Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμ έχει κολλήσει στα 270 ευρώ το άτιμο!!! χαχα ρίχτε το το ρημάδι, 2 χρόνια συσκευή είναι!! βγήκε το G3... βγήκε το G4...

 

EDIT: αν πάρω από ebay που έρχονται από Hong Kong κλπ με 200 ευρώ περίπου, θα πληρώσω επιπλέον κ τελωνείο; Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει please!

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι τι έγινε που βγήκε το G3 και G4?

 

Το G3 έχει 300+

και το G4 400+

 

Θα πάρεις από ''ebay που έρχονται από Hong Kong'' κινητό τηλέφωνο?:blink::blink::blink:

 

Εγγύηση?

Αν δεν δουλεύει?

 

Και 50 ευρώ να μου το έδιναν... ούτε να το σκεφτώ...

 

Τα λεφτά σήμερον... δύσκολα βγαίνουν , εύκολα φεύγουν...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σφραγιστό, και το ευρωπαϊκό μοντέλο D802. Λογικά ισχύει η ευρωπαική εγγύηση και δέχονται επιστροφές νομίζω εντός 14 ημερών.

Κορεάτικη είναι η LG, λογικά εκεί θα έχουν απομείνει περισσότερα κομμάτια (ίσως κ τα σκρουτζομάγαζα από εκεί τα φέρνουν). Αλλά το θέμα της εμπιστοσύνης όντως υπάρχει.. Γι αυτό λέω, μήπως πχ παραγγείλεις κ σου βγει ο κούκος αηδόνι με τα τελωνεία...

Link to comment
Share on other sites

Το g3 ηταν μια αποτυχια ευτυχως ηρθε το g4 και ισιωσαν τα πραγματα ομως πιστεψε με το g2 εχει πολυ μικρη διαφορα σε ταχυτητα εχω και τα δυο αυτη τη στιγμη που σου μιλαω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το g3 ηταν μια αποτυχια ευτυχως ηρθε το g4 και ισιωσαν τα πραγματα ομως πιστεψε με το g2 εχει πολυ μικρη διαφορα σε ταχυτητα εχω και τα δυο αυτη τη στιγμη που σου μιλαω.

Δεν το λες "αποτυχία" το G3, δεν είναι ισάξιο του G4 σε ορισμένους τομείς αλλά όχι "αποτυχία" . Και το G3 και το G4 έχουν καλύτερο WiFi και λήψη σε κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σφραγιστό, και το ευρωπαϊκό μοντέλο D802. Λογικά ισχύει η ευρωπαική εγγύηση και δέχονται επιστροφές νομίζω εντός 14 ημερών.

Κορεάτικη είναι η LG, λογικά εκεί θα έχουν απομείνει περισσότερα κομμάτια (ίσως κ τα σκρουτζομάγαζα από εκεί τα φέρνουν). Αλλά το θέμα της εμπιστοσύνης όντως υπάρχει.. Γι αυτό λέω, μήπως πχ παραγγείλεις κ σου βγει ο κούκος αηδόνι με τα τελωνεία...

 

Μπορεί να είναι D802 αλλά αν η χώρα καταγωγής δεν είναι Ευρωπαϊκή (άσχετα αν όλα "λέγονται" Κορεάτικα) λογικά δεν έχεις τη λεγόμενη "εγγύηση Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας". Τσέκαρε το σίγουρα πριν κάνεις κίνηση.

Για το τελωνείο είναι λαχείο!

Πριν 2 χρόνια θυμάμαι γινόταν ένα μπαράζ παραγγελιών του G2 από Κίνα, από συγκεκριμένο μαγαζί όμως, ο οποίος τα καμουφλάριζε ωραία και δεν "σκάλωναν" στο τελωνείο. Αλλά παραγγελία από χώρα εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης έχει τα ρίσκα όσο αναφορά το τελωνείο, μπορεί να περάσει, μπορεί και να σε σκαλώσουν όμως.......

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες "αποτυχία" το G3, δεν είναι ισάξιο του G4 σε ορισμένους τομείς αλλά όχι "αποτυχία" . Και το G3 και το G4 έχουν καλύτερο WiFi και λήψη σε κλήσεις.

 

Απο φιλους κατοχους αλλα ξερω αλλα δε λεω οτι εχεις και αδικο ομως το δικο μου δεν εχει κανενα θεμα ουτε σε ληψη ουτε σε wifi εκτος αν επεσα σε εξαιρεση.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι D802 αλλά αν η χώρα καταγωγής δεν είναι Ευρωπαϊκή (άσχετα αν όλα "λέγονται" Κορεάτικα) λογικά δεν έχεις τη λεγόμενη "εγγύηση Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας". Τσέκαρε το σίγουρα πριν κάνεις κίνηση.

Για το τελωνείο είναι λαχείο!

Πριν 2 χρόνια θυμάμαι γινόταν ένα μπαράζ παραγγελιών του G2 από Κίνα, από συγκεκριμένο μαγαζί όμως, ο οποίος τα καμουφλάριζε ωραία και δεν "σκάλωναν" στο τελωνείο. Αλλά παραγγελία από χώρα εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης έχει τα ρίσκα όσο αναφορά το τελωνείο, μπορεί να περάσει, μπορεί και να σε σκαλώσουν όμως.......

Ευχαριστώ! και για τι ποσό επιπλέον μιλάμε; Αν γνωρίζεις κάτι!

Απο φιλους κατοχους αλλα ξερω αλλα δε λεω οτι εχεις και αδικο ομως το δικο μου δεν εχει κανενα θεμα ουτε σε ληψη ουτε σε wifi εκτος αν επεσα σε εξαιρεση.

Βασικά το G3 από ότι λένε, υπερθερμαίνεται και δεν μπορείς πχ να βγάλεις μια φωτό... η μπαταρία αν κ 3000mAh αδειάζει γρήγορα.... Μεταξύ G3 και G2 καλύτερα G2 λέω εγώ...

Αλλά σκέφτομαι κ το G4s (δηλ G4 Beat) που έχει 1,5GB RAM (τσίπηδες!!!)

Link to comment
Share on other sites

G4s όχι G4c!

 

Σίγουρα είναι πιο πάνω, αλλά το G4s είναι 50ευρώ πιο φθηνό και συσκευή που βγήκε μόλις... (για τα update το λέω αυτό, σαν specs φυσικά προτιμάω το G2! - το G2 δεν θα πάρει Android 6)

 

Δεν ειναι 100% σίγουρο ότι δεν θα πάρει. Μέχρι να βγάλει επίσημη ανακοίνωση η LG, ελπίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! και για τι ποσό επιπλέον μιλάμε; Αν γνωρίζεις κάτι!

 

Δε γνωρίζω δυστυχώς πόσο μπορεί να είναι το "φέσι"!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι 100% σίγουρο ότι δεν θα πάρει. Μέχρι να βγάλει επίσημη ανακοίνωση η LG, ελπίζουμε.

 

Επειδή τελευταία τους τα έψαλλα στην LG Greece, και μου είπαν 5 πράγματα για την πολιτική τους, ανακοίνωση μην περιμένεις, δεν βγάζουν όπως μου είπαν. Γενικά, είναι στο χέρι της LG Greece αν δώσει updates, ακόμα κι αν η "μαμα" LG δώσει, το ελληνικό παράρτημα αποφασίζει.

Παράδειγμα το tablet LG G Pad 8.3 (δηλ το κορυφαίο της LG από θέμα specs), που Κορέα, Χονγκ Κονγκ και Κινα πήραν Lollipop (5.0.2) και εδώ δεν θα αναβαθμιστεί όπως μου είπαν κατηγορηματικά.

 

Επίσημα το G2 τι έκδοση lollipop πήρε; (όχι από custom ROMS κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα το G2 τι έκδοση lollipop πήρε; (όχι από custom ROMS κλπ)

 

5.0.2

Αρκεί να τη δώσει πάντως για κάποια ευρωπαική χώρα, ακόμα και αν δεν το δώσει για τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μακάρι, αλλά δύσκολο το κόβω. Πάντως από όσο διαβάζω εδώ, στο G2 κλινω για αγορά, αρκεί να πέσει η τιμή κι άλλο....
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις άδικα εν μέσω cc να πέσει η τιμή...

 

Πέρυσι τέτοια εποχή το πήρα μεταχειρισμένο 200 ευρώ...

 

Και τώρα που μιλάμε τόσο πωλείται ως καλομεταχειρισμένο...

 

Βγάλε μόνος σου συμπέρασμα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελευταία τους τα έψαλλα στην LG Greece, και μου είπαν 5 πράγματα για την πολιτική τους, ανακοίνωση μην περιμένεις, δεν βγάζουν όπως μου είπαν. Γενικά, είναι στο χέρι της LG Greece αν δώσει updates, ακόμα κι αν η "μαμα" LG δώσει, το ελληνικό παράρτημα αποφασίζει.

Παράδειγμα το tablet LG G Pad 8.3 (δηλ το κορυφαίο της LG από θέμα specs), που Κορέα, Χονγκ Κονγκ και Κινα πήραν Lollipop (5.0.2) και εδώ δεν θα αναβαθμιστεί όπως μου είπαν κατηγορηματικά.

 

Επίσημα το G2 τι έκδοση lollipop πήρε; (όχι από custom ROMS κλπ)

 

Λιγοι εχουν ελληνικό φαντάζομαι. Οι περισσότεροι παραεισαγωγής εχουν όπως και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από καιρό έπαιξα για αρκετή ώρα ένα απαιτητικό παιχνίδι που έπαιζα συχνά το καλοκαίρι. Λοιπόν η θερμοκρασία του κινητού παρέμεινε σε πολύ φυσιολογικά επίπεδα, απλά ζεστάθηκε. Το καλοκαίρι που έβραζε ο τόπος το κινητό ψηνοταν με το ίδιο παιχνίδι. Μήπως τελικά ήμαστε λίγο υπερβολικοί με την lollipop γιατί συνέπεσε με τις ζεστες σε σχέση με την kit Kat που έβγαλε το χειμώνα;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ειδα ξεκινησε η αναβαθμιση στο G4 σε 6.0 ελπιζω μεσα στν μηνα να δουμε και εμεις καποιο καλο νεο!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελευταία τους τα έψαλλα στην LG Greece, και μου είπαν 5 πράγματα για την πολιτική τους, ανακοίνωση μην περιμένεις, δεν βγάζουν όπως μου είπαν. Γενικά, είναι στο χέρι της LG Greece αν δώσει updates, ακόμα κι αν η "μαμα" LG δώσει, το ελληνικό παράρτημα αποφασίζει.

Παράδειγμα το tablet LG G Pad 8.3 (δηλ το κορυφαίο της LG από θέμα specs), που Κορέα, Χονγκ Κονγκ και Κινα πήραν Lollipop (5.0.2) και εδώ δεν θα αναβαθμιστεί όπως μου είπαν κατηγορηματικά.

 

Επίσημα το G2 τι έκδοση lollipop πήρε; (όχι από custom ROMS κλπ)

 

Στην πράξη, λίγο μας επηρεαάζει τι θα αποφασίσουν στην Ελλάδα (και εάν κοιτάξεις πίσω, καμία αναβάθμιση δεν βγήκε για άλλη Ευρωπαϊκή χώρα, χωρίς να γίνει διαθέσιμη στην Ελλάδα). Εάν το D802 οπουδήποτε στη Δύση πάρει επίσημη αναβάθμιση, αυτόματα είναι διαθέσιμη σε όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα ξεκινησε η αναβαθμιση στο G4 σε 6.0 ελπιζω μεσα στν μηνα να δουμε και εμεις καποιο καλο νεο!!

 

Τι σχέση έχει το g2 με το g4; Και μέσα στον μήνα κιόλας; Ο ορισμός της αισιοδοξίας είσαι φίλε μου...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το g2 με το g4; Και μέσα στον μήνα κιόλας; Ο ορισμός της αισιοδοξίας είσαι φίλε μου...

Σχεση και εχουν και οχι.....μπορει 1ον να ακολουθησει τ G3 και το G2 στην αναβαθμιση μεχρι τα Χριστουγεννα...2ον οι devs αν και δεν ειναι για το παρον νημα θα μπορεσουν να βαλουν τα καλουδια της 6.0 στα μοντελα μας αν δεν το κανει η ιδια η LG...3ον αισιοδοξος παντα ειμαι και ετσιι πρεπει.....αλλωστε η LG τρεις εκδοσεις μας εχει δωσει....γιατι οχι αλλη μια :rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από έμενα ! Έχω στείλει το κινητό μου για αλλαγή οθόνης από της 16 του μήνα και τίποτα ακόμα και στο site τους μου γράφει Waiting Spare Part δηλαδή άμα δεν φέρουν ανταλλακτικό θα μου το κρατάνε εκεί και μήνα? Καθυστέρησε σε κανέναν άλλο τόσο πολύ ? Edited by akis_89
Link to comment
Share on other sites

Σχεση και εχουν και οχι.....μπορει 1ον να ακολουθησει τ G3 και το G2 στην αναβαθμιση μεχρι τα Χριστουγεννα...2ον οι devs αν και δεν ειναι για το παρον νημα θα μπορεσουν να βαλουν τα καλουδια της 6.0 στα μοντελα μας αν δεν το κανει η ιδια η LG...3ον αισιοδοξος παντα ειμαι και ετσιι πρεπει.....αλλωστε η LG τρεις εκδοσεις μας εχει δωσει....γιατι οχι αλλη μια :rolleyes:;)

 

Βασικά φίλε μου, αν κρίνω από την εμπειρία μου από το Optimus 2x και το G Pad 8.3, όχι απλά δεν περιμένω άλλη αναβάθμιση στο G2, γελάω κιόλας με τη σκέψη! Εδώ δεν θα δώσουν 5.1.1, περιμένουμε 6; Δυστυχώς η πολιτική τους είναι τραγική... Πολλές φορές δεν παίζουν καν ρόλο τα χαρακτηριστικά της συσκευής για το αν θα πάρει αναβάθμιση (και από τις 2 πλευρές, δηλ είτε δίνει αναβάθμιση σε συσκευή που δεν μπορεί να σηκώσει το λογισμικό, είτε ενώ μπορεί να το σηκώσει άνετα, επιλέγει να μην την δώσει για να προωθήσει νεότερες συσκευές - που έχουν χαμηλότερα specs) Αν ήμουν υπεύθυνος σε μια τέτοια κατάσταση, θα απέλυα τους developers επι τόπου.

Φυσικά δεν υπογράφει πουθενά ότι θα δώσει update όταν αγοράζεις τη συσκευή, απλά νομίζω υποτίθεται ότι κάθε συσκευή για 2 χρόνια θα υποστηριχθεί με αναβαθμίσεις. Προφανώς ανγκαζόμαστε και επιλέγουμε μετά custom ROMs. Αλλά τι γίνεται με αυτούς που είτε δεν ξέρουν, είτε δεν θέλουν για λόγους εγγύησης κλπ να φλασάρουν μη επίσημες εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...