Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω,το τηλεφωνο εχει κλειδωμενο bootloader;η απλα ρουταρω αφοβα και μετα autorec για το twrp;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω,το τηλεφωνο εχει κλειδωμενο bootloader;η απλα ρουταρω αφοβα και μετα autorec για το twrp;

Ρουταρεις και το autorec σου περναει τον ξεκλειδωτο bootloader της JB για να σου περασει το TWRP.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρεις και το autorec σου περναει τον ξεκλειδωτο bootloader της JB για να σου περασει το TWRP.

Ευχαριστω ρε μαν,ακομη παιδευομαι να τελειωσω τη μπαταρια του να το φορτισω :p το autorec θα με περασει το twrp 2,7 ,πως θα το κανω update στο 2.8.1;να κατεβασω τον twrp manager απο το store;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε μαν,ακομη παιδευομαι να τελειωσω τη μπαταρια του να το φορτισω :p το autorec θα με περασει το twrp 2,7 ,πως θα το κανω update στο 2.8.1;να κατεβασω τον twrp manager απο το store;

 

μπαινεις στον 2.7 και απο κει περνας το καινουριο recovery και κανεις restart !

δεν ειναι τιποτα , αλλωστε και το νεο recovery ειναι .zip αρχειο οποτε μια χαρα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Πάντος εχτες έκανα αναβάθμιση απο d σε h Χωρίς να κάνω factory reset Κ δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Ίσα Ίσα μπορώ να πω ότι βελτιώθηκε η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στον 2.7 και απο κει περνας το καινουριο recovery και κανεις restart !

δεν ειναι τιποτα , αλλωστε και το νεο recovery ειναι .zip αρχειο οποτε μια χαρα

 

μεσα απο το twrp θα κανω το ιδιο update?δεν βρηκα το 2.8.1 οσοκαι αν εψαξα στο χδα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, το G2 θα παρει καποια στιγμη Lollipop, αν ναι ποτε λενε?

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, το G2 θα παρει καποια στιγμη Lollipop, αν ναι ποτε λενε?

 

Ευχαριστω πολυ.

Ναι θα πάρει αυτο λένε οι τελευταίες πληροφορίες με την καινούργια χρόνια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μολις πήρα ενα g2, και προσπαθώ να το σετάρω.

Δεν καταφέρνω να βάλω το yahoo mail μου.

Οταν πατάω προσθήκη λογαριασμού, και πατάω e-mail, μου βγάζει , αλλο. (και οχι αλλες επιλογές)

εκεί μετά αφού βαλω τα στοιχεία μου με ρωτάει αν ειναι imap4 ή pop3..

 

τι κανω? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω το 16gb στα 250€ πλεον στο σκρουτζ, τι λέτε αξίζει η αγορά του;

Βασικά, συγκλίνω προς nexus 5 μόνο και μόνο για την ταχύτητα και το smoothness που έχει. Σε αυτά τα δύο, το g2 πως τα πάει, παρουσιάζει κάποιο lag π.χ στην κιτ κατ;:rolleyes::rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω το 16gb στα 250€ πλεον στο σκρουτζ, τι λέτε αξίζει η αγορά του;

Βασικά, συγκλίνω προς nexus 5 μόνο και μόνο για την ταχύτητα και το smoothness που έχει. Σε αυτά τα δύο, το g2 πως τα πάει, παρουσιάζει κάποιο lag π.χ στην κιτ κατ;:rolleyes::rolleyes:

Αν σου αρκουν τα 16gb, το κινητο αξιζει με το παραπανω!! Δεν εχω δοκιμασει το nexus για να σου πω λεπτομερώς τις διαφορες, αλλα νομιζω οτι στα περισσοτερα σημεια υπερτερει το G2!!

Καλυτερη καμερα (που βελτιωνεται ακομη περισσοτερο με root και custom recovery), καλυτερη μπαταρια (μακραν πιστευω), πιο εμφανισιμο (προσωπικη αποψη), πιο καλη οθονη...... και αλλα ισως που μου διαφευγουν τωρα!

Στο δικο μου, που εχω custom rom απο LG G3 και custom kernel, το lag στα δικα μου ματια ειναι ανυπαρκο!! Και, μπαταρια, εχω φτασει και τις 10 ωρες οθονη, σε μια μερα!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μολις πήρα ενα g2, και προσπαθώ να το σετάρω.

Δεν καταφέρνω να βάλω το yahoo mail μου.

Οταν πατάω προσθήκη λογαριασμού, και πατάω e-mail, μου βγάζει , αλλο. (και οχι αλλες επιλογές)

εκεί μετά αφού βαλω τα στοιχεία μου με ρωτάει αν ειναι imap4 ή pop3..

 

τι κανω? :lol:

 

Εγώ έχω το yahoo mail και είμαι o.k.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το yahoo mail και είμαι o.k.;)

 

τελικά σε αυτό κατέληξα, αλλα και στο nexus 4 και στο mx4, που ειχα πρίν, ολα τα mail τα ειχα στην εφαρμογή gmail :(

Link to comment
Share on other sites

τελικά σε αυτό κατέληξα:(

 

από που το πηρες και ποσο αν επιτρεπεται?

τι σειρας είναι το κινητο και για ποια χωρα προοριζοταν?

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω το 16gb στα 250€ πλεον στο σκρουτζ, τι λέτε αξίζει η αγορά του;

Βασικά, συγκλίνω προς nexus 5 μόνο και μόνο για την ταχύτητα και το smoothness που έχει. Σε αυτά τα δύο, το g2 πως τα πάει, παρουσιάζει κάποιο lag π.χ στην κιτ κατ;:rolleyes::rolleyes:

 

Το N5 είναι λίγο πιο "απαλό", αλλά το G2 δεν κολλάει πουθενά. Το UI της LG δεν είναι κακό, κι ας μην είναι stock android.

Το Ν5 έχει ήδη lolli, αλλά μάλλον και το G2 θα πάρει σε λίγο καιρό. Η μπαταρία του G2 είναι άπιαστη.

Ειδικά με τη σχέση τιμής που έχουν (και παρότι Nexus fan) θα έπαιρνα το G2...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρκουν τα 16gb, το κινητο αξιζει με το παραπανω!! Δεν εχω δοκιμασει το nexus για να σου πω λεπτομερώς τις διαφορες, αλλα νομιζω οτι στα περισσοτερα σημεια υπερτερει το G2!!

Καλυτερη καμερα (που βελτιωνεται ακομη περισσοτερο με root και custom recovery), καλυτερη μπαταρια (μακραν πιστευω), πιο εμφανισιμο (προσωπικη αποψη), πιο καλη οθονη...... και αλλα ισως που μου διαφευγουν τωρα!

Στο δικο μου, που εχω custom rom απο LG G3 και custom kernel, το lag στα δικα μου ματια ειναι ανυπαρκο!! Και, μπαταρια, εχω φτασει και τις 10 ωρες οθονη, σε μια μερα!

 

To ξέρω ότι στα περισσότερα σημεία υπερτερεί το g2 απλά ρώτησα επειδή με νοιάζει πάρα πολύ να ρολάρει χωρίς σπασίματα και σκαλοπατάκια, γιατί προσωπικά με ξενερώνει απίστευτα!!!:) Απο εμφάνιση, μπαταρία και κάμερα ναι συμφωνώ κι εγώ οτι υπερέχει.

 

Το N5 είναι λίγο πιο "απαλό", αλλά το G2 δεν κολλάει πουθενά. Το UI της LG δεν είναι κακό, κι ας μην είναι stock android.

Το Ν5 έχει ήδη lolli, αλλά μάλλον και το G2 θα πάρει σε λίγο καιρό. Η μπαταρία του G2 είναι άπιαστη.

Ειδικά με τη σχέση τιμής που έχουν (και παρότι Nexus fan) θα έπαιρνα το G2...

 

Το n5 είναι βούτηρο είναι η αλήθεια, το έχω δουλέψει στα χέρια μου και μου αρέσει πολύ, αυτό που με νοιάζει είναι είναι εάν το g2 έχει ανάλογη αlagάριστη λειτουργία, γιατί τόσα χρόνια με samsung δεν την παλεύω άλλο. Απο multitask και smooth πώς θα το χαρακτήριζες σε σχέση με το n5;

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας .:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω ότι στα περισσότερα σημεία υπερτερεί το g2 απλά ρώτησα επειδή με νοιάζει πάρα πολύ να ρολάρει χωρίς σπασίματα και σκαλοπατάκια, γιατί προσωπικά με ξενερώνει απίστευτα!!!:) Απο εμφάνιση, μπαταρία και κάμερα ναι συμφωνώ κι εγώ οτι υπερέχει.

 

 

 

Το n5 είναι βούτηρο είναι η αλήθεια, το έχω δουλέψει στα χέρια μου και μου αρέσει πολύ, αυτό που με νοιάζει είναι είναι εάν το g2 έχει ανάλογη αlagάριστη λειτουργία, γιατί τόσα χρόνια με samsung δεν την παλεύω άλλο. Απο multitask και smooth πώς θα το χαρακτήριζες σε σχέση με το n5;

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας .:)

 

Πιο "σωστά" σιγουρα θα μπορουσαν να σου απαντησουν παιδια που δουλεψαν και τα 2 για καιρο!!

Το δικο μου G2, με τα παραπάνω που ανεφερα + nova launcher prime ειναι πολυ γρηγορο και δεν κολλαει πουθενα!

Εγω δε θα το αλλαζα για κανενα nexus!

Παιζουν ομως πολυ ρόλο τα "θέλω" του καθε χρήστη ;) Αν εισαι διατεθιμενος να στερηθεις ολα τα επιπλεον που σου προσφερει το G2 εναντι του nexus 5 για μια ισως λιγο πιο smooth λειτουργια..........η επιλογή δική σου!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Πιο "σωστά" σιγουρα θα μπορουσαν να σου απαντησουν παιδια που δουλεψαν και τα 2 για καιρο!!

Το δικο μου G2, με τα παραπάνω που ανεφερα + nova launcher prime ειναι πολυ γρηγορο και δεν κολλαει πουθενα!

Εγω δε θα το αλλαζα για κανενα nexus!

Παιζουν ομως πολυ ρόλο τα "θέλω" του καθε χρήστη ;) Αν εισαι διατεθιμενος να στερηθεις ολα τα επιπλεον που σου προσφερει το G2 εναντι του nexus 5 για μια ισως λιγο πιο smooth λειτουργια..........η επιλογή δική σου!

 

 

Πριν του βάλεις custom rom + kernel κολλούσε φίλε μου;εντελώς στοκ δηλαδή, διότι δεν μπορώ να φανταστώ πάλι να χρειάζεται να περνώ ώρες στο Xda για να το κάνω να δουλεύει απροβλημάτιστα!!! Πάνε αυτά, δεν γίνεται συνέχεια το ίδιο βιολί.

Διαφορά βίντεο που έχω δει στο you tube υπερέχει ξεκάθαρα το n5 έναντι του g2 στο άνοιγμα εφαρμογών και στο ομαλό scrolling, στην καθημερινή χρήση όντως έχει εμφανή διαφορά;

Out of the box λοιπόν πως είναι η συσκευή;

Σορυ αν σε ζαλίζω.....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πριν του βάλεις custom rom + kernel κολλούσε φίλε μου;εντελώς στοκ δηλαδή, διότι δεν μπορώ να φανταστώ πάλι να χρειάζεται να περνώ ώρες στο Xda για να το κάνω να δουλεύει απροβλημάτιστα!!! Πάνε αυτά, δεν γίνεται συνέχεια το ίδιο βιολί.

Διαφορά βίντεο που έχω δει στο you tube υπερέχει ξεκάθαρα το n5 έναντι του g2 στο άνοιγμα εφαρμογών και στο ομαλό scrolling, στην καθημερινή χρήση όντως έχει εμφανή διαφορά;

Out of the box λοιπόν πως είναι η συσκευή;

Σορυ αν σε ζαλίζω.....

Μμμμ σ' αυτο δεν ειμαι και ο πιο καταλληλος να απαντησω!:p

Το κινητο το εχω 13+ μηνες!

Το δουλεψα 5-6 μηνες με 4.2.2 (που επισης δεν ειχε θεματα, μονο με root και recovery) και μετα εβαλα custom rom Kit Kat και απο τοτε δουλευω μονο custom rom's!!

Απ' οτι βλεπω παντως το galaxy S2 το "σκαλισες" :) ειχα και 'γω πριν S2!

Ειναι παντως 20 λεπτα υποθεση να ρουταρει και να περασεις custom recovery...... και μετα αλλα 10 για custom rom! Οσο αφορα την out of the box εμπειρια με τελείως stock......... δυστυχως την ξεχασα. Επισης δεν δουλεψα καθόλου stock Kit Kat (με την οποια το παίρνεις τωρα καινουργιο).

Link to comment
Share on other sites

από που το πηρες και ποσο αν επιτρεπεται?

τι σειρας είναι το κινητο και για ποια χωρα προοριζοταν?

 

μεταχειρο το πήρα, λίγων ημερών 409 εκδοση,για σκανδιναυικές χώρες, αλλα εχει εντονες καθετες γραμμές , οταν ειναι κλειστό

Link to comment
Share on other sites

για καθημερινή χρηση είναι τελειοω.. έβαλα custom rom μονο και μονο λόγω g3 ui !!!

 

λαγκ θα δεις πχ μονο όταν ανοιγεις για πρωτη φορά τον dialer ή τις επαφες ...

 

ασε που θα πάρει lollipop !!!!

 

οθόνη , κάμερα , μπαταρία , εμφάνιση ... είναι τεελλλειοοοο

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ σ' αυτο δεν ειμαι και ο πιο καταλληλος να απαντησω!:p

Το κινητο το εχω 13+ μηνες!

Το δουλεψα 5-6 μηνες με 4.2.2 (που επισης δεν ειχε θεματα, μονο με root και recovery) και μετα εβαλα custom rom Kit Kat και απο τοτε δουλευω μονο custom rom's!!

Απ' οτι βλεπω παντως το galaxy S2 το "σκαλισες" :) ειχα και 'γω πριν S2!

Ειναι παντως 20 λεπτα υποθεση να ρουταρει και να περασεις custom recovery...... και μετα αλλα 10 για custom rom! Οσο αφορα την out of the box εμπειρια με τελείως stock......... δυστυχως την ξεχασα. Επισης δεν δουλεψα καθόλου stock Kit Kat (με την οποια το παίρνεις τωρα καινουργιο).

 

 

Το ξέρω ότι είναι εύκολο το customizing αλλά δεν μπαίνω πλέον σε αυτη την λογική.

Πάνε οι εποχές που κάνοντας σκοπιά Πυλη άλλαζα με mobile Odin ρομς και Κερνελς μπας και περάσει η ώρα χά χά χά...

 

Τώρα θέλω out the box performance.

Με τόσα specs θα έπρεπε να ήταν αυτονόητο στην εποχή μας αλλα anyway.

Μάλλον πρέπει να πάω σε κάποιο plaisio/public να ασχοληθώ λίγο μαζί του...

 

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε μου, να είσαι καλά!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...