Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει νόημα, γιατί έχουν σταματήσει να παίρνουν και κρίσιμες ενημερώσεις ασφαλείας (πχ Stagefright). Πάντως το G2 ακόμα έχει καλή υποστήριξη από custom ROMs εάν κάποιος θέλει να κάνει τη μετάβαση σε κάτι νεότερο. Ούτως ή άλλως, οι περισσότεροι δεν έχουν πλέον εγγύηση.

 

Τι είναι ή ενημέρωση ασφαλείας;για χάκερ λέμε;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει νόημα, γιατί έχουν σταματήσει να παίρνουν και κρίσιμες ενημερώσεις ασφαλείας (πχ Stagefright). Πάντως το G2 ακόμα έχει καλή υποστήριξη από custom ROMs εάν κάποιος θέλει να κάνει τη μετάβαση σε κάτι νεότερο. Ούτως ή άλλως, οι περισσότεροι δεν έχουν πλέον εγγύηση.

 

Ενω τα custom roms είναι η επιτομή της ασφάλειας....:lol: Δεν έχει νόημα με την έννοια να μην μπορείς να κάνεις την δουλειά σου.

Ενημερώσεις όλα χρειάζονται κάποια στιγμή. Δεν θα κρατήσεις το τηλέφωνο για 5 χρόνια. Σε διάστημα 2 ετών δεν υπάρχει θέμα αναβαθμίσεων. Και το G2 δεν μασάει από stagefright.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία σε κάποιο μαγαζί στην Καλαμάτα να μου πει εντυπώσεις;;;; εννοώ τιμή, αν έγινε σωστή δουλειά και πόσο χρόνο πήρε....

Δε βρίσκω κάτι και θέλω να αλλάξω αύριο μπαταρία που θα είμαι Καλαμάτα...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα σας.

 

Ψάχνω για αγορά κινητού για κοπέλα για χρήση social media κυρίως, χωρίς τρελές απαιτήσεις σε ισχύ αλλά με την καλύτερη δυνατή κάμερα για τα λεφτά του και αξιόπιστο.

Το budget μου είναι περίπου 150 ευρώ.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το G2 (ότι είναι σκυλί) και ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να το αγοράσω αυτή τη στιγμή και ειδικά από το ebay από Hong Kong.

Χρειάζεται να προσέξω τίποτα ιδιαίτερο ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα σας.

 

Ψάχνω για αγορά κινητού για κοπέλα για χρήση social media κυρίως, χωρίς τρελές απαιτήσεις σε ισχύ αλλά με την καλύτερη δυνατή κάμερα για τα λεφτά του και αξιόπιστο.

Το budget μου είναι περίπου 150 ευρώ.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το G2 (ότι είναι σκυλί) και ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να το αγοράσω αυτή τη στιγμή και ειδικά από το ebay από Hong Kong.

Χρειάζεται να προσέξω τίποτα ιδιαίτερο ?

 

Ευχαριστώ :)

Εντάξει το κινητό είναι τεχνολογίας 2013, για τότε είχε καλουτσικη κάμερα, τώρα δεν το λες πλέον!

Επίσης να ξέρεις πως αν παραγγείλεις από Χονγκ Κονγκ δε θα έχεις εγγύηση εδώ στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του το 2013 κατά την άποψή μου ήταν με μια λέξη κορυφαία! Το επόμενο έτος την βελτιωσε ακόμα περισσότερο στο g3 και την εκτοξευσε στο g4.Σήμερα παραμένει μια συμπαθητική κάμερα τα πάει πάρα πολύ καλά την ημέρα και μέτρια προς αξιοπρεπεστατα στις βραδινές λήψεις. Αν θες κάμερα πρέπει να ανέβεις οικονομικά αρκετά με εξαίρεση το p9 lite το οποίο είναι πολύ καλό κατά την γνώμη μου επίσης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του το 2013 κατά την άποψή μου ήταν με μια λέξη κορυφαία! Το επόμενο έτος την βελτιωσε ακόμα περισσότερο στο g3 και την εκτοξευσε στο g4.Σήμερα παραμένει μια συμπαθητική κάμερα τα πάει πάρα πολύ καλά την ημέρα και μέτρια προς αξιοπρεπεστατα στις βραδινές λήψεις. Αν θες κάμερα πρέπει να ανέβεις οικονομικά αρκετά με εξαίρεση το p9 lite το οποίο είναι πολύ καλό κατά την γνώμη μου επίσης.

Έτσι όπως τα λες είναι και να σημείωση ότι ακόμα και σήμερα είναι από τις καλύτερες 13αρες ειδικά την ημέρα είναι άριστη και το βράδυ καλή.Την δουλειά σου την κάνεις σίγουρα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα μια ερώτηση έχω ένα g2 στο οποίο έβαλα sim και ενώ βάζω κανονικά το pin μου γράφει μη εξουσιοδοτημένη συσκευή επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών και δεν έχω σήμα... Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση έχω ένα g2 στο οποίο έβαλα sim και ενώ βάζω κανονικά το pin μου γράφει μη εξουσιοδοτημένη συσκευή επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών και δεν έχω σήμα... Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει;

Μεταχειρισμενο το πήρες?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου το έδωσε ένας γνωστός...δε το αγόρασα

Βασικά φοβάμαι από αυτό που σου εμφάνισε μήπως είναι χαμένο - κλεμμένο (χωρίς παρεξήγηση δεν το λέω για εσένα) και έχει δηλωθεί το ιμει στην αστυνομία και κατ'επεκταση έχει κλειδώσει η συσκευή για άλλη sim. Δοκίμασες να κάνεις κανένα factory reset?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά φοβάμαι από αυτό που σου εμφάνισε μήπως είναι χαμένο - κλεμμένο (χωρίς παρεξήγηση δεν το λέω για εσένα) και έχει δηλωθεί το ιμει στην αστυνομία και κατ'επεκταση έχει κλειδώσει η συσκευή για άλλη sim. Δοκίμασες να κάνεις κανένα factory reset?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκανα factory reset... αλλά πέφτω από τα σύννεφα τι να πω...ευχαριστω φίλε μου θα δω αν μπορώ να βρω κάποιο στοιχείο αν είναι τίποτα χαμένο ή κλεμμένο το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Εκανα factory reset... αλλά πέφτω από τα σύννεφα τι να πω...ευχαριστω φίλε μου θα δω αν μπορώ να βρω κάποιο στοιχείο αν είναι τίποτα χαμένο ή κλεμμένο το τηλέφωνο

Να είσαι καλά! Και πάλι ότι είπα είναι με επιφύλαξη καθώς δεν γνωρίζω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κ ο φίλος πιο κάτω, μπορεί η συσκευή να έχει δηλωθεί ως κλεμμενη γι αυτό να σου τα βγάζει αυτα. Κ εγώ το δηλωσα το g2 μου στην αστυνομία (imei, αριθμό παρτίδας και ημερομηνία που το αγόρασα) πριν λίγο καιρό που μου το κλεψανε για να αχρηστευθει η συσκευή και να μη δέχεται σιμ για να μη μπορεί ο επόμενος να την χρησιμοποιήσει.

 

Αυτουνου που σου το έδωσε δεν είχε κανένα πρόβλημα? Άνοιγε κανονικά η σιμ και λειτουργούσε? Φαντάζομαι πως δεν σου είχε αναφέρει κάποιο πρόβλημα...

 

 

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κ ο φίλος πιο κάτω, μπορεί η συσκευή να έχει δηλωθεί ως κλεμμενη γι αυτό να σου τα βγάζει αυτα. Κ εγώ το δηλωσα το g2 μου στην αστυνομία (imei, αριθμό παρτίδας και ημερομηνία που το αγόρασα) πριν λίγο καιρό που μου το κλεψανε για να αχρηστευθει η συσκευή και να μη δέχεται σιμ για να μη μπορεί ο επόμενος να την χρησιμοποιήσει.

 

Αυτουνου που σου το έδωσε δεν είχε κανένα πρόβλημα? Άνοιγε κανονικά η σιμ και λειτουργούσε? Φαντάζομαι πως δεν σου είχε αναφέρει κάποιο πρόβλημα...

 

 

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

Βασικά έψαξα στο νετ για το imei το οποίο τουλάχιστον σε δύο site μου το βγάζει καθαρό δλδ ούτε κλεμμένο ούτε χαμένο.. Τι να πω.. Ξέρει κανείς αν το πάω στην lg αν μπορούν να μου πουν περισσότερα στοιχεία; βασικά είναι ολόκληρη ιστορία ένας γνωστός του πεθερου μου του το έδωσε γιατί δεν το ήθελε , οπότε δεν ξέρω τι και πως..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Τις τελευταίες ημέρες δεν δουλεύει το touch στο πάνω σημείο της οθόνης. Γύρω από την περιοχή που βρίσκονται τα πίσω κουμπιά για την ακρίβεια.

Αυτό άρχισε μια περίοδο που έπαιζα πολύ παιχνίδια και το κινητό τσουρουφλιζόταν.

Είναι θέμα οθόνης ή είναι άλλο το touch και άλλο η οθόνη?

Γνωρίζει κανείς πόσο πάει περίπου να το φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα παρελαβα σημερα απο τον αδερφο μου το lg g2 με 5.0.2 firmware αλλα παρολες τις προσπαθειες μου δεν μπορω να το καταφερω να γινει root εχει κανεις να μου προτεινει κατι??????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα παρελαβα σημερα απο τον αδερφο μου το lg g2 με 5.0.2 firmware αλλα παρολες τις προσπαθειες μου δεν μπορω να το καταφερω να γινει root εχει κανεις να μου προτεινει κατι??????

Δες λίγες σελίδες πίσω, στο post 21315, δοκίμασε να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλεψε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!Μηπως ξερεις κανενα αλλο τροπο να του περασω recovery γτ και εκει εφαγα ακυρο δυστυχως???
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλεψε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!Μηπως ξερεις κανενα αλλο τροπο να του περασω recovery γτ και εκει εφαγα ακυρο δυστυχως???

https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorec2

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλεψε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!Μηπως ξερεις κανενα αλλο τροπο να του περασω recovery γτ και εκει εφαγα ακυρο δυστυχως???

Πρώτα θα κάνεις root με αυτο το εργαλείο και μετά θα περάσεις recovery με την εφαρμογή που έδωσε ο φίλος απο πάνω..Ουτε 5 λεπτά σύνολο!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45692679#post45692679

Link to comment
Share on other sites

Εσεις πια προτεινεται σαν την καλυτερη ρομ αυτην την στιγμη για το κινητο απο θεμα μπαταριας και bug free?????
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, την τελευταια βδομαδα μου παρουσιαζει προβληματα με το wifi και το Bluetooth (κυριως).

φαινονται να γινονται on και Off συνεχομενα με αποτελεσμα να μην συνδεονται πουθενα.

με καποια restarts του κινητου το wifi στρωνει συνηθως, αλλα το bluetooth συνεχιζει να μην μπορει να σταθεροποιηθει (μερικες φορες ενεργοποιειται, συνδεεται με bt ακουστικο και καθε 10 λεπτα αρχιζει τα on/off για 5 λεπτα).

υπαρχει καποια λυση? το τηλεφωνο κλεινει σε λιγο καιρο 3 χρονια.

android 4.4.2, rooted.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...