Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα κ χρονια πολλα!προχθες αγορασα το usb otg mini της kingston στα 32 gb κ οταν το βαζω στο κινητο το αναγνωριζει κανονικα,παιζει τραγουδια που εχω περασει αλλα δε μπορω με τιποτα να περασω αρχεια απο το κινητο στο στικακι.οταν παταω για αποστολη καποιας εικονας μου δινει ολες τις επιλογες σε clouds κ mails αλλα στο usb δεν εχει επιλογη.πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογη;μια ερευνα που εκανα στο store δε βρηκα κατι κ ψαχνοντας σε διαφορα φορα παλι δε βρηκα καποια βοηθεια.αν ξερει κανεις ας βοηθησει παρακαλω.

Εγώ κατέβασα το ES εξερεύνηση αρχείων κ ησυχασα...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα..έχετε κανενα πρόβλημα Τώρα τελευταία με τα τηλέφωνα...με περνούν τηλ και τους λένε οτι Είναι κλειστό Και μου ερχετε μνμ ότι με περνάν τηλ .και όταν περνώ εγώ τηλ βγάζω γραμμή με την 3 προσπάθεια. ...έχει κανείς το ίδιο προβλημα?

 

Πρόβλημα της κοτέ, συμβαίνει και σε μένα και σε γνωστούς μου

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απ οσο το ψαξα ειναι μια ιαπωνικη εκδοση το lg g2 , με λιγο διαφορετικα χαρακτηριστικα. Δεν ειναι απομιμιση απ οσο βλεπω, και στο xda (μιας και με μπερδεψε το isai στην αρχη) και αν εξαιρέσεις τη μπαταρια που ναι λιγο μικροτερη , δε βρισκω λογο να μη το παρει καποιος, μιας και water resistant ειναι και καρτα μνημης παιρνει.
Link to comment
Share on other sites

Απ οσο το ψαξα ειναι μια ιαπωνικη εκδοση το lg g2 , με λιγο διαφορετικα χαρακτηριστικα. Δεν ειναι απομιμιση απ οσο βλεπω, και στο xda (μιας και με μπερδεψε το isai στην αρχη) και αν εξαιρέσεις τη μπαταρια που ναι λιγο μικροτερη , δε βρισκω λογο να μη το παρει καποιος, μιας και water resistant ειναι και καρτα μνημης παιρνει.

 

Θα έχει τις συχνότητες που παίζουν στην Ευρώπη;

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι διαβασα , ναι. Ξεκλειδωνεται λεει και παιζει στις ευρωπαικες χωρες.(Κατι τετοιο διαβασα στο xda.) Παντως καθαρα απο θεμα συχνοτητων, ναι υποστηριζομαστε μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα το ES εξερεύνηση αρχείων κ ησυχασα...

 

Ωραιος! Δουλευει. Να σαι καλα!

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχει περασει κανεις την Lollipop CM12? Βρηκα αυτο το βιντεο

δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι και αν θα εχω καποιο προβλημα. Το εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, θέλω να συνδέσω το κιν με μια τηλεόραση... Είναι καλητερα να το κανο με ανταπτορα miracast η να ψάξω να βρω καλώδιο slimport.. Για miracast ανταπτορα βρίσκω μόνο από το πλαίσιο ένα turbo X και είμαι αρκετά επιφυλακτικος. Έχει δοκιμάσει κανείς η έχει κάτι άλλο δοκιμασμένο να προτείνει?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι και αν θα εχω καποιο προβλημα. Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Όλα αυτά γίνονται με δική σου ευθύνη , κανέις δεν σου εγγυάται το αποτέλεσμα.

 

Καλύτερα να παρακολοιθείς αυτό το θέμα γι' αυτά τα πράγματα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5854315#post5854315

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, θέλω να συνδέσω το κιν με μια τηλεόραση... Είναι καλητερα να το κανο με ανταπτορα miracast η να ψάξω να βρω καλώδιο slimport.. Για miracast ανταπτορα βρίσκω μόνο από το πλαίσιο ένα turbo X και είμαι αρκετά επιφυλακτικος. Έχει δοκιμάσει κανείς η έχει κάτι άλλο δοκιμασμένο να προτείνει?

 

Εγω εχω, πανω απο ενα χρονο, slimport και δουλευει τελεια, για σύνδεση με FHD 40" SONY. Δυστυχως δεν εχω δοκιμασει miracast.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, θέλω να συνδέσω το κιν με μια τηλεόραση... Είναι καλητερα να το κανο με ανταπτορα miracast η να ψάξω να βρω καλώδιο slimport.. Για miracast ανταπτορα βρίσκω μόνο από το πλαίσιο ένα turbo X και είμαι αρκετά επιφυλακτικος. Έχει δοκιμάσει κανείς η έχει κάτι άλλο δοκιμασμένο να προτείνει?

 

Το έχω αυτό απο το πλαίσιο και οκ καλό είναι για τα λεφτά που το πήρα (20 ευρώ από το stock house)

 

Θα δεις φωτογραφίες βίντεο , θα ακούσεις μουσική αλλά σε screen mirroring μην περιμένεις πολλά πράγματα...

 

Το real racing π.χ είχε lag και καθυστέρηση (προφανώς δεν μπορούσε να μεταδώσει τόσο μεγάλη πληροφορία)

 

Για το καλώδιο slimport σκέφτηκα και εγώ να το πάρω την ίδια μέρα που πήρα το dongle (για δοκιμή) την ίδια στιγμή όμως λυπήθηκα την θύρα φόρτισης του κινητού (μεγάλο βάρος μαζί με το καλώδιο hdmi που θα κρέμεται πάνω του) και δεν το πήρα τελικά.

 

Αυτά , ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, από Παραμονές Χριστουγέννων και εγώ κάτοχος του LG g2 (black), Το πήρα μεταχειρισμένο από μαγαζί της Ομόνοιας..

Προέρχομαι από htc one Mini και 'όντως είναι μεγάλη η διαφορά, το μόνο που μου έχει ''χτυπήσει'' αν ισχύει είναι ότι στην διάρκεια των κλήσεων ακούγεται ένα μικρό βουητό χωρίς να είναι ενοχλητικό, κάτι σαν συνεχόμενος ήχος. Τι λέτε?

Όταν βάζω τα ακουστικά είναι καθαρό, να το δουν στο σέρβισ?

Το κινητό έχει απόδειξη από ελληνικό μαγαζί και είναι 406 έκδοση, 20Η με ρουμανική καταγωγή...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η επιδότηση και το είδα χτες από κοντά και έπαθα έρωτα.

Θα ξεψαχνίσω εδώ τα θέματα να δω αν τα μείον είναι πιο πολλά απο τα υπέρ.

(Μακάρι να μην είναι γιατί έπαθα έρωτα)

 

Βαλε το imei σου εδω:

http://sndeep.info/en

για να μαθεις καποιες πληροφοριες!

Οσο αφορα τη μπαταρια, το δουλευεις μεχρι να ξεφορτησει και το βαζεις στο φορτιστη.

Οταν φτασει στο 100% το αφηνεις ακομη λιγο, περιπου 20 με 30 λεπτα, φορτιζει ακομη λιγο επιπλεον ετσι και αργει περισσοτερο να πεσει απ' το 100%!

Αυτο ισχυει και στις επομενες φορτισεις.

Καλα ειναι να το βαζεις για φορτιση οχι κατω απ' το 15 με 20%, για υποτιθεμενη μακροζωια της μπαταριας.

Αυτα σε γενικες γραμμες...... το κινητο εχεις απ' τις καλυτερες μπαταριες στην κατηγορια!!

 

Τελικά και η επιδότηση άργησε και ήταν λίγα τα λεφτά οπότε το τσίμπησα από birdphone.

έκανα αυτό ακριβώς που λες, το χρησιμοποιώ από την αρχική του φόρτιση και προσπαθώ να το φτάσω στο 20% για να το φορτίσω.

εντάξει δεν έχω λόγια γι αυτό το κινητό.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και η επιδότηση άργησε και ήταν λίγα τα λεφτά οπότε το τσίμπησα από birdphone.

έκανα αυτό ακριβώς που λες, το χρησιμοποιώ από την αρχική του φόρτιση και προσπαθώ να το φτάσω στο 20% για να το φορτίσω.

εντάξει δεν έχω λόγια γι αυτό το κινητό.

Καλοριζικο φιλε.

Για πρωτη φορα πιες του το αιμα μεχρι να σβησει και μετα αστο κανα 3ωρο στη φορτιση και τελος. Απο κει και περα θα το φορτιζεις πριν κατεβει το 15% και οταν φτανει 100% το βγαζεις. Επισης για να "στρωσει" η μπαταρια και να δειξει τα δοντια της θελει 4-5 κυκλους φορτισης. Οποτε τα συμπερασματα σου για την διαρκεια της μπαταριας θα βγουν μετα απο καμια βδομαδα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτό προσπαθώ 3 μέρες τώρα! :P

 

Made for: NORTHERN EUROPE_16G (τι εννοεί; )

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!εχς το g2 απο τον αυγουστο και τωρα τελευταια μου βγαζει καποια κολληματα!ειχε κολλησει η οθονη ουσιαστικα 2 φορες μεσα σε διαστημα μιας εβδομαδας την ωρα που πηγα να παιξω ενα παιχνιδι..ενω το υπολοιπο κινητο λειτουργουσε κανονικα (εννοωντας οτι το επαιρνα τηλεφωνο και χτυπουσε η ακουγα ειδοποιησεις απο το messenger) η οθονη ειχε σκαλωσει και δεν μπορουσα ουσιαστικα να κανω τιποτα..απλα περιμενα να τελειωσει η μπαταρια και μετα αφουτο φορτιζα δουλευε κανονικα..ειχα εγκαταστασησει το go launcher και επειδη ηξερα οτι βαραινει το κινητο θεωρησα οτι εφταιγε αυτο οποτε το εβγαλα.τωρα ομως στα ξαφνικα εκανε το ιδιο πραγμα απλα ξεκλειδωνοντας την οθονη..απλα παγωσε..προσπαθησα να το κλεισω πατωντας παρατεταμενα το κουμπι αλλα θελει επιβεβαιωση για το κλεισιμο και με την κολλημενη οθονη δεν μπορω να κανω τιποτα.. :mad: υπαρχει κατι που μπορω να δοκιμασω?φταιει καθολου το γεγονος οτι εχει μονο περιπου 500 ΜΒ ελευθερα? Edited by tasnik7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!εχς το g2 απο τον αυγουστο και τωρα τελευταια μου βγαζει καποια κολληματα!ειχε κολλησει η οθονη ουσιαστικα 2 φορες μεσα σε διαστημα μιας εβδομαδας την ωρα που πηγα να παιξω ενα παιχνιδι..ενω το υπολοιπο κινητο λειτουργουσε κανονικα (εννοωντας οτι το επαιρνα τηλεφωνο και χτυπουσε η ακουγα ειδοποιησεις απο το messenger) η οθονη ειχε σκαλωσει και δεν μπορουσα ουσιαστικα να κανω τιποτα..απλα περιμενα να τελειωσει η μπαταρια και μετα αφουτο φορτιζα δουλευε κανονικα..ειχα εγκαταστασησει το go launcher και επειδη ηξερα οτι βαραινει το κινητο θεωρησα οτι εφταιγε αυτο οποτε το εβγαλα.τωρα ομως στα ξαφνικα εκανε το ιδιο πραγμα απλα ξεκλειδωνοντας την οθονη..απλα παγωσε..προσπαθησα να το κλεισω πατωντας παρατεταμενα το κουμπι αλλα θελει επιβεβαιωση για το κλεισιμο και με την κολλημενη οθονη δεν μπορω να κανω τιποτα.. :mad: υπαρχει κατι που μπορω να δοκιμασω?φταιει καθολου το γεγονος οτι εχει μονο περιπου 500 ΜΒ ελευθερα?

Σε τέτοια προβλήματα δύο επιλογές έχεις, πέρασμα ξανά την rom από την αρχή και αν εξακολουθεί να υπάρχει είναι για service

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, νομίζω χωρίς να κόβω το χέρι μου, αν θυμάμαι καλά κάπου το είχε πάρει το μάτι μου, πως "χρειάζεται" να είναι ελεύθερα ένα δέκα τοις εκατό της μνήμης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοια προβλήματα δύο επιλογές έχεις, πέρασμα ξανά την rom από την αρχή και αν εξακολουθεί να υπάρχει είναι για service

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω πειραξει τιποτα γενικα!ουτε ρουτ ουτε τιποτα!ετσι ξαφνικα σκαλωμα??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει.εχω το g2 σχεδον ενα χρονο.δεν μου εκανε αναβαθμιση απο μονο του κ ετσι ενας φιλος μου ειπε να κατεβασω στον υπολογιστη το lg pc suite.το εκανα και εκανα την αναβαθμιση σε 4.4.2. Απο εκεινη τη στιγμη το τηλεφωνο δεν μου ανοιγει τα δεδομενα κινητου.παταω το εικονιδιο ενεργοποιειται αλλα στην οθονη δεν βγαινει καμμια ενδειξη(3g η H+).εκανα εργοστασιακη επαναφορα και παλι τιποτα.βοηθεια ρε παιδια μη το στειλω στην εγγυηση και μου φαει ενα μηνα
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, νομίζω χωρίς να κόβω το χέρι μου, αν θυμάμαι καλά κάπου το είχε πάρει το μάτι μου, πως "χρειάζεται" να είναι ελεύθερα ένα δέκα τοις εκατό της μνήμης.

 

μαλιστα..αρα περιμενω να τελειωσει απο μπαταρια και σβηνω

πραγματα??

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης υπαρχει καποιος συνδιασμος πληκτρων οπως π.χ. power button μαζι με volume up που βγαζει σε καποιο μενου??μπας και γινει ετσι τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει.εχω το g2 σχεδον ενα χρονο.δεν μου εκανε αναβαθμιση απο μονο του κ ετσι ενας φιλος μου ειπε να κατεβασω στον υπολογιστη το lg pc suite.το εκανα και εκανα την αναβαθμιση σε 4.4.2. Απο εκεινη τη στιγμη το τηλεφωνο δεν μου ανοιγει τα δεδομενα κινητου.παταω το εικονιδιο ενεργοποιειται αλλα στην οθονη δεν βγαινει καμμια ενδειξη(3g η H+).εκανα εργοστασιακη επαναφορα και παλι τιποτα.βοηθεια ρε παιδια μη το στειλω στην εγγυηση και μου φαει ενα μηνα

 

Αν είναι παραεισαγωγής Τ-Mobile από Γερμανία είναι πολύ κλασικό πρόβλημα. Πέρνα χειροκίνητα τις ρυθμίσεις του παρόχου σου και θα παίξει.

 

μαλιστα..αρα περιμενω να τελειωσει απο μπαταρια και σβηνω πραγματα??

 

Για να μην περιμένεις μπορείς να κάνεις force reboot πατώντας παρατεταμένα το on/off (γύρω στα 10'').

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και Χρονια Πολλα.

 

Ακολουθει mini ιστορια με, ελπιζω και ευχομαι χωρις περαιτερω, προεκτασεις και κουλες φασεις.

 

Ελληνικο G2 παθαινει κοκομπλοκο με τρεμοπαιγματα στην οθονη (χωρις προφανη λογο πχ, SW ή μετα απο χτυπημα κλπ). Service @ Procordia. Μια εβδομαδα μετα ενημερωνομαι οτι ειναι ετοιμο, εχει γινει "αλλαγη πλακετας". Παω για παραλαβη, και λιγο πριν πεσουν οι τζιφρες για να παρω τον δρομο μου του ριχνω και εναν γρηγορο ελεγχο. Και ναι, το ιδιο προβλημα παραμενει...

 

1ο clue: ο τεχνικος, υποτιθεται, προχωρησε, υποτιθεται, σε αλλαγη ολοκληρης της motherboard αλλα ενα κοπο να μπει στην αρχικη οθονη να δει αν ειναι ολα οκ, δεν το εκανε. Οποτε ετσι και αυτος (ή καποιος συναδελφος του) αλλα και εγω θα μπουμε σε διπλο κοπο τις επομενες ημερες (ο κοπος ο δικος μου ειναι 1 ωρα σε 3 διαφορετικα ΜΜΜ και κανενα 15 λεπτο εξτρα περπατημα, μονο για το "πηγαινε").

 

Με την "αλλαγη" της πλακετας αλλαχτηκε και το IMEI. Επιστρεφω σπιτι λοιπον (χωρις την συσκευη μιας και εμεινε εκει παλι για επισκευη), τσεκαρω το IMEI και βλεπω πως προοριζοταν για συσκευη της Γερμανιας (Made in: Korea Made for: GERMANY Color: black (εμενα ειναι ασπρο)). Βλεπω μετα την "αποδειξη" με την διαδικασια που ακολουθησαν και αναγραφεται το εξης "PCB Assembly Main Refurbished Board".

 

2ο clue: χαλασμενη mobo G2 παραεισαγωγης (τωρα να φερνουνε και boards απο το εξωτερικο με το κιλο; dunno) πλασαρεται στο δικο μου σαν επισκευη. Γιατι τωρα, ειτε η mobo αυτη ειχε το ιδιο προβλημα με την δικια μου, ειτε λενε ψεμματα και δεν αλλαξανε απολυτως τιποτα. Ειτε το προβλημα ειναι αλλου και δεν μπηκε κανεις στον κοπο να ασχοληθει.

 

Τελος παντων, αυτα ηθελα να αναφερω για τωρα. Υποτιθεται σε 2 εργασιμες θα ειναι ετοιμο... τα ιδια μου ειχαν πει και για σημερα βεβαια, αλλα μονο ετοιμο δεν ηταν.

 

ΥΓ: Εκει στα σεβρις των κινητων, φορεστε και κανενα γαντι. Το να μου επισκευαζεις το κινητο με το μελομακαρονο παραμασχαλα, δεν λεει... αθανατη Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!εχς το g2 απο τον αυγουστο και τωρα τελευταια μου βγαζει καποια κολληματα!ειχε κολλησει η οθονη ουσιαστικα 2 φορες μεσα σε διαστημα μιας εβδομαδας την ωρα που πηγα να παιξω ενα παιχνιδι..ενω το υπολοιπο κινητο λειτουργουσε κανονικα (εννοωντας οτι το επαιρνα τηλεφωνο και χτυπουσε η ακουγα ειδοποιησεις απο το messenger) η οθονη ειχε σκαλωσει και δεν μπορουσα ουσιαστικα να κανω τιποτα..απλα περιμενα να τελειωσει η μπαταρια και μετα αφουτο φορτιζα δουλευε κανονικα..ειχα εγκαταστασησει το go launcher και επειδη ηξερα οτι βαραινει το κινητο θεωρησα οτι εφταιγε αυτο οποτε το εβγαλα.τωρα ομως στα ξαφνικα εκανε το ιδιο πραγμα απλα ξεκλειδωνοντας την οθονη..απλα παγωσε..προσπαθησα να το κλεισω πατωντας παρατεταμενα το κουμπι αλλα θελει επιβεβαιωση για το κλεισιμο και με την κολλημενη οθονη δεν μπορω να κανω τιποτα.. :mad: υπαρχει κατι που μπορω να δοκιμασω?φταιει καθολου το γεγονος οτι εχει μονο περιπου 500 ΜΒ ελευθερα?

Επαναφορα εργοστασιακων φιλε! Δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...