υποστηρίξει θα εχει,το συγκεκριμένο το αξίζει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...